12345...72»   Lots per page   2151 results List Gallery
Hjerte vedhæng af rav og træ samt sølvkæde (2)
Et unika håndlavet vedhæng i form af et stort hjerte af mælkerav indfattet i asymetrisk sort bøg. Øsken af sølv. Mål ca. 3.8 x 3.4 x 2.0 cm. Vægt 15 gr. Der medfølger en flettet kæde af sølv, delvis oxyderet l. 45 cm. Vægt 5.6 gr. Begge ubrugte

Lot no: 6230055
EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/06/2022
12:10
EUR 161
14kt Ring with Pear shaped Topaz and diamonds
Ring in 14kt white gold set with Pear shaped Topaz and diamonds Central stone Blue Topaz approx. 6.50ct Surrounded by 20 round diamonds blue enhanced colour total 0.55ct Also featuring 2 pear shaped orange sapphires 1.35ct Accompanied by a IGL certificate Ringsize: 54.5/17.5mm Weight : ...

Lot no: 6147366
EUR 2,300 BE, Antwerpen 29/06/2022
12:18
EUR 1,200
Par ørestikker med diamanter, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med 12 diamanter. Samlet ca. 0.05 ct. Samlet vægt ca. 1 gram. Vejl. pris er 3.295,- Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6229875

EUR 228 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
12:25
EUR 161
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med diamanter med forskellige slibninger, brillanter ialt ca. 0.19 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55 Ø 17,4 mm. Vægt 1,8 g.

Lot no: 6130636

EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 29/06/2022
12:33
EUR 322
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 55
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr.55. Vægt ca. 1.7 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230504

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
12:47
EUR 87
Par ørestikker med ferskvands kulturperle, 8 kt.
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6226441

EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
12:47
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 2.4 gram. Vejl. pris er 3.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230505

EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
12:51
EUR 121
Solitairering med brillant på ca. 0.02 ct. 14 kt. hvidguld
Klassisk solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54.

Lot no: 6164572
12:56
EUR 94
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Samlet vægt ca.1.2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6226451

12:56
Ring med cubic zirkonia af 8 kt. guld, str. 53½
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 53½. Vægt ca. 2.1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230508

EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
13:04
Ring af 8 kt. guld, str. 55
Ring udført i 8 kt. guld, moderne design, Ringstr. 55. Vægt ca. 1.5 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6226467

13:05
EUR 87
Par ørestikker med topas, diamant og kulturperle, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med hvid Akoya Saltvands Kulturperle, lille single-cut diamant, samt cabochonsleben topas. L. 2,5 cm. Vægt ca. 5,8 gram.

Lot no: 6216016
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
13:06
EUR 295
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld, str. 54
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,7 gram. Vejl. pris er 3.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6229236

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
13:10
EUR 228
Par manchetknapper i 14 kt. guld 9.5 gr.
Par vintage manchetknapper i 14 kt. guld, front mål 1.9x0.5 cm, vægt 9.5 gr. Med brugsspor iform af ridser

Lot no: 6229303
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/06/2022
13:11
EUR 228
Vedhæng i sterlingsølv med en stor blomst af rav samt sølvkæde (2)
Et unika håndsmedet vedhæng i sterlingsølv iform af en stor blomst af cognac farvet rav mål ca. 6.0 x 6,8 cm. Vægt 21.3 gr. Der medføler en fem-radet kæde i sterlingsølv l. 50 cm, vægt ca. 9.5 gr. Begge nye og ubrugte (2)

Lot no: 6230051
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/06/2022
13:11
EUR 188
2 vintage halskæder med ravperler (2)
2 vintage halskæder med polerede ravperler, ene med nuancemix i forløb. Længde ca. 70 cm. Vægt ca. 129 gram. Samt halskæde med polerede let transperante ravperler i forløb. Længde ca. 80 cm. Vægt ca. 57 gram. (2)

Lot no: 6192200
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
13:11
EUR 94
Ring med diamanter, ca. 0.16 ct., 14 kt. guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med talrige diamanter. samlet ca. 0.16 ct. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 2,4 gram. Vejl. pris er 5.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6223751

EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
13:14
EUR 376
Armbånd med 4 rækker kulturperler, og 18 kt. guld
Armbånd med 4 rækker kulturperler, monterte med mellemled, lille tag og lås af 18 kt. guld. Lille tag er stemplet 750 og Schoetiel, Lås er stemplet 750 og Jka19 cm. Brede ca. 2,5 cm.

