Category  Estimate
Time Showroom
12» ListGallery Lots per page
Saga Superb Quality Ranched Mink i brune skind, str. 38-40
Saga Superb Mink pels udført af 'Ranched' (udvalgte) female skind i pastel brun farve, str. ca. 38-40. Minken er med to lommer samt indvendig skjult lomme, hægtelukning, 3 stk, knap ved krave og opslag på ærmer. Længde ca. 86 cm, ærmelængde ca. 59 cm, brystvidde ca 112 cm, ærmelængde ca. 59 plus ...
Lot no: 5557604
EUR 805 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
13:31:17
Minkpels i brune nuancer m/ stor bundvidde, str. 46-48.
Lang Mink i brunlige farver med stribet effekt udført af glansfulde, bløde og luftige sking, str. 46-48. Fremstår med opslag på ærmer ca. 8 cm, to lommer og indvendig skjult lomme, knap ved krave og hægtelukning, 3 stk. Længde ca. 118 cm, ærmelængde ca. 60 cm plus opslaget på 8 cm, brystvidde ca....
Lot no: 5573288
14:02:56
Frakke af klippet pels samt to huer. (3)
Frakke af klippet pels, antageligt bisam, front med hægtelukning, i siderne stiklommer, mrk. Jul. Bargholz, buntmager København. Ryglængde 110 cm. Brystmål ca. 112 cm. Fremstår med brugsspor, foer med reparationer. Medfølgende to pelshuer. (3)
Lot no: 5580051
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 23/02/2020
14:58:00
Jakke, indfarvet og klippet mink str. 42
Jakke af indfarvet (laksefarvet) klippet mink. Front med krave, hægtelukning og indstikslommer. Mål ca. Rygl. 74 cm, ærmel. 63 cm (regulerbar opsmøg) brystmål 115 cm, str. 42. Minimale brugsspor. Let model
Lot no: 5587254
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/02/2020
18:17:00
Saga mink. Pelsfrakke af mink str 44
Saga mink. Pels frakke af scanbrown mink, front med hægter og indstikslommer samt knap.ca Længde 90cm, ærmer 65 cm, bryst 120 cm, str 44. Ny og ubrugt .
Lot no: 5519788

