My search agents   Save list   Create search agent
12»   Lots per page   40 results List Gallery
Smykkesæt med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. bestående af par ørestikker, et matchende vedhæng samt ring. Ringstr. Ø 16,80 mm str. 52-53. Samlet vægt ca. 3,7 gram.

Lot no: 5818167

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:01
EUR 174
Smykkesæt med orange månesten, vedhæng og par ørestikker af 8 kt. guld. Dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 8 kt. guld prydet med dråbeformet cabochonsleben orange månesten, bestående af vedhæng og par ørestikker af 8 kt. guld. Dertil en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde 80 cm.

Lot no: 6039430

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:02
EUR 201
Sixtus Thomsen & Søn. Sæt med Mabéperler og brillanter (2)
Sixtus Thomsen & Søn, Aalborg 1984-. Ring og vedhæng af 14 kt. guld prydet med hvide Mabéperler, samt tre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS. Vedhæng med oplukkeligt øsken, mål: 19x28 mm. Ringstr. 57/Ø18,2 mm. Samlet vægt: 13,9 g. (2)

Lot no: 6137974
EUR 537 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
19:11
EUR 403
Smykkesæt bestående af vedhæng og par matchende ørestikker, hver prydet med dråbeformet facetsleben blå sten, ant. topas. Samlet vægt uden kæde er 4,3 gram. Der til en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca 70 cm.

Lot no: 6109148

EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:13
EUR 242
Bismarck jewellery set made in 14K gold (2)
Bismarck jewellery set made in 14K gold, consisting of a graduated necklace with progressions and a bracelet. The clasp is outfitted with safety latches. Length respectively 38.7 and 19.0 cm. Total weight approx. 36,2 grams (2)

Lot no: 6123231
EUR 1,342 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
19:58
EUR 993
Volmer Bahner. Smykkesæt med sort emalje (4)
Volmer Bahner. Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med sort emalje, bestående af halskæde, armbånd samt øreskruer. Længde: 1,8, 18 og 49,5 cm. Samlet vægt: 49,1 g. Fremstår med mindre brugsspor, samt intakt emalje. Æske medfølger. (4)

Lot no: 6151131
EUR 161 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
20:59
EUR 121
Smykkesæt med labradorit og lyserød turmalin (2)
Smykkesæt med labradorit og lyserød turmalin bestående af halskæde og armbånd. Halskæde med justerbar længde 44-47 cm. Armbånd justerbar L. 16-19 cm(2)

Lot no: 6137296
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 27/01/2022
10:13
Coral and diamond jewellery set in 18 kt gold (3)
Coral and diamond jewellery set in 18 kt gold, consisting of a ring with cabochon-cut coral surrounded by smaller brilliant cut diamonds. Size 55, Ø 17.4 mm. In addition, a pair of coral earrings with smaller brilliant-cut diamonds. Total weight 8.7 g. Case included. (3)

Lot no: 6136007
EUR 1,879 DK, Herlev, Dynamovej 27/01/2022
10:23
EUR 1,342
Ring samt matchende ørelokker vedhæng, 8 kt. guld (2)
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af ring og matchende vedhæng og ørelokker. Ringstr. Ø 16½ mm. Samlet vægt ca. 3,6 gram.

Lot no: 5818280

EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 27/01/2022
12:00
EUR 161
Bismarck jewellery set, 14 kt gold, necklace and bracelet (2)
Classic Bismarck jewellery set, 14 kt gold. Consists of necklace in graduated progression, fitted with safety hasps. L. 40½ cm. Bracelet L. 18 cm. Bracelet with signs of wear. Total weight approx. 76.5 g. (2)

Lot no: 6132524
EUR 3,490 DK, Odense, Kratholmvej 27/01/2022
14:40
EUR 2,282
Brede Creoler og Smaragdring, 18 kt guld, 11 gram (3)
Brede Creoler udført i 18 kt guld, H. 16 mm, B.10 mm, samt guldring i 18 kt med tre smaragder, ringstr. ca. 17 mm/ 53,5. Stemplet 750/AR mv. Italien. Samlet vægt ca. 11 gram (3)

Lot no: 6134523
EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/01/2022
17:40
EUR 510
Izabel Camille øreringe samt guldarmbånd, 18 kt (3)
Izabel Camille: Et par 'Everyday' øreringe i forgyldt sølv med lilla facetslebne sten, H. 4,2 cm, samt en guld armlænke i 18 kt, L. 20 cm stemplet AR/ 750 mvb. Vægt armlænke ca. 4,3 gram.

Lot no: 6137108
EUR 376 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28/01/2022
12:25
EUR 295
Smykkesæt af 14 kt guld, ørestikker og et vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 14 kt guld, bestående af par ørestikker og et matchende vedhæng, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde er justerbar på 42 og 45 cm.

Lot no: 5719139

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 28/01/2022
13:43
EUR 228
Smykkesæt med rosenkvarts, 8 kt. guld, ørestikker og vedhæng
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af et par ørestikker samt et matchende vedhæng prydet med cabochonsleben rosenkvarts. Samlet vægt ca. 5,5 gram.

Lot no: 6110169

EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 28/01/2022
17:12
EUR 161
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv med calcedon (10)
Smykkesæt udført i forgyldt sterlingsølv prydet med cabochonslebne calcedon bestående af: Et par øreringe prydet med blomst, højde: 18 mm. og et par øreringe prydet med oval cabochonslebet calcedon, højde: 24 mm. Tre panserkæder i forskellig længde (42 cm., 45 cm. og 50 cm.) samt tre vedhæng, ...

Lot no: 6142215

EUR 295 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28/01/2022
19:08
EUR 134
Randers Sølv smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke i form af sammensatte åbne trekantede led. Længde ca. 46 og 19 cm. Samlet vægt ca. 60 gram. Vejl. priser er 3.550,- og 1.975,-.

