12345...8»   Lots per page   214 results List Gallery
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker af 9 kt hvidguld med brillanter (2)
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker af 9 kt hvidguld prydet med brillanter, i alt ca. 0.18 ct. H. ca. 2,5 cm. Samlet vægt ca. 2,54 g. (2)

Lot no: 5948773

EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/05/2022
18:45
EUR 268
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt 0.75 ct. (2)
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld monteret med sikkerhedsskruer, prydet med 18 prinsesseslebne diamanter, i alt 0.75 ct. Caraten er stemplet i hver ørestik. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 1,9 g. Front 0,62 x 0,62 cm. Minimale brugsspor. (2)

Lot no: 6181740
EUR 859 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
18:45
EUR 671
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker af 9 kt med brillanter
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker af 9 kt hvidguld prydet med brillanter, i alt ca. 0.35 ct. H. ca. 1,3 cm. Samlet vægt ca. 2,2 g. (2)

Lot no: 5948776

EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/05/2022
18:46
EUR 242
Et par klassiske små kulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.66 ct
Et par klassiske små kulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 2 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.66 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI-P1. Vedhængende to lyse perlemorsfarvede runde saltvandskulturperler. Samlet vægt ca. 8,2 g. Perle Ø ca. 8,15 mm. H. 1,5 cm. (2)

Lot no: 6201569
EUR 2,550 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
18:46
EUR 1,879
Paar klassische Zuchtperlen- und Brillantohrstecker aus 18 kt. Weißgold (2)
Paar klassische Zuchtperlen- und Brillantohrstecker aus 18 kt. Weißgold mit zwei Brillanten zus. ca. 0.23 ct. Farbe: Wesselton (H). Reinheit: VS. flankiert von zwei runden hellen perlmuttfarbenen Salzwasserzuchtperlen. Gesamtgewicht ca. 7,3 g. H. 1,4 cm. Perle Ø ca. 8,55 mm. (2)

Lot no: 6182828
EUR 1,208 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
18:58
EUR 886
Paar große tropfenförmige Turmalin- und Brillantohrstecker aus 18 kt. Weißgold, zus. 20.79 ct. (2)
Paar klassische tropfenförmige Turmalin- und Brillantohrstecker aus 18 kt. Weißgold mit zwei großen pinkfarbenen Turmalinen im Tropfenschliff zus. ca. 18.00 ct. Maße ca. 22,15 x 11,20 x 6,12 mm., umkränzt von 8 Diamanten im Navetteschliff und 44 Brillanten, zus. ca. 2.79 ct. Farbe: Top Cape-Cape ...

Lot no: 6181795
EUR 4,295 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
19:04
EUR 3,356
Tahiti pearl earrings in 18kt white gold
Tahiti pearl earrings in 18kt white gold Color: peacock green colorShape: RoundSurface: Clean Luster: GoodSize smaller: 8x9mm: Bigger:11.5mmCerificate included.

Lot no: 6182527

EUR 500 BE, Antwerpen 19/05/2022
19:09
EUR 250
Fire par øreclips, sterlingsølv (8)
Fire par øreclips udført i sterlingsølv. Tre sæt prydet med cabochonslebne ravstykker. Vægt: 31.3 gram. (8)

Lot no: 6199994

EUR 242 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19/05/2022
19:14
EUR 134
Kranz & Ziegler Couture, par ørelokker med dråbeformet grå månesten og brillant, 14 kt. hvidguld
Par ørelokker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med dråbeformet grå månesten og brillant på 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. L. 3 cm. Vejl. pris er 5.800,-.

Lot no: 6036120

EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
19:14
EUR 322
Par vintage øreclips i form af knude, 14 kt. guld
Par vintage øreclips udført i 14 kt. guld, i form af klassisk kantet knude. vægt ca. 5,8 gram.

Lot no: 6194900
EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
19:20
EUR 268
Samling på 40 par ørestikker af sterling sølv mm. (40)
Par på 40 par ørestikker udført i sterling sølv og forgyldt sterling sølv, udtryk og dekoration er varieret, Bemærk at bakke medfølger ikke. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6195715

EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
19:20
EUR 564
Samling øreclips af sterlingsølv med rav (8)
Fire par øreclips udført i sterlingsølv, heraf tre par prydet med cabochonslebne stykker rav. Højde: 15-20 mm. Vægt: 23.9 gram. (8)

Lot no: 6200036

EUR 215 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19/05/2022
19:21
EUR 134
Fire par øreclips udført i sterlingsølv. Et par blomsterformede prydet med cubic zirkoner. Vægt: 23.5 gram. (8)

Lot no: 6200006

19:25
EUR 134
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.10 ct.14 kt. guld
Par solitaire brillant ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 3.975,-.

Lot no: 6036029

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
19:48
EUR 201
Paar klassische Zuchtperlen- und Brillantohrringe aus 18 kt. Weißgold
Paar klassische kleine Zuchtperlen- und Brillantohrringe aus 18 kt. Weißgold mit 2 Brillanten zus. ca. 0.42 ct. Farbe: Top Cape (K). Reinheit: SI. Daran hängend zwei hell perlmuttfarbene runde Salzwasserzuchtperlen. Gesamtgewicht ca. 7 g. Perlen Ø ca. 8,77 mm. H. 1,4 cm.

