12345...82»   Lots per page   2439 results ListGallery
House of Amber. Armring af sterlingsølv med poleret mælkerav. 39,5 g.
House of Amber. Armring af sterlingsølv med poleret mælkerav. Vægt 39,5 g. H. 3,8 cm. 6 x 5,5 cm. Vejl. udsalgspris 6.495 DKK/866 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Lot no: 5766018

EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
15:47
EUR 188
House of Amber. 14 kt. white gold brooch with cognac amber and brilliant-cut diamonds. 11.6 g.
House of Amber. Brooch of 14 kt. white gold with cognac amber and brilliant-cut diamonds totalling 0.14 ct. Colour W. Clarity SI. Weight 11.6 g. B. 3.8 cm. List price DKK 23,800 / EUR 3,173. This lot is part of an auction of exclusive amber items and amber jewellery from House of Amber, ...

Lot no: 5758332

EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
15:47
House of Amber. Armbånd af 14 kt. guld med cognac og cherry rav. 8,7 g.
House of Amber. Armbånd af 14 kt. guld med cognac og cherry rav. Vægt 8,7 g. L. 18 cm. Vejl. udsalgspris 12.600 DKK/1.680 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ...

Lot no: 5775071

EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
15:50
EUR 174
Enlightened Enamel Collection. Halskæde af forgyldt sølv med cherry rav samt emalje. 44,3 g.
Enlightened Enamel Collection. Halskæde af forgyldt sølv med cherry rav samt emalje. Vægt 44,3 g. Længde ca. 50 cm. Vejl. udsalgspris 16.995 DKK/2.266 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen ...

Lot no: 5762571

EUR 591 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
15:50
琥珀屋。乳白色和白兰地色琥珀项链,74克 / House of Amber. Necklace of milky and cognac amber. 74 g.

Lot no: 5757562

EUR 2,416 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
15:51
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 29 gr.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 29 gr. Indvendig dia. 5,5 cm. Vejl. udsalgspris 4.995 DKK / 666 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Lot no: 5770110

EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
15:52
Brillantring af 14 kt. guld
Brillantring af 14 kt. guld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.96 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed VS-SI. Ringstr. 53 ø 16,8 mm. Vægt 11,6 g.

Lot no: 5761463
EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/09/2020
15:53
EUR 121
House of Amber. Teardrop-shaped pendant made of milky amber, 18 kt gold and brilliant cut diamonds, approx. 35.9 g

Lot no: 5745138

EUR 2,148 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/09/2020
15:55
EUR 1,745
House of Amber. Cognac amber necklace. 148 g.

Lot no: 5751502

EUR 2,013 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
15:56
Brillantsolitärring, 14 kt. Gelbgold, 1.50 ct.
Diamantsolitärring aus 14 kt. Gelbgold mit Brillant ca. 1.50 ct. Farbe: Top Crystal (I). Reinheit: VS. Ringgr. ca. 16,80 mm/ 53. Gestempelt GIA/14 kt. Schmucketui und Schachtel inkl.

Lot no: 5755511

EUR 6,711 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21/09/2020
16:00
EUR 4,161
琥珀屋。乳白色和白兰地色琥珀项链,187克 / House of Amber. Necklace of milky and cognac amber. 187 g.

Lot no: 5741151

EUR 2,148 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:00
EUR 430
Ring 18 k vitguld diamanter
RING, 18 k vitguld, 14 briljantslipade diamanter, totalt ca 0,42 ct, ringstorlek 17,5 mm, vikt 4,5 g

Lot no: 5774781
EUR 242 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21/09/2020
16:05
Ring af 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, satineret overflade. Bredde ca. 5,3 mm. Ringstr. Ø 20 mm. = str. 63. Vægt ca. 9,7 gram.

Lot no: 5603499

EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 21/09/2020
16:06
Nordic Season for House of Amber. Halskæde af sort rhodineret sølv med mælkerav. 4,2 g.
Nordic Season for House of Amber. Halskæde af sort rhodineret sølv med mælkerav. Vægt 4,2 g. L. 23 cm. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.975 DKK/263 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Lot no: 5754725

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:06
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 14,3 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 14,3 g. Indvendig dia. 6 cm. Vejl. udsalgspris. 9.800 DKK / 1.306 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter,...

Lot no: 5772244

EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:08
Alliancering med 5 facetslebne rubiner, 14 kt. hvidguld
Alliancering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 5 runde facetslebne rubiner. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,1 gram. Vejl. pris er 4.995,-.

