12345...98»   Lots per page   2940 results List Gallery
Thomas Bentzen for Muuto. Loft Chairs (4)
Thomas Bentzen for Muuto. Loft Chairs. Sæde samt ryg af egetræ, stel af bemalet metal. Udstillingsmodeller. Mål. H. 78,7 Sh. 46 cm. (4)

Lot no: 6157335

EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:00
EUR 349
Thomas Bentzen for Muuto. Loft Barstole (2)
Thomas Bentzen for Muuto. Loft Barstole. Udført af metal og træ. Sæder betrukket med møbelstof. Udstillingsmodeller. Mål. Sh. 75,6 cm. (2)

Lot no: 6157266

EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:01
EUR 188
Iskos-Berlin for Muuto. Fiber Armchair Swivel.
Iskos-Berlin for Muuto. Fiber Armchair Swivel. Betrukket med møbelstof samt stel af metal monteret med hjul. Udstillingsmodel.

Lot no: 6157251

EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:02
EUR 94
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (6)

Lot no: 6188752

EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:03
EUR 188
Arne Jacobsen. Lounge chair 'The Egg', model 3316
Arne Jacobsen (1902 - 1971). Lounge chair, 'The Egg', with tilt functionality. Upholstered in wool, swivel centre column with a four-star aluminium base. Designed in 1958-59 as part of the total décor of the Hotel Royal in Copenhagen. Produced and stamped by Fritz Hansen. Upholstery with ...

Lot no: 6203656
EUR 3,356 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:04
EUR 2,617
Georg Jensen. Par vitrineskabe (2)
Georg Jensen. Par vitrineskabe / udstillingsmontre af sortlakeret MDF samt ruder af glas, monteret med lys og skjulte hjul, nederst låge bag hvilken hylder. H. 197 B. 45 D. 45 cm. Tre nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, enkelte afslag på hjørner. Lauritz.com ...

Lot no: 6201447
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/05/2022
08:05
EUR 148
To butiksmontre (2)
To butiksmontre med ramme af metal og træ samt ruder af glas, front med par skydelåger bag hvilken åbent rum, lyskilde integreret i ene montre - medfølgende i andet, opbevaringsrum under låger. H. 87 B. 75-106 D. 60 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser på glas og mærker på stel, løs ...

Lot no: 6201449
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/05/2022
08:07
Babytrold Tremmeseng samt madras, Model Mia
Babytrold Tremmeseng. Model Mia. samt madras. Mål på tremmeseng: 60 x 120 x 72 cm. Mål på madres: 60 x 120 x 6 cm. Tremmesengen kan hæves til 3 forskellige højder, fra gulv til bund: 22 cm. 38 cm og 48 cm. Fremstår i originalt emballage. Modelfoto.

Lot no: 6202861

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:08
Georg Jensen. Par vitrineskabe / udstillingsmontre (2)
Georg Jensen. Par vitrineskabe / udstillingsmontre af sortlakeret MDF samt ruder af glas, monteret med lys og skjulte hjul, nederst låge bag hvilken hylder. H. 197 B. 45 D. 45 cm. Fire nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker, enkelte afslag på hjørner, manglende ...

Lot no: 6201444
08:09
Væg glasvitrine i industrielt design
Væg vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, sort antikbemaling, sort indvendig. H. 160 cm. B. 70 cm. D. 25 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.

Lot no: 6203452

EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:10
Fire medaljonstole (4)
Sæt bestående af fire spisestole af bejdset bøg, medaljon ryg og sømbeslået betræk. Af nyere dato. H. 101 cm, sædehøjde 48 cm. Brugsspor. (4)

Lot no: 6203032
08:13
Arne Jacobsen. Kontorstol model 3117, cognacfarvet læder
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet læder fra Arne Sørensen, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel ...

Lot no: 6199617
EUR 1,074 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:14
EUR 859
Børge Mogensen. Sæt på fire 'Folkestole' model 3236 af egetræ (4)
Børge Mogensen. Sæt på fire stole af egetræ, model 3236, sæde originalt betrukket med læder, buet kopstykke på drejede ben hvorimellem sprosser. H. 74 B. 52 siddehøjde: 45 cm. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3236, etiket herfra. Fremstår med naturlig patina. (4)

Lot no: 6200643
EUR 859 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:15
EUR 671
Afteroom Studio for menu. Barstol. Model Afteroom Bar Chair Plus
Afteroom Studio for menu. Barstol. Model Afteroom Bar Chair Plus. Stel af sort pulverlakeret stål. Betrukket med velour. Mål: H. 95,5 D. 52 B. 43 Sh. 73,5 cm. Udstillingsmodel.

