Category  Estimate
Time Showroom
ListGallery Lots per page
Oscar de la Renta
OSCAR DE LA RENTA, twinset och pullover, storlek S och M
Lot no: 5592297
EUR < 125 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 23/02/2020
17:04:00
Vintage Hermes Mantel,Trenchcoat, Gr. ca.:42
Vintage Hermes Mantel,Trenchcoat, Gr. ca.:42, 2 Aussentaschen, Schulterbreite: 54 cm, Rückenlänge: 120 cm, Saumweite: 140 cm. Der Mantel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren.
Lot no: 5594147
EUR 500 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
19:25:00
EUR 45
Folkdräkt sydsamisk
FOLKDRÄKT, sydsamisk, för kvinna, s.k. gápta, sekelskifte 1900, gul, grön och röd krage i kläde, resterande material i linne/bomull/ull blandning, lappbälte av rött tyg, undersidan fodrad med linne, knäppe av gjuten förgylld mässing profilerat och med tre hängande mässinglöv, 13 påsydda förgyllda mässingmedaljonger, vid vardera medaljong hänger två löv av samma form som det på knäppet, bältets längd ca 83, dräktens längd ca 137 cm
Lot no: 5592384
EUR 380 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/02/2020
19:40:00
Escada, Poncho, Gr.:38
Escada, Poncho, Gr.:38, zwei Außentaschen vorhanden, Maße ca.: L.80 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5585731
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
19:58:00
EUR 50
Christian Dior, Prêt-à-porter. Vintage selskabskjole fra 1960'erne str. 14
Christian Dior, Prêt-à-porter. Vintage selskabskjole fra 1960'erne str. 14. Kjolen er udført i mørk grå silke, med taljebånds detalje i sort silkevelour. Kjolen er med indvendigt corsage. Kjolen er håndsyet. Str. 14 UK, tilsvarende til str. 42 EU. Bemærk at mål ikke passer til en str. 42 idag. ...
Lot no: 5557265
EUR 1,154 DK, Herlev, Dynamovej 23/02/2020
20:05:00
Brauner Nerzschal mit Bommel
Brauner Nerzschal mit Bommel Maße: B. 38, L. 180 cm. Geringe Gebrauchsspuren.
Lot no: 5545648
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
20:20:00
EUR 65
Leonard Paris, Bluse, Gr.: 46
Leonard Paris, Bluse, Gr.: 46, gefertigt aus Seide, mit floralem Muster, Maße ca.: L.90 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5573767
21:04:00
Escada, Damenkostüm, Gr. 46
Escada, Damenkostüm, Gr. 46, in roter Farbe, bestehend aus: 1 Sakko, L.:48 cm, 1 Rock, L.: 70 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren und kleinen Flecken, reinigungsbedürftig.
Lot no: 5573685
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
21:04:00
Folkdräkt
FOLKDRÄKT, 1900-tal, 5 dlr, bestående av: kjol, förkläde, blus, livstycke, bindmössa samt kjolsäck, stuvbitar samt broderianvisning (för stycket) medföljer
Lot no: 5592484
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/02/2020
21:20:00
Burberry Damenmantel, Größe 40
Burberry Damenmantel, Größe 40 . Geringfügige Gebrauchsspuren.
Lot no: 5594300
EUR 350 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24/02/2020
15:23:09
Klänning Missoni
MISSONI, klänning, Italien, med ärmar, storlek IT 44
Lot no: 5593531
EUR 143 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24/02/2020
18:36:00
Leonard Paris, Kleid, Gr.42-44
Leonard Paris, Kleid, Gr.42-44, gefertigt aus Seide und Baumwolle, Maße ca.: L.123 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5573725
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24/02/2020
19:05:00
Leonard Paris, Hemd, Gr.:44
Leonard Paris, Hemd, Gr.:44, gefertigt aus Seide, mit buntem Muster, Maße ca.: L.88 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5589149
19:42:00
Leonard Paris, Kimono, Gr. 44
Leonard Paris, Kimono, Gr. 44, gefertigt aus Seide in grüner Farbe, Maße ca.: L.93 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5573779
20:15:00
EUR 45
Leonard Vintage Krokoledertasche
Leonard Vintage Krokoledertasche, in violetter Fabe, Front mit Leonard Logo, Maße ca.: 18 x 24 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5573691
EUR 400 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24/02/2020
20:24:00
Escada, Abendkleid, Gr.46
Escada, Abendkleid, Gr.46, in schwarzer Farbe, Maße ca.: L.113 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5573760
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 24/02/2020
20:44:00
EUR 45
Leonard Paris, Mantel, Gr. 48
Leonard Paris, Mantel, Gr. 48, gefertigt aus Seide, mit Leopardenmuster, Maße ca.: L.110 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5573789
20:54:00
Chanel, shoulder bag, black leather
Chanel shoulder bag in black leather with two straps, with two interior compartments with zippers.
Lot no: 5501067
EUR 1,477 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
21:55:56
Chanel, hand bag with a gold emblem.
Chanel handbag in black leather with a gold emblem, large compartment as well as a minor compartