Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 102  >> ListGallery Lots per page
2Up, 3-personers sofa betrukket med velour-stof, model Marc
Marc 3 personers sofa betrukket med støvet grønt velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Lot no: 5208784

EUR 1,020 DK, Roskilde, Store Hedevej 18/06/2019
07:33:00
EUR 564
Daybed, cognacfarvet anilin-læder
Daybed. Ben af rustfrit stål. Hynde af knapsyet cognacfarvet Italiensk anilin-læder. Hynde integreret i bund. Fremstår usamlet i original emballage. L. 178 cm. B. 69 cm. H. 37 cm.
Lot no: 5354988

EUR 940 DK, Kolding, Trianglen 18/06/2019
08:37:00
EUR 456
Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol
Dansk møbelproducent. Overpolstret lænestol, løs sidde- og ryghynde, på runde ben af bejdset træ. H. 41/70 cm, B. 78 cm. Fremstår med let mørnet skum.
Lot no: 5358078
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 18/06/2019
08:47:41
Poul M. Volther. Et par lænestole med stel af egetræ, model J55(2)
Poul M. Volther. Et par lænestole med stel af egetræ, model J55. Hynder medfølger ikke. Formgivet 1955, fremstillet hos FDB. Fremstår med brugsspor; herunder enkelte mærker, samt uden gjorde. (2)
Lot no: 5361038
09:05:13
EUR 114
Per Borre/Fredericia Furniture. Semicircular bench in oiled jatoba, Model Astral
Per Borre. Semicircular bench in solid oiled jatoba and steel, Model Astral 1111. Designed in 1979, award-winning design. The bench consists of two elements, which repeatedly form the back and seat. Produced by Fredericia Furniture. H. 81 cm. Ø 450 cm Seat height 42 cm. Display model with minimal...
Lot no: 5322226

EUR 13,423 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18/06/2019
09:42:36
EUR 6,711
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. Seks armstole, model `Pato. (6)
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. Seks armstole, model `Pato i forskellige farver, to med polstret skal, en med sædepolster. Fremstillet ved Fredericia Furniture. Fremstår med lette brugsspor. Udstillingsmodeller. (6)
Lot no: 5330142

EUR 322 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18/06/2019
09:43:26
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. Tre stole model 'PATO' med skriveplade. (3)
Welling & Ludvik for Fredericia Furniture. Tre stole model 'PATO' med skriveplade. En stol fuldpolstret. En plade hænger lidt. Fremstillet ved Fredericia Furniture. H. 79 cm. Sædehøjde. 46 cm. Udstillingsmodeller med lette brugsspor. (3)
Lot no: 5327281

EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18/06/2019
09:44:08
vitrinskåp
VITRINSKÅP, 1900-talets slut, beslag samt spröjs i mässing, höjd ca 156, 87x40 cm
Lot no: 5361639
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 18/06/2019
10:00:00
Carl Malmsten ''Åldermannen'' fåtölj
CARL MALMSTEN, fåtölj, ''Åldermannen'', klädsel i grön textil, etikettmärkt, sitthöjd ca 38 cm
Lot no: 5361643
EUR 429 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18/06/2019
10:08:00
Karmstolar 1800-talets andra hälft
KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, bemålade, svarvade delar, klädsel i sammet, sitthöjd ca 42 cm
Lot no: 5361652
EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18/06/2019
10:26:00
Lav skænk i palisander. L. 190 cm
Lav skænk udført i plantage palisander, nyere dato. Hjemmebygget skænk med skydelåger og skuffer. H. 54 L. 190 D. 38 cm. Brugsspor.
Lot no: 5352809
EUR 537 DK, Kolding, Trianglen 18/06/2019
10:52:00
EUR 349
Antonio Citterio kontorsstol
ANTONIO CITTERIO, "ID Air", kontrorsstol, Vitra, stomme i plast och aluminium, rygg i helgjuten plast, stoppad sittdyna klädd i grön texil, justerbar höjd ca 56 cm
Lot no: 5361662
EUR 214 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 18/06/2019
11:06:00
Farstrup Møbler. Rundt bord i 2 dele, samt rektangulært bord (3)
Farstrup Møbler: Rundt bord i 2 dele / 2 halvborde, samt rektangulært bord. Stel af bejdset og delvist formspændt træ. Stedvist brugspræg, bl.a. skjolder og mærker. H. 73. 90 x 140, samt halvborde: H. 73.140 x 70 cm. (3)
Lot no: 5361395
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 18/06/2019
11:10:00
Lænestol. Model Emily.
Lænestol, Model Emily. Betrukket med aftageligt gråt bomuldsstol. H. 88 cm., B. 77 cm., SH. 48 cm. Udstillingsmodel, små pletter på møbelstof.
Lot no: 5337570

