My search agents   Save list   Create search agent
12»   Lots per page   36 results List Gallery
Qknives, Japansk knivsæt samt strygestål (5)
Qknives, Japansk knivsæt med fire knive smedet efter Damaskus metoden af 67 lag kvalitets carbon stål, skæft af vandafvisende pakkatræ samt strygestål. Hele sættet består af: Japansk Brødkniv, 33 cm. bladet udgør 20,5 cm Japansk Kokkekniv, 33 cm, bladet udgør 20,5 cm. Japansk Nakirikniv, 30 ...

Lot no: 6137574

EUR 376 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
13:05
EUR 295

Lot no: 6130137

14:35
EUR 295
Shapu. Japansk knivsæt bestående af fem knive (5)
Shāpu: Knivsæt af japansk stål: 1 stk. kokkekniv, ca. 20 cm lang blad 1 stk. Brødkniv, ca. 20 cm lang blad 1 stk. Forskærerkniv, ca. 20 lang blad 1 stk. Universalkniv, ca. 13 cm lang blad 1 stk. Urtekniv, ca. 8,5 cm lang blad. Knivene er lavet af højeste kvalitet japansk damaskus 67 lags ...

Lot no: 6100154

EUR 430 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
17:42
EUR 268
Crêpes/pandekagemaskine
Crêpes/pandekagemaskine i industriel kvalitet med justerbar varmeplade. Varmepladens Ø: 40 cm. Træskraber medfølger. Fremstår i original emballage.

Lot no: 6102858

EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:20
EUR 188
ESA. Dækketallerkener, palisander (11)
ESA. Dækketallerkener af palisander, stemplet, Ø 27,5 cm. Fremstår m/ brugsspor. (11)

Lot no: 6143707
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:49
Fjerkræsplukker maskine 60 cm.
Fjerkræsplukker maskine, udstyret med 180 kraftige fingre der kan plukke op til ca. 500 kg. i timen. Tøndens diameter er 60 cm og den er med vandtilførsel. Vægt 60 kg. Velegnet til lille landbrug, jægere, hobby opdrætter mm. Fremstår i original emballage. Billeder er modelfoto.

Lot no: 6103333

EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:55
EUR 430
Thai Ismaskine af rustfrit stål.
Thai professionel Ismaskine af rustfrit stål. Til fremstilling af rulle is. 2 platforme samt fryseskab i midten af underdel. H. 77, B. 165, D. 56 cm. Fremstår med brugsspor og patina. Maskinen virker ved afprøvning. Pladerne er fryseklar på 5 minutter. Maskinen sælges for et konkursbo.

Lot no: 6143287
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
20:18
EUR 671
Shapu. Knivsæt af japansk stål 'S1'. (5)
Shāpu: Knivsæt af japansk stål 'S1', bestående af: 1 stk. Kokkekniv, ca. 20 cm lang blad. 1 stk. Brødkniv, ca. 20 cm lang blad. 1 stk. Santokukniv, ca. 18 lang blad. 1 stk. Universalkniv, ca. 13 cm lang blad. 1 stk. Urtekniv, ca. 8,5 cm lang blad. Knivene er lavet af højeste kvalitet ...

Lot no: 6071265

EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 27/01/2022
08:55
EUR 295
Qknives. Japansk knivsæt samt strygestål og skærebræt af eg (7)
Qknives, Japansk knivsæt med fem knive smedet efter Damaskus metoden af 67 lag kvalitets carbon stål, skæft af vandafvisende pakkatræ samt strygestål og skærebræt af egetræ med skridsikker gummidutter, saftrille og håndtag i begge sider. Hele sættet består af: Japansk Brødkniv, 33 cm. bladet ...

Lot no: 6130142

EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27/01/2022
16:39
EUR 430
Arne Jacobsen. Serveringsdele (12)
Arne Jacobsen for Georg Jensen, 6 serveringssæt af mat rustfrit stål bestående af 3 salatsæt og 3 serveringsskeer og gafler. Designet i 1957. I originale æsker. (6 æsker)

Lot no: 6119211

EUR 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 27/01/2022
19:17
EUR 188
Georg Jensen. Serveringsbakker (4)
Georg Jensen. Fire serveringsbakke af rustfrit stål. Ø 39,4 cm. Designet af Thomas Sandell. I originale æsker. (4)

Lot no: 6108510

EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 27/01/2022
21:12
EUR 215
Shapu. Knivsæt af hammerslået japansk stål 'S2' (5)
Shāpu: Hammerslået knivsæt af japansk stål 'S2', bestående af: 1 stk. Kokkekniv (chef), ca. 22 cm langt blad. Fuld længde 34,5 cm. 1 stk. Brødkniv (bread), ca. 22 cm langt blad. Fuld længde 34,6 cm. 1 stk. Grøntsagskniv (santoku), ca. 19 cm langt blad. Fuld længde 31,7 cm. 1 stk. ...