EUR 2,685 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
18:41:00
EUR 94
Birger Christensen pelsfrakker (2)
Birger Christensen pelsfrakker, bestående af brunlig minkfrakke med krave. L. 70, armlængde 50, brystmål ca. 84 cm samt sort persianer pelsfrakke, front med knaplukning, lille krave og indstikslommer L. 70, armlængde 52, brystmål ca. 100 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. (2)
Lot no: 5591318
EUR 188 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 23/02/2020
19:00:00
Birger Christensen, pelsjakke af indfarvet sælskind Ca. str.42 samt gine(2)
Birger Christensen, pelsjakke opsyet af indfarvet sælskind. Ca. str. 42. Med kinakrave og paspolerede lommer, lynlås. Ærmelængde ca. 58 cm, brystvidde ca. 114 cm, længde 87 cm. Fremstår med brugsspor, slitage ved lommer. Gine medfølger(2)
Lot no: 5592684
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
19:04:00
A.C. Bang. Lang minkpels, mørkebrun.
A.C. Bang. Lang minkpels, mørkebrun. Model med lille krave, front med knaplukning og stiklommer. Længde fra nakkesøm 115, ærmelængde 54, vidde over bryst ca. 102 cm. Ca. str. 39. fremstår med minimale brugsspor.
Lot no: 5592003
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 23/02/2020
19:20:00
Saga Mink. Minkfrakke
Saga Minkfrakke. Brun pelsfrakke med stiklommer og hægtelukning. Ærmelængde 65 cm. Brystmål 125 cm. Længde fra nakkesøm til nedre kant ca. 95 cm. Fremstår med få brugsspor.
Lot no: 5562318
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
19:29:00
Minkpels i sortbrune skind, str. 44-46
Lang minkpels i sortbrune skind, str. ca. 44-46 med glansfuld overflade, opslag på ærmer og knap ved krave samt hægtelukning, 2 stk. Længde ca. 115 cm, ærmelængde ca. 60 cm, brystvidde ca. 124 cm. Pæn bundvidde på 217 cm. To lommer og indvendigt to små lommer. Fremstår med alm brugspræg.
Lot no: 5573286
EUR 617 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
19:32:00
EUR 87
Italiensk minkpäls
G. FAZION, minkpäls, två dolda fickor i sidan, etikettmärkt, rygglängd ca 99 cm, storl ca 40
Lot no: 5592386
EUR 285 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
19:42:00
Frakke i sortbrun mink, str. 40/42
Frakke i sortbrun mink med stor sjalskrave, opslag på ærmer, påsyede lommer, slids på bagsiden, knaplukning på front og med mørkt prikket foer. Str. 40-42. Længde ca. 98 cm, brystvidde ca. 106 cm, ærmelængde med manchetter ca. 67 cm, Let brugspræg.
Lot no: 5580495
EUR 295 DK, Vejle, Dandyvej 23/02/2020
19:49:00
EUR 174
Pelzmantel, doppelseitige Tragen, Gr. 42
Pelzmantel, doppelseitige Tragen, Gr. 42, Schulterbreite: 45 cm, Armlänge: 65 cm, Gesamtlänge:130 cm, Der Mantel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren, reinigungsbedürftig.
Lot no: 5487099
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
20:00:00
Kort jakke af rosafarvet kanin str 38
Kort jakke af indfarvet rosafarvet kanin monteret med perler og nitter mærket Fur Vision str 38. Længde 50, ærmer 55 cm. bryst ca 90 cm.
Lot no: 5592536
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 23/02/2020
20:12:00
Mink pels i brune skind, str. 40-42
Minkpels i brune skind, str. ca. 40-42. Hægtelukning, 5 stk samt lille knap ved krave, to lommer. Længde ca. 75 cm, ærmelængde ca. 60 cm, brystvidde ca 106 cm. Syet af udvalgte glansfulde female skind. Buntmager ukendt. Mindre brugsspor.
Lot no: 5567263
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23/02/2020
20:17:00
Päls
PÄLS, mink, Saga Selected, Päls Andersson, helryckt, rygglängd 120 cm, bystvidd enkel 50 cm, armlängd ca 42 cm
Lot no: 5592451
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 23/02/2020
20:47:00
KayCee Copenhagen prato pelsjakke af kanin og Racoon. str XL
KayCee Copenhagen prato pelsjakke af kaninskind og med detaljer af vaskebjørn - racoon Længde 60 cm, ærmer cm, bryst 100 cm str XL. Ny og ubrugt.
Lot no: 5519749

EUR 349 DK, Helsingør, Støberivej 24/02/2020
17:48:00
Minkpels, mørkeblå svinger ca. str. 46/48.
Minkpels, mørkeblå svinger, vendbar med kraftig mønstret multifarvet foer. Pelsen er af klippet mink med effekter i form af uklippet mink på krave front og ærmekanter. Svinger med meget vidde, hægtelukning og stiklommer. Fremstår blank og blød. Ca. str. 46/48.
Lot no: 5589962
EUR 403 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24/02/2020
19:30:00
EUR 322
Frakke af poplin og kanin Sprung Freres Paris. str XL
Frakke af poplin, indvendig kanin samt kanter af Rexkanin. Front med knapper og L 94, ærmer 63 cm , bryst 110 cm. str XL. Ny og ubrugt.
Lot no: 5519870

