12»   Lots per page   35 results ListGallery
Excel 2.0, udendørs bruser i rustfrit stål

Lot no: 5801199
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 23/10/2020
18:41
EUR 94
Park/have/bed belysning, fem LED-lamper Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4964333

Lot no: 5517934

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
19:00
EUR 161
Excel, udendørs bruser i kobber
Excel udendørs bruser 'Garden shower' i kobber. Monteres med spyd i jorden, denne model er med 2-vejs vandmontering, hvilket betyder at du kan montere både koldt og varmt vand. Kan stadig benyttes med kun en tilslutning. Mål H. 220 x 16 cm. I original emballage NB! Modelfotos!

Lot no: 5801182
19:37
Solur
SOLUR, svartmålad med sifferring i koppar, 1900-talets andra hälft, höjd 81 cm

Lot no: 5813186
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24/10/2020
16:03
Giraf af kunstmateriale, Håndmalet
Giraf af kunstmateriale H. 80 L. 45 B. 18 cmLakeret med autolak for maksimal holdbarhed.

Lot no: 5661526

EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/10/2020
16:45
Amerikansk Offset Smoker BBQ grill, model Virginia

Lot no: 5029266

EUR 859 DK, Odense, Kratholmvej 24/10/2020
19:00
Texas, Fræser samt plæneklipper (2)
Texas, Elektrisk havefræser, model El-Tex2000 samt plæneklipper model Smart 5105WS. Udstillingsmodeller, fremstår med minimale/ingen brugsspor. Håndteringsmærker kan dog forekomme. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. (2)

Lot no: 5784484
EUR 430 DK, Odense, Kratholmvej 24/10/2020
19:00
EUR 255
Husquarna AMG havetraktor model GTH260XPT
Husquarna AMG havetraktor model GTH260XPT fra 2006. Fremstår med brugsspor, lakskader, har fornylig fået nye remme og knive. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.Dette lot er en del af en meget stor privatsamling vintage automater, spillemaskiner, emaljeskilte, reklamegenstande, ...

Lot no: 5791683
EUR 2,416 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/10/2020
19:29
EUR 564
Par havevaser / urner af patineret støbejern H. 34 cm
Par havevaser / urner af patineret støbejern H. 34 cm (2)

Lot no: 5514796

19:41
Texas plæneklipper, Smart 5105WS
Texas plæneklipper, model Smart 5105WS Demomodel, fremstår med minimale brugsspor. Håndteringsmærker kan forekomme. Modelfoto. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler.

Lot no: 5813841
EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 24/10/2020
19:45
Trädgårdsurnor, 1800-talets andra hälft
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1800-talets andra hälft, campanaform, godronnerad botten, mynningen med kymation, grönpatinerat gjutjärn, senare postament av bemålat trä, diameter 64, höjd 42, total höjd med postament 98 cm

Lot no: 5815017
EUR 1,724 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25/10/2020
10:40
Trädgårdsskulptur, 1800-talets slut
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1800-talets slut, i form av stående Minerva, senare postament med dekor av lagerkransar, stengods, höjd 116, inklusive postament 161 cm

Lot no: 5815064
EUR 2,874 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25/10/2020
11:21
Trädgårdsskulpturer, liggande lejon
TRÄDGÅRDSSKULPTURER, ett par, 1900-talets första hälft, i form av liggande lejon, bemålad komposit, höjd 52, 73 x 31 cm

Lot no: 5815206
EUR 1,916 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25/10/2020
13:18
Parkurna, 1800-tal
PARKURNA, viktoriansk, England 1800-talets tredje kvartal, Coalbrokedale, stämplat tillverkningsnummer N:o 133335 (motsvarande den 7 september 1864) och diamantstämpel, fyrkantig fot, uppsvängd form med bladhölstrad bas, gjutjärn bemålat i sandstensimitation, senare gipspostament i form av kannelerade pelare krönt av kalkstensplatta, höjd 48, diameter 64, total höjd med postament 143 cm

Lot no: 5815209
EUR 2,395 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25/10/2020
13:20
Parkurnor, 1800-talets slut
PARKURNOR, ett par, 1800-talets slut, fyrkantig fot, dekor av bandfläta och pärlstav, akantushölstrad botten, stengods, postament i obehandlad plåt, höjd 51,5, diameter 53, total höjd med postament 112 cm