Lot no: 6072313

EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 28/01/2022
09:00
EUR 322

Lot no: 6130138

EUR 376 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28/01/2022
10:04
EUR 295
Screwpull limited edition 2000. Proptrækker
Screwpull limited edition 2000. Proptrækker nr. 0125 i kasse som også kan fungerer som cigarkasse. L. 30 H. 9 D. 20 cm. Fremstår med få brugsspor.

Lot no: 6114805
EUR 268 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28/01/2022
14:25
EUR 201

Lot no: 6129537

EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28/01/2022
15:52
EUR 430

Lot no: 6130143

15:58
EUR 430
Qknives. Japansk knivsæt samt skærebræt af eg (5)
Qknives, Japansk knivsæt med fire knive smedet efter Damaskus metoden af 67 lag kvalitets carbon stål, skæft af vandafvisende pakkatræ samt skærebræt af egetræ med skridsikker gummidutter, saftrille og håndtag i begge sider. Hele sættet består af: Japansk Brødkniv, 33 cm. bladet udgør 20,5 ...

Lot no: 6130149

16:07
EUR 295
Qknives. Japansk knivsæt samt strygestål, skærebræt af eg og knivblok (10)
Qknives, Japansk knivsæt med syv knive smedet efter Damaskus metoden af 67 lag kvalitets carbon stål, skæft af vandafvisende pakkatræ samt knivblok, strygestål og skærebræt af egetræ med skridsikker gummidutter, saftrille og håndtag i begge sider. Hele sættet består af: Japansk Brødkniv, 33 cm. ...

Lot no: 6130153

EUR 752 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28/01/2022
16:33
EUR 591

Lot no: 6130144

18:08
EUR 430
Shapu. Fire steakknive af japansk stål. (4)
Shāpu: Knivsæt af japansk stål 'S2', bestående af: 4 stk. Steakknive, ca. 12,5 cm. langt blad. Fuld længde 23,5 cm. Knivene er lavet af højeste kvalitet japansk damaskus 67 lags stål, med skafter udført i palisander. Stålet har en hårdhed på: 60 ± 2HRC og holder derfor skarpheden længere....

Lot no: 6113570

EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 28/01/2022
19:00
EUR 188

Lot no: 6130151

19:03
EUR 591

Lot no: 6130152

21:00
EUR 591
Arne Vodder, Anton Borg, m.fl. Ostefad, smørrebrædter mm. (8)
Arne Vodder, Anton Borg, m.fl. Ostefad, smørrebrædter, kniv, øloplukker samt salt/pebersæt af teaktræ og porcelæn. Mål på ostefad: H. 9 B. 53 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (8)

Lot no: 6077385
21:06
EUR 295
Shapu. Kokkekniv 'S2' med skærebræt og rivejern. (9)
Shāpu: Samling køkkenredskaber bestående af: 6 stk. Rivejern med forskellige skær. L. 39 cm. 1 stk. Skærebræt, udført af lakeret akacietræ med saftrille og sump. 1 stk. Multisaks i magnet holder, L. 23 cm. 1 stk. Kokkekniv (chef), ca. 22 cm langt blad. Fuld længde 34,5 cm. Knivene er ...

Lot no: 6071319

EUR 295 DK, Aalborg, Nibevej 29/01/2022
08:00
EUR 215
Shapu. Kokkekniv 'S1' med skærebræt og rivejern. (9)

Lot no: 6071327

09:00
EUR 215
Shapu. Knivsæt af japansk stål 'S2' med proptrækkersæt. (6)
Shāpu: Knivsæt af japansk hammerslået stål , bestående af: 1 stk. Kokkekniv (chef), ca. 22 cm langt blad. Fuld længde 34,5 cm. 1 stk. Brødkniv (bread), ca. 22 cm langt blad. Fuld længde 34,6 cm. 1 stk. Grøntsagskniv (santoku), ca. 19 cm langt blad. Fuld længde 31,7 cm. 1 stk. ...

Lot no: 6072302

EUR 510 DK, Aalborg, Nibevej 29/01/2022
09:50
EUR 376
Slikautomat
Samba Necta slikautomat med dankort funktion, skab af aluminium og metal. H. 186. B. 90. D. 80 cm. Vægt ca.300 kg. OBS køber må påregne at laste på egen hånd. Fremstår med brugsspor, ben delvis med defekter, nøgle medfølger.

Lot no: 6146035
EUR 1,074 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29/01/2022
19:44
EUR 148

Lot no: 6119210

EUR 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/01/2022
19:44
EUR 188
Shapu. Sæt med fem kokkenive af tysk stål (5)
Shāpu. Sæt af fem kokkeknive af tysk enkeltlags højkvalitetsstål. Bestående af følgelde knive: 1 stk. kokkekniv L. 332 mm - Vægt 177 gr. 1 stk. brødkniv L. 335 mm - Vægt165 gr. 1 stk. santokukniv L. 313 mm - Vægt: 171 gr. 1 stk. universalkniv L. 239 mm - Vægt: 91 gr. 1 stk. urtekniv...

Lot no: 6071452

EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 29/01/2022
EUR 161

Lot no: 6130147

EUR 376 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30/01/2022
13:09
EUR 295
12»
My search agents