12»   Lots per page   39 results ListGallery
Nikon D7100 kamerahus med objektiver og div. (3)
Nikon D7100 kamerahus med ekstra batteri + oplader. Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED VR. Nikkor AF-S DX Micro 85mm f/ 3.5G ED VR Nikon Retvendt søger DR-6 + diverse kabler og kort.Kamera og 85mm objektiv i original kasse. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5766310
EUR 940 DK, Hørsholm, Hammervej 1 21/09/2020
21:41
EUR 376
Sony Bravia. Et par 42 tommer LCD fladskærme. (2)
Sony Bravia. Et par 42 tommer LCD fladskærme model 42W802A. Strømkabel, fjernbetjening samt vægophæng medfølger. Skruer medfølger ikke. Fremstår med brugsspor. (2)

Lot no: 5775875
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
10:59
Cambo. Foto- / studiestativ
Cambo. Foto- / studiestativ af sortlakeret stål, svingarm med variabel højdeindstilling og balanceret kontravægt. H. inkl fod: 365 cm. Fremstår med brugsspor, mærker, rester af gaffatape.

Lot no: 5775557
EUR 483 DK, Vejle, Dandyvej 22/09/2020
12:25
PLT, headset model Backbeat pro 2
PLT, headset model Backbeat pro 2. Oplader kabel medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Lot no: 5777038
12:56
Sony. Tre 42 tommer LCD fladskærme. (3)
Sony Bravia.Tre 42 tommer LCD fladskærme model 42W802A. Strømkabel samt to fjernbetjeninger medfølger. Fremstår med brugsspor. (3)

Lot no: 5775899
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
13:51
Bang & Olufsen. Et par Beoplay S3, sort (2)
Bang & Olufsen. Et par BeoPlay S3 i kabinet af sort plast med sort frontstof. Ø 14. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2

Lot no: 5760807
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22/09/2020
15:01
EUR 128
RTV OB05 Telefon mit Handkurbel, um 1930
RTV OB05 Telefon mit Handkurbel, um 1930. Rechteckiger, schwarz lackierter Metallkorpus zwischen gekehlten Hozplatten. Beidseiiger bedruckter kaiserlicher Reichsadler. Kurbelantrieb. HxBxT: 30 x 31 x 14 cm. Altersspuren, Fehlstellen, Flugrost und Bereibungen. Lauritz.com garantiert nicht die ...

Lot no: 5754410
EUR 200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22/09/2020
17:21
EUR 45
B&O anlæg (3)
Bang & Olufsen. Et par BeoLab 6000 højtalere samt BeoCenter 2300 anlæg med CD og radio, fjernbetjening, vægophæng og ledninger medfølger. H. på højtalere: 110 cm. Fremstår med brugsspor herunder en manglende glaslåge. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Lot no: 5775996
EUR 201 DK, Aalborg, Nibevej 22/09/2020
18:30
EUR 128
Kodak, Agfa m.m. Samling ældre kameraer + tilbehør
Kodak, Agfa m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Agfa Isomat Rapid, Agfa Clack, Kodak Brownie 8, ADOX, Voigtländer foldeud kamera, Baldessa LF, Agfa Billy-Clack, Kodak Retina IIF, Zeiss Ikon Contina, Agfa Silette, Braun Paxette Electromatic, Kodak Retina Automatic III, Nikon EL-NIKKOR ...

Lot no: 5770350
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
19:34
Agfa, Zeiss, Holga m.m. Samling kameraer + tilbehør
Agfa, Zeiss, Holga m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Agfa Mini, Kodak Instamatic 400, Zeiss Ikon Ikomatic F, Agfa Agfamatic 100 sensor, Agfa Optima Sensor Electronic, Agfa Autostar X-126, Holga 35DL Twin Lens, Yashica L AF DX m/ manual, Konica Big Mini, Pentax Zoom 105 Super, Pentax ...

Lot no: 5770345
19:40
Nikon m.m. Samling kameraer + tilbehør
Nikon m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Nikon F4 2137547 m/ objektiv Nikon AF NIKKOR 35-70 mm 1:2.8 m/ Hama filter & Kaiser skulderrem, batterigreb Nikon MB-23, Nikon F-301 2144244 m/ objektiv Nikon Zoom-NIKKOR 35-70 mm 1:3.3-4.5 2113979 & Nikon skulderrem m.m. Brugspræg. Lauritz.com ...

Lot no: 5770362
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
19:45
Polaroid m.m. Samling kameraer + tilbehør
Polaroid m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Polaroid 600 SE m/ objektiv Polaroid mellemstykke m/ MAMIYA 1:4.7 f=127 mm no. 42169 m/ manual, diverse filtre, Polaroid i-Zone Instant Pocket Camera, Polaroid ImagePro, Polaroid 600 Land Camera - Lightmixer 630 m.m. Brugspræg. Lauritz.com ...

