12345...8»   Lots per page   236 results ListGallery
Örhängen 1 par 18 k guld droppformade rökkvarts
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, droppformad rökkvarts, 8 småbriljanter, höjd 3 cm, total vikt ca 7 g

Lot no: 5812540
EUR 383 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
10:18
Diamantörhängen
ÖRRINGAR, briljantslipade diamanter totalt ca 0,95 ct, 18K vitguld, vikt totalt ca 4 g.

Lot no: 5812544
EUR 1,200 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 23/10/2020
10:26
Par ørestikker med single-cut diamanter, 14 kt. hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med 6 single-cut diamanter. Samlet ca. 0.09 ct. Længde ca. 11 mm.

Lot no: 5800333

EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
14:42
Earrings with brilliant cut diamonds 0.44ct
Earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.44ct Colour: (K) Top Cape Clarity: P

Lot no: 5674051

EUR 800 BE, Antwerpen 23/10/2020
15:12
EUR 55
Par moderne ørestikker af 8 kt. guld
Par moderne ørestikker udført i 8 kt. guld, Satineret overfalde. Længde ca. 20 mm. Vægt ca. 5,2 gram.

Lot no: 5717776

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
15:12
Par creoler med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Par creoler udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia hele vejen rundt. Diam. Ø 34 mm. Vægt ca. 3 gram.

Lot no: 5803357

15:20
Par ørestikker med dråbeformet månesten, 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver i form af dråbe prydet med en cabochonsleben månesten.

Lot no: 5721337

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
16:19
Örhängen med briljantslipade diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0,38 ct, kvalitet ca E-F(River-TW)/SI, modern fattning

Lot no: 5812741
EUR 479 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 23/10/2020
17:38
Örhängen 1 par 18 k vitguld amazoniter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k vitguld, 2 droppformade amazoniter, 20 briljanter totalt 0,25 ct, höjd inkl. kroksystem 3,6 cm, vikt ca 10 g

Lot no: 5812742
17:40
Par solitaire ørestikker af 14 kt hvidguld, 0.06 ct (2)
Par Solitaire ørestikker af 14 kt hvidguld, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.06 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: P1, Samlet vægt 1,1 gram. Fremstår med almindelig brugsspor. (2)

Lot no: 5798282
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
18:20
Ørestikker af 14 kt hvidguld med turmalin og brillanter, 0.09 ct (2)
Ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med turmalin og diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.09 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI, stemplet NRH samt 585. Vægt 3,7 gram. Vejl 5900 (2)

Lot no: 5792312

EUR 537 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
18:25
Par brillant ørestikker af 10 kt guld, 0.25 ct (2)
Par brillant ørestikker af 10 kt guld, prydet med diamanter, der brillant slebet på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: SI, Ø 7,8 mm. Stemplet TH samt 417. Vægt 1,5 gram. (2)

Lot no: 5606621

EUR 376 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
19:01
EUR 174
Par øreinge af 14 kt hvidguld med brillanter, 0.15 ct (2)
Par brillant ovale creoler / øreringe af 14 kt hvidguld, 19,8 x 16,5 mm prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.15 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Vægt 2,8 gram. (2)

Lot no: 5707336

EUR 644 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
19:01
Par 'Prinsesse' solitare ørestikker af 14 kt guld, 0.10 ct (2)
Par 'Prinsesse' solitare ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VVS, stemplet 585 samt SMK. Vægt 1 gram. Vejl 6490 (2)

Lot no: 5792250

19:06
Örhängen 1 par 18 k vitguld ametister diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k vitguld, checkerslipade ametister ca 15 ct/st, diamanter totalt 0,30 ct, höjd 3,5 cm, total vikt ca 9,9 g

Lot no: 5812785
EUR 862 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
19:08
Toftegaard. Samling øreringe af sterlingsølv (16)
Toftegaard. Samling på syv øreringe af sterlingsølv samt et sæt vedhæng til øreringe. Samlet vejl 8530. (16)

Lot no: 5792389

EUR 215 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
19:11
Kurt Nielsen par ørestikker af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en par ørestikker udført i sterling sølv, model " KNDK 80" Længde henholdsvis 4,7 og 6,4 cm.