Lot no: 6200367

EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:16
EUR 188
Kai Winding. Reolsystem af eg (4)
Kai Winding. Reolsystem af fineret eg, bestående af to skænke samt to overdele. 5 nøgler medfølger.Skænk, H 69, 110 x 40 cm.Overdel, H 123, 110 x 30 cm.Alm. brugsspor. (4)

Lot no: 6192345
08:17
EUR 403
Børge Mogensen. Eight dining chairs model J39, oakwood (8)
Børge Mogensen. A set of eight shaker chairs made in soap-treated oakwood, seat made in woven paper cord. Designed in 1947. Produced by FDB, model J39. H. 76, seat height approx. 45 cm. (8)

Lot no: 6199638
EUR 2,685 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:18
EUR 2,148
Moduler/dele til Astha sofa. (2)
Moduler/dele til Astha sofa. Betrukket med Danny Steal Grey. Udstillingsmodeller. Fremstår med spor efter opbevaring (2)

Lot no: 6180784

EUR 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:19
Tre-pers chaiselong sofa, model Nelson
Tre-pers chaiselong sofa, model Nelson, bestående af to moduler, Knapsyede hynder betrukket med 'Planet Legion Blue' møbelstof. Ben af valnød.H. 80, B. 260 x 200 cm, D. 90 og 100 cm. Udstillingsmodel med spor efter opbevaring. Modelfoto.

Lot no: 6197444

08:21
EUR 537
Hjørnesofa model Astha (3)
Hjørnesofa model Astha, bestående af tre moduler. Betrukket med Agnes Brown, ben af træ. H. 83 cm 211 x 300 cm, Sh 44 cm. Udstillingsmodel.

Lot no: 6197451

08:22
EUR 537
Hjørnesofa model Astha (3)
Hjørnesofa model Astha, bestående af tre moduler. Betrukket med Agnes Brown, ben af træ. H. 83 cm 211 x 300 cm, Sh 44 cm. Udstillingsmodel. Nedpakket i originalt emballage. Modelfotos.

Lot no: 6197458

08:23
EUR 537
Lænestol, model Otis
Lænestol, model Otis, overpolstret med 'Glore Mole', ben af egetræ. H. 76, B. 82, sh. 40 cm. Udstillingsmodel med spor efter opbevaring. Modelfoto.

Lot no: 6197461

EUR 295 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:24
EUR 201
Dansk møbelsnedker. Sofabord af palisander med glasplade
Sofabord af palisander med plade af glas og underliggende hylde med fletværk. Ben på hjul. H. 50 cm. 80 x 80 cm. Fremstår med brugsspor og to skår i glaspladen.

Lot no: 6210518
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
10:53
Ubekendt møbelsnedker, Par savbukkestole af teak (2)
Ubekendt møbelsnedker. Par savbukkestole af teak. Kopstykker og sæde betrukket med cognacfarvet skai. H. 73 cm. B. 53 cm. Sh. 44 cm. Fremstår med enkelte pletter, samt løst armlæn. (2)

Lot no: 6210527
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
11:00
EUR 215
Kurt Olsen. Four armchairs with solid teakwood frames (4)
Kurt Olsen. Four armchairs with solid teakwood frames, later upholstered seats made in woven paper cord, top-rails upholstered in black skai, model 223. H. 79 cm. W. 63 cm. Sh. 46 cm. Features minimal usage-related traces of wear. (4)

Lot no: 6210556
EUR 2,685 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
11:19
EUR 1,611
Ubekendt møbelsnedker. Par reoler af palisander (2)
Ubekendt møbelsnedker. Par reoler af palisander. Begge på skråtstillede ben. H. 104-112 cm. B. 90-120 cm. D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, herunder enkelte ridser. (2)

Lot no: 6210594
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
11:27
MDF Italia. Tre-personers sofa m. puf (2)
MDF Italia. Tre-personers sofa og puf betrukket med brunt læder. Puf med magasinrum. Sofa: H. 60 cm. B. 220 cm. D. 103 cm. Puf: H. 33 cm. B. 103 cm. D. 103 cm. Fremstår med mindre brugsspor.

Lot no: 6208839
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
11:36
EUR 242
Aage Hundevad. Reol af palisander
Aage Hundevad. Reol af palisander. H. 150 cm. B. 108 cm. D. 30,5 cm. Fremstår med hul i bagbeklædningen og maling stænk.

Lot no: 6210605
11:38
Armstol af bejdset bøg
Armstol af bejdset bøg betrukket med stribet uld. H 85 B. 49 SH 49 cm. Brugsslitage.

Lot no: 6161934
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23/05/2022
11:43
Lille skab - sengebord af mahogni
Lille skab - sengebord af mahogni med intarsia H. 46 x 23 x 24 cm. Brugsspor.

Lot no: 6187858
11:53
SIS. To whiteboards (2)
SIS. To whiteboards.. H. 123, B. 202 cm. Brugsspor og ét board med fastgjorte skruer (2)

Lot no: 6188784
12:01
12345...98»
My search agents