EUR 940 DK, Helsingør, Støberivej 24/02/2020
19:41:00
Let minkpels med opslag og stor brystvidde, str. 44-48.
Minkpels af brune 'Glow' skind i blød og let kvalitet, str. ca. 44-48. Pelsen har stor brystvidde på ca. 146 cm. Længde ca. 90 cm, ærmelængde ca. 60 cm plus opslag på ca. 7 cm, bundvidde ca. 195 cm. To lommer og indvendig skjult lomme, hægtelukning med tre hægter. Mindre brugspræg.
Lot no: 5573295
EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24/02/2020
19:58:00
EUR 161
Mantel / Pelzmantel / Ledermantel, Wildleder und Lammfell, Braun, Größe 44
Mantel / Pelzmantel / Ledermantel, Wildleder und Lammfell, braun, Größe 44. Ledermantel mit Lammfell Innenfutter und Kragen, in brauner Farbgebung, mit vier Verschlussknöpfen, Etikett 'Steven-K', Gesamtlänge 98cm, Ärmellänge 67cm, Schulterbreite 44cm, altersbedigte Tragespuren.
Lot no: 5488292
EUR 650 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24/02/2020
20:12:00
Bogner, Jacke / Damenjacke, Polyester, Deutschland, 80er Jahre
Bogner, Jacke / Damenjacke, Deutschland, 80er Jahre. Gelbe Jacke aus gefüttertem Polyester mit Reisverschluss und Knopfleiste, tailliert, mit zwei Seitentaschen und einer Innentasche, sowie innenseitig mit Herstelleretikett versehen, L.74cm, Armlänge: 59cm, Schulterbreite: 51cm, altersgemäße ...
Lot no: 5488287
EUR 140 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24/02/2020
20:13:00
Pels af dawn mink ca str 40-42
Pels af dawn mink front med stiklommer, hægter og stor knap. syet op i mønster forneden. Indvendig brunt for. Fremstår med brugsspor og huller og slitage ved ærmeopslag ca str 40-42
Lot no: 5593279
EUR 268 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24/02/2020
20:15:00
EUR 87
Kort minkpels, lys brun, str. 38
Kort mink. Pelsjakke af lysebrune / pastelfarvede skind, str. 38 (slank 40). Hægtelukning, 3 stk, to lommer og indvendig skjult lomme. Længde ca. 75 cm, ærmelængde ca. 59 cm, brystvidde ca. 110 cm. Let brugspræg.
Lot no: 5573313
EUR 456 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24/02/2020
20:35:00
3 jakker af læder, i str. 38 & M (3)
3 jakker af læder, 2 sorte & 1 brun, 2 med knappelukning & 1 med lynlåslukning, 2 med skrå indstikslommer, ene med flere lynlåsdetaljer, str. 38, ene sorte i str. M. Fremstår med brugsspor samt enkelte løse knapper. (3)
Lot no: 5595054
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 25/02/2020
14:37:31
Utzon Pelsjakke af toscana lam str 38
Utzon, pelsfrakke af toscana lammeskind, front med knaplukning og stor krave. Længde: 120, ærme: ca70. bryst: ca 92 cm. Str. 38 Ny og urbrugt.
Lot no: 5519875

EUR 1,879 DK, Helsingør, Støberivej 25/02/2020
16:07:10
Coyote pels, vest str. 36/38.
Coyote pels, vest, kort uforet model. L. 40, vidde over bryst ca. 100 cm. Str. 36/38.
Lot no: 5589963
EUR < 125 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25/02/2020
17:30:00
Levinsky Copenhagen, Royal Greenland, pelsfrakke
Levinsky Copenhagen, Royal Greenland, pelsfrakke med hætte af delvis sort indfarvet sælskind, med hægtelukninger samt stiklommer. Længde 95, Ærmel. 50 cm. Brystmål ca. 120 cm. Minimale brugsspor
Lot no: 5594572
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 25/02/2020
18:24:00
Brdr. Alex Petersen galoneret mink kåbe str. ca. 38
Brdr. Alex Petersen galoneret mink kåbe str. ca. 38. Kåben er med stiklommer, lille sjalskrave samt hægtelukning. Indvendigt med matchende foer. Længde ca. 123 cm, ærmelængde ca. 60, brystbredde ca. 110. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5594512
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 25/02/2020
18:57:00
Frakke af poplin og kanin str XXL
Frakke af poplin, indvendig kanin samt kanter af Rexkanin. Front med knapper og lommer model JYA1 B. Længde 118, ærmer 66 cm , bryst 120 cm. str XXL. Ny og ubrugt.
Lot no: 5519856

EUR 1,154 DK, Helsingør, Støberivej 25/02/2020
18:58:00
12»