Lot no: 6209995
EUR 725 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
13:16
EUR 483
Aagaard/Kranz & Ziegler m.fl. seks halskæder af forgyldt sterlingsølv (6)
Aagaard/Kranz & Ziegler m.fl. seks halskæder af forgyldt sterlingsølv. Kæde L. 42-45,5 cm. Samlet vægt 18,7 g. Vejl. Udsalgspris samlet ca. 2.675 DKK. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6229995

EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 29/06/2022
13:17
EUR 121
2 halskæder med kolosalvedhæng. (2)
2 halskæder med kolosalvedhæng af sterling sølv, ene halkæde med vedhæng prydet med indsats af vamrbehendlet rav. Mål ca. 5x4,5 cm. Længde på kæden er 60 cm. Samt en halkæde med vedhæng prydet med tigerøje, mål ca. 5x3,3 cm. Længde på halskæden er 41 cm. (2)

Lot no: 6199691
13:21
EUR 94
5 halskæder med ametyster og ferskvands kulturperler, 100 cm. (5)
5 halskæder med ametyster og ferskvands kulturperler, monteret med lukke af oxideret sterling sølv. Længde 100 cmDette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6229923

13:22
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.20 ct. 14 kt. guld
Par solitaire ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med en lille hvidguldshjerte og en brillant på 0.10 ct. samlet ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 0.06 gram. Vejl. pris er 6.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230087

EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 29/06/2022
13:22
EUR 322
Vedhæng i form af kors af 14 kt. hvidguld, dertil en kæde af sterling sølv
Vedhæng i form af kors udført i 14 kt. hvidguld, prydet med diamanter. Samlet ca. 0.029 ct. Dertil en halskæde af sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Vejl. pris er 1.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6223515

13:23
EUR 94
Herman Siersbøl vintagering med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Herman Siersbøl vintagering med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 1 gram. Fremstår nypoleret.

Lot no: 6216410
13:26
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. guld, str. 54
Solitairering udført i 14 kt. guld. prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Si. Ringstr. 54. Vægt ca. 2,3 gram. Vejl. pris er 3.995. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230097

13:28
EUR 268
Earrings in 14kt with brilliant cut diamonds 0.53ct
Earrings in 14kt yellow gold set with brilliant cut diamonds 0.53ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI-P

Lot no: 6225041

EUR 1,000 BE, Antwerpen 29/06/2022
13:31
EUR 500
Ring af 14 kt. guld, str. 54
Moderne ring udført i 14 kt. guld, Ringstr. 54. Bredde ca. 9 mm. ( målt det bredeste sted). Vægt ca. 3,7 gram.

Lot no: 6222311

13:32
EUR 268
Par creoler med ferskvands kulturperle af 8 kt. guld
Par creoler udført i 8 kt. guld, hver prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Diam. Ø 6 mm. Vægt ca. 5.2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6230492

13:34
EUR 255
Ring med diamanter, ca. 0.,08 ct. 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med talrige små diamanter. Samlet ca. 0.08 ct. Ringstr. 17,75 mm. = str. 56. Vægt ca. 2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6223755

13:41
EUR 268
Earrings in 18kt gold with brilliant cut diamonds 1.01ct
Earrings in 18kt yellow gold set with brilliant cut diamonds total 1.01ct Colour:(H) Wesselton Clarity: VVSHandmade in Antwerp IGI certificate included.

Lot no: 6133229

EUR 5,800 BE, Antwerpen 29/06/2022
13:43
EUR 3,500
12345...72»
My search agents