Consent to use of cookies on Lauritz.com

Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3  >> ListGallery Lots per page
Lounge havesæt, model Vanilla - Mocca
Havemøbelsæt, loungesæt til haven model Vanilla i farven Mocca, bestående af fritstående sofa, to stole B. 80/165 cm. D. 75 cm. H. 74 cm. samt sofabord i polyrattan med ben i teaktræ. Sofabord med hærdet glasplade. L. 90 cm. B. 60 cm. H. 41 cm. Hynder i lys grå vandafvisende UV/UVB beskyttet ...
Lot no: 4774662

EUR 1,343 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2018
10:00:00
EUR 403
Hvilestol m. skammel, teaktræ (2)
Hvilestol med skammel 'Adirondack stil', i ubehandlet teaktræ. Mål på stol H. 106 B. 74 D. 102 sh. 34 cm. Mål på skammel H. 35 cm. D. 69 cm. B. 61 cm. Udleveres i en kolli 108x80x105 cm.
Lot no: 4933985

EUR 269 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/05/2018
14:09:00
Havemøblement, 1950'erne (5)
Havemøblement, stel af senere hvidlakeret metal, monteret med lameller af senere rødmalet træ, best. af rundt bord og 2 + 2 stabelstole, 1950'erne. Bord H. 68. Ø. 98 cm. Stole H. 78/43. B. 57. D. ca. 66 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, afslag og mærker, senere rødmalet, renoveret. (5)
Lot no: 5002542
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2018
14:33:00
EUR 202
Havemøblement, 1950'erne (7)
Havemøblement, stel af senere hvidlakeret metal, monteret med lameller af teaktræ, best. af rektangulært sammenklappelig bord og sæt på seks stabelstole, 1950'erne. Bord H. 68. L. 118. D. 65 cm. Stole H. 78/41. B. 56. D. ca. 60 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, afslag og mærker, senere ...
Lot no: 5002543
EUR 672 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2018
14:52:00
EUR 403
Havebord af jern i fransk stil, patineret slidt grå/rød bemaling
Bord af jern i fransk stil, patineret slidt grå/rød bemaling. H. 76 L. 113 D. 61,5 cm. Kan anvendes indendørs og udendørs. Leveres let adskilt i kasse. Emballagemål 135 x 16 x 64 cm. Modelfoto.
Lot no: 4956877

EUR 202 DK, Helsingør, Støberivej 21/05/2018
15:30:10
Havemøbelsæt. Otte stole samt bord (9)
Havemøbelsæt bestående af 8 stole og rundt bord af teak og hvidlakeret stål . Bord: Ø 120 cm. Stole: H. 76 cm. B. 56 cm. SH. 39 cm. Fremstår med slitage, rust, mærker, defekter samt brugsspor. (9)
Lot no: 5002728
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2018
15:42:00
EUR 269
Plankemøbler. To havebænke samt et bord og stol (4)
Plankemøbler. To havebænke samt et bord og stol. Bænk 160 cm. Bord 158 x 74 cm. Fremstår med løse samlinger samt defekter. (4)
Lot no: 4995652
EUR 202 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/05/2018
18:43:00
EUR 94
Et par hængestole (2)
Et par hængestole af lakeret bøg. H. ca. 80 cm. D. ca. 50 cm. Fremstår med brugsspor (2)
Lot no: 4965822
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2018
18:46:00
'Marguritte' havebord med fire stole (5)
'Marguritte' havebord med fire stole, stel af hvidlakeret metal og tremmer af massiv teaktræ. Bord H. 62, Ø 100 cm. Træværk og stel med kraftig slitage og defekter. (5)
Lot no: 5002430
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/05/2018
18:51:00
EUR 134
Lounge havesæt, model Saffran - Cocoa
Havemøbelsæt, loungesæt til haven, model Saffran - Cocoa, bestående af fritstående seks pers. hjørnesofa samt sofabord i gråbrun børstet polyrattan med ben i behandlet akacietræ. L. 225 cm. B. 225 cm. D. 80 cm. SH. 45 cm. Sofabord med hærdet glasplade. L. 90 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Hynder i grå ...
Lot no: 5003807