Lot no: 5723839

EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 21/09/2020
16:09
Georg Jensen ' Savannah ' ring with Citrine
Georg Jensen ' Savannah ' ring in 18kt yellow gold set with a Citrine Designed by Vivianna Torun Ringsize: 53 Retailprice: 5475DKK

Lot no: 5735120

EUR 550 BE, Antwerpen 21/09/2020
16:13
EUR 70
琥珀屋。多美尼加蓝琥珀18K白金吊坠, 6.7克 / House of Amber. Pendant in 18 kt. white gold with Dominican blue amber. 6.7 g.

Lot no: 5749076

EUR 2,550 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:15
EUR 188
House of Amber. Necklace with 14 kt. gold pendant with milky amber and brilliant cut diamonds. 19,4 g.

Lot no: 5756308

EUR 1,745 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:15
EUR 322
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 19,5 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. Vægt 19,5 g. Indvendig dia. 5,5 cm. Vejl. udsalgspris 3600 DKK. / 480 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Lot no: 5769338

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:16
Maki-E Art for House of Amber. Two necklaces of embellished green young amber. 54 g. (2)
Maki-E Art for House of Amber. Two necklaces of embellished green young amber. L. 28-29 cm. Adjustable length. Total weight 54 g. (2) Total list price DKK 25,600 / EUR 3,413. This lot is part of an auction of exclusive amber items and amber jewellery from House of Amber, which is undergoing ...

Lot no: 5757549

EUR 913 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:16
EUR 174
Hermann Siersbøl og Aagaard. Hvidguldscollier med brillanter og vedhæng med brillant (2)
Collier fra Hermann Siersbøl af 14 kt. hvidguld med integreret vedhæng i smal panserkæde, på fronten prydet med 5 små brillantslebne diamanter på tilsammen 0.05 ct. (carat stemplet på låsen). L. 43 cm. Endvidere et moderne vedhæng fra Agaard af 14 kt. hvidguld med en lille brillant. Samlet vægt ...

Lot no: 5660395
EUR 349 DK, Vejle, Dandyvej 21/09/2020
16:16
EUR 94
琥珀屋。白兰地色琥珀项链,79.7克 / House of Amber. Cognac amber necklace. 79.7 g.

Lot no: 5756364

16:17
House of Amber. Vedhæng af 18 kt. guld og hvidguld, cognac rav og brillanter. 14,9 g.
House of Amber. Vedhæng af 18 kt. guld og hvidguld, cognac rav og brillanter, i alt 0,042 ct. Farve G. Klarhed SI. Vægt 14,9 g. L. 6,5 cm. Vejl. udsalgspris 12.995 DKK/1.732 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. ...

Lot no: 5766532

EUR 483 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:18
House of Amber. Armbånd af cherry rav. 32,3 g.
House of Amber. Armbånd af cherry rav. 32,3 g. Indvendig dia. 5,5 cm. Vejl. udsalgspris. 5.395 DKK / 719 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter,...

Lot no: 5770281

16:19
Ring i 14 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0,15 ct
Ring i 14 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0,15 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), klarhed: VVS. Ringstr. 50/15,8. Vægt 3,3 g. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 5694939
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 21/09/2020
16:19
House of Amber. Ring af 14 kt. guld og cognac rav str. 55. 11,8 g.
House of Amber. Ring af 14 kt. matteret guld og cognac rav str. 55. 11,8 g. Vejl. udsalgspris 7.500 DKK/1.000 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Lot no: 5741828

16:22
EUR 228
House of Amber. Necklace with pendant of carved milky amber 45.6 g.
House of Amber. Necklace with pendant made of carved milky amber in the shape of Guanyin. Chain with small amber beads. L. 37 cm. Dimensions of pendant: 7 x 4.2 cm. 45.6 g.List price DKK 41,850/EUR 5,580. This lot is part of an auction of exclusive amber items and amber jewellery from House ...

Lot no: 5739908

EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:22
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 60,4 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 60,4 g. Indvendig dia. 6 cm. Vejl. udsalgspris. 9.195 DKK / 1.226 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter,...

Lot no: 5775174

EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 21/09/2020
16:23
Fauna by Bukkehave. Necklace of sterling silver, milky amber and lapis lazuli. 39.2 g.

Lot no: 5745705

16:23
12345...82»