EUR 322 DK, Aarhus, Egå Havvej 18/06/2019
11:25:13
Soffbord
CARL MALMSTEN, soffbord, fanerat med mahogny, brännmärkt CM samt Möbelsnickare Stefan Olsson AB Gotland, höjd 59, 117x57 cm
Lot no: 5361675
EUR 322 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18/06/2019
11:32:00
Gubi. Par Beetle barstole (2)
Gubi. Par Beetle barstole, sæde i pink plast, ben i sortlakeret metal. D. 58, H. 18, B. 56, SH. 75 cm. Butikspris pr. stk. 3.195,-. (2)
Lot no: 5337568

EUR 403 DK, Aarhus, Egå Havvej 18/06/2019
11:47:26
EUR 295
Marc 3 personers sofa betrukket med petrol velour stof. Ben af massivt eg. Sofaen har fjer i sæde og ryg. Marc sofaen er designet af Danske 2UP i 2017 © Produktinformation: Betræk: Velour stof Vedligehold: Støvsuges med møbelbørste jævnligt, og ellers kemisk rens. Øvrigt: ...
Lot no: 5351182

11:48:00
EUR 537
Dansk møbelproducent. Lænestol, 1950'erne
Dansk møbelproducent. Lænestol betrukket med lyst og mørkt møbelstof, svungne armlæn af teaktræ, runde tilspidsede ben af egetræ. 1950'erne. Fremstår med brugsspor, skjolder på stof.
Lot no: 5357345
12:02:48
EUR 201
Pottestol samt lille vitrineskab (2)
Pottestol af udskåret sortmalet træ. H. 116 cm. B. 60 cm. SH. 46 cm. Fremstår med brugsslitage. Lille vitrineskab med blyindfattet glasruder. Nøgle medfølger. H. 67 cm. B. 65 cm. D. 25 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Lot no: 5345559
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 18/06/2019
12:08:00
Stolar gustaviansk stil
STOLAR, 6 st, gustaviansk stil, 1900-talets slut, skuren dekor, kopplat spjälknippe, sitthöjd 44 cm, inköpta på Nordiska Kompaniet 1994
Lot no: 5361686
EUR 536 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18/06/2019
12:14:00
Asien. Kiste af kamfertræ, 20 årh
Asien. Kiste af kamfertræ, 20 årh. Beslag af messing. Prydet med udskæringer i relief. H. 48. L. 94. D. 45 cm. Brugsspor. Enkelte tørrerevner, beslag med afslag/skade.
Lot no: 5348029
12:16:00
Sofabord i mahogni med plade af kobber
Sofabord med stel af fineret mahogni med plade af kobber med dekoration. H. 52,5 cm. L. 139 cm. B. 79 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5344347
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 18/06/2019
12:27:02
Peter Maly, Kommoden / Schubladenschränke für Interlübke (3)
Peter Maly, drei Kommoden / Schubladenschränke für Interlübke. Holz / Furnier. Laschen oberseitig mit Herstellermarkierung. Maße ca. B. 45/80/80 cm T. 45/45/45 cm. H. 60/60/60 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (3)
Lot no: 5358915
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 18/06/2019
12:32:21
Hyllasektioner av Montana i design Peter J Lassen
PETER J LASSEN, hyllasektioner, 8 st , Montana, modell, lilalackerad MDF med träskenor på bakstycken för väggmontering, mått per sektion 70x47 djup 30 cm
Lot no: 5361697
EUR 857 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 18/06/2019
12:36:00
Ingmar Relling, Siesta stol
Ingmar Relling. Lænestol med stel af formspændt bøgetræ, betrukket med læder, H. 98 B. 65 Sh. ca. 42 cm. Model 'Siesta'. Fremstår med brugsspor, herunder læder med kraftig slitage. Brugsspor på stel.
Lot no: 5355961
12:37:09
Tre sideborde / sofabord af glas (3)
Tre sideborde / sofabord med plade og fod af glas. H. 50 cm. Ø. 60 cm. Fremstår med mindre afslag, ridser samt brugsspor. (3)
Lot no: 5351269
12:38:35
Byrå med 6 lådor
BYRÅ, 1900-talets början, 6 lådor, bemålad, beslag i mässing, höjd 137, 84x51 cm
Lot no: 5361699
12:40:00
Hay Loop, to sengerammer, med 2 Jensen Madrasser
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. Fremstår med brugsspor. Modelfotos, små variationer i brugsspor, kan forekomme. Vedrørende eftersyn så er udstillet et sæt senge i ...
Lot no: 5333244
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 18/06/2019
12:48:00
EUR 201
Fili D’ Erba, Murano, sofabord i glas.
Fili D’ Erba, Murano. Sofabord i farvet glas. Afrundede plade med tilspidsede ben i blå farvet glas. H. 104, B. 69, H. 41 cm. Fremstår med enkelte mindre ridser på plade.
Lot no: 5353417
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 18/06/2019
12:49:00
EUR 268
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen, J39, cognacfarvet læder (5)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fem hynder fra anden prof. producent end Fredericia, betrukket med cognacfarvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (5)
Lot no: 5318761

EUR 255 DK, Kolding, Trianglen 18/06/2019
12:50:00
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 102  >>