Lot no: 5777999

EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
19:13
Par 'Prinsesse' ørestikker af 14 kt guld, 0.10 ct
Par Prinsesse ørestikker af 14 kt guld, prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VVS. Stemplet SMK samt 585. Ligger i æske. Fremstår ubrugte (2)

Lot no: 5654376
19:13
Brillant ørestikker af 14 kt guld, 0.10 ct (2)
Aagaard. Par brillant ørestikker af 14 kt. hvidguldprydet med diamanter der er brillant slebet på 0.10 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: P1. Stemplet JAa samt 585. Vægt 1,5 gram. Ligger i æske. Vejl. 6.500

Lot no: 5660527

EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
19:21
Ohrstecker Onyx / Perlmutt
Ohrstecker gefertigt aus 14kt. Gelbgold (punziert), besetzt mit Onyx und Perlmutt, Sowie mit gesamt 10 Diamanten im 8/8 Schliff von ca.: 0.10ct. Farbe: Light Yellow. Maße: 15 x 15 mm. Gewicht: 3,6 g.

Lot no: 5730192
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/10/2020
19:35
Par solitaire ørestikker af 14 kt guld, 0.25 ct (2)
par solitaire ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt ca. 0.25 ct. farve: Wesselton (H), Klarhed: SI, vægt 0,4 gram. (2)

Lot no: 5745703

EUR 591 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
19:36
Örhängen 1 par 18 k vitguld pärlor diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k vitguld, odlade vita South-Seapärlor ca 15-15,2 mm, dekor med fasettslipade svarta diamanter totalt ca 1,90 ct, höjd inkl. kroksystem 3,5 cm, total vikt ca 15,1 g

Lot no: 5812822
EUR 2,107 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
19:45
Par solitaire ørestikker af 14 kt hvidguld, 0.88 ct (2)
Par solitaire ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med diamanter, der er brillant slebet på i alt 0.88 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI, vægt 0,8 gram. (2)

Lot no: 5745445

EUR 1,477 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
19:55
EUR 128
Et par brillant- solitaireørestikker af 14 kt. hvidguld, i alt 1.06 ct. (2)
Et par brillant- solitaireørestikker af 14 kt. hvidguld prydet med 2 cognacfarvede brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.06 ct. Klarhed: VS-SI. Monteret med sikkerhedsskrurer. Samlet vægt ca. 1,1 g. Front Ø inkl. fatning 0,55 cm. (2)

Lot no: 5797556
EUR 1,544 DK, Vejle, Dandyvej 23/10/2020
20:14
EUR 174
Par hjerteformede ørestikker med brillant, 14 kt. guld
Par ørestikker, udført i 14 kt. guld, hver i form af hjerte, satineret overflade, hver prydet med brillant på ca. 0.01 ct. Samlet ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Samlet vægt ca. 2.1 gram.

Lot no: 5718034

EUR 255 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
20:20
Diamantörhängen
ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter ca H / VS totalt ca 1,20 ct, 18K vitguld, vikt totalt ca 1,5 g.

Lot no: 5812862
EUR 3,000 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 23/10/2020
20:26
Et par klassiske solitaire brillantørestikker af 18 kt. hvidguld
Et par klassiske solitaire brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med to større brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.43 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Vægt i alt ca. 2 g. Ø inkl. fatning ca. 0.77 cm. (2)

Lot no: 5776824
EUR 3,087 DK, Vejle, Dandyvej 23/10/2020
20:49
EUR 564
Ole Lynggaard Örhängen 18K
OLE LYNGGAARD, örhängen, 18K, tvåfärgade, räfflad skålformad modell, briljantslipade diamanter ca 0.16 ct W VS, clipsmodell, höjd ca 23 mm, vikt ca 16.3 g

Lot no: 5813011
EUR 766 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 24/10/2020
11:18
Diamond Queen, solitaire brillant ørestikker, ca. 0.16 ct. 14 kt. guld
Diamond Queen, et par solitaire brillant ørestikker, udført i 14 kt. guld, hver prydet med en brillant på ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS.

Lot no: 5719912

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 24/10/2020
12:42
Smaragd ørestikkere, sortrhod. sterlingsølv. Et par (2)
Et par smaragd ørestikkere. Håndlavede/ unika udført af sort rhodineret sterlingsølv prydet med facetslebne smaragder samt mindre pink turmaliner. L. ca, 50 mm. Vægt ca. 13,6 gram (2)

Lot no: 5798119

EUR 174 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24/10/2020
14:03
12345...8»