12»   Lots per page   40 results List Gallery
Pistol Norinco NP 22 kal 9mm
Pistol Norinco NP 22 kal 9mm. Våbennummer A13006161. PL 13 cm, TL 22 cm. Fremstår ubrugt. SKV tilladelse påkrævet.

Lot no: 6180051
EUR 483 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
19:38
EUR 376
Carl Gustav fuldskæftet jagtriffel cal. 6,5x55 mm

Lot no: 6138275
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
12:06
EUR 430
Carl Gustav militær riffel cal. 6,5x55 mm ombygget til jagt. 699382
Carl Gustav militær riffel cal. 6,5x55 mm ombygget til jagt, med repeterlås og fast magasin, våben nr 699382, med skæfte af nøddepoleret bøgetræ, korn og kærv mangler, monteret med baser til montering af sigtekikkert, pipe længde 75 cm. total længde 125 cm. Fremstår med brugsslitage, skæfte ...

Lot no: 6110799
EUR 188 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
14:26
EUR 134
Dansk tapriffel M1848 m. Schneider system
Dansk tapriffel M1848 m. Schneider system. Våbennummer: 506. Totallængde: 130,5 cm. Løbslængde: 85 cm. Stemplet 1856 på låsen. Fremstår med stram og funktionel mekanik, alm. slid i riffelgang samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Lot no: 6194517
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:29
EUR 268
Tysk dobbeltløbet signalpistol. 2. verdenskrig
Tysk dobbeltløbet signalpistol. 2. verdenskrig. Stemplet 43. Våbennummer: 1665. Totallængde: 35 cm. Løbslængde: 23 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, pæne løb samt aldersrelaterede brugsspor. Der er enkelte mangler. Samlertilladelse til signalvåben påkrævet.

Lot no: 6192271
EUR 1,342 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:34
EUR 805
Husqvarna 1600 jagtriffel kal. 270 winchester
Husqvarna 1600 jagtriffel kal. 270 winchester. Våbennummer: 237155A. Totallængde: 106 cm. Pibelængde: 55,5 cm. Kolbe: 35 cm. Med nyere skæfte og aftræk. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6171471
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:34
EUR 322
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 33847. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rust i løbet samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Lot no: 6111435
14:34
EUR 215
Dansk Remington 1867
Dansk Remington 1867. Våbennummer: 19127. Totallængde: 128 cm. Løbslængde: 90 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren riffelgang med rustar samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Lot no: 6111433
14:34
EUR 201
Franchi Horizon jagtriffel kal. 30-06
Franchi Horizon jagtriffel kal. 30-06 Spring. Våbennummer: FB019911k20. Totallængde: 108 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med stikmagasin og gevind til lyddæmper. Gevind er 13 mm. Fremstår ubrugt og med alm. håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148146
EUR 779 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:35
EUR 617
Sulun pump action haglbøsse kal. 12/76
Sulun pump action haglbøsse kal. 12/76. Våbennummer: 21-PS30153. Totallængde :113 cm. Løbslængde: 61,5 cm. Kolbe: 37 cm. Med choke. Fremstår ubrugt med håndteringsspor. Jagttegn påkrævet.

Lot no: 6148160
14:35
EUR 403
Gebr. Merkel drilling Kal. 12/70 - 5,6x52r
Gebr. Merkel drilling Kal. 12/70 - 5,6x52R. Våbennummer: 990594. Totallængde: 107 cm. Løbslængde: 63 cm. Kolbe: 37 cm. Med signalstifter og løbsvælger. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt pæne løb. Generelt med brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148164
14:36
EUR 1,074
Franchi jagtriffel kal. 30-06
Våbennummer: FB020321Q20. Totallængde: 108 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148149
14:36
EUR 617
Franchi jagtriffel kal. 308 win
Franchi jagtriffel kal. 308 win. Våbennummer: FB013969B19. Totallængde: 108 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148148
14:36
EUR 617
Savage Bochbüchflinte kal. 20/70+222 Rem
Savage Bochbüchflinte kal. 20/70+222 Rem. Våbennummer: D247366. Totallængde: 103,5 cm. Løbslængde: 61 cm. Kolbe: 37 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, slid i løb samt med brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148166
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:36
EUR 201
Norinco jagtriffel kal. 223. rem
Norinco jagtriffel kal. 223. rem. Våbennummer: 1530725. Totallængde: 106,5 cm. Pibelængde: 57 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med indstiksmagasin. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt få brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148153
EUR 456 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:36
EUR 322
Franchi Horizon jagtriffel kal. 30-06 Spring. Våbennummer: FB007399T18. Totallængde: 107,5 cm. Pibelængde: 58,5 cm. Kolbe: 35,5 cm. Med gevind til lyddæmper. Gevind er 13 mm. Fremstår ubrugt og med alm. håndteringsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148152
14:36
EUR 617
Krico fuldskæftet jagtriffel kal 222. rem
Krico fuldskæftet jagtriffel kal 222. rem. Våbennummer: 610117. Totallængde: 104 cm. Pibelængde: 57,5 cm. Kolbe: 35 cm. Med indstiksmagasin og snelle. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6148150
14:36
EUR 617
Schultz & Larsen. Salonriffel kal. 22
Schultz & Larsen. Salonriffel kal. 22. Våbennummer: ov579. Totallængde: 109 cm. Pibelængde: 60,5 cm. Kolbe: 37 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6201654
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:37
Sulun Semiautomatic MAG Goosegun 12/76
Sulun Semiautomatic Goosegun haglbøsse SG-317 cal. 12/76, med sort syntetisk skæfte, våben nr. 21-SS10948, 69 cm lang blank pipe, total længde 122cm, jagttegn kræves.

