My search agents   Save list   Create search agent
12345...58»   Lots per page   1717 results List Gallery
14kt Diamond solitaire earrings total 1.00ct
Diamond solitaire earrings in 14kt yellow gold set with square cushion cut diamonds total 1.00ct Colour: (F-G) Top WesseltonClarity: VS

Lot no: 6120647

EUR 4,100 BE, Antwerpen 26/01/2022
12:22
EUR 1,900
Ovale Creoler m/ brillanter, 9 kt guld, 0.21 ct. Et par (2)
Et par mindre ovale creoler udført af 9 kt guld prydet med brillantslebne diamkanter på tilsammen ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. Stemplet FHP/ 375 for Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047428

EUR 349 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
12:30
EUR 242
Diamantarmbånd, 9 kt hvidguld, 0.11 ct
Brillant armbånd af 9 kt hvidguld med fem runde led heraf tre led prydet med pavefattede brillanter ca. 0.11 ct. Justerbar længde ca. 15-17,5 cm. Modelfoto.

Lot no: 6100303

EUR 322 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
12:38
EUR 242
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med diamanter med forskellige slibninger, brillanter ialt ca. 0.19 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Vægt 1,8 g.

Lot no: 6130635

EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
12:45
EUR 322
Diamond bracelet in 14kt gold total 0.50ct
Bracelet in 14kt white gold set with 25 brilliant cut diamonds. Total 0.50ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Length adjustable: 15-17.5cm Weight: 2.4gr Handmade in Antwerp

Lot no: 6146143

EUR 950 BE, Antwerpen 26/01/2022
12:46
EUR 475
Ovale Creoler m/ brillanter, 9 kt hvidguld, 0.18 ct. (2)
Et par mindre ovale creoler udført af 9 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamkanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. H. 15 mm. Stemplet FHP/ 375 for Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047401

12:46
EUR 242
Kranz & Ziegler Couture ring med aventurin kvarts og brillant, str. 52
Kranz & Ziegler Couture ring med aventurin kvartssamt brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,9 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Lot no: 6035297

EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
12:54
EUR 322
Diamant i armbånd, 9 kt hvidguld, 0.10 ct
Armlænke udført af 9 kt hvidguld prydet med enkelt brillanter på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I), Klarhed: P. Variabel længde fra 15,5 cm til 17,5 cm. Certifikat medfølger.

Lot no: 6136533

EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
12:58
EUR 201
Kranz & Ziegler Couture, brillantring, ca. 0.29 ct. 14 kt. hvidguld, str. 53½
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med talrige pavéfattede brillanter. Samlet ca. 0.29 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,10 mm = str. 53½. Vægt ca. 3,4 gram, Vejl. pris er 11.995,-.

Lot no: 6083621

EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:00
EUR 537
Smykkesæt med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. bestående af par ørestikker, et matchende vedhæng samt ring. Ringstr. Ø 16,80 mm str. 52-53. Samlet vægt ca. 3,7 gram.

Lot no: 5818167

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:01
EUR 174
Opalvedhæng i 14 kt guld. Solid Boulder Matrix opal Yowah. Unika
Unika opal vedhæng: 'Balance'. Håndsmedet, udført af 14 kt guld, prydet med støre solid boulder matrix opal fra Yowah, Australien. Højde ca. 4 cm, Bredde 2,6 cm, stemplet 585/ JAM for Arbuckle Design (2002-2015). Vægt ca. 11,2 gram. Leveres i original æske. Ny/ ubrugt

Lot no: 6096706
EUR 1,208 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
13:02
EUR 886
Smykkesæt med orange månesten, vedhæng og par ørestikker af 8 kt. guld. Dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt udført i 8 kt. guld prydet med dråbeformet cabochonsleben orange månesten, bestående af vedhæng og par ørestikker af 8 kt. guld. Dertil en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde 80 cm.

Lot no: 6039430

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:02
EUR 201
Par brillantørestikker, 14 kt. hvidguld
Par ørestikker, udført i 14 kt. hvidguld, med vedhæng, prydet med brillantbesat cirkel. Samlet ca. 0.34 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI.

Lot no: 5817888

EUR 617 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:03
EUR 456
Scrouples Solitaire brillantvedhæng ca. 0.15 ct. 9 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Scrouples Solitaire brillantvedhæng, udført i 9 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde 70 cm.

Lot no: 6109169

EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:04
EUR 201
Bræmer Jensen, solitairering med brillant på ca. 0.015 ct. 14 kt. guld, str. 54
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, hamret overflade med glat bånd, prydet med brillant på ca. 0.015 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 4 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,6 gram.

