Category  Estimate
Time Showroom
12345...7» ListGallery Lots per page
Konferencebord med stel i stål
Konferencebord med stel i stål, bordplade af laminat. H. 74, B. 220, D. 100 cm.
Lot no: 5581275
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
13:25:00
Stort spisebord/konferencebord af marmor,
Stort spisebord/konferencebord af marmor, løst stel af forkromet stål. H. 70, L. 240, B. 140 cm. Fremstår med flere afslag samt ridser på bordplade. Vægt ca. 250 kg.
Lot no: 5592819
14:14:56
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint ' Dark Brown ' eg 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Dark Brown ' olieret egetræ . H. 45 cm., B. 120 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning ...
Lot no: 5501464

EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
14:28:00
Charles and Ray Eames. Round dining table/'Segmented Table', Ø 170 cm
Charles and Ray Eames. Round dining table/'Segmented Table'. Frame with four pillars and four-star base in chromed aluminium, top in black glazed ash with clear structure. Designed in 1964. Produced by Vitra. H. 72 cm. Ø 170 cm. Minimal signs of wear.
Lot no: 5502340
EUR 3,356 DK, Vejle, Dandyvej 23/02/2020
14:31:00
EUR 1,879
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plinte af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 60 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 60 cm., D. 42 cm Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet origianal emballage. Modelfoto variationer ...
Lot no: 5486607

EUR 174 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
15:03:00
Charles Eames. Vintage 'Segmented Table', rundt bord, Ø 121 cm
Charles Eames 1907-1978. Vintage 'Segmented Table', rundt bord med søjle og firpasfod i grålakeret aluminium, lysegrå plade af laminat med mørk gummikant. Formgivet 1964. Fremstillet hos Hermann Miller med label herfra. Ben monteret med mulighed for højdenivellering H. 72 cm. Ø 121 cm. Fremstår ...
Lot no: 5569818
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 23/02/2020
15:09:00
EUR 87
Kasper Salto. Et sæt på fire armstole samt kvadratisk bord, model 'Ice' KS212. (5)
Kasper Salto (født 1967). Et sæt på fire stabelbare armstole, stel i anodiseret og poleret aluminium, sæde og ryg i sort ASA plast. H. 79/46 cm. samt Bord / spisebord, med stel af aluminium, kvadratisk plade af grå kompaktlaminat. H. 72, 80 x 80 cm. Fomgivet 2002. Fremstillet hos Fritz Hansen ...
Lot no: 5576394
15:10:00
EUR 295
The 70/70 /Taf studioTable. Spisebord, laminat
The 70/70 /Taf studioTable produceret for Muuto. Spisebord, Bordplade af krydsfiner med laminat, pulverlakeret medeformet ben af metal. H. 73,5 L. 170 B. 85 cm. Udstillingsmodel.
Lot no: 5578756

EUR 671 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
15:41:15
EUR 430
Amaretta spisebord 100x180/280 i antik hvid.
Amaretta spisebord 100x180/280 i antik hvid uden tillægsplader. Bordet har en flænge i venstre og højre side af bordpladen og emballagen er ikke pæn. Bordben skal monteres ved modtagelse. Specifikationer: Materiale: Massivt træ. Træfiner bordplade. Lakeret i hvid og antik patineret. Bredde ...
Lot no: 5581241

EUR 228 DK, Kolding, Trianglen 23/02/2020
16:00:00
Lot no: 5578753

16:05:08
Spillebord af mahogni.
Spillebord af fineret mahogni med svungne ben samt udskæringer. H. 77,5 cm, B. 90 cm. D. 45+45 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5588355
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
16:08:00
Spisebord med 2 tillægsplader af palisander (3)
Rundt spisebord med udtræk af fineret palisander med 2 tillægsplader, hvoraf en med sarg, H. 72 cm. Ø. 121 cm. Plader: 121x56 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og farveforskel.
Lot no: 5592703
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
16:33:00
EUR 255
Matbord England
MATBORD, 1900-talets andra hälft, England, fanérat i idegren, skulpterade pelarfötter, hjultrissor i forgylld metall, höjd ca 65, 182x92, 1 iläggsskiva medföljer bredd 46 cm
Lot no: 5592328
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
18:16:00
Hay bord, mål 250x92½ cm
Hay bord med plade af sort laminat, og bukkeben af hvidlakeret metal. Mål ca. 250x92½ cm. H. 75 cm. Fremstår med en del brugsspor, bla. skruehuller på underside af plade.
Lot no: 5575042
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
18:24:00
EUR 101
PremiumOak Exclusive. Danish produced plank table in solid ‘Natural’ oiled oak, 90 x 240 cm.
PremiumOak Exclusive. Danish produced plank table in solid ‘Natural’ oiled oak. H. 72.5 cm. x L. 240 cm. x W. 90 cm. Thickness of planks 3.5 cm. Trapezoidal sled base frame in mat-black varnished steel. PremiumOak is produced in Denmark by sustainable PEFC certified Danish oak. New and ...
Lot no: 5579906

