12345...14»   Lots per page   394 results List Gallery
Par ørestikker i creolform med kugle, af 8 kt. guld
Par ørestikker i creolform med kugle, udført i 8 kt. guld, længde ca 2 cm. Vejl. pris er 1.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Lot no: 6259206
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
15:54
EUR 148
Paar Kreolen mit Brillanten, 14 kt. Gelbgold, 0.30 ct. (2)
Paar Kreolen aus 14 kt. Gelbgold mit Brillanten zus. ca. 0.30 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselon (G-H). Reinheit: SI1. H. / Ø ca. 18 mm. Gestempelt FHP/ 585 für Frisenholm & Partners. (2)
Lot no: 6314404
Showroom: DK, Kolding

05/02/2023
16:04
EUR 537
EUR 671
Par ørestikker af 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, prydet medvedhæng. L. 18 mm. Vægt ca. 2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.
Lot no: 6337728
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
16:20
EUR 101
EUR 134
South sea pearl earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.07ct
South sea pearl earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.07ctColour: (g)Top WesseltonClarity: VS Pearl information: - Type / Origin: South Sea / Indonesia - Oyster: Pinctada Maxima - Color: Champagne Gold - Shape: Drop - Surface: Clean and smooth - Luster: Excellent - ...
Lot no: 6331609
Showroom: BE, Antwerpen

05/02/2023
16:33
EUR 475
EUR 950
Kranz & Ziegler Couture ørestikker med brillanter, ca. 0.16 ct. 14 kt. guld
Kranz & Ziegler Couture ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med 2 brillanter. Samlet ca. 0.16 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Mål ca. 1,7x1 cm. Samlet vægt ca. 2,4 gram. Vejl. pris er 8.800,-.
Lot no: 6036070
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
16:59
EUR 430
EUR 617
Paar Diamantohrringe, 14 kt. Weißgold, 0.30 ct. (2)
Paar Kreolen aus 14 kt. Weißgold mit Brillanten zus. ca. 0.30 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselon (G-H). Reinheit: SI1. H. / Ø ca. 18 mm. Gestempelt FHP/ 585 für Frisenholm & Partners. (2)
Lot no: 6284008
Showroom: DK, Kolding

05/02/2023
17:27
EUR 537
EUR 671
Diamantøreringe, 14 kt hvidguld. Et par, 0.07 ct (2)
Et par diamantøreringe af 14 kt hvidguld prydet med brillanter på tilsammen ca. 0.07 ct. H. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Længde ca.1,2 cm. (2)
Lot no: 5907365
Showroom: DK, Kolding

05/02/2023
17:31
EUR 349
EUR 456
Diamonds By Frisenholm. Et par brillant ørestikker af 9 kt. guld med ferskvandsperle (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillant ørestikker af 9 kt. guld med ferskvandsperle. I alt 0,27 ct. GH / P1-P2. Vægt 3,8 g. Mål front 20 x 11 mm. (2)
Lot no: 6253672
Showroom: DK, Herlev

05/02/2023
17:57
EUR 430
EUR 564
18kt Diamond earrings in yellow gold total 0.82ct
18kt Diamond solitaire earrings in yellow gold total 0.82ct Colour: (K) Top Cape Clarity: VS
Lot no: 6336878
Showroom: BE, Antwerpen

05/02/2023
18:13
EUR 1,000
EUR 2,150
Par roset brillant ørestikker af 14 kt hvidguld 0.25 ct (2)
Par roset brillant ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med brillant slebet diamanter på i alt 0.25 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-SI2, Ø 4,9 mm, vægt 1,28 gram. Nye og ubrugte. Ligger i sort velourpose (2)
Lot no: 6285608
Showroom: DK, Aalborg

05/02/2023
19:31
EUR 510
EUR 376
EUR 483
Pair of brilliant earrings in 14 kt gold 1.00 ct (2)
Automatically generated translation (Google Translate):Pair of oblong brilliant HOOPS / hoops / earrings in 14 kt gold set with brilliant cut diamonds of 1.00 ct, Color: Wesselton (H), Clarity: SI-SI2, H. 19 mm, W. 16.4 mm, Weight 3.5 grams, stamped master and 585. Located in box. Appears new and...
Lot no: 6310330
Showroom: DK, Aalborg

05/02/2023
19:33
EUR 1,477
EUR 1,047
EUR 1,342
Diamonds By Frisenholm. Et par brillant ørestikker af 9 kt. guld med ferskvandsperle. I alt 0,11 ct. GH / P1-P2 Vægt 2,6 g. Mål front 8 x 11 mm. (2)
Lot no: 6252856
Showroom: DK, Herlev

05/02/2023
19:34
EUR 298
EUR 228
EUR 322
Par brillant ørestikker af 14 kt hvidguld 0.50 ct (2)
Par brillant ørestikker af 14 kt hvidguld prydet med diamanter der er brillant slebet på i alt 0.50 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI2. Vægt 0,70 gram. Nye og ubrugte. Ligger i sort velourpose. (2)
Lot no: 6285239
Showroom: DK, Aalborg

05/02/2023
19:35
EUR 752
EUR 591
EUR 752
Par brillant ørestikker af 14 kt guld, 0.10 ct (2)
Royal Art. Par brillant ørestikker af 14 kt guld prydet med diamanter der er brillant slebet på i alt 0,10 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS, vægt 1,6 gram. (2) 11800
Lot no: 6260555
Showroom: DK, Aalborg

05/02/2023
19:49
EUR 926
EUR 725
EUR 913
12345...14»
My search agents