Lot no: 6201554
EUR 1,745 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
19:52
EUR 1,342
Creole earrings in 14kt gold with diamonds1.00ct
Diamond solitairecreole earrings in 14kt white gold set with brilliant cut diamonds 1.00ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VVS-VSDiameter: 4.7cmWeight: 4.5gr

Lot no: 6192164

EUR 3,200 BE, Antwerpen 19/05/2022
20:11
EUR 1,700
Suraez. Paar moderne spanische runde Diamantohrstecker aus 18 kt. Weißgold, zus. ca. 0.98 ct. (2)
Suraez. Paar moderne spanische runde Diamantohrstecker aus 18 kt. Weißgold mit 28 Diamanten im Baguetteschliff zus. ca. 0.98 ct. Farbe: Top Crystal (I). Reinheit: VS-SI. Gestempelt Suraez 750. Gesamtgewicht ca. 5,7 g. B. 0,4 cm. Ø 1,42 cm. Gebrauchsspuren am Weißgold. (2)

Lot no: 6205302
EUR 1,477 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
20:16
EUR 1,128
Paar Zuchtperlen- und Brillantohrringe aus 18 kt. Weißgold, zus. ca. 0.75 ct. Perlen Ø 9,06 mm (2)
Paar klassische Zuchtperlen- und Brillantohrringe aus 18 kt. Weißgold mit 10 größeren und 24 kleinen Brillanten zus. ca. 0.75 ct. Farbe: Wesselton (H). Reinheit: VS. Daran hängend zwei größere weiße runde Salzwasserzuchtperlen. Gesamtgewicht ca. 6,3 g. Perlen Ø 9,06 mm. L. 3,2 cm. Minimale ...

Lot no: 6190494
EUR 1,342 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
20:36
EUR 1,074
Paar Brillant- und Turmalinohrringe aus 18 kt. Roségold (2)
Paar skulpturale Ohrringe aus 18 kt. satiniertem Roségold in Form von Reihen mit Fischgräten mit insgesamt 32 kleinen Brillanten zus. 0.15 ct. Abschluss aus grünen Turmalinen im Brioletteschliff. L. 6,3-6,4 cm. Gewicht 18,6 g. Mit leichten Gebrauchsspuren, nachpunziert. (2)

Lot no: 6194911
EUR 1,611 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
20:38
EUR 1,208
Par vintage øreclips udført i 14 kt. guld, ca. 1960, hver i form af klassisk knude. Stemplet 585. Vægt ca. 5,0 gram.

Lot no: 6190378
20:45
EUR 268
Hermann Siersbøl m.fl. Tre par øreringe af 8 og 14 kt. guld (6)
Hermann Siersbøl m.fl. Tre par øreringe, bestående af et par af 8 kt. guld med faux perler, L. ca. 4 cm. samt to par øreringe af 14 kt. guld, L. 1,6 og 2,6 cm. Vægt af ørering af 8 kt. guld: ca. 2,7 gr. Samlet vægt af de to øreringe af 14 kt. guld: ca. 7,6 gr. Fremstår med brugsspor. (6)

Lot no: 6200788
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 19/05/2022
21:26
EUR 322
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillant ørestikker af 9 kt hvidguld (2)

Lot no: 6041198

EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
08:09
EUR 268
Et par ørestikker af 8 kt. guld. (2)
Et par ørestikker af 8 kt. guld. med cubiske zikoner. Samlet vægt 2,6 g. Mål front 8 x 13 mm. Vejl. udsalgspris 1.950 DKK. (2) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6195048

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
11:56
Diamonds By Frisenholm. Et par creoler øreringe af 14 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Et par creoler øreringe af 14 kt. hvidguld prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. H. 1,1 cm. Vægt 2,7 g. (2)

Lot no: 6131621

EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
13:58
EUR 322
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt rosaguld (2)
Diamonds By Frisenholm. Par brillantørestikker af 9 kt. rosaguld prydet med hver en brillant på tilsammen ialt ca. 0.16 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed P1. L. Samlet vægt 0,9 g. (2)

Lot no: 6121813

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
14:09
EUR 242
Earrings in 18kt with brilliant cut diamonds 0.40ct
Earrings in 18kt white gold set with brilliant cut diamonds 0.40ct Colour (H) Wesselton Clarity : VVS

Lot no: 6163885

EUR 950 BE, Antwerpen 20/05/2022
14:21
EUR 500
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt guld (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt guld ialt 0.52 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed S. Samlet vægt 1,5 g. (2)

Lot no: 6099483

EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
14:47
EUR 483
Rabinovich m.fl. Fem par ørestikker af sølv og oxideret sølv (10)
Rabinovich m.fl. Fem par ørestikker af sølv og oxideret sølv. Samlet vægt 7 g. Vejl. udsalgspris samlet 1.480 DKK. (10) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6195121

14:50
Par ørestikker med brillant, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, satineret overflade, hver prydet med en brillant. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Vejl. pris er 4.800,-.

Lot no: 6036012

EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
15:56
EUR 242
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld ialt 0.18 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed S. Samlet vægt 0,7 g. (2) Modelfoto

Lot no: 6041009

EUR 255 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:31
EUR 201
12345...8»
My search agents