12345...12»   Lots per page   340 results ListGallery
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik.
Julemandsfigur med stofpåklædning til udstillingsbrug. Synger Jingle Bells, bukker og danser. Med bevægelsessensor, så den aktiveres ved aktivitet foran Julemanden. Volumeknap. Strømforsyning til 220 volt. Højde 190 cm. Bredde ca. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage mål 64x42x55 cm

Lot no: 5501778

EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
09:00
EUR 174
Vinkylare
VINKYLARE, teak, rund form med två hänklar, 1900-talets mitt, höjd 20 cm.

Lot no: 5812537
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
10:12
Cohr. 25 kasseroller af kobber (25)
25 kasseroller af kobber, inderside og hank af rustfrit stål, fremstillet hos Cohr, Fredericia ca. 1980'erne. Mål ekskl. hank: Ø 15, H. 7 cm. Alle medfølges af lille folder fra producenten. Fremstår ubrugte. Modelfotos. (25)

Lot no: 5788063
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 23/10/2020
10:26
EUR 295
Glasmästarspegel
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, s.k. glasmästarspegel, ca 64x33 cm

Lot no: 5812547
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
10:32
Shaker martiniglas portvinssil nysilver
SHAKER, MARTINIGLAS, PORTVINSSIL, 1900-talets första hälft, nysilver, GAB/ Hallberg/ saknar stämplar, höjd ca 11,5-19 cm

Lot no: 5812574
11:32
Massivt mosaik parket af ubehandlet egetræ. Engelsk mønster. ca. 30kvm (9)
Massivt mosaik parket af ubehandlet egetræ, 8 mm tyk, plader 640 x 320 mm. 9 pakker á 3,575kvm = i alt 32,185 kvm. (9)

Lot no: 5780375

EUR 644 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/10/2020
12:07
Vaddstickade täcken 1800-tal
TÄCKEN, 2st, 1800-tal, ,siden, vaddstickade, lappteknik, ett täcke märkt med årtalet 1894 samt tillverkarens initialer, ca 193x128

Lot no: 5812595
EUR 192 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
12:20
Vävd tapet 1900-tal
VÄVD TAPET, 1900-talets första hälft, Landskapsmotiv, 72x176 cm

Lot no: 5812607
12:44
Krögarhuset koppar
KRÖGARHUSET, köksutrustning, 4 delar, koppar, bestående av kastrull, traktörpannor och fiskgryta, samtliga med lock, kromad insats i fiskgryta, längd mellan 18-48 cm

Lot no: 5812612
13:00
Nilfisk Alto Industristøvsuger - 500/46
Nilfisk Industristøvsuger, model Alto Attix 50-21 XC. Der medfølger ingen slange eller mundstykke. Fremstår med en del brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste ...

Lot no: 5806701
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
13:02
EUR 121
Dewalt Kapsav - 500/45
Dewalt, Kapsav, model DWS 773-qs. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige effekter på auktion.

Lot no: 5806693
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
13:07
EUR 161
Tjep, par sømpistoler - 500/41+56
Paslode og Würth, par sømpistoler, model S200-S16 samt Würth Master. Fremstor med en del brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige ...

Lot no: 5806663
13:12
Makita slagnøgle og Vinkelsliber 500/48-53
Makita slagnøgle og Vinkelsliber, model GA9020R samt TW0350. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige effekter på ...

Lot no: 5806752
13:18
Dewalt Nedbrydningshammer - 500/66
Dewalt Nedbrydningshammer, model ukendt. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige effekter på auktion.

Lot no: 5806823
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
13:22
EUR 215
Zenoah Komatsu buskrydder 500/74
Zenoah Komatsu buskrydder, model G35L. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige effekter på auktion.

Lot no: 5806837
13:35
Evolution XT230 rundsav 500/63
Evolution, rundsav, model XT230. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige effekter på auktion.

Lot no: 5806810
13:37
Serveringsbricka 1900-talets första hälft
SERVERINGSBRICKA, 1900-talets första hälft, genombruten sarg av nickel, porslin med dekor av blommor och bladverk, längd ca 59 cm

Lot no: 5812633
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 23/10/2020
13:42
Kandelabrar nysilver
KANDELABRAR, 1 par, 1900-tal, rokokostil, nysilver, för 2 ljus vardera, höjd ca 24 cm

Lot no: 5812637
13:50
Edilgrappa jernklipper 500/71
Edilgrappa, Jernklipper, model MU16 Akku. Der medfølger ikke batteri. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige ...

Lot no: 5806834
EUR 1,611 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
13:52
EUR 161
Skulptur 1900-tal
SKULPTUR, 1900-tal, skuret och patinerat trä, upphöjd hand med betydelsen beskydd och oräddhet, höjd 180 cm.

Lot no: 5812643
EUR 383 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 23/10/2020
14:08
Kyocera Tjep sømpistoler 500/59-60
Kyocera Tjep sømpistoler, model Tjep KA 2 samt Würth DSN50100. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for fejl og mangler. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange forskellige effekter på ...

Lot no: 5806794
14:08
Trädgårdsurna gjutjärn
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, samtida, grönpatinerad, uppsvängda hänklar, kvadratisk fotplatta, höjd ca 82, diameter ca 45 cm

Lot no: 5812653
EUR 192 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 23/10/2020
14:28
4 kvadratiske europæiske lammeskind - brune (4)
4 kvadratiske europæiske brunmeleret lammeskind. Ca. 50x50 cm. Bemærk bænk medfølger ikke. (4). Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU regler. (4)

Lot no: 5704307

EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
15:15
EUR 94
Värmekarott nysilver
VÄRMEKAROTT, nysilver, sannolikt 1900-tal, svängda ben, med hänklar, oljehus undertill, höjd ca 30, längd ca 46 cm

Lot no: 5812676
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 23/10/2020
15:18
Vas Herms
OLIVIA HERMS, "Boule", vas, Skultuna, mässing, formgivningsår 2015, undertill märkt, höjd ca 21 cm, originalkartong

Lot no: 5812708
16:28
Skohorn Manolo Blahnik
MANOLO BLAHNIK, skohorn, rostfritt stål, stämpelmärkt, längd ca 28 cm

Lot no: 5812725
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/10/2020
17:06
Karaff Tenn 1930-tal Art Deco
KARAFF, tenn, GAB, Stockholm 1933, Art Deco, med hänkel, dekor i form av faun, höjd ca 34 cm

Lot no: 5812726
17:08
Kandelaber nysilver
KANDELABER, nysilver, 1900-tal, dekor av kartuscher, för tre ljus, lösa ljusmanschetter, botten med stämpling, höjd ca 46 cm

Lot no: 5812733
17:22
Figur keramik
FIGUR, keramik, samtida, hästhuvud, bronsfärgat, höjd ca 38 cm

Lot no: 5812738
17:32
Mercury Laserpro Lasergravør model L 12
Mercury Laserpro Lasergravør model L 12. serienummer G50531. H 100 cm. B 112 cm. D 72 cm. Manualer, metalplader og tilbehør medfølger. Fremstår med brugsspor. Maskinen virker ved indlevering. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5797940
EUR 2,953 DK, Aalborg, Nibevej 23/10/2020
18:07
EUR 215
12345...12»