Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 46  >> ListGallery Lots per page
Ring with brilliant cut diamonds 0.40ct
Ring in 18k white gold set with brilliant cut diamonds 0.40ct Central diamond: 0.30ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: SI Also featuring14 side diamonds 0.10ct Accompanied by a IGI certificate Ringsize: 54/17.2
Lot no: 5310797

EUR 1,500 BE, Antwerpen 24/04/2019
14:10:00
EUR 750
Solitaire diamantring - ca. 0.72 ct.
Solitaire diamanting af 14 kt. hvidguld prydet med en old-cut diamant på ca. 0.72 ct. Farve: Top Cape (K), Klarhed: P2. Ringstr. 55/Ø17,5 mm.
Lot no: 5254426
EUR 940 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24/04/2019
14:30:00
EUR 456
Ring af 8 kt hvidguld prydet med diamanter.
Ring af 8 ktm hvidguld prydet med 15 diamanter på i alt ca. 0.07 ct, Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), Klarhed: P1-P2. Ringstr. 56/17,8 mm.
Lot no: 5292603

EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 24/04/2019
14:41:00
EUR 87
Ole Lynggaard. Slipsenål af guld og stål
Ole Lynggaard. Slipsenål af 14 kt. guld med holder af stål. L. 5,8 cm. B. 5 mm. Vægt: 8,9 g. Fremstår uden brugsspor.
Lot no: 5288048
EUR 322 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24/04/2019
14:50:00
EUR 114
Par guldmanchetknapper 18 kt. - 6,4 g. (2)
Par manchetknapper af 18 kt. guld i knudeform, diam. 10 mm. Samlet vægt: 6,4 g. En knude fremstår med to mindre trykmærker. (2)
Lot no: 5284255
EUR 268 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24/04/2019
15:00:00
EUR 174
Christina Watches, 3 ringe samt par ørestikker af sterling sølv, str. 59
Christina Watches, 3 ringe udført i sterling sølv, ringene er prydet med topaser, alle str.18,75 = str. 59. Samt par ørestikker med hvide topaser. Samlede vejl. pris er 1.946,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i silkeposer fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Lot no: 5292657

EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 24/04/2019
15:07:00
Ring af 18 kt. hvidguld med diamanter, ca. 1.00 ct.
Ring af 18 kt. hvidguld prydet med diamanter i alt ca. 1.00 ct. Farve: Wesselton: (H). Klarhed: VS-SI. Ringstr. 53 ø 17 mm. Vægt ca. 6,5 g.
Lot no: 5294435
EUR 1,879 DK, Herlev, Dynamovej 24/04/2019
15:14:00
EUR 940
Two unmounted tanzanites - 2.50 ct. (2)
Two unmounted tanzanites: One pear tanzanite weighing 1.11 ct. which measures 5.7x7.9 mm. and one triangular tanzanite weighing 1.39 ct. which measures 7.1x7.3 mm. (2)
Lot no: 5296786
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 24/04/2019
15:15:00
EUR 215
Halsband med hänge design Arenhill 18 k guld
ELON ARENHILL, hänge/brosch, stiliserat träd, med briljantslipad diamant, ca 0,03 ct, höjd ca 45 mm, vikt 11,7 g, HALSKEDJA, manglad pansarlänk, 18 k guld, längd ca 45 cm, vikt 7,7 g, totalvikt 19,4 g
Lot no: 5310260
EUR 839 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24/04/2019
15:16:00
Safirring af 14 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Safirring af 14 kt. rhodineret guld prydet med 15 safirer, ca. 0.27ct. Ringstr. ca. 60/Ø19mm. Vægt: ca. 1,66 g.
Lot no: 5284143

15:17:00
EUR 128
Unmounted emerald - 1.75 ct.
An unmounted emerald-cut emerald weighing 1.75 ct. Measurements: 6.1x8.9 mm.
Lot no: 5296784
EUR 671 DK, Helsingør, Støberivej 24/04/2019
15:25:00
EUR 403
Gerda Lynggaard for Monies. Lang halskæde af horn
Gerda Lynggaard for Monies. Lang leddelt halskæde af horn. L. 157 cm. Kan også bruges som bælte.
Lot no: 5299441
EUR 201 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24/04/2019
15:25:00
Alliancering med brillant på ca. 0.04 ct, 14 kt. hvidguld
Alliancering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillant på ca. 0.04 ct. Farve: Top Wesselton/G: Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 3,1 gram. Fremstår ubrugt.
Lot no: 5180806

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
15:26:00
EUR 114
Lapis lazuli halskæde
Halskæde af 28 polerede lapis lazuli perler med lukke af forgyldt metal. Perlediam. 14,5 mm. L. 46 cm.
Lot no: 5310035
EUR 161 DK, Hørsholm, Hammervej 1 24/04/2019
15:30:00
EUR 114
Earrings with brilliant cut diamonds 0.48ct
Earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.48ct Colour: (K )Top Cape Clarity:VS
Lot no: 5294872