Lot no: 5815278
14:17

Lot no: 5801180
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 25/10/2020
15:43

Lot no: 5801181
17:12
Trädgårdsskulptur, efter antiken
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1900-talets första hälft, byst föreställande Venus från Milo, efter antiken, brunpatinerad komposit, höjd 84 cm

Lot no: 5815563
EUR 1,149 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25/10/2020
18:09
Trädgårdsskulptur, Bush lady
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1900-talets första hälft, i form av klassicerande kvinnogestalt med draperad dräkt, komposit, höjd 131 cm

Lot no: 5815662
19:14
Parklamper, trearmet i aluminium (2)
Parklamper, trearmet, Fremstillet i pulverlakeret aluminium i grøn med patineretlook med glas i lamper. H. 215 cm. Fremstår i original emballage. (2)

Lot no: 5742121

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 25/10/2020
19:15
Dekorelement, 1800-talets slut
DEKORELEMENT, ett par, 1800-talets slut, för grindstolpar, svärtat gjutjärn, i form av klot med lejonmaskaroner på postament, höjd 45 cm

Lot no: 5815719
EUR 766 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 25/10/2020
19:48
Sculpture, elephant with rider, stone, India
Sculpture, elephant with rider, stone, India. Depiction of a decorated Indian elephant with traditional blanket, headdress and throne with canopy, a rider seated between its ears, and depiction of a person on canopy at side, H 44cm, W 27cm, D 14cm, wear commensurate with age, partial chips.

Lot no: 5644226
EUR 950 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25/10/2020
20:14
EUR 45
Vippedyr / Legeredskab
Vippedyr / Legeredskab af bemalet træ på fjeder. H. ca. 70/38 cm. Platform: L. 102, B. 50 cm. Fremstår med brugspatina.

Lot no: 5814151
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 25/10/2020
20:17
Pflanzenbehälter / Pflanzer, Holz, Kunststoff
Pflanzenbehälter / Pflanzer, Holz, Kunststoff. Pflanzenbehälter mit einem Holzgestell und einem lose eingelassenen Behälter aus schwarzem Kunststoff, H.32,5cm, L.61cm, B.36cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle Kratzer im Kunststoff.

Lot no: 5645659
EUR 140 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25/10/2020
20:32
Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ...

Lot no: 5764011

EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25/10/2020
20:58
Badekar af zink. 1900-tallets midte
Badekar af zink. 1900-tallets midte. L. 182 B. 70 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsslitage, hjørne øverst på kant med huller.

Lot no: 5817690
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 26/10/2020
18:59
Dobbeltlåget smedejernsport, guld spir
Dobbeltlåget smedejernsport. Porten består af to galvaniserede smedejernslåger, sortlakeret med guld spir og monteret med hjul, samt to stolper. H. 165 cm. B. 200 cm. pr. låge. Totalmål med stolper B. 410 cm. Obs! billederne er Modelfoto. Fremstår ubrugte, men der kan være mindre afslag på ...

Lot no: 5295723

EUR 537 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/10/2020
20:04
Zwei Säulen mit Kübeln, Eisen, 1950er / 1960er Jahre (4)
Zwei Säulen mit Kübeln, Eisen, 1950er / 1960er Jahre. Konvolut bestehend aus zwei trapezförmigen Säulen aus Eisenstreben, oberseitig jeweils mit einem lose platzierten Kübel mit einer geschwungenen Öffnung und verjüngendem Korpus versehen, H.137cm, B.40cm, T.40cm, altersgemäße Reibespuren, starke...

Lot no: 5768502
EUR 550 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26/10/2020
20:25
EUR 225
Gartenzwerg mit Petroleumlampe, Kunststoff, Metall
Gartenzwerg mit Petroleumlampe, Kunststoff, Metall. Figur in Form eines Gartenzwerges mit roter Zipfelmütze, eine Petroleumlampe in seiner rechten Hand und ein Schaf in seiner linken Hand haltend, vorderseitig mit Nummerierung versehen, H.92cm, B.43cm, T.38cm, altersgemäße Reibespuren, partiell...

Lot no: 5814878
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26/10/2020
20:45
EUR 45
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1900-talets första hälft, byst föreställande Niobe, efter antiken, brunpatinerad komposit, höjd 86 cm

Lot no: 5817396
EUR 1,149 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 26/10/2020
20:55
12»