My search agents   Save list   Create search agent
12345...108»   Lots per page   3229 results List Gallery
Hjørnemodul, model Astha
Hjørnemodul, model Astha. Betrukket med Agnes Brown. Ben af eg. H. 84,B. 100,D. 90 cm. Udstillingsmodel, fremstår med smuds og hul i bunddækken under sofaen.

Lot no: 6105123

EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:39
EUR 134
Dansk møbelsnedker. Fem karmstole i historicistisk stil (5)
Dansk møbelsnedker. Fem karmstole i historicistisk stil. Start 1900-tallet. Egetræ, med sømbeslået betræk af lysegrønt uld. H. 86 cm. B. 53 cm. D. 48 cm. Sh. 47 cm. Fremstår med brugsspor, herunder manglende søm og pletter på betræk. (5) Proveniens: Østre Landsret. Bernstorffs Palæ. København.

Lot no: 6146629
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:40
EUR 87
Spejl, Menu, Darkly Ø.60 cm.
Spejl, fra Menu, Darkly spejl stort, børstet aluminium, designet af Nick Ross Ø. 60 H. 18,6 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto!

Lot no: 6105052

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:45
EUR 174
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord monteret med spændben af mat forkromet stål, plade med hvid laminat og aluminiumskant. Formgivet 1983. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 71 B. 120, L. 180 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser samt mindre kanthak.

Lot no: 6100037
EUR 913 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:47
EUR 752
Fritz Hansen. Kontorstol af bøg
Fritz Hansen. Kontorstol af fineret bøg, fempas fod, dreje- og højdejusterbar, betrukekt med blåt møbelstof. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærket herfra. H. 96-103, B. 61, Sh. 42-49 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, mærker, brudt betræk og slid på armlæn.

Lot no: 6133387
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:48
365º North for Wendelbo. Hug chair. Black/brown
365º North for Wendelbo. Hug chair with frame and legs made in powder-varnished steel. Chair and cushion upholstered in black/brown furniture fabric 'Baleno col.8'. H. 82. Sh. 41. D. 86 W. 87 cm. Packed in previously unpacked original packaging. Model photo.

Lot no: 6121678

EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:49
EUR 698
Skænk af laseret ask.
Skænk af fineret laseret ask med stel af sortlakeret stål. Front med glashylde og to låger bag hvilke hylder. H. 80 cm. B. 150 cm. D. 40 cm. Fremstår ubrugt i originalemballage. Modelfoto.

Lot no: 6112534
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:50
EUR 101
Wendelbo. Holl set, hvidt (2)

Lot no: 6094924

12:51
EUR 148
Par sengeborde, cremehvid. (2)
Par sengeborde udført i cremehvid antik bemalet træ. Front med skuffe og rum, greb i drejet træ. H. 56 cm. B. 50 cm. D. 40 cm. Modelfoto. (2)

Lot no: 6124724

EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/01/2022
12:51
Børge Mogensen. To-pers. sofa, model 2332
Børge Mogensen. To-pers. sofa med betrukket med gråt møbelstof, ben af eg. Fremstillet hos Frederica Furniture, model 2332. B. 149 cm. B. 46 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6098071
EUR 1,074 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:52
EUR 805
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Large Table. Sofabord
Dennis Marquart for OXDenmarq. Model Ninety Large Table. Sofabord med stel af sort pulverlakeret stål, løs bordplade af marmor. H. 40, B. 120, D. 60 cm. Udstillingsmodel med brugsspor og mærker.

Lot no: 6128132

EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:53
EUR 403
Bænk, model Alex. cognacfarvet læder.
Bænk, model Alex. Betrukket med knapsyet cognac farvet anilin læder. 'Leather Hampton'. H. 49,B. 160, D. 52 cm. Udstillingsmodel, med pletter på sæde.

Lot no: 6128598

12:54
EUR 376
Skænk af genanvendt teaktræ

Lot no: 6110678

EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/01/2022
12:54
EUR 268
Vitrineskab af genanvendt teaktræ
Vitrineskab af genanvendt teaktræ. Vitrineskab er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Front med to skuffer samt låge ,hvorbag hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Mål: H. 201 cm, B. 80 cm, D. 40 cm. Modelfoto.

Lot no: 6110690

12:57
EUR 268
Iskos-Berlin for Muuto. Fire armstole model 'Fiber Armchair' swivel. (4)
Iskos-Berlin for Muuto. Fire armstole model 'Fiber Armchair' swivel med sæde betrukket med Remix 452 på grålakeret stel med fir-pas drejefod. H. 77 cm, B. 54,5 cm, Sh. 46 cm. Udstillingsmodeller i original emballage.Modelfoto. (4)

Lot no: 6107530

EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
12:59
EUR 537
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol, anilin cognac
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol / konferencestol betrukket med cognacfarvet anilin læder, fuldpolstret. højdejustérbar stel på fempas stjernefod af aluminium og forkromet metal, drejefunktion, afsluttet på hjul Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket ved anden professionel dansk ...