Lot no: 5770364
19:50
Bower & Wilkens, gulvhøjtalere, DM 640N (1sæt)
Bower & Wilkens, et sæt gulvhøjtalere, model DM 640N. Med sunde ophæng, H. 97 cm. 23,5x40,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, flere kantafslag samt frontstof med hul, plet m.m. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (1 sæt)

Lot no: 5775771
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 22/09/2020
19:59
Radiorör /elektronrör ca 80 st
RADIORÖR / ELEKTRONRÖR, ca 80 st, 1940-/80-tal, bl a Haltron, Luxor och Valvo, i originalkartonger

Lot no: 5776459
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 22/09/2020
20:02
Kasse med 27 forskellige radiorør (27)
Kasse med 27 forskellige radiorør. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (27)

Lot no: 5775920
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 22/09/2020
20:10
To radiorør CV 315 4 304CB (2)
To radiorør CV 315 4 304CB Ubrugte i original emballage (2)

Lot no: 5775924
20:15
Nikon D3100. Kamera
Nikon D3100 digital spejlreflekskamera, monteret med AF-S Nikkor 18-105mm 1:3,5-5,6G ED. Uden hukommelseskort. Oplader og taske medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5768694
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/09/2020
20:30
EUR 128
Sony A100 med ekstra objektiv (2)
Sony A100 monteret med 4,5-5,6/75-300 objektiv. Der medfølger 3,5-5,6/18-70 ekstra objektiv. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Lot no: 5764903
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/09/2020
17:08
Bang & Olufsen, Beolab 6000 (2)
Bang & Olufsen. Et par højtalere, model Beolab 6000. Kabler og ledninger medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Lot no: 5771842
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/09/2020
19:09
EUR 161
Sky-Watcher teleskop
Sky-Watcher SynScan AZ Goto teleskop, 140 mm objektivdiameter, 500 mm brændvidde, f/4.4. Fremstår med få brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og defekter kan forekomme.

Lot no: 5776811
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/09/2020
19:20
Canon m.m. Samling kameraer + tilbehør
Canon m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Canon Canonet QL 25, Canon Canonet 28, Canon A35F, Canon A-1, Canon AE-1, Canon EOS 1000F, Canon Prima Zoom 70F, Kodak Instamatic 77x, Yashica film kamera, Konica Super 8 3TL, Soligor objektiver f=135 mm & f=250 mm, Panasonic F10 video camera ...

Lot no: 5770359
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23/09/2020
19:36
EUR 101
Minolta, Ricoh m.m. Samling kameraer + tilbehør
Minolta, Ricoh m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Konica FS-1, Yashica TL Electro X, Zenit TTL, Konica TC-X, Ricoh KR-5, Asahi Pentax SP1000, TOPCON Uni, Minolta SR-T 101, Minolta X-700, Konica Autoreflex TC, Konica Autoreflex T4, Minolta 5000, Minolta Dynax 3000i, Miranda DX-3, Cosina...

Lot no: 5770366
19:42
EUR 161
Olympus, Ricoh, Voigtländer m.m. Samling kameraer + tilbehør
Olympus, Ricoh, Voigtländer m.m. Samling cameras + tilbehør, bestående af Ricoh 500G, Ricoh 500 ZF, Mamiya 135, Rollei XF 35, Rollei 35 S, Minolta Hi-Matic F, Minolta Hi-Matic S, Olympus Trip 35, Olympus AM-100, Olympus OM101, Yashica Electro 35 GSN, Konica EE-Matic, Konica C35, Voigtländer VITO ...

Lot no: 5770368
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 23/09/2020
19:52
EUR 87
Bang & Olufsen. Beosystem 2300.
Beosystem 2300 med cd afspiller samt fjernbetjening. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5771839
20:09
EUR 148
Philips, FEM Kunze, Rodenstock, Ilford, Konvolut Fotografie- Zubehör (45)
Philips, FEM Kunze, Rodenstock, Ilford, Konvolut Fotografie- Zubehör. Konvolut bestehend aus: 1 Phillips Colour Enlarger PCS 130, 1 Philips Electronic Tri-one PCS 150, 1 Philips PDT 024, 2 Pradovit 253 Diaprojektoren, 1 Kindermann F 1000 digital, 1 Kaiser Farbkopf VCL 60, 1 Jobo multi ...

Lot no: 5750313
EUR 500 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23/09/2020
21:26
EUR 45
Lab L5 guitarforstærker
Lab L5 212 transistor guitarforstærker. 100 Watt. To 12'' højttalerenheder. H. 61 cm. B. 66 cm. D. 25 cm. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor. Denne vare er en del af temaauktionen over elektriske og traditionelle instrumenter og tilbehør fra reparatøren Laur’s ...

Lot no: 5754103
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 26/09/2020
14:56
Evoko Liso Room manager / møderums booker
Evoko Liso Room manager / møderums booker, til vægmontering med touchscreen, 4GB. Evoko Liso bruger WiFi eller PoE/PoE + net. Mål; 20 x 20 x d.2,5 cm. Data forbindelses protokol: Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11n, IEEE 802.11b, NFC, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g. Vejledende ...

Lot no: 5710478
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/09/2020
15:38
Jablatron. Transportabelt specialbygget alarmsystem.
Jablatron. Transportabelt specialbygget alarmsystem med tilhørende transportkasse.

Lot no: 5776124
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 26/09/2020
15:49
Samling russiske fotografi udstyr (4)
Filmkamera, 'Quarz M', 8 mm, ca. 1965, med etui. Zenit 3M analog kamera (mgl. knap). 2 stk. Omo, Myr2, 8mm projektorer. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4)

Lot no: 5761518
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/09/2020
16:03
Apple Thunderbolt Display 27 tommer.
Apple Thunderbolt Display 27 tommer. 27" (diagonalt billedområde) skærm med TFT (thin film transistor), aktiv matriks og flydende krystaller (LCD) med IPS (in-plane switching).Højde: 49,1 cm Bredde: 65 cm Dybde (med fod): 20,7 cm Vægt: 10,8 kg1 Fremstår med keybord og museplade ...

Lot no: 5780950
EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 26/09/2020
18:59
12»