EUR 1,000 BE, Antwerpen 24/04/2019
15:31:00
EUR 500
50 armlænker med perler af lavasten
50 armlænker med sorte lava perler, med pynteperler og montering af stål. hovedparten eller alle er ca. 18 cm. Fremstår ubrugte.
Lot no: 5228905
15:45:00
Loose brilliant cut diamond 0.36ct
Loose brilliant cut diamond 0.36ct Colour(E) River
Lot no: 5244955

EUR 850 BE, Antwerpen 24/04/2019
16:30:00
EUR 425
Halsband
HALSBAND, 3 st., bl a med jade samt lapis lazulikulor, längd ca 78-95 cm
Lot no: 5310295
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24/04/2019
16:30:00
Christina Watches, 4 ringe af rosaforgyldt sterling sølv, str. 55
Christina Watches, 4 ringe udført i rosaforgyldt sterling sølv, nogle prydet med topazer, en med emalje og en med ametyster, alle str.17,50 = str. 55 Samlede vejl. pris er 2.596,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i silkepose samt gavepose. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i ...
Lot no: 5292570

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 24/04/2019
16:32:00
Bijouterier
BIJOUTERIER, örhängen, 4 par, brosch, collier, gulmetall, imitationspärlor, strass m.m
Lot no: 5310302
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24/04/2019
16:44:00
Mads Ziegler, 3 smykker af sterling sølv, halskæde med vedhæng, ring samt par ørestikker. (3)
Mads Ziegler, 3 smykker af sterling sølv, halskæde med vedhæng model Flash, justerbar længde, samt ring model Flash, str. 57-58, samt par ørestikker model Treasure med Ferskvands Kulturperler. Vejl. priser er 450,- og 395,- samt 750,-. (3)
Lot no: 5237882

EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 24/04/2019
16:51:00
Mads Ziegler, Cabochon, ring af smaragd, sterling sølv
Mads Ziegler, Cabochon, ring udført i sterling sølv, prydet med smaragd, ringstr. 54. >br> Vejl. pris 1.950,-. . Ligger i gaveæske.
Lot no: 5291611

EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 24/04/2019
17:24:00
Earrings in 18kt yellow gold
Earrings in 18kt yellow gold Diameter: 2x1,5cmWeight: 5,62g
Lot no: 5296227
EUR 600 BE, Antwerpen 24/04/2019
17:34:00
EUR 325
Björn Weckström ring 14 k guld
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, 14 k guld, Lapponia, Finland, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 8,5 g
Lot no: 5310328
EUR 314 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24/04/2019
17:40:00
Vedhæng af 8 kt. guld og hvidguld med cubic zirkonia, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng udført i 8 kt. guld og hvidguld, prydet med cubic zirkonia, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er justerbar på 42 og 45 cm. cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Lot no: 5295843

17:55:46
Diamantring af 14 kt. hvidguld, 1.25 ct
Diamantring af 14 kt. hvidguld med 27 brillantslebne diamanter, i alt cirka 1,25 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: VS/SI. Ringstr. 58,5/18,75. Ringen er oprindelig indfattet med 27 diamanter, men to mangler.
Lot no: 5258996
EUR 1,289 DK, Aalborg, Nibevej 24/04/2019
18:00:00
EUR 644
Necklace with heart motive in 14k
Necklace with heart motive in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 21x15mm Necklace length: 42cm
Lot no: 5311014

EUR 170 BE, Antwerpen 24/04/2019
18:05:00
Par ringe af titanium. (2)
Par ringe / vielsesringe / forlovelsesringe af titanium med mat overflade. Stemplet EG . Samlet vægt ca. 5,9 gram Ringstørrelse ca. 51 og 61 (2)
Lot no: 5288564
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 24/04/2019
18:16:06
Georg Jensen. Vielsesringe af 18 kt hvidguld, 0.20 ct (2)
Georg Jensen. Vielsesringe / forlovelsesringe af 18 kt hvidguld, den ene ring prydet med diamant, der er brillant slebet på 0.20 ct. Farve: Wesselton (G) Klarhed SI. Ringstørrelse 54 / 17 mm. Stemplet Georg Jensen samt 750. Samlet vægt 16,4 gram. (2)
Lot no: 5262694

EUR 2,013 DK, Aalborg, Nibevej 24/04/2019
18:19:52
EUR 993
Georg Jensen. To 'Fusion' ringe af 18 kt guld, 0.16 ct
Nina Koppel for Georg Jensen. To Fusion led af 18 kt guld, bestående bundstykke med brillant af 18 kt. guld, prydet med 8 større og mindre brillanter, i alt ca. 0.16 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1 samt midterstykke af 18 kt hvidguld. Georg Jensen Ringstørrelse 56 / 18 mm. Vægt 12,1 ...
Lot no: 5262744

EUR 1,611 DK, Aalborg, Nibevej 24/04/2019
18:20:21
EUR 805
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 46  >>