Lots per page   26 results ListGallery
Bose soround anlæg (5)
Bose soround anlæg bestående af to højtalere model 301, to model 161 og centerhøjtaler VCS-10. Brugsanvisninger medfølger. Kabler mangler. Brugs- og nikotinspor. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (5)

Lot no: 5804680
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/10/2020
17:56
Bang & Olufsen. JET-505 Radio,
Bang & Olufsen. JET-505 Radio, sortbejdset kabinet Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. B. 51 cm, D. 24 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 5813488
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 24/10/2020
18:28
EUR 121
Bang & Olufsen bordradio model Hypérbo 3
Bang & Olufsen bordradio model Hypérbo 3 med kabinet af valdnød. produceretca. 1930. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5813490
EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 24/10/2020
18:28
EUR 215
Bang & Olufsen. Beolit 40, radio
Bang & Olufsen. Beolit 40, radio med kabinet, knapper og scalaramme af henholdvis hvid og brun bakelit. Denne model var en af de første radioer med kabinet lavet af bakelit. H. 23 cm. L. 52 cm. D. 25 cm. Fremstår med smuds men relativt få brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for ...

Lot no: 5813481
EUR 805 DK, Aalborg, Nibevej 24/10/2020
18:31
EUR 430
LEM. Et par højtalere model LPP80. 100 watt. Incl. stativer. (4)
LEM. Et par højtalere model LPP80. 100Watt. H. 60 cm. B 44 cm. D. 30 cm. Medfølgende to stativer. Fremstår med brugsspor, slitage samt huller i kabinetbeklædning. (4) Denne vare er en del af temaauktionen over elektriske og traditionelle instrumenter og tilbehør fra reparatøren Laur’s samling og...

Lot no: 5754082
EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 24/10/2020
20:01
Bang & Olufsen. Beogram 1203, pladespiller
Beogram 1203, pladespiller i kabinet af teak. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, fejl og defekter kan forekomme.

Lot no: 5816371
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 25/10/2020
13:50
Bang & Olufsen. Subwoofer, model Beolab 2
Bang & Olufsen. Subwoofer, model Beolab 2, type 6861. H. 32 cm. Kabler medfølger ikke. Fremstår med brugsspor, herunder bl.a. nogle mærker samt steder med smuds. Ej testet. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5808380
EUR 591 DK, Odense, Kratholmvej 25/10/2020
15:03
EUR 430
Bang & Olufsen, Beolab 6000 (2)
Bang & Olufsen. Par højttalere, model Beolab 6000, type 6821. Fremstår med brugsspor. H. 111 cm. Der medfølger ikke kabler. Fremstår med brugsspor samt ridser. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2)

Lot no: 5808386
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 25/10/2020
18:23
AX8 Amp Modeler/Multi-FX Processor
AX8 Amp Modeler/Multi-FX Processor. Kabler samt pedal medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Lot no: 5811969
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 25/10/2020
19:14
EUR 121
Weltempfänger Sony 'ICF-7800'
Radio/Weltempfänger Sony “ICF-7800”, Ausführung ab 1978/Japan, 3-Band Radio (FM/MW/SW), Spitzname "Newscaster", Plastikgehäuse/Thermoplast, in der Mitte klappbar, mit integriertem Lautsprecher und Bedienungselementen, 9 x 12 x 6,5 cm. Gebrauchsspuren

Lot no: 5162284
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25/10/2020
20:34
Verner Panton. Stereoanlage WEGA 3300.
Verner Panton, Stereoanlage HiFi Möbel Modell 3300 für WEGA, Germany. Entwurf von 1963, Produktion ab 1967. Zweiteiliges Gehäuse aus weiß lackiertem Holz, das Oberteil, welches den Tuner und Verstärker beinhaltet, ist zur Seite schwenkbar. Im Unterteil befindet sich einen Dual Plattenspieler. Die...

Lot no: 5594744
EUR 750 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25/10/2020
23:56
EUR 55
B&O Beomaster 2400, Beocord 1902 samt RL 45 red line (7)
B&O stereoanlæg bestående af: Beomaster 2400, Beocord 1902 palisander kabinet (løs finer) 2 stk RL 45 red line højttalere, 2 stk. Beovox S45 højttalere og fjernbetjening. Diverse ledninger til montering medfølger. Fremstår med brugsspor. Anlægget virker ved indlevering. Lauritz.com indestår ikke...