EUR 1,478 DK, Kolding, Trianglen 21/05/2018
19:00:00
EUR 202
Lounge havesæt, model Cayenne - Light sand
Havemøbelsæt, loungesæt til haven model Cayenne, bestående af fritstående sofa, to stole B. 75/128 cm. D. 75 cm. H. 70 cm. samt sofabord i polyrattan med ben i teaktræ. Sofabord med hærdet glasplade. L. 100 cm. B. 55 cm. H. 38 cm. Hynder i mørk stengrå vandafvisende, UV/UVB beskyttet ...
Lot no: 4960930

EUR 1,343 DK, Kolding, Trianglen 21/05/2018
19:00:00
EUR 322
Lounge havesæt, model Cayenne - Light Grey
Lot no: 4960993

19:00:00
EUR 175
Have hjørnesofa med bord
Have hjørnesofa i kraftig polyrattan med antracitgrå hynder, bord med ilagt støbt plade. Sofa 195x195 cm. Bord 87x87cm.
Lot no: 4676541

EUR 806 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2018
19:07:00
EUR 403
Lot no: 4723401

19:10:00
EUR 296
Havemøblement af teaktræ med stel af hvidmalet metal (5)
Havemøblement af teaktræ med stel af hvidmalet metal, bestående af rundt bord og fire stole 1950/60'erne. Stole med sortmalet tremmer. Bord H 68 cm, Ø. 87 cm, stole H 84 cm, SH 42 cm. Fremstår nyrenoveret dog med ujævnheder under bemaling. (5)
Lot no: 5002451
EUR 457 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2018
19:13:00
EUR 121
Havemøbelsæt. Teaktræ (9)
Havemøbelsæt af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord med udtræk og otte foldestole. H. 75. L. 180/240 B 100 cm. Fremstår i original emballage. Emballagestr.: 102 x 182 x 21 cm. + 8 x 114x48x10 cm. (9)
Lot no: 4950296

EUR 591 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/05/2018
19:16:00
EUR 430
Havebord med plader i poleret porcelæn.
Havebord med plade i poleret porcelæn. Bord med seks felter indlagt med sort, poleret 10 mm 60x60 cm porcelæn fliser. Stel i lakeret aluminium med stilleskruer på benene mål 190x130x75. Fremstår i original emballage.
Lot no: 4909409

EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/05/2018
19:17:00
Seks havestole med regulerbar ryg (6)
Havestolesæt bestående af seks havestole. Stolene har regulerbar ryg, der reguleres via gaspatron. Udført af pulverlakeret aluminium samt sort polyrattan. Kraftig model med fourliner flet, stel samt endestykker på stolene af aluminium. Sorte vandafvisende siddehynder medfølger. Stol: H. 46/106. ...
Lot no: 4968064

EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/05/2018
19:21:00
EUR 188
Philippe Starck. 'Bubble Club'. Et par lænestole og bord (3)
Philippe Starck (f. 1949). 'Bubble Club'. Et par lænestole samt bord af sort støbt plast. Lænestol. H. 78. B. 100 cm. Brugsspor (3)
Lot no: 5002575
EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/05/2018
19:35:00
EUR 134
Havebænkesæt i sort Terrazzo
Havebænkesæt i patineret Terrazzo/fiberbeton bestående af stort ovalt bord på sokkel. L. 210 cm B. 100 cm. samt fire bænke L. 105 cm. Modelfoto, står pakket på palle.
Lot no: 4978493

EUR 1,155 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2018
19:36:00
EUR 672
Havemøbelsæt bestående af fire positionsstole samt bord. (5)
Havemøbelsæt bestående af fire positionsstole samt bord. Borde med stel i lakeret aluminium, plade i imiteret træ, kunsstof. Stole med flet i kunststof. Mål for bord. H. 75. L. 210. B. 90 cm. Stole. H. 110 cm. Udstillingsmodeller med få brugsspor. (5)
Lot no: 4980101

EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/05/2018
19:50:00
Hængekøje med lys canvas
Luksus hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i lyst canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm.Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm.
Lot no: 4998500

EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/05/2018
19:54:00
EUR 87
Hjørne Loungesæt , sort halvrund polyrattan i kraftig kvalitet.
Hjørne Loungesæt , sort halvrund polyrattan i kraftig kvalitet. Pulverlakeret aluminiumsstel. Sorte Kraftige vandafvisende hynder på 10cm, samt ryg puder, med vaskbart betræk. Sættet består af hjørnemodul , samt 2 stk, topers sofaer med endegavl , samt sofabord med glasplade. Modelfoto. ...
Lot no: 4734794

EUR 940 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/05/2018
19:56:00
EUR 484
Daneline. Havebord af artwood med dobbelt udtræk samt otte stole. (9)
Daneline. Havebord af sort nonwood (kunstmateriale) med dobbelt udtræk. Stel af pulverlakeret aluminium, justerbar ben. L. 200/250/300 cm H. 76 B. 90 cm. Otte stabelbare armstole H. 85 B. 55 sædehøjde ca. 44,5 cm. (9) Artwood er et hårdfør og robust kunstmateriale. Artwood er afvisende overfor ...
Lot no: 4976680

EUR 1,075 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/05/2018
19:56:00
EUR 806
Halvmåne formet havebænk, teak
Halvmåne formet havebænk, udført i massiv teak. SH. 45 cm. H. 94 cm. B. 151 cm.
Lot no: 4994507

20:08:00
EUR 175
Havemøbelsæt, Bord og otte stole, teaktræ (9)
Havemøbler af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord med gemt tillægsplade og otte foldestole. H. 75. L. 180-240. B 120 cm. Fremstår i original emballage. Emballagestr.: 122x182x16 + 3 x 114x48x19 cm. (9)
Lot no: 4977381

EUR 591 DK, Helsingør, Støberivej 21/05/2018
20:15:00
EUR 322
Blombord/-piedestaler 1 par
BLOMBORD/-PIEDESTALER, 1 par, samtida, smide, med insatser, höjd ca 87,5, Ø 57 cm
Lot no: 5003329
EUR 311 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22/05/2018
11:21:00
Par have / strandstole (2)
Par have / strandstole med stel af ubehandlet bøg, udspændt med stribet bomuldslærred, begge med aftagelig fodstøtte. H.97 cm (justérbar) x 60 x 188 cm (inkl. fodstøtte) Brugsspor, lidt skævhed stel, enkelte løse samlinger.
Lot no: 5003566
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/05/2018
14:02:00
Havemøbelsæt. Par polyrattan stole samt rundt bord med glasplade. (3)
Havemøbelsæt. Bestående af to polyrattan stole med ben af sort pulverlakeret aluminiumsstel, hynder betrukket med brunt vandafvisende stof. Rundt bord med stel af sort pulverlakeret aluminium. Derudover polyrattan samt 5mm hærdet glas plade på 5 mm. Stol mål: H.90xB60xD65xSH48 cm. Bord mål: Ø. 80...
Lot no: 4714666

EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22/05/2018
14:58:03
EUR 94
Lounge havesæt, model Saffran - Mocca
Havemøbelsæt, loungesæt til haven, model Saffran - Mocca, bestående af fritstående seks pers. hjørnesofa samt sofabord i gråbrun riflet polyrattan med ben i behandlet akacietræ. L. 225 cm. B. 225 cm. D. 80 cm. SH. 45 cm. Sofabord med hærdet glasplade. L. 90 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Hynder i grå ...
Lot no: 4722635

EUR 1,478 DK, Odense, Kratholmvej 22/05/2018
19:00:00
EUR 148
 1 2 3  >>