12345...63»   Lots per page   1883 results List Gallery
4 forskellige ringe af sterling sølv, str. 51 (4)
Fire forskellige ringe udført i sterling sølv, bestående af forgyldt med cubic zirkonia, oxideret sterling sølv med markasitter. oxideret med stjerne med cubic zirkonia. Samt en med oval onyx indsats. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på ...

Lot no: 6195205

EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:24
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 50. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. Ringstr. 16 mm. Ø = str. 50. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6200142

16:25
Peruviansk vedhæng/broche af 18 kt. guld
Peruviansk vedhæng/broche af 18 kt. guld.H. 4,6 cm. Vægt 12,6 g.

Lot no: 6146598
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:28
EUR 537
Bræmer Jensen ring med brillanter, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld, str. 53
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld massiv kantede ringskinne, prydet med 10 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 6,6 gram.

Lot no: 6007078

EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:31
EUR 537
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 18 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 18 kt. guld prydet med baguette,-og brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 53, Ø 16,8 mm. Vægt 2,3 g.

Lot no: 6150143

16:31
EUR 537
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld (2)
Diamonds By Frisenholm. Et par brillantørestikker af 9 kt hvidguld ialt 0.18 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed S. Samlet vægt 0,7 g. (2) Modelfoto

Lot no: 6041009

EUR 255 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:31
EUR 201
Ring af oxideret guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. oxideret guld, satineret overflade. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54.

Lot no: 5921429

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:31
EUR 161
L&G Smykker mfl. Seks halskæder af sterlingsølv (6)
L&G Smykker mfl. Seks halskæder af sterlingsølv. Enkelte med similisten. Længde 44-45 cm. Vejl. udsalgspris samlet 2.145 DKK. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6195087

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:32
Samling på 4 ringe af sølv mm. str. 59 (4)
Samling på 4 ringe udført i sterling sølv, forskelligt udtryk og dekoration, ringstr. 59. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6195243

16:34
4 par manchetknapper
4 par manchetknapper, bestående af. N. E. From, par rektangulære og cirkulære af sterling sølv, samt par i skønvirkeform af 830 sølv, stemplet AG. samt et par forgyldte i form af sammensatte cirkler.

Lot no: 6196090
EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:36
EUR 121
Halssmykke med lapis lazuli med cubisk zirkonia af 14 kt. guld
Halssmykke med lapis lazuli med cubisk zirkonia af 14 kt guld. L. 40,0 cm. Vægt 6,5 g

Lot no: 6161871
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:37
EUR 322
Lund Copenhagen m.fl. Fem ringe af sterling sølv. (5)
Lund Copenhagen m.fl. Fem ringe af sterling sølv. En prydet med en lyseblå topas. Flere prydet med similisten. En ring udgjort af fire særskilte. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Stemplet 925. Samlet vægt 20,9 g. Vejl. udsalgspris ca. 2.390 DKK. (5) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i ...

Lot no: 6199460

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:41
EUR 94
Bræmer Jensen, solitairering med brillant på ca. 0.015 ct. 14 kt. guld, str. 54
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, hamret overflade med glat bånd, prydet med brillant på ca. 0.015 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 4 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,6 gram.

Lot no: 5918516

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:42
EUR 255
Kurt Nielsen ørestikker med sølvkugler, model KNDK 80
Sølvsmed Kurt Nielsen, et par ørestikker udført i sterling sølv, model " KNDK 80" Længde henholdsvis 4,7 og 6,4 cm.

Lot no: 6199300

EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:43
Samling på 5 ringe af sølv mm. Str. 53-54 (5)
Samling 5 ringe udført i sterling sølv mm. med forskellig udtryk og dekoration, betsående af 4 ringe af sterling sølv, ring med stjerne og cubic zirkonia, ring med hæmatit, ring med 3 cubic zirkonia. og ring med cirkelformet front. Samt en keramisk ring. Dette varenr. er en del af en større ...

