My search agents   Save list   Create search agent
12»   Lots per page   46 results List Gallery
Salonriffel, Anschütz 1516, kaliber .22 Magnum
Salonriffel, Anschütz 1516, kaliber .22 Magnum, monteret med BSA deerhunter 2,5-10x44 sigtekikkert i stålmontage, stikmagasin til 4 patroner, skarpe og tydelige riffelgange, fremstår med brugsmærker. Våbennummer: 1207582 Totallængde: 104 cm Pibelængde: 57 cm Våbentilladelse påkrævet.

Lot no: 5924669
EUR 201 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 26/01/2022
17:00
EUR 201
Jagtriffel, Voere Tirolerin, kaliber .270Win/8x57IS
Jagtriffel, Voere Tirolerin, kaliber .270Win/8x57IS monteret med Nikon Monarch7 3-12x56 m/lys i EAW svingmontage, aftageligt 3 skuds magasin, skarpe riffelgange og gevind på begge piber, dermedfølger JAFI Semi Classic lyddæmper, original transport kuffert/taske, samt 150 stk Norma Jagtmatch til ...

Lot no: 6105660
EUR 2,282 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 26/01/2022
19:05
EUR 1,678
Brno CZ jagtriffel model zkk600 cal. 30-06,
Brno CZ jagtriffel model zkk600 cal. 30-06 med repeterlås og hængslet magasin, skæfte af nøddetræ med ventileret bagkappe, monteret med Interlight sigtekikkert 4-12x56, pipe længde 55 cm med gevind for montering af lyddæmper, total længde 108 cm, våben nr 92113, fremstår med let brugsslitage, der...

Lot no: 6149203
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:40
EUR 322
Mauser riffel M98 cal 8 x 57 js
Mauser riffel model 98 med repeterlås og indv. magasin, med skæfte af nøddetræ, kammer mærket byf 44 våben nr 3994e, ikke nummerens, 61 cm pipe mærket Geværfabrikken Otterup cal. 8x57JS, total længde 111,5 cm. Fremstår med let brugsslitage, der medfølger 59 stk Sellier & Bellot riffelpatroner ...

Lot no: 6149206
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:42
EUR 376
P. Beretta haglbøsse 868 Onyx
P. Beretta haglbøsse 868 Onyx cal. 12/76 O/U med skæfte af nøddetræ, 76 cm lange piper med ventileret sigteskinne og udskiftelige chokes samt ejector, total længde 121 cm, våben nr U26447B. Fremstår med let brugsslitage og stram mekanik samt original blå transport kasse, der medfølger 135 stk ...

Lot no: 6149209
EUR 1,074 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:43
EUR 1,020
W. W. Greener EG Mark III
W. W. Greener EG Mark III. Glatløbet gevær kal. 12, 13 eller 15. Våbennummer: 57800. Totallængde: 107 cm. Løbslængde: 66 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, pænt løb med med lidt rustar i samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben eller jagttegn påkrævet.

Lot no: 6148170
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
20:16
EUR 242
Norinco pistol M1911A1 kal. 45
Norinco pistol M1911A1 kal. 45. Våbennummer. BA41420. Totallængde: 22 cm. Pibelængde: 12,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rent og blankt løb samt brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Lot no: 6148175
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
20:18
EUR 215
Gebr. Merkel drilling Kal. 12/70 - 5,6x52r
Gebr. Merkel drilling Kal. 12/70 - 5,6x52R. Våbennummer: 990594. Totallængde: 107 cm. Løbslængde: 63 cm. Kolbe: 37 cm. Med signalstifter og løbsvælger. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt pæne løb. Generelt med brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148164
EUR 1,342 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
20:39
EUR 1,074
Jagtriffel Franchi M4 Horizon. Kaliber 308. Win Våbennummer FB019986D20
Made in Italy./ Beretta. Fremstår ny og ubrugt. Skæfte i sort kunststof, metaldele matsort overfladebehandlet. Ventileret lås. Ingen sigtemidler. Forberedt til lyddæmper. Aftageligt magasin i sort kunststof. Total 107 cm, løb: 54 cm. Våbentilladelse kræves

Lot no: 6148683
EUR 859 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
21:21
EUR 671
Haglgevær O/U Sulun SS-207 Hemmingway. Kaliber 12/76 våbennummer 21-OU40010
Fremstår ny og ubrugt, blanke sideplader med ciseleringer, single tricker, løbsvælger på sikring, ikke autosikring, ejector, indvendige chokes, skæfte i olieret mørkt træ. Total 114 cm, løb: 71 cm. Jagttegn kræves.

