12345...10»   Lots per page   273 results List Gallery
Bord med stel af metal, 20 årh
Bord med stel af grålakeret metal, 20 årh. Plade med fineret teak, kantliste af fyrretræ. Brugs-- og aldersspor. H. 72. 84 x 123 cm.

Lot no: 6188161
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
17:25
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natura' Olieret eg 90 x 42 cm.

Lot no: 6132180

EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19/05/2022
17:30
EUR 188
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv valnød.
Kristensen&Kristensen. Spisebord med plade i massiv valnød, H. 74. L. 140. B. 90 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6154762
EUR 201 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
18:13
EUR 134
Danielle Siggerud for Menu. Dining table. Model Androgyne Dining Table
Danielle Siggerud for Menu. Dining table. Model Androgyne Dining Table. Dark stained oakwood tabletop. Dimensions: H 72.8, Ø 120 cm. Display model. Displays some faint handling-related traces of wear. Including minor scratches on the tabletop. Recommended retail price: 22.900 DKK

Lot no: 6197885

EUR 1,611 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/05/2022
18:16
EUR 940
Johannes Andersen for Uldum Møbler. Spisebord, teaktræ
Johannes Andersen. Spisebord af fineret teaktræ, rektangulær plade med hollandsk udtræk, tilspidsede ben af massivt teaktræ. To tillægsplader under skjult plade. Fremstillet hos Uldum Møbelfabrik med brændestempel herfra. 1960'erne. H. 74 B. 167/306 D. 89 cm. Fremstår med aldersrelaterede ...

Lot no: 6197442
EUR 671 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
18:37
EUR 537
Rundt spisebord - egetræ
Rundt spisebord med sortlakeret sokkel, plade fineret med egetræ. H 74 cm, Ø 110 cm. Brugsspor.

Lot no: 6194339
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19/05/2022
18:43
Jesper K. Thomsen for Houe. Spisebord, model Float, White 208
Jesper K. Thomsen for Houe. Spisebord, model Float med bordplade beklædt med hvid linoleum, sortlakeret kant, skråstillede ben af sortlakeret metal. H. 74 L. 208 B. 95 cm. Fremstår ubrugt i brudt original emballage. Modelfoto, leveres usamlet.

Lot no: 6196049

EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19/05/2022
18:47
EUR 295
Living&more sofabord - Anna.
Living&more sofabord udført af FSC-certificeret træ med sildebensmønster- Model Anna. Mål. Ø. 80 H. 45 cm. Udstillingsmodel nedpakket i brudt original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6205329

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/05/2022
18:53
TAF Studio for Muuto. 70/70 Spisebord.
TAF Studio for Muuto. 70/70 Spisebord. Stel i pulverlakeret aluminium. Plade af egetræsfiner med linoleumsoverflade. Mål: 225x90 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med skade på kant . Vejledende udsalgspris: 23.995,00 dkk

Lot no: 6191542

EUR 940 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/05/2022
19:01
EUR 295
Grete Jalk. Dining table made in rosewood and brass, from the 1960s.
Grete Jalk. Dining table made in veneered rosewood, foldable tabletop with brass brackets. Designed in 1961, produced at P. Jeppesen. H. 75 L. 100/200 W. 100 cm. Features faint usage-related traces of wear.

Lot no: 6196325
EUR 1,342 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/05/2022
19:17
EUR 1,074
Norm Architects for Menu. Model Habour Column Table. Bistro/cafebord
Norm Architects for Menu. Model Habour Column Table. Bistro/cafebord med plade af kunis breccia marmor, firpas fod af sortlakeret metal. H. 73, B. 70, D. 60 cm. Fremstår med brugsspor og ridser på stel.

Lot no: 6198012
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 19/05/2022
19:23
Anretterbord/spisebord
Anretter- og spisebord i fransk landstil med udtræk samt to hylder. Topplade beklædt med eg på stel af sortbemalet træ. Måler: L. 131. B. 67, mål med klapper Ø. 130 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6199290

EUR 268 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
19:34
EUR 201
Skovmand Andersen. Cirkulært spisebord af egetræ med udtræk (1+2)
Skovmand Andersen. Spisebord af finéret egetræ, plade med udtræk, to tillægsplader med sarg medfølger, massive runde tilspidsede ben. H. 73 cm. Ø 120/220 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret brugspræg. (1+2)

Lot no: 6205112
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/05/2022
19:36
EUR 322
H. J. Wegner, spisebord af fineret eg, Andreas Tuck
H. J. Wegner (1914-2007): Spisebord af fineret eg, fremstillet hos snedkermester Andreas Tuck. Bund med brændstempel. Stedvise brugs- og aldersspor, herunder enkelte små kantafslag. H. 71. B. 90. L: 130 cm.

Lot no: 6201523
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
19:40
EUR 215
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super-Elliptical dining table, cherrywood. (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super-Elliptical dining table with a tabletop made in cherrywood, tabletop with extension, two extension leaves of 60 cm included, chrome-plated steel span legs. Produced by Fritz Hansen. H. 70 cm. L. 180/300. W. 120 cm. Features usage-related traces of wear.

Lot no: 6188909
EUR 2,013 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
19:48
EUR 1,611
Hans J. Wegner. Round dining table with extension leaves
Hans J. Wegner. Round dining table with extension leaves made in solid oakwood. Extension, accompanied by two extension leaves in veneered oakwood. Produced at Andreas Tuck. Mounted on tapered legs made in solid oakwood, the table tilts. Veneer chipping on both of the extension leaves. H. 70 cm. ...