Lot no: 6163809

EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
15:18
EUR 349
Belgisk hanegevær kal 16/65
Belgisk hanegevær kal 16/65. Våbennummer 1499. PL 75 cm, TL 116 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Brugsspor, reparation ved kolbe. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Lot no: 6188345
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
16:56
Prime Gun s/s hanegevær kal 12/65
Prime Gun s/s hanegevær kal 12/65. Våbennummer 1993. PL 75 cm, TL 117 cm, afstand aftrækker til kolbe 36 cm. Boringer 1/1 + 1/2. Brugsspor, slør. Jagttegn eller samlertilladelse til skydevåben påkrævet.

Lot no: 6184033
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
16:57
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm
Carl Gustav jagtriffel cal. 6,5x55 mm med repeterlås og indv. magasin, skæfte af nøddepoleret bøgetræ, 61 cm lang pipe, total længde 112 cm, monteret med Yde Hunter 3000 sigtekikkert 4x32, låsestol nr HK 333704, pipe uden nummer, bundstykke nr 704, fremstår med brugsslitage, pipe med gevind i ...

Lot no: 6178106
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
17:20
EUR 295
Schultz & Larsen riffel RPLT 42 kal. 8x58RD
Schultz & Larsen riffel RPLT 42 kal. 8x58RD. Våbennummer: 977. Totallængde: 109,5 cm. Pibelængde: 59,5 cm. Monteret med kikkert. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og ren riffelgang samt aldersrelaterede brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6208938
20:30
EUR 295
Sulun o/u haglbøsse kal. 12/76
Sulun o/u haglbøsse kal. 12/76. Våbennummer: 21-OU40001. Totallængde: 114 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 36 cm. Med graverede sideplader. Singletrigger og ejektor. Fremstår med stram og funktionel mekanik, intet slør, rene og blanke løb samt håndteringsspor. Jagttegn påkrævet.

Lot no: 6208860
EUR 483 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
20:35
EUR 456
Garbi Arms s/s Schrotflinte mit Seitenschloss, Kal. 12/70
Garbi Arms s/s Schrotflinte mit üppig graviertem Seitenschloss, Kal. 12/70. Waffennummer: 13218. Gesamtlänge: 107 cm. Lauflänge: 63,5 cm. Kolben: 38 cm. Englischer Schaft, Ejektor und Selbstöffner. Stramme und funktionale Mechanik, kein Spiel, spiegelblanke Läufe sowie Gebrauchsspuren.

Lot no: 6202128
EUR 5,101 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:02
EUR 4,027
Vekselsystem til Saur 202 kaliber 243
Vekselsystem til Saur 202 kaliber 243, piben nummereret med: N10336. Forskæfte og bundstykke medfølger. Piben er fluted, L: 66 cm. Fremstår med ren og skarp riffelgang samt brugsspor. Riffeltilladelse påkrævet.

Lot no: 6189241
EUR 1,020 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:25
EUR 805
Simson Suhl haglbøsse cal. 12/70 side by side
Simson Suhl haglbøsse cal. 12/70 side by side, boks lås med let gravering, skæfte af nøddetræ, 71 cm lange løb, total længde 113 cm, fra 10 måned 1974.Fremstår med kraftig brugsslitage og rust, våbennr. 578125, jagttegn kræves.

Lot no: 6185688
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/05/2022
20:37
Sako Jagtriffel 85 M rustfri stål cal. 6,5 x 55 SE
Sako Jagtriffel 85 M rustfri stål cal. 6,5 x 55 SE med repeterlås og løst magasin, skæfte af mørkt lamineret træ, låsestol nr. A72983, bundstykke nr. 983, pipe uden nr. monteret med Zeiss sigtekikkert Diavari Classic 3-12x56 T*, pipe længde 57 cm, total længde 108 cm. Fremstår som ny. Våben ...

Lot no: 6206705
EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
18:00
EUR 1,074
Sulun de Luxe Roy Ejector haglbøsse O/U cal. 12/76
Sulun de Luxe Roy Ejector haglbøsse O/U cal. 12/76 model SS-214 med skæfte af nøddetræ, single trikker, 71 cm lange blanke løb med ventileret sigteskinne, total længde 114,5 cm, Våbennr. 21-OU40067. Jagttegn kræves.

Lot no: 6188899

EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
18:29
EUR 591
Norinco Salonriffel JW 15A cal. 22 lr.
Norinco Salonriffel JW 15A cal. 22 lr. med repeterlås og løst magasin, skæfte af mørk poleret træ, monteret med Norconia sigtekikkert 3-9x40 samt lyddæmper nr 6072, våben nr 1840586, 59 cm lang pipe, total længde 116 cm. kærv mangler. Våben tilladelse kræves,

Lot no: 6189081

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
18:38
EUR 430
12»
My search agents