Lot no: 5811196
EUR 295 DK, Aalborg, Nibevej 26/10/2020
18:21
Større samling Bang & Olufson anlæg (8)
Større samling Bang & Olufson anlæg bestående af beocenter 5000, beomaster 2000, beomaster 4000, 3 stk beomaster 1001, beomaster 1200, video V 6000. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (8)

Lot no: 5816639
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 26/10/2020
18:53
Samling Bang & Olufsen (7)
Samling HiFi udstyr, Bang & Olufsen, bestående af Beogram 1200 pladespiller, u. pickup, Beocord 900 båndoptager, to Beomaster 1200 forstærker og tuner, samt tre højtalere Beovox P45. Alt fremtræder med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(7)

Lot no: 5811849
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 26/10/2020
19:00
Movisound mm. Et par forstærkere. (2)
Movisound mm. Et par forstærkere, ene model Moviamp 300P. Fremstår med brugsspor. (2)

Lot no: 5814784
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 26/10/2020
19:00
Bang og Olufsen, Beosystem 2500 med et par Beolab 6000 højtalere.
B&O. Stereoanlæg bestående af Beosystem 2500, samt par Beolab 6000 højtale. Desuden medfølger diverse kapler. Alt fremtræder med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5810579
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 26/10/2020
19:26
SFI, zwei Lautsprecher / Boxen, Holz, Stoff, Irland (2)
SFI, zwei Lautsprecher / Boxen, Holz, Stoff, Irland. Zwei Lautsprecher mit seiticher Holzverkleidung, sowie mit schwarz lackierten Platten und dunkelblauem Stoff bespannt, mit Herstellerplakette versehen, Seriennummer '010350' A + B, H.93cm, B.41cm, T.43cm, altersgemäße Gebrauchs- und ...

Lot no: 5800287
EUR 550 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26/10/2020
19:53
Bang & Olufsen. Musikanlæg
Bang & Olufsen. Musikanlæg bestående af: Beocord 5000, Beomaster 5500, Beogram 5500, Beocord 5500, 3 stk fjernbetjening, Master Control Panel 5500. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5817464
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/10/2020
19:55
EUR 228
Bang & Olufsen. Beolit 1000 incl Beopower 1000. (2)
Bang & Olufsen. Beolit 1000 incl Beopower 1000. Radio beviket med sort læder. Virker ifgl. rekvirent. (2)

Lot no: 5817589
EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/10/2020
20:53
EUR 134
Leica lll A. Årg.1938
Leica kamera model III nr. 307214 med Elmar 1:3.5/5cm Brugs- og aldersrelateret slitage. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.Virker ifgl. rekvirant. Fremstår med revne i læderet.

Lot no: 5817591
EUR 322 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/10/2020
20:56
EUR 215
Bang & Olufsen. Samling Hifi udstyr. (10)
Bang & Olufsen. Samling Hifi udstyr bestående af : Beogram 8002 pladespiller, Beomaster 6000 med fjernbetjening, Beogram CD X, Beocord HX-Pro, 2 X Beolab 3 højtalere, Beosound 3200 på stativ samt original Bang & Olufsen stereobænk af stål og palisander. L.105, H.62 cm. Div. Ledninger og manualer...

Lot no: 5804798
EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 27/10/2020
19:11
EUR 483
Bang & Olufsen. Stereoanlæg.
Bang & Olufsen. Stereoanlæg bestående af Beomaster 5000, Beogram 5000 Beogram CD 50, et sæt Beovox CX 100, Beovox CX 50 par højttalere model 6513. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspo og ridser.

Lot no: 5811845
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 27/10/2020
19:14
Bang & Olufsen. BeoLab 6000 og BeoCenter 2500 (3)
Bang & Olufsen. Et par BeoLab 6000 højtalere og et BeoCenter 2500 stereoanlæg. H. på højtalere 110 cm. Medfølges af kabler og fjernbetjening. Fremstår med brugsspor. Fungerer ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)

Lot no: 5813641
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 27/10/2020
20:26
EUR 188
Grundig, Radio / Rundfunkempfänger, Modell '2147', Teak und Kunststoff, Deutschland, 1960er Jahre
Grundig, Radio / Rundfunkempfänger, Modell '2147', Teak und Kunststoff, Deutschland, 1960er Jahre. Tischradio mit einem trapezförmigen Holzgehäuse aus Teakholz, sowie Tasten- und Druckknöpfen, AM / FM, ausgestattet mit Langwelle, Mittelwelle, Kurzwelle und UKW, H.20cm, L.48cm, B.15,5cm, ...

Lot no: 5814874
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 27/10/2020
20:40
Bose ljudanläggning
BOSE, bärbar PA anläggning, L1 Compact Line Array högtalarsystem, Shure trådlöst mikrofonsystem medföljer

Lot no: 5818831
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 27/10/2020
20:56
Bang & Olufsen. Beosystem 2300 med højtalere
Bang & Olufsen. Beosystem 2300 med CD afspiller og højtalere. Vægbeslag og fjernbetjening medfølger. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5810466
EUR 161 DK, Helsingør, Støberivej 28/10/2020
20:28