Lot no: 6148682
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
21:45
EUR 430
Geværfabrikken Otterup salonriffel cal. 22 lr.
Geværfabrikken Otterup salonriffel cal. 22 lr.med skæfte af poleret bøgetræ, repeterlås uden sikring, 44 cm langt løb med korn og kærv, total længde 89.5 cm. Fremstår med brugsslitage og rust, skæfte med revne bag låsen, uden nummer. Våben tilladelse kræves.

Lot no: 5893768
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 27/01/2022
10:05
CZ Strakonice jagtriffel model 98
CZ Strakonice jagtriffel model 98 cal. 6,5 x 55 mm 56 cm langt løb med gevind for montering af lyddæmper, total længde 110 cm, våben nr. 00482, monteret med Norconia sigtekikkert 3-9 x 56 E. Fremstår med let brugsslitage, korn og kærv mangler. Våben tilladelse kræves.

Lot no: 6137793

EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 27/01/2022
10:38
EUR 295
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm

Lot no: 6138275
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 27/01/2022
11:59
EUR 430
Haglgevær o/u, AYA Centerpoint Coral, kaliber 12/70
Haglgevær o/u, AYA Centerpoint Coral, kaliber 12/70, autosikring, singletrigger med løbsvælger, ejektor, let slør, blanke løb, flotte graveringer med hund, fasaner, ænder, pænt skæfte, fremstår med brugspræg. Våbennummer: 425390 Totallængde: 115 cm Løbslængde: 71 cm Boring: 1/4 - ...

Lot no: 6151033
EUR 268 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 27/01/2022
18:28
EUR 671
Pistol Norinco NP 22 kal 9mm
Pistol Norinco NP 22 kal 9mm. Våbennummer A13006161. PL 13 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Lot no: 6140501
EUR 483 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27/01/2022
19:00
EUR 376
Colt Single Action Revolver Modell 1873, Kal. 45
Colt Single Action Revolver Modell 1873 aus blank poliertem Stahl, Kal. 45. Trommel für 6 Patronen, schwarze Griffschalen, Waffen-Nr. RAC133526, Lauflänge 14 cm, Gesamtlänge 28,5 cm. Mit Gebrauchsverschleiß. Schachtel mit Reinigungsmaterial inkl. Text vom Lauf poliert. Zur Registrierung der Waffe...

Lot no: 6140519
EUR 1,611 DK, Roskilde, Store Hedevej 27/01/2022
20:24
EUR 1,074
Norinco pistol NP 29 kal. 9 mm.
Norinco pistol NP 29 kal. 9 mm. Våbennummer: BE08381. Totallængde: 22 cm. Pibelængde: 12,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rent og blankt løb samt brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.

Lot no: 6148179
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 27/01/2022
20:47
EUR 215
Haglgevær s/s Eibar kal 16/70 med taske (2)
Haglgevær s/s Eibar kal 16/70. Våbennummer 20944. PL 70 cm, TL 111 cm, afstand aftrækker til kolbe 35 cm. Boringer ca 3/4 + 3/4. Doubletrigger, slør. Der medfølger jagttaske. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet. (2)

Lot no: 6142078
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/01/2022
08:20
Jagtriffel, Steyr SSG 69 kaliber .308win
Jagtriffel, Steyr SSG 69 kaliber .308win, skarpe og tydelige riffelgange, aftageligt magasin til 5 patroner, svær pibe 21mm ved mundning, gevind på piben M14x1, der medfølger stålmontage ringe 30mm, fremstår i super stand med almindeligt brugspræg. Våbennummer: 281771 Totallængde: 113,5 ...

Lot no: 6150545
EUR 940 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 28/01/2022
18:52
EUR 752
Hign Standard Citation kal 22 nr High Standart pistol Supermatic Citation cal. 22 lr.TIL VURDERING
High Standart pistol Supermatic Citation cal. 22 lr. Våbennr. ML43262, totallængde 27 cm, pipelængde 14 cm, løst skæfte materiale medfølger. Fremstår med brugsslitage, alukuffert medfølger. SKV tilladelse kræves.