Lot no: 6195175

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:44
EUR 87
Safir-og diamanthalskæde af 18 kt guld
Safir-og diamanthalskæde af 18 kt guld med integreret vedhæng i form af en to elefanter prydet med smaragdslebne safirer, ialt ca. 0.88 ct. og mindre enkeltslebne diamanter. L. 44 cm. Vægt 12,7 g.

Lot no: 6151078
EUR 993 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:45
EUR 779
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 53. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. ene oxideret, ene med labradorit og 2 med onyx. Ringstr. 17 mm. Ø = str. 53. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6198209

16:46
Izabel Camille. To armlænker af sølv og forgyldt sølv (2)
Izabel Camille. To armlænker af sølv og forgyldt sølv med perler. Længde 19 cm. Vejl. udsalgspris samlet 1.750 DKK. (2) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6190823

16:46
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld.
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld. Prydet med otte baguettslebne diamanter og 14 mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.19 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54,5 Ø 17,25 mm. Vægt 1,9 g.

Lot no: 6160841

EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:47
EUR 268
Armlænke af 14 kt. guld, ca. 13,4 g.
Armlænke af 14 kt. guld, model bismarck. Længde ca. 19 cm. B. 0,6 cm. Vægt 13,4 g. Armlænke er defekt ved lås.

Lot no: 6179683
EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:49
EUR 456

Lot no: 6150149

16:51
EUR 537
Bræmer Jensen, ring af 14 kt. guld, str. 54
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld, prydet med omløbende oxideret bånd. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,5 gram.

Lot no: 6176272

EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:53
EUR 228
14kt Diamond solitaire earrings total 1.00ct
Diamond solitaire earrings in 14kt rosé gold set with square cushion cut diamonds total 1.00ct Colour: (H) WesseltonClarity: VVS/VS

Lot no: 6199767

EUR 4,100 BE, Antwerpen 20/05/2022
16:54
EUR 1,900
Smykkesæt af forgyldt sterling sølv, halskæde, armbånd, broche, ring og par ørestikker
Smykkesæt af forgyldt sterling sølv prydet med grøn marmorindsats, bestående af halskæde, armbånd, broche, ring og par ørestikker. Længde på halskæde er ca. 0 cm. Armlænke justerbar på 16 og 18½ cm. Ringstr. 17,75 mm. = str. 56. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt...

Lot no: 6199697

16:54
Fire halskæder af forgyldt sterlingsølv (4)
Fire halskæder af forgyldt sterlingsølv, med similisten. en med ferskvandsperle. L. 40-42 cm. Vejl. udsalgspris samlet 3.445 DKK. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6186680

16:58
Bræmer Jensen, ring af 14 kt. rosa guld og hvidguld, str. 53
Bræmer Jensen, ring udført i 14 kt. rosa guld, massiv ringskinne med kant af 14 kt. hvidguld. Bredde ca. 6 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 8 gram.

Lot no: 5918467

EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
17:04
EUR 376
Samling på 18 par ørestikker af sterling sølv mm. (18)
18 par ørestikker udført i sterling sølv og forgyldt sterling sølv, udtryk og dekoration er varieret, Bemærk at bakke medfølger ikke. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6195717

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
17:04
EUR 268
Fire forskellige ringe udført i sterling sølv. ene med onyx, en i åbent design, en med cubic zirkonia, samt en kolosalring. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6195347

17:07
Lillefinerring med 4 brillanter, ca. 0.08 ct. 14 kt. guld, str. 47
Ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med 4 brillanter. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 15 mm. = str. 47. Vægt ca. 5,5 gram.

Lot no: 5717921

EUR 779 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
17:10
EUR 510
Rabinovich. Tre ringe af sterlingsølv (3)
Rabinovich. Tre ringe af sterlingsølv. En med ferskvandsperle, en cubisk zikoner. Str. 52, 53, 55. Samlet vægt 16,5 g. Vejl. udsalgspris samlet 2.740 DKK. (3) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6191329

17:13
12345...63»
My search agents