Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
  ListGallery Lots per page
Strikket pels og vest i grøn og grå/beige (3)
Strikket pels og vest i grøn og grå/beige. Udført i rævepels. Vesten er grøn. Str. ca. 38. Længde ca. 50 cm, brystbredde ca. 110 cm. Jakkerne er med 2/3 ærmer, og uden lommer og lukning. Str. ca. 38. Længde ca. 50 cm, ærmelængde ca. 45 cm, brystbredde ca. 110 cm. Fremstår med mindre brugsspor. ...
Lot no: 5267471
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 24/04/2019
19:30:00
EUR 268
Mink frakke, str. 36/38
Frakke i brun mink med hægtelukning og stiklommer. Str. 36/38. L. 115 cm. Ærmelængde, på indeside 36 cm. Brystmål 110 cm. Fremstår med brugsspor, herunder lugtgener
Lot no: 5304069
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
19:20:00
Great Greenland. Anorak, sælskind
Great Geenland. Anorak af sælskind, front med lomme, hætte med snøre. Brystmål 144 cm, inder ærme 50 cm, L. 75 cm. Fremstår med alm. brugsspor, lidt slitage på ærme.
Lot no: 5298029
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
19:47:00
Saga Superb Ranched Minkpels, str. 42-46
Saga Superb Ranched Mink, str. 42-46. Minkpels med stor krave, meget lange ærmer, eller med opslag, hægtelukning (3 stk) samt to lommer, indvendig skjult lomme. Længde ca. 100 cm, brystvidde ca. 120 cm, ærmelængde 60 cm samt opslag på 8 cm eller 68 cm. Bundvidde 208 cm. Minimalt brugspræg, brugt ...
Lot no: 5272153
EUR 617 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/04/2019
20:40:00
EUR 349
Saga Mink med slidser, str. 38/40
Saga Mink af mahognibrune skind med slidser, str. 38/40. Fremstår med to lommer, slids i begge sider, hægtelukning samt opslag på ærmer. Længde ca. 95 cm, ærmelængde ca. 56 cm, opslag ca. 7 cm ( justerbar). Brystvidde ca. 112 cm. Mindre brugspræg, dog omlavet ved ærmer (se foto).
Lot no: 5262243
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/04/2019
20:48:00
EUR 134
Birger Christensen, blå pels vest
Birger Christensen, blå pels vest. Udført i indfarvet og klippet rævepels. Vesten er med stiklommer foret med velour, uden krave og med bindelukning. Indvendigt med matchende taftfoer. Str. ca. 38. Længde ca. 80 cm, brystbredde ca. 110 cm. Fremstår med brugsspor, samt et manglende bindebånd ...
Lot no: 5292242
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 27/04/2019
12:47:00
EUR 201
Saga Mink, Superb Quality Farmed Mink. Jakke med lynlåslukning
Saga Mink, Superb Quality Farmed Mink. Jakke med lynlåslukning. Udført i Scanglow mink. Jakken er med stiklommer, kinakrave samt lynlåslukning. Indvendigt med matchende foer samt inderlomme. Str. 42. Længde ca. 70 cm, ærmelængde ca. 60 cm, brystbredde ca. 100 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Lot no: 5308162
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 27/04/2019
14:55:00
EUR 268
Frakke af klippet mink ca. str. 42-46
Frakke syet i baner af klippet darkbrown mink. Vide ærmer med opsyet detalje. Front med hægtelukning (knap øverst) og indstikslommer, stor påsyet krave. Mål ca. Rygl. 80 cm, ærmel. til hals 72 cm, brystmål 140 cm. Bundvidde ca. 260 cm. Str. 42-46. Alm. brugsspor
Lot no: 5310691
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/04/2019
13:38:56
EUR 201
Kaninpels frakke, med læderbesætninger
Kaninpels frakke, med læderbesætninger. Frakken er syet op i lag, så den fremstår med galoneret effekt. Frakken er med stiklommer, tilhørende bælte i brunt læder, samt hægtelukning. Str. 36. Længde ca. 107 cm, ærmelængde ca. 61 cm, brystbredde ca. 100 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Lot no: 5294644
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 28/04/2019
14:42:43
EUR 201
Joseph jakke med hætte str M
Joseph jakke af bomuld og rayon med hætte monteret med vaskebjørn, fromt med lommer, lynlås og trykknapper. ca str L. 82, ærmer 60 cm og ryg 104cm str M. Med brugsspor.
Lot no: 5310946
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 28/04/2019
15:16:53
Päls mink
PÄLS, ljus mink, Österrike, längd ca 110 cm, enkelt bystmått 51 cm
Lot no: 5312329
EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28/04/2019
16:02:00
Nerz. Damen Pelzmantel, Gr. 38 / 40.
Nerz. Damen Pelzmantel, Gr. 38 / 40. Maße ca. Gesamtlänge 90 cm. Schulterbreite ca. 50 cm. Ärmelläng ca. 65 cm.
Lot no: 5309362
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28/04/2019
19:29:00
Vintage stola i form af ræv
Vintage stola i form af ræv, med hægte. L. til halespids 120 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Lot no: 5240663
EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 29/04/2019
19:05:00
Saga Fur, Selected Mink. Pels, str. ca. 34-38.
Saga Fur. Minkpels af Selected/ udvalgte female minkskind, str. ca. 34-38. Pynteknap ved krave, tre skjulte hægter, to lommer. Indvendigt brunt sationfoer. Længde ca. 85 cm, ærmelængde ca. 59 cm, brystvidde ca. 100 cm. Lette brugsspor.
Lot no: 5289023
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29/04/2019
19:58:00
EUR 201
Pelsfrakke af bæver, samt pandebånd (2)
Pelsfrakke og pandebånd af canadisk bæver opsyet i baner. Frakke med stiklommer og hægtelukning. Ca. str. 40. L. fra nakkesøm: 95 cm. Ærmelængde fra skulder: 60 cm. Mærket 'Burkholder Furs, Ottawa Canada'. Pandebånd ca. str. 56. Fremstår med mindre brugsspor. (2)
Lot no: 5306773
EUR 134 DK, Hørsholm, Hammervej 1 29/04/2019
20:13:00