Lot no: 6099738
EUR 859 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
13:00
EUR 671
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. Barstol.
Rune Krøjgaard og Knut Bendik Humlevik. Barstol model 'Langue Bar Chair' med skal polstret med sort læder. Stel af mørk bejdset bøg. Fremstillet for NORR11. H. 107 cm. B. 50 cm. D. 47 cm. sh. 78 cm.Udstillingsmodeller, med enkelte mærker.

Lot no: 6046655

EUR 564 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
13:01
EUR 403
Theresa Rand for Menu. Lænestol model Septembre Dunes.
Lænestol, fra Menu, designet af Theresa Rand, model ‘Septembre Dunes’ Stel af sortlaseret asketræ, hynder betrukket med møbelstof. H. 64 D. 80 B. 93,5 cm. Fremstår med brugsspor, og ridser.

Lot no: 6095695

13:04
EUR 403
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort læder, fuldpolstret. Fempas stjernefod af aluminium, drejefunktion. SH. 44 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket ved anden professionel dansk møbelpolster i Danmark med sort læder. Fremstår lettere anløben på stamme.

Lot no: 6099947
EUR 779 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
13:05
EUR 617
Anderssen & Voll for Muuto. Pouf model 'Rest'
Anderssen & Voll for Muuto, Pouf model 'Rest' betrukket med Hallingdal 123. Stående på runde egetræs ben. H. 45 cm. 99x 79 cm. Udstillingsmodel, fremstår usamlet, med fejl på betræk.

Lot no: 6106621

EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
13:06
EUR 376
Snedkermester. Sofa, knapsyet.
Snedkermester. Sofa, betrukket med knapsyet gråt møbelstof, ben af egetræ. B.140 cm. D.50 cm. H.75 cm. Sh.38 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6133417
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
13:07
EUR 403
Artroom for Menu. Model Nubuck . Loungestol
Artroom for Menu. Model Nubuck. Loungestol, stel af sortpulverlakeret stål, sæde og ryg betrukket med aniline læder fra Sørensen, designet af Artroom. Fremstillet hos Menu. H. 75 B. 80 D. 70 cm. Udstillingsmodel med håndteringsmærker.

Lot no: 6093615

13:10
EUR 268
Thomas Bentzen for Muuto. Linear wood table.
Thomas Bentzen for Muuto. Linear wood table af egetræ. 140 X 85 cm. H.74 cm. Udstillingsmodel, nedpakket i original brudt emballage.

Lot no: 6115870

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
13:11
EUR 430
Thomas Bentzen for Muuto. Fire spisestuestole, model 'Loft Chair. (4)
Thomas Bentzen for Muuto spisestuestole, model 'Loft Chair'. Sortlakeret stel af metal, sæde og ryg af egetræfiner. H. 78,5 B. 42.5 D. 48 SH. 46 cm. Fremstår i original emballage. (4)

Lot no: 5940229

13:12
EUR 537
Væghængt vitrineskab. Delvist massivt rød eg.
Væghængt vitrineskab, udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To låger hvor bag glashylder. Ophængsliste medfølger. H. 60 cm. B. 100 cm. D. 28 cm.

Lot no: 5527472

EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20/01/2022
13:14
Iskos-Berlin, 'Fiber Bar Stool - Tube Base'. Tre Barstole. Grå (3)
Iskos-Berlin, for Muuto. Tre Barstole, model Fiber Bar Stool. Lakeret stel af metal, sæde af fiberkomposit. SH. 65 cm . Udstillingsmodeller i original emballage. Modelfoto (3)

Lot no: 6115454

EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 20/01/2022
13:15
EUR 268
Iskos-Berlin, for Muuto. Tre Barstole, model Fiber Bar Stool. Dusty Green(3)
Iskos-Berlin, for Muuto. Tre Barstole, model Fiber Bar Stool. Lakeret stel af metal, sæde af fiberkomposit i farven Dusty Green. SH. 75 cm. Udstillingsmodeller.(3)

Lot no: 6115474

13:16
EUR 268
14 mm benforlængere. Sæt til 6 stk. Arne Jacobsen stole

Lot no: 6112406

EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 20/01/2022
13:19
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural oak' 90 x 42 cm

Lot no: 6133627

EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/01/2022
14:06
EUR 188
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler (4+4)
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af grålakeret mdf. med skuffer . H. 70 cm. B. 46,5 cm. D. 38 cm. Fire sokler medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. (4+4)

Lot no: 6146826
14:10
12345...108»
My search agents