Lot no: 6151428
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/01/2022
19:21
Schrotgewehr s/s, F. Beesley Sidelock, Kaliber 12/65 mit Koffer
Schrotgewehr s/s, F. Beesley Sidelock, Kaliber 12/65, gebaut 1910, Autosicherung, Ejektor, Doppelabzug, kein Spiel sowie spiegelblanke Läufe. Lederriemen, Lederkoffer, Reinigungszubehör sowie Infos über die Waffe inkl. Mit altersbedingten Gebrauchsspuren. Waffennummer: 2232. Gesamtlänge: 112 cm. ...

Lot no: 6151023
EUR 2,685 DK, Gamefair, Nærum, Nærum Hovedgade 29/01/2022
19:33
EUR 1,611
Blaser Schrotgewehr Super Exklusiv 12/76 O/U Waffennummer J 12310 (2)
Schrotgewehr, Grade 7 Schaft, tief gravierte Seitenplatten, links mit abhebenden Fasanen, rechts mit sitzenden Grauenten. Lauf mit Goldeinlage, innere Chokes, Ejektor, Laufwahl vor dem Abzug, Laufnummer F/009558. Lauflänge 74 cm + Chokes. Gesamtlänge 118 cm + Chokes. Leichte Gebrauchsspuren – ...

Lot no: 6146590
EUR 13,423 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/01/2022
EUR 10,738
Winchester model 70 XTR cal. 30-06 med lyddæmper
Winchester jagtriffel model 70 XTR cal. 30-06 med repeterlås og indv. magasin, med skæfte af nøddetræ, monteret med montagebro, pipe længde 56 cm. total længde 108 cm. våben nr G1488933. korn og kærv mangler, der medfølger en Stalon WM SE2017 lyddæmper, samt 47 stk UMC patroner kuglevægt 150 ...

Lot no: 6141537
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
20:01
EUR 456
Carl Gustav jagtriffel kal. 6,5x55
Carl Gustav jagtriffel kal. 6,5x55. Våbennummer: 480433. Totallængde: 112 cm. Pibelængde: 62 cm. Kolbe: 36 cm. Fremstår med ren og skarp riffelgang, stram og funktionel mekanik samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6147678
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 29/01/2022
20:15
EUR 161
Zoli Bockbuchflinte kal. 7x65R - 12/70
Zoli Bockbuchflinte kal. 7x65R - 12/70. Våbennummer: 50914. Totallængde: 103 cm. Løbslængde: 60,5 cm. Kolbe: 36 cm. Fremstår med ren og skarp riffelgang, spejlblank løb, stram og funktionel mekanik, intet slør samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6147677
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 29/01/2022
20:18
EUR 268
Norconia luftgevær model QB 18 4,5 mm med kikkert
Tysk Norconia luftgevær model QB 18. cal. 4,5 mm, med skæfte af sort kunstmateriale, monteret med Norconia sigtekikkert 4x20H. pipe længde 48 cm, total længde 111 cm. Fremstår i fin stand, kikkert defekt i trådkorset.

Lot no: 6110868

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
10:41
Remington jagtriffel model 700 cal. 30-06.
Remington jagtriffel model 700 cal. 30-06 med repeterlås og indv. magasin monteret med Norconia sigtekikkert 3-9x40, 56 cm langt løb, total længde 108 cm, våben nr. A6832486, skæfte af nøddetræ, fremstår med let brugsslitage, våbentilladelse kræves.

Lot no: 6110803
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
14:05
EUR 322
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win,
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og hængslet magasin, syntetisk sort skæfte, våben nr FB 006819V18. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Lot no: 6110776

EUR 725 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
14:11
EUR 564
En samling skydevåben bestående af to haglbøsser og en salonriffel (3).
En samling skydevåben bestående af to haglbøsser og en salonriffel. Sako salonriffel cal 22 LR enkeltskuds repeterlås, skæfte af mørkpoleret træ, pipe længde 58 cm, total længde 101 cm. våben nr. 9756 Fremstår med brugsslitage. AYA haglbøsse cal 12/70 S/S Hunters Gun med skæfte af nøddetræ 70 cm ...

Lot no: 6138777
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
17:34
EUR 255
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon med løst magasin
Italiensk Franchi Jagtriffel model Horizon cal. 308 Win, med repeterlås og løst magasin, syntetisk camoflage skæfte, våben nr FB 019561G20. 57 cm. lang pipe, total længde 108 cm. Fremstår ubrugt. Våben tilladelse kræves.

Lot no: 6138623

EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
17:39
EUR 617
12»
My search agents