My search agents   Save list   Create search agent
12345...9»   Lots per page   265 results List Gallery
Ovale Creoler m/ brillanter, 9 kt hvidguld, 0.18 ct. (2)
Et par mindre ovale creoler udført af 9 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamkanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. H. 15 mm. Stemplet FHP/ 375 for Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047401

EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
12:46
EUR 242
Par brillantørestikker, 14 kt. hvidguld
Par ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, med vedhæng, prydet med brillantbesat cirkel. Samlet ca. 0.34 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI.

Lot no: 5817888

EUR 617 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:03
EUR 456
Store Creoler m/ Diamanter, 14 kt hvidguld, 0.50 ct. (2)
Et par store diamantbesatte creoler udført i 14 kt. guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ø. ca. 3,3 cm. Vægt:4,8 gram. Stemplet FHP /585. Leveres i smykkeæske fra Diamonds By Frisenholm.(2)

Lot no: 6047450

EUR 1,074 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
13:06
EUR 832
Paar Brillantkreolen aus 14 kt. Weißgold, 0.42 ct. (2)
Paar Ohrringe/Kreolen aus 14 kt. Weißgold mit Brillanten zus. 0.42 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Reinheit: SI. Ø ca. 18 mm. Gestempelt 585/ FHP für Diamonds by Frisenholm. Neu/unbenutzt. (2)

Lot no: 6047479

EUR 752 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
13:22
EUR 591
Et par mindre ovale creoler udført af 9 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamkanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. Stemplet FHP/ 375 for Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047404

13:30
EUR 242
14kt Diamond solitaire earrings 1.00ct
Diamond solitaire earrings in 14kt white gold set with Cushion cut diamonds total 1.00ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI

Lot no: 6118153

EUR 4,700 BE, Antwerpen 26/01/2022
13:46
EUR 2,300
Ovale Creoler m/ brillanter, 9 kt guld, 0.18 ct. Et par (2)
Et par mindre ovale creoler udført af 9 kt guld prydet med brillantslebne diamkanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. Stemplet FHP/ 375 for Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047422

13:46
EUR 242

Lot no: 6047449

13:54
EUR 832
Diamant ørestikkere, 18 kt guld med Mabéperler (2)
Et par italienske ørestikkere af 18 kt guld prydet med Mabéperler og mindre diamanter på tilsammen ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ø. ca. 14 mm, stemplede 750 mm. Monteret med effektiv 'Clips-lås' Vægt incl. perler ca. 14,2 gram (2)

Lot no: 6134621
EUR 617 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
13:58
EUR 483
Paar Diamantohrringe, 14 kt. Weißgold, 0.30 ct. (2)
Paar Kreolen aus 14 kt. Weißgold mit Brillanten zus. ca. 0.30 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselon (G-H). Reinheit: SI1. H. / Ø ca. 18 mm. Gestempelt FHP/ 585 für Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047374

EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
14:06
EUR 537
Earrings in 14kt with brilliant cut diamonds 0.40ct
Earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.40ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: VS

Lot no: 6112066

EUR 950 BE, Antwerpen 26/01/2022
14:32
EUR 500
Et par store diamantbesatte creoler udført i 14 kt. guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ø. ca. 3,3 cm. Vægt:4,8 gram. Stemplet FHP /585. Leveres i smykkeæske fra Diamonds By Frisenholm. Nye/ ubrugte.(2)

Lot no: 6047453
14:50
EUR 832
Earrings in 14kt with brilliant cut diamonds 0.45ct
Earrings in 14kt pink gold with brilliant cut diamonds 0.45ct Colour: (J) Top Wesselton Clarity: P

Lot no: 6127996

15:34
EUR 500
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt. hvidguld ialt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton H). Klarhed SI. Samlet vægt 1,5 g. Modelfoto (2)

Lot no: 6117640

EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
15:39
EUR 268
Et par ferskvandsperle ørestikkere (2)
Et par ferskvandsperle ørestikker med lås af gyldent metal. Diam. 0.9 cm. Fremstår som nye (2)

Lot no: 6141570
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
17:46
Diamonds by Frisenholm. Et par creoler øreringe af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Et par creoler øreringe af 9 kt. guld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.14 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ø17,1 mm. Vægt 4,7 g. (2)

Lot no: 6146687

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
17:54
EUR 403
Paar Solitärbrillantohrstecker aus 14 kt. Weißgold, zus. ca. 1.60 ct. (2)
Paar Solitärohrstecker aus 14 kt. Weißgold mit Brillanten zus. 1.60 ct. Farbe: Crystal (J). Reinheit: VS-SI1. Gesamtgewicht 1,4 g. (2)

Lot no: 6146875
EUR 3,758 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
18:00
EUR 2,953
Par brilliant ørestikker af 10 kt guld, 0.10 ct (2)
Par roset ørestikker af 10 kt guld prydet med diamanter, der er brilliant slebet på i alt 0.10 ct, Farve: Wesselton (H) Cape (N), Klarhed: P1, vægt 0,58 gram. Nye og ubrugte. Ligger i sort velourpose (2)