Lot no: 6152513

EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 28/01/2022
19:14
EUR 268
House of amber. Smykkesæt af sølv og rav, ca. 6,5 (4)
House of Amber. Smykkesæt af sterling sølv og cognacrav bestående af ring, str. 54, to mini vedhæng og halskæde, længde 45 cm. Vægt ca. 6,5 g. (4) Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.185 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Lot no: 6075269

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 28/01/2022
19:56
House of Amber. Smykkesæt af sterling sølv og cognacrav bestående af ring, str. 56, to mini vedhæng og halskæde, længde 45 cm. Vægt ca. 6,5 g. (4) Modelfoto. Vejledende udsalgspris 1.185 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber ...

Lot no: 6075265

Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, halskæde og armlænke (2)
Randers Sølv, halskæde og matchende armlænke udført i sterling sølv, i form af sammensatte buede dråbeformede led. Længde er ca. 42 og 19 cm. Vejl. priser er henholdsvis 2.475,- og 1.275,-. (2)

Lot no: 6122074

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 28/01/2022
20:01
EUR 161
Par ørestikker og matchende vedhæng med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Par ørestikker og matchende vedhæng udført i 8 kt. guld, hver prydet med cubic zirkonia.

Lot no: 5818867

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 28/01/2022
20:07
EUR 94
Randers Sølv, smykkesæt udført i sterling sølv, bestående af halskæde og matchende armlænke i form af sammensatte åbne dråbeformede led. Længde ca. 44½ og 18½ cm. Samlet vægt ca. 90 gram. Vejl. priser er 3.850,- og 1.975,-.

Lot no: 6152517

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 28/01/2022
20:18
EUR 268
Schmuckset mit Halskette und Armband mit Brillanten und Saphiren aus 14 kt Weißgold (2)
Schmuckset mit Halskette und Armband mit Brillanten und Saphiren im Baguetteschliff, aus 14 kt. Weißgold, zus. ca. 0.13 ct. Farbe: Top Crystal (I). Reinheit SI. Halskette L. 42 cm. Armband L. 19,0 cm. Gesamtgewicht 31,8 g. (2)

Lot no: 6121933
EUR 1,477 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
14:33
EUR 1,074
Smykkesæt med turkis med metallås (2)
Smykkesæt med turkis bestående af halskæde og armbånd. Halskæde med justerbar længde 42-47 cm. Armbånd justerbar L. 18-21 cm. Med metallås (2)

Lot no: 6145126
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
14:37
Scrouples m.fl. Smykkesæt med brillanter af 14 kt. hvidguldBrillantørestikker og halskæde med en brillant (3)
Smykkesæt med brillanter af 14 kt. hvidguld bestående af et par brillantørestikker, hver prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.03 ct. og halskæde med en brillant på 0.01 ct.tilsammen ialt 0.07 ct.Wesselton (H). Klarhed VS. Halskæde L. 39,0 cm. Samlet vægt 3,8 g. (3)

Lot no: 6147359
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
16:16
EUR 215
Pandora. To armbånd og en halskæde med charms af sterlingsølv (3)
Pandora. To armbånd og en halskæde på bomuldssnor med seks charms af sterlingsølv og forgyldt sterlingsølv. Armring Diam. 6,7 cm. (3)

Lot no: 6150151
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
18:15
Necklace and ear studs made in 14K gold (3)
Vintage necklace and a pair of ear studs made in 14K gold with details in white and rose gold. Made with progressions, box clasp and a single safety latch. L. 41.5 cm. W. 7-18 mm. Ear studs L. 40 mm. Stamped 14, acid tested to 14K. Total weight: 40 grams Features usage-related traces of wear. ...

Lot no: 6141800
EUR 1,342 DK, Aalborg, Nibevej 29/01/2022
18:38
EUR 1,074
House of Amber. Halskæde og ørestikker af forgyldt sølv og rav, ca. 4 g (2)
House of Amber. Ørestikker af forgyldt sterling sølv med rosa skær. Prydet med et cabochonslebent stykke cherryrav. Ø ca. 1 cm. H. ca. 2,5 cm. Halskæde lige ledes af forgyldt sterling sølv med rosa skær. Justerbar længde ca. 44-49 cm. Vægt ca. 3,9 g. (2) a Vejl. udsalgspris 1.345 DKK. Denne ...

Lot no: 6077932

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/01/2022
19:16
Randers Sølv, smykkesæt af sterling sølv, bestående halskæde og matchende armlænke, skiftevis satinerede cirkelformede led og lidt minde cirkelformede led, paveret med Cubic Zirkonia. Længde henholdsvis 44 og 21 cm. (2)

Lot no: 6152528

EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 29/01/2022
19:21
Georg Jensen. Jewellery set in 18K gold in Minas Spiridis with ring and ear clips (3)
Georg Jensen. Jewellery set in 18K gold consisting of a ring and a pair of ear clips, produced by Minas Spiridis for Georg Jensen. Ring size 52, Ø 16,5 mm. Ear clips design no. 1435. Designed by Minas Spiridis. Ergonomic shape. Total weight 37,3 grams. (3) This item is part of an exquisite ...

Lot no: 6124425
EUR 2,550 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
20:21
EUR 1,879
N. E. From ring og vedhæng af sterling sølv og 14 kt. guld med brillant
N. E. From ring og vedhæng udført i sterling sølv og 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Er stemplet 585 og 925s From. Dertil en kæde af oxideret sterling sølv. L. 50 cm. Ringstr. 17,25 m. = str. 54.

Lot no: 6109137
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 29/01/2022
20:42
EUR 148
12»
My search agents