Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2  >> ListGallery Lots per page
Smith & Wesson revolver, model 686 Kal. 357
Smith & Wesson revolver, model 686 Kal. 357 våbennummer BEA7552. PL 10,5 cm, TL 24,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Orignal æske og papirer medfølger. SKV2 tilladelse påkrævet.
Lot no: 5313129
EUR 671 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/04/2019
20:23:00
EUR 430
Jagdbüchse, Sauer 90, Kaliber 308W mit Zeiss Zielfernrohr 4x32
Jagdbüchse, Modell Sauer L 90. Kaliber 308W mit Zeiss Zielfernrohr 4x32 in Schwingmontage. Seriennummer K11671. Lauflänge 57 cm. Gesamtlänge 111 cm. Extra Magazin und Futteral inkl. Mit scharfen Feldern und Zügen, leichte Gebrauchsspuren. Zur Registrierung der Waffe in Dänemark ist ein gültiger ...
Lot no: 5292837
EUR 1,879 DK, Kolding, Trianglen 24/04/2019
21:59:00
EUR 940
Schrotgewehr. Cæsar Guerini Ellipse EVO 12/70
Schrotgewehr. Cæsar Guerini Ellipse EVO 12/70, Waffennummer 150670, mit losen Chokes und diversen Dokumenten in originalem Transportkoffer. Ohne Gebrauchsspuren. Nur einzelne Schüsse wurden abgegeben. Lauflänge 71, Gesamtlänge 114 cm. Schafthold ist von guter Qualität und 'Round Body' Basküle mit...
Lot no: 5239536
EUR 3,221 DK, Herlev, Dynamovej 25/04/2019
19:20:00
EUR 2,282
Haglgevær. Husquarna, kal. 16/70. S/S, engelsk skæfte
Haglgevær. Husquarna 310 AJ S/S med dobbelt aftræk og ejector. Kal. 16/70. Engelsk skæfte af lakeret træ. Fremstillet i Sverige. TL 116,5 og PL 65 cm. Patronbælte med 20 stk. Bismuth og fuglegalge, rensesæt og ældre skinke-taske medfølger. Fremstår stram i lås, lidt skygger i løb. Jagttegn ...
Lot no: 5313393
EUR 322 DK, Aarhus, Egå Havvej 26/04/2019
17:59:00
EUR 148
Gardone Haglgevær 12/70 samt div. tasker m.m.
Gardone Haglgevær o/u med dobbelt aftræk uden ejector. Kal. 12/70. Skæfte i olieret træ. Fremstillet i Italien. TL 112, Løbslængde 70. Våbennr. 13251. Fremstår stram i lås, blanke løb, få brugsspor. Bæretaske i læder, rensesæt, jagttaske, patronbælte og 2 fuglegalger medfølger. Jagttegn påkrævet....
Lot no: 5313394
EUR 268 DK, Aarhus, Egå Havvej 26/04/2019
17:59:00
EUR 161
Kral Arms pump-action haglgevær model A12. Kal 12/76
Kral Arms pump-action haglgevær model A12. Kal 12/76 Fremstår nyt og ubrugt. Våbennummer: 16-K05668 Løb: 58,5 cm. Total: 113 cm. Våbentilladelse eller jagttegn påkræves.
Lot no: 5289084

EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 26/04/2019
18:20:00
EUR 295
Jagtgevær, Husqvarna s/s Model 310 BS i kal. 12.
Jagtgevær, Husqvarna s/s Model 310 BS i kal. 12. TL 111 cm. LL 70,5 cm. Våbennr. 108003. Ingen slør. Spejlblank i løbene. Stemplet med "Soltegn" indvendigt på baskylen. Afstand fra bagkolbe til forreste aftrækker er 36 cm. Lidt afskalling af brunering på løbene. Fremstår med let brugspræg. ...
Lot no: 5291029
EUR 886 DK, Aalborg, Nibevej 26/04/2019
19:02:34
EUR 430
Kral Arms Puncher. Luftgevær. 4,5 mm.
Kral Arms Puncher. Luftgevær. 4,5 mm, 200 bar tryk. Skæfte af justerbart kunstmateriale. Støtteben samt rail til kikkert, 2 rullemagasiner. 310 m/sek, 14 skuds repeter. Totallængde 98 cm., løbslængde 45,5 cm. Fremstillet i Tyrkiet. Kan frit erhverves af alle fra 18 år og op.
Lot no: 5268446

EUR 537 DK, Aarhus, Egå Havvej 27/04/2019
12:36:00
EUR 268
Kral Arms. N03S. Luftgevær. 4,5 mm.
Kral Arms N03S. Luftgevær med mundingsbremse. Kal 4,5 mm. Skæfte i kunstmateriale, korn og kærv samt montage til kikkert. Fremstillingsland: Tyrkiet. Tl. 114 cm., Ll. 49,5 cm. Kan erhverves af alle på 18 år og derover.
Lot no: 5268438

EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 27/04/2019
16:33:00
1175 stk. 7,65 ACP og Parabellum patroner
1175 stk. 7,65 ACP og Parabellum patroner i originale æsker. Tilladelse til pågældende kaliber påkrævet.
Lot no: 5303721
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/04/2019
15:52:31
EUR 268
Jagtriffel Remington 700 kal 308WIN med lyddæmper (2)
Jagtriffel Remington 700 kal 308WIN våbennummer G6336647, PL 54,5 cm, TL 108 cm. Brügger & Thomet stål lyddæmper våbennummer 6170 L 19 cm, Ø 35 mm. Facetslebet bundstykke, heavy barrel, aftræk justeret til 1 kg. Leopold 30 mm ringe til kikkersigte. 2 tilladelser påkrævet.. (2)
Lot no: 5301496
EUR 1,342 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/04/2019
16:20:42
EUR 671
Kral Continental Lux. Haglgevær. Kal.12/76. Nr. 16-K05597
Kral Continental Lux. Kal. 12/76 o/u. Haglgevær med singletrick og ejector. Skæfte i olieret træ, indvendige chokes, løbsvælger i sikring. Totallængde 115 cm., løbslængde 70,8 cm. Jagttegn påkrævet.
Lot no: 5268345

EUR 671 DK, Aarhus, Egå Havvej 28/04/2019
16:31:00
EUR 322
Norinco SP-226.  Nr. A13006161. Parabellum
Norinco SP-226, 9mm, halvautomatisk pistol. Grebsskaller i kunststof, fremstillet i Kina. Totallængde 23, løbslængde 12,5. Stram i lås, blankt løb, skarpe riffelgange, få brugsspor. SKV tilladelse påkrævet.
Lot no: 5268465
EUR 456 DK, Aarhus, Egå Havvej 28/04/2019
16:36:00
EUR 228
Norinco 1911 Sport. Kal. .45acp. Nr. BA42727
Norinco 1911 Sport, kal. .45. halvautomatisk pistol. Grebsskaller i kunststof, fremstillet i Kina. Totallængde 22 cm., løbslængde 12,5 cm. Stram i lås, blankt løb, skarpe riffelgange, få brugsspor. SKA tilladelse påkrævet.
Lot no: 5268455
EUR 403 DK, Aarhus, Egå Havvej 28/04/2019
16:37:00
EUR 215
Margulin Match Pistol. Kal. 22. Nr. N3336H
Margulin Matych Pistol, kal. 22. Greb i metal og kunststof, USSR. Totallængde 25 cm, løbslængde 15. Blankt løb, afslg på højre grebsskal. SKV tilladelse påkrævet.
Lot no: 5268491
EUR 161 DK, Aarhus, Egå Havvej 28/04/2019
16:37:00
Lot no: 5302572

EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 28/04/2019
16:40:00
Riffel, Carl Gustav i kal. 243 med kikkertsigte.
Riffel, Carl Gustav i kal. 243 med kikkertsigte. TL 102 cm. LL 48,5 cm. Våbennr. Y322. Ren i piben med tydelig riffelgang. Forberedt til lyddæmper. Indvendigt magasin. 6 - 24 x 50 AOEG kikkertsigte. Våbentilladelse kræves.
Lot no: 5299677
EUR 456 DK, Aalborg, Nibevej 28/04/2019
17:10:00
EUR 349
Simson Suhl Thüringen, haglgevær, kal. 12/70.
Simson Suhl Thüringen, haglgevær, kal. 12/70. Tyskland. Olieret skæfte med kindpude. Dobbelt aftræk, signalskifter, automatisk sikring, ikke ejector. Totallængde. 117 cm., Pibelængde. 72 cm. Stram i lås og blanke løb. Med kolbeforlænger. Jagttegn påkrævet.
Lot no: 5303323
EUR 322 DK, Helsingør, Støberivej 28/04/2019
17:14:00
Riffel, Savage AXIS i kal. 270 Win. med kikkertsigte.
Riffel, Savage AXIS i kal. 270 Win. med kikkertsigte. TL 108 cm. LL 52,5 cm. Våbennr. J745017. Spejlblank i piben med tydelig riffelgang. Aftageligt magasin. Forberedt til lyddæmper. Støtteben. Eagle Eye kikkertsigte. Fremstår stort set uden brugspræg. Der medfølger 3 kasser patroner. ...
Lot no: 5313172
EUR 671 DK, Aalborg, Nibevej 28/04/2019
17:25:00
EUR 376
Jagtriffel Parker Hale kal 30-06
Jagtriffel Parker Hale kal 30-06. Våbennummer S1826. PL 62,5 cm, TL 114 cm. Monteret med Titan kikkertsigte. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Lot no: 5313733
EUR 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/04/2019
17:43:00
Jagtriffel Sabatti kal. 6,5x55se Monteret med Welter Optics
Jagtriffel Sabatti kal. 6,5x55se Monteret med Welter Optics 3-12x56 sigtekikkert. Totallængde 108 cm Løbslængde 58 cm. Våbennr. R25600. Fremstår stram i lås, rene riffelgange og minimal brugsslitage. Våbentilladelse påkrævet.
Lot no: 5301284
EUR 537 DK, Helsingør, Støberivej 28/04/2019
18:14:00
EUR 268
Jagtriffel Husqvarna kal 222 REM
Jagtriffel Husqvarna kal 222 REM. Våbennummer 500103. PL 58 cm, TL 110 cm. Skæfte med kraftige åretegniger. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet.
Lot no: 5301506
19:21:00
EUR 295
Schrotgewehr John Dickson Kal. 12/65
Schrotgewehr John Dickson Kal. 12/65. Serien-Nr. 14013. Lauflänge 28", Schaftlänge 37 cm, Bohrung 1/4 und 3/4. Kammerlänge 2 1/2. Mit Laufmantel und Birmingham Probeschusszeichen gestempelt. Die Flinte wurde nach dem 2. Weltkrieg gebaut. Wanddicke vom Lauf in Ordnung. Zur Registrierung der Waffe ...
Lot no: 5314438
EUR 3,356 DK, Herlev, Dynamovej 28/04/2019
19:45:58
EUR 1,262
Tikka T3 jagtriffel kal. 30.06
Tikka T3 jagtriffel kal. 30.06. Våbennummer: B01231A. Totallængde: 108 cm. Pibelængde: 59 cm. Kolbe: 35,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og blank riffelgang samt brugsspor. Monteret med meopta meostar R1 3-12x56 RD sigtekikkert. Stalon Whisper lyddæmper medfølger. ...
Lot no: 5306795
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 28/04/2019
20:23:00
EUR 779
Mauser jagtriffel kal. 6,5x55
Mauser jagtriffel kal. 6,5x55. Våbennummer: 4096. Totallængde: 114 cm. Pibelængde: 62 cm. Kolbe: 37 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, skarp og blank riffelgang samt brugsspor. Monteret med jaguar 4x32 sigtekikkert. Riffeltilladelse påkrævet.
Lot no: 5306796
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 28/04/2019
20:23:00
Sako 85 S kaliber .243Win, VMAC Havana 175 lyddæmper
Sako 85 kaliber .243Win, VMAC Havana 175 lyddæmper aftageligt magasin til 5 patroner og snelle, der medfølger original Sako optilock montage og læderrem, det hele fremstår i perfekt stand stort set uden brugsmærker. Våbennummer: H33433 Totallængde: 109 cm Løbslængde: 56 cm Lyddæmper se no:...
Lot no: 5303109
EUR 1,611 DK, Guns & Gents, København, Skindergade 28/04/2019
20:25:00
EUR 966
Carl Gustav riffel kal 6,5x55.
Carl Gustav riffel kal 6,5x55. Våbennummer: 115657. Totallængde: 112 cm. Pibelængde: 62 cm. Kolbe: 36,5 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang samt brugsspor. Monteret med Tasco sigtekikkert. Riffeltilladelse påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet....
Lot no: 5297358
20:30:00
Baikal o/u haglbøsse kal. 12/70
Baikal o/u haglbøsse kal. 12/70. Våbennummer: 8748459. Totallængde: 114 cm. Pibelængde: 72,5 cm. Kolbe: 36 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blank og skarp riffelgang samt brugsspor. Jagttegn påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.
Lot no: 5297357
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 28/04/2019
20:34:00
Bochbüchsflinte. Antonio Zoli kaliber 20/70 - 222R
Bochbüchsflinte. Antonio Zoli kaliber 20/70 - 222R Løb: 60 Total 107 cm. Fremstår med lette brugsspor. Mekanisk fejlfri. Blank i i haglløb og skarpe riffelgange, Våbennummer 199420. Våbentilladelse påkræves.
Lot no: 5274487
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 28/04/2019
20:36:00
EUR 322
Russisk hanebøsse kal. 12/70
Russisk hanebøsse kal. 12/70. Våbennummer: N29316. Totallængde: 112,5 cm. Løbslængde: 71 cm. Kolbe: 36 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, blanke og rene løb samt brugsspor. Uden slør. Jagttegn påkrævet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5305247
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 28/04/2019
20:42:00
 1 2  >>