Lot no: 6136511

EUR 322 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
18:23
EUR 242
Par solitaire ørestikker af 14 kt hvidguld, 0.50 ct (2)
Par soltaire ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med diamanter, der brillant slebet på i alt 0.50 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI1. Vægt 0,64 gram. Ligger i sort velourpose. Ny og ubrugt. (2)

Lot no: 6134080

EUR 832 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
18:25
EUR 644
Par ørestikker af 14 kt guld med smaragd (2)
Par ørestikker af 14 kt guld prydet med hver én oval slebet smaragd, i alt ca. 0.83 ct. Vægt 0,7 gram. Ligger i sort velour pose. Nye og ubrugte (2)

Lot no: 6134221

EUR 295 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
18:27
EUR 242
Par brillant creoler 'HOOPS' af 14 kt guld 0.25 ct (2)
Par brillant hoops /creoler / øreringe af 14 kt guld prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.25 ct Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI1-SI2 (enkelte P1), Ø 13,8 mm. Vægt 1,3 gram. Ligger i sort velour pose. Nye og ubrugt (2)

Lot no: 6137377

EUR 591 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
18:43
EUR 456
Par ametyst og brillantørestikker, ca. 0.92 ct
Par ørestikker udført i 18 kt. rhodineret guld, hver prydet med trillionsleben ametyst. Samlet ca. 2.60 ct. omkranset af talrige brillanter. Samlet ca. 0.60 ct. Wesselton/H-Top Crystal/I. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 7,4 gram.

Lot no: 6081785
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
18:45
EUR 537
A. Michelsen. Par øreclips af tofarvet guld (2)
A.Michelsen. Par håndlavede øreclips af 14 kt. hvidguld og rosaguld. Mål: 15x17 mm. Samlet vægt: 5,1 g. (2)

Lot no: 6145683
EUR 201 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
18:53
EUR 134
Kranz & Ziegler Couture, par creoler med brillanter og aftageligt perlevedhæng, 14 kt. hvidguld
Par creoler med brillanter og aftageligt ferskvands kulturperle vedhæng, udført i 14 kt. hvidguld. Samlet ca. 0.10 ct. brillanter. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Diam. Ø på creol er ca. 13 mm. Samlet vægt ca. 5,6 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Lot no: 6036588

EUR 591 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:25
EUR 430
Par brilliant ørestikker af 10 kt hvidguld, 0.25 ct (2)
Par roset ørestikker af 10 kt hvidguld prydet med diamanter, der er brilliant slebet på i alt 0.25 ct, Farve: Wesselton (H _ Cape (N)), Klarhed: SI1-P1, vægt 1,04 gram. Nye og ubrugte. Ligger i sort velourpose (2)

Lot no: 6111267

EUR 456 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
19:35
EUR 349
Creole earrings in 14kt gold with diamonds 0.22ct
Diamond creole earrings in 14kt white gold set with brilliant cut diamonds 0.22ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VSDiameter: 1.9x x 1.5 cm Weight: 2.8gr

Lot no: 6142380

EUR 900 BE, Antwerpen 26/01/2022
19:43
EUR 450
Paar Brillantohrstecker aus 18 kt. Gelbgold, zus. ca. 0.60 ct. (2)
Paar Brillantohrstecker aus 18 kt. Gelbgold mit 16 Brillanten in Channel Fassungen, zus. 0.60 ct. Farbe: Wesselton (H). Reinheit: VS-SI. Gesamtgewicht ca. 9,8 g. H. 1,8 cm. Mit Gebrauchsspuren am Gelbgold. (2)

Lot no: 6138060
EUR 1,477 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
20:27
EUR 1,154
Et par solitaire-brillantørestikker af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 0.64 ct. (2)
Et par solitaire-brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.64 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: P1. Samlet vægt ca. 1,7 g. Ø. 0,46 cm. Minimale brugsspor. (2)

Lot no: 6138351
EUR 1,208 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
20:32
EUR 913
Paar Rubin- und Brillantrosettenohrstecker aus 18 kt. Gelbgold mit zwei Burma Rubinen, zus. 3.05 ct. Urkunde für die Rubine inkl. (2)
Paar Rubin- und Brillantrosettenohrstecker aus 18 kt. Gelbgold mit zwei größeren ovalen unbehandelten Burma Rubinen im Facettenschliff 1.45 bzw. 1.60 ct. zus. ca. 3.05 ct., umkränzt von 28 Brillanten zus. ca. 0.84 ct. Farbe: Top Crystal (I). Reinheit: VS-SI-P1. Gesamtgewicht ca. 7,4 g. 1,4 x 1,2 ...

Lot no: 6138100
EUR 4,295 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
20:34
EUR 3,356
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.70 ct. (2)
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 26 baguetteslebne diamanter og 8 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.70 ct. Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 3,9 g. H. 1,8 cm. Minimale brugsspor.(2)

Lot no: 6150745
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
20:36
EUR 671
12345...9»
My search agents