Lot no: 5918516

13:05
EUR 242
Store Creoler m/ Diamanter, 14 kt hvidguld, 0.50 ct. (2)
Et par store diamantbesatte creoler udført i 14 kt. guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Ø. ca. 3,3 cm. Vægt:4,8 gram. Stemplet FHP /585. Leveres i smykkeæske fra Diamonds By Frisenholm.(2)

Lot no: 6047450

EUR 1,074 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
13:06
EUR 832
Kranz & Ziegler, ring udført i 14 kt. hvidguld, med sorte diamanter
" Giraf" Ring udført i 14 kt. satineret hvidguld, prydet med 43 facetsleben sorte diamanter. Samlet ca. 0.22 ct. Ringstr. Ø 17,25 mm. Vægt ca. 7 gram.

Lot no: 5918438

EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:06
EUR 376
Halskæde med sølvgrå ferskvands kulturperler med Connectionlås af oxideret sterling sølv
Halskæde med sølvgrå ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 10,50 mm. Monteret med Connectionlås af oxideret sterling sølv. Længde ca. 47 cm.

Lot no: 6081246

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:07
EUR 295
Armlænke i 9 kt guld m/ brillant på 0.10 ct
Armlænke udført af 9 kt guld prydet med enkelt brillanter på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I), Klarhed: P. Variabel længde fra 15,5 cm til 17,5 cm. Certifikat medfølger.

Lot no: 6136536

13:14
EUR 215
Necklace with brilliant cut diamonds 1.00ct
Necklace in 14kt white gold set with 10 brilliant cut diamonds total approx1.00ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS Length : 42cm

Lot no: 6151768

EUR 1,500 BE, Antwerpen 26/01/2022
13:17
EUR 750
Paar Brillantkreolen aus 14 kt. Weißgold, 0.42 ct. (2)
Paar Ohrringe/Kreolen aus 14 kt. Weißgold mit Brillanten zus. 0.42 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Reinheit: SI. Ø ca. 18 mm. Gestempelt 585/ FHP für Diamonds by Frisenholm. Neu/unbenutzt. (2)

Lot no: 6047479

EUR 752 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
13:22
EUR 591
Et par mindre ovale creoler udført af 9 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamkanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. Stemplet FHP/ 375 for Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047404

13:30
EUR 242
Vintage brillantring af 14 kt. hvidguld
Vintage brillantring af 14 kt. hvidguld. med to brillanter, ialt 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 2,7 g.

Lot no: 6123880
13:36
EUR 268
Armlænke m/ diamanter, 9 kt guld, 0.21 ct.
Armlænke udført af 9 kt guld prydet med små brillanter og baguetteslebne diamanter på tilsammen ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I), Klarhed: P. Variabel længde fra 15,5 cm til 17,5 cm. Certifikat medfølger.

Lot no: 6108590

13:38
EUR 242
14kt Diamond solitaire earrings 1.00ct
Diamond solitaire earrings in 14kt white gold set with Cushion cut diamonds total 1.00ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI

Lot no: 6118153

EUR 4,700 BE, Antwerpen 26/01/2022
13:46
EUR 2,300
Ovale Creoler m/ brillanter, 9 kt guld, 0.18 ct. Et par (2)
Et par mindre ovale creoler udført af 9 kt guld prydet med brillantslebne diamkanter på tilsammen ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I). Klarhed: P1-2. Stemplet FHP/ 375 for Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047422

13:46
EUR 242

Lot no: 6047449

13:54
EUR 832
Diamant ørestikkere, 18 kt guld med Mabéperler (2)
Et par italienske ørestikkere af 18 kt guld prydet med Mabéperler og mindre diamanter på tilsammen ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ø. ca. 14 mm, stemplede 750 mm. Monteret med effektiv 'Clips-lås' Vægt incl. perler ca. 14,2 gram (2)

Lot no: 6134621
EUR 617 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
13:58
EUR 483
Paar Diamantohrringe, 14 kt. Weißgold, 0.30 ct. (2)
Paar Kreolen aus 14 kt. Weißgold mit Brillanten zus. ca. 0.30 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselon (G-H). Reinheit: SI1. H. / Ø ca. 18 mm. Gestempelt FHP/ 585 für Frisenholm & Partners. (2)

Lot no: 6047374

EUR 671 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
14:06
EUR 537
Brillantring aus 14 kt. Weißgold - ca. 1,20 ct.
Brillantring aus 14 kt. Weißgold mit pavégefassten Brillanten zus. ca. 1.20 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Reinheit: VS-P1. Ringgr. 54, Ø 17,1 mm. Gewicht 6,7 g. Dieser Artikel ist Teil der exklusiven Sonderauktion mit ausgesuchten Uhren, stilvollem Schmuck und eleganter Vintage ...

Lot no: 6147233
EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:09
EUR 940
12345...58»
My search agents