Lot no: 6176420
EUR 2,416 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
19:51
EUR 1,678
Norm Architects for Menu. Harbour Bar table. Marmor og sortlakeret stål
Norm Architects for Menu. Harbour bar table. Bordplade af Kunis Breccia Marmor. Stel af sortlakeret stål. H. 92,8 cm - Ø60 cm. Udstillingsmodel uden brugsspor. Vejl. pris 8.995 dkk. NB. Modelfoto.

Lot no: 6207741
EUR 752 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19/05/2022
20:05
EUR 537
Piet Hein. Supercirkulært spisebord
Piet Hein. Supercirkulært spisebord plade af hvid laminat med kant af aluminium, monteret med spændben af forkromet stål, H. 72 L. 145 B. 145 cm. Fremstår professionelt nylakeret,

Lot no: 6042998
EUR 1,074 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
20:21
EUR 859
Piet Hein. Superellipse spisebord, nylakeret
Piet Hein. Superellipse spisebord med hvidlakeret plade, monteret med spændben af forkromet stål, H. 70 L. 150 B. 100 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Pladen fremstår professionelt nylakeret.

Lot no: 6110487
EUR 752 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
20:37
EUR 591
Norm Architects for Menu. Dining table made in steel and oakwood. Model Snaregade
Norm Architects for Menu. Dining table made in steel and oakwood. Model Snaregade. Produced in powder-varnished steel and oakwood. Dimensions: H.73, L. 210, W. 95 cm. Delivered in the original packaging. Recommended retail price. 19.995 DKK. Please note. Model photo.

Lot no: 6207783

EUR 1,611 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19/05/2022
20:52
EUR 1,235
Bænk, bord og stole, Almue/Pub stil (6)
Bænk, bord og stole, Almue/Pub stil. Alle dele af massivt egetræ, bænk L. 256 cm. Fire stole "Wheelback" Sh. 46, bord 241 x 88, H. 79 cm. Fremstår dybt og jævnt patineret, enkelt stol med defekt understel. (6)

Lot no: 6199193
EUR 268 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19/05/2022
20:53
EUR 94
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super-Elliptical dining table.
Piet Hein & Bruno Mathsson, Super-Elliptical dining table with a tabletop made in veneered rosewood, span legs made in chrome-plated steel. H. 71, W. 175, D. 125 cm. Features usage-related traces of wear and a single mark.

Lot no: 6122104
EUR 1,678 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
21:05
EUR 1,342

Lot no: 6207938

21:15
EUR 1,235
Danielle Siggerud for Menu. Dining table. Model Androgyne Dining Table. The tabletop and the legs are made in stained beechwood. Dimensions: H 72,8 cm - Ø120 cm. Display model with no usage-related traces of wear. Recommended retail price: 22.900 DKK. Please note. Model photo.

Lot no: 6207715
EUR 2,013 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19/05/2022
21:17
EUR 1,342
Cecilie Manz for Muuto. Workshop dining table
Cecilie Manz for Muuto. Workshop dining table. Ramme og ben af massivt egetræ, Bordplade af lydegråt laminat. Farv: Warm grey. 200 X 92 cm H.73 cm. Udstillingsmodel. I original emballage.

Lot no: 6197399

EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
09:04
EUR 537
Spisebord med tillægsplader og klapper af palisander (3)
Spisebord med tillægsplader og klapper af palisander, to tillægsplader med sarg a 55 cm, to klapper a 45 cm, runde tilspidsede ben. H. 73,5, B. 70-270, D. 110 cm. Fremstår med brugsspor og mindre mærker/ridser på bordplade. (3)

Lot no: 6123256
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
09:12
EUR 403
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Counter Table. Rektangulært bord
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Counter Table. Rektangulært bord med plade af lsortlaseret eg, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu, model Snaregade Counter Table. H. 93, B. 200, D. 90 cm. Fremstår med ridser, hak på kant og finérafslag.

Lot no: 6139459

EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
10:08
EUR 134
70 x 70/Taf studioTable produceret for Muuto. Spisebord
70 x 70/Taf studioTable produceret for Muuto. Spisebord, Bordplade af lakeret egefiner, medeformet ben af metal. H. 74 cm L. 255 cm B.108 cm. Udstillingsmodel. Original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6197274

EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
10:24
EUR 403
Mika Tolvanen for Muuto. Base Table, Cirkulært spisebord
Mika Tolvanen for Muuto. Base Table, Cirkulært spisebord. Bordplade af egefiner, sortlakeret aluminumsstel. H. 73 Ø 90 cm. Udstillingsmodel. i original emballage.

Lot no: 6197293

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
10:27
EUR 268
IMS Comfort Living m.fl. Cirkulært bord med fire stole (5)
IMS Comfort Living m.fl. Cirkulært bord med fire stole betrukket med brunt skai, stel af forkromet metal, plade med hvid laminat. Spisebord fremstillet hos IMS Comfort Living, mærket herfra. Mål på stol H. 80, Sh. 45, mål på bord H. 76, Ø. 120 cm. Fremstår med brugsspor og mindre ridser. (5)

Lot no: 6197491
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
10:31
EUR 201
12345...10»
My search agents