12345...113»   Lots per page   3364 results List Gallery
Spisestol model Rosa
Spisestol model Rosa. Ben af eg, betrukket med 'Fabio stone'. H. 76, B. 55, Sh 46 cm. Udstillingsmodel, fremstår håndteringsmærker.

Lot no: 6191853

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:16
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (4)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)

Lot no: 6159587

EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:17
EUR 134
Hjemmebar af palisander med to barstole (3)
Hjemmebar af palisander, plader af sort og hvidt laminat. H. 110 cm. B. 120 cm. D. 52 cm. To barstole med stel af metal, sæder betrukket med sort skai. H. 80 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser, afslag. (3)

Lot no: 6194208
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:18
EUR 537
Ompolstrings sæt til Safari stol, Sort Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper til armlæn samt til ben. Udført i Sort læder.

Lot no: 6160729

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:19
EUR 215
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11 Storm Loungestol 'small'.
Rune Krøjgaard & Knut Bendik Humlevik for NORR11 Storm Loungestol 'small'. betrukket med stof af 100% akryl-fiber, bunden betrukket med gummibelægning. Fremstillet af NORR11. 70x92x50 cm. Udstillingsmodel.

Lot no: 6046440

EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:20
EUR 148
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson', sort læder (2)
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i sort dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Lot no: 6092810

EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:20
EUR 376
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Bemærk stol medfølger ikke. Modelfoto. (6)

Lot no: 6159472

EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:21
EUR 188
Hans J. Wegner. Cirkulært sofabord af eg.
Hans J. Wegner 1914-2007. Cirkulært sofabord med plade af fineret eg, runde ben af stål. Udført hos Andreas Tuck , stemplet. H. 48 cm. Ø. 110 cm. Fremstår med minimale brugsspor, på nær let lysere område.

Lot no: 6100041
EUR 1,074 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:21
EUR 805
Tre pers. sofa, model Vera
Tre pers. sofa, model Vera. Betrukket med Olena Midnight Blue,ben af sæbebehandlet eg. H. 78, B. 215, D. 94, Sh. 45 cm. Udstillingsmodel, fremstår med håndteringsmærker og smuds på betræk, samt hul i bunddækken.

Lot no: 6206100

EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:22
EUR 349
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Ovalt spejl grå

Lot no: 6094321

EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:23
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', grøn
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. Grøn lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 50 cm. Ø. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6024858

15:24
EUR 161
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol.
Arne Jacobsen. Kontorstol betrukket med cognacfarvet anilin læder, fempas fod samt stamme af aluminium og forkromet metal med drejefunktion. Sh. 44 cm Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med lette brugsspor.

Lot no: 6175633
15:25
EUR 591
Oscar sovesofa - Hvid.
Oscar sovesofa - Hvid. Af 90% polyester (Bredriflet fløjl) / 10% nylon. ben af forkromet stål. 82 x 100 x 190 cm. Udslået liggemål 91 x 190 cm. Demomodel i original, brudt emballage. Modelfotos.

Lot no: 6207867

15:26
Kvadratisk sofabord af fineret teak.
Kvadratisk sofabord af fineret teak med ben af stål. 120 X 120 cm. H.38 cm. Fremstår med brugsspor, enkelt afslag på plade.

Lot no: 6203626
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:29
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt 'Natural' olieret egetræ, 240 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt olieret egetræ. H. 45 cm., B. 240 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm.Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ. Lev. i uåbnet original emballage Modelfoto , variationer i åretegning forekommer.

Lot no: 6141136

EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
15:30
EUR 255
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (6)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på seks hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (6)

Lot no: 6159612

EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:32
EUR 188
Chaiselong sofa, model Conrad (2)
Chaiselong sofa, model Conrad, betrukket med'Elliot Light Grey'. Ben af eg. H. 80 B. 220, D. 150, Sh. 43 cm. Udstillingsmodel. Samle beslag medfølger.(2)

Lot no: 6191707

15:33
EUR 403
Par skabsmoduler 'sort'.(2)
Par skabsmoduler af sortlakeret mdf med skydelåger hvor bag hylder. L.160 cm. D.34,5 cm. H.113,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, et modul med knækket låge ophæng (2)

Lot no: 6126146
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:36
EUR 94
Lille kommode af teak.
Lille kommode af teak med to skuffer. B.60 cm. D.30 cm. H.43 cm.Fremstår med brugsspor, skrammer på top.

Lot no: 6077341
15:36
EUR 161

Lot no: 6159473

15:37
EUR 188
Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder

Lot no: 6040448

15:37
EUR 188
Ompolstrings sæt til Safari stol, Sort / Cognac Læder.
Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper til armlæn samt til ben. Udført i Sort / Cognac læder.

Lot no: 6040278

15:38
EUR 215
Anderssen & Voll for Muuto, Oslo bench
Anderssen & Voll for Muuto, Oslo bench betrukket med Vidar 772, ben af aluminium. 150 X 70 cm. sh. 40 cm. Udstillingsmodel.

Lot no: 6105830

15:38
EUR 322
Nichetto studio for Wendelbo. A set of four chairs model Sepal (4)
Nichetto studio for Wendelbo. A set of four chairs model Sepal upholstered in Fiord col. 961. Powder-varnished frame. H: 76 cm. D: 61 cm. Seat height. 46 cm. Display models. Total recommended retail price. 34.380 DKK. (4)

Lot no: 5991064

EUR 2,416 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:39
EUR 1,879
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Large Table. Sofabord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Large Table. Sofabord med stel af sort pulverlakeret stål, løs bordplade af marmor. H. 40, B. 120, D. 60 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker.

Lot no: 6128132

15:39
EUR 403
Arne Jacobsen . Rundt cafébord Ø. 90 cm.
Arne Jacobsen. Rundt cafébord med plade af grå laminat, kant af matpoleret aluminium, monteret med firpasfod i aluminium med stamme af forkromet stål. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen 2001. H. 70 cm. Ø 90 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Lot no: 6060132
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:40
EUR 537
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort læder, fuldpolstret. Fempas stjernefod af aluminium, drejefunktion. SH. 44 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket ved anden professionel dansk møbelpolster i Danmark med sort læder. Fremstår lettere anløben på stamme.

Lot no: 6099947
EUR 779 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:41
EUR 617
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord, sort
Henrik Pedersen for Wendelbo 'Floater' sofabord af eg, sort lakering. H. 65, B. 55, D. 30 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6115455

EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:43
EUR 94
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Rektangulær spejl grå
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Rektangulær spejl grå af grå pulverlakeret aluminium, kan hænges på anden led. Fremstillet hos Menu. H. 70 B. 50 D. 3,5 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto. vejl-udsalgspris 2199,-

Lot no: 6094783

15:44
Globus bar. Barskab udformet som globus, hvid model
Globus bar. Barskab udformet som globus, monteret i stander af sortlakeret træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker m.v. H. 88 cm Ø 44 cm. OBS! Modelfoto, leveres ...

Lot no: 6200229

EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
15:44
EUR 134
12345...113»
My search agents