EUR 886 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
18:54:10
EUR 148
Plankebord af genanvendt teaktræ
Spisebord af genanvendt teaktræ. Bordet er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Mærke. Dane line. Mål: H. 77 cm, B.100 cm, L. 200 cm. Udstillingsmodel.
Lot no: 5444007

EUR 805 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
19:01:00
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White oil' olieret egetræ, 90 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'White Oil' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 90 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto , variationer ...
Lot no: 5544276

EUR 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
19:02:00
Spisebord af egetræ med udtræks plader og to klapper (5)
Spisebord af egetræ med udtræksplader, H. 73 cm. B. 85/179 cm. D. 73 cm. samt to tilhørende klapper á 43,5 cm. Bordet fremstår med brugsspor, ridser og mærker (5)
Lot no: 5587237
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:06:00
EUR 94
Two Pillar table med udtræk af mahogni.
Two Pillar table med udtræk af fineret mahogni. Messing sko med en skuffe i sarg. H. 74-77 cm. L. 152 cm. D. 59-91 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5588352
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:09:00
Spisebord af mahogni med løvefødder
Spisebord af mahogni, monteret med løvefødder på hjul. H. 74 cm. D. 100 cm. B. 162 cm. Fremstår med slitage, ridser og mærker samt brugsspor på plade.
Lot no: 5589866
19:13:00
PremiumOak. Dansk produceret plankebord model Trapeze af 'Patina' ludbehandlet egetræmassivt egetræ 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret plankebord af massivt "Patina" ludbehandlet egetræ. Square stel af matsort lakeret metal. H. 72,5 cm., B. 210 cm., D. 89 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. PremiumOak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Modelfoto, variationer i ...
Lot no: 5573464

EUR 779 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
19:14:00
GUBI Dining Spisebord - konferencebord
GUBI Dining Spisebord - konferencebord med plade af lakeret eg og med krom sokkel og runde fødder. Bredde 100 cm, længde 240 cm, højde 73 cm. Brugsspor og mærker.
Lot no: 5560966
19:15:00
EUR 295
byKATO for Brødrene Andersen. Five chairs, model TAC (5)
byKATO for Brødrene Andersen. Five chairs with shells in white / black plastic. Tapered legs in black-varnished wood with brass detail. Seat height 46 cm. Produced for Brødrene Andersen. Display models. Displays minimal traces of usage-related wear. (5) Recommended retail price 2995 DKK per ...
Lot no: 5440831

EUR 1,342 DK, Odense, Kratholmvej 23/02/2020
19:20:00
HW Klein, Bramin, Sitzgruppe, Tisch mit fünf Stühlen, Teak, Dänemark, 1960er Jahre (6)
HW Klein für Bramin, Sitzgruppe, Tisch mit fünf Stühlen, Teak, Dänemark, 1960er Jahre. Konvolut bestehend aus einem Tisch aus Teakholz mit rechteckiger Tischplatte, H.73,5cm, B.140cm, T.88cm und fünf Stühlen aus Teakholz mit aufgepolsterten Sitzflächen, die mit braunem Stoff bezogen sind, ein ...
Lot no: 5587497
EUR 700 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23/02/2020
19:20:00
EUR 550
Großer Esstisch
Großer Esstisch aus massivem Holz. H. 74 cm, B. 90 cm, L. 237 cm. Gebrauchsspuren.
Lot no: 5464922
EUR 1,300 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23/02/2020
19:26:00
EUR 45
Skovby møbelfabrik. Spisebord, palisander
Skovby møbelfabrik. Spisebord fineret med palisander, cirkulær plade med udtræk, tre tillægsplader medfølger, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 72 L. 120-270 cm. Fremstår med lettere / få brugsspor.
Lot no: 5591478
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 23/02/2020
19:30:00
EUR 268
Dansk møbelproducent, spisebord af mahogni med 2 tillægsplader (3)
Dansk møbelproducent, spisebord af mahogni med 2 tillægsplader. H.71 x 150 x 98 cm, tillægsplader à 55 cm. Alm. brugsspor, ridser.
Lot no: 5592880
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
19:31:00
Kristensen&Kristensen. Spisebord i massiv eg,
Kristensen&Kristensen. Spisebord i massiv stavlimet eg, medeformet stel i sortlakeret stål. H. 75. L. 240. B. 100 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris 12.999 cm.
Lot no: 5524072

19:33:00
Dansk møbelproducent. Spisebord af eg
Dansk møbelproducent. Spisebord, bordplade af fineret eg, stel af eg, ender med aftagelig klapper. H. 72 L. 130 B. 84,5 cm. klapper 58 cm
Lot no: 5589006
EUR 242 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
19:41:00
Cirkulært spisebord, Ø 150 cm
Spisebord med cirkulær plade fineret med sortlaseret egetræ, stel af forkromet metal, H. 76. Ø 150 cm. Pladen ej monteret. Monteringsskruer medfølger. Fremstår med brugsspor, herunder bl.a. ridser og mærker.
Lot no: 5592109
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
19:43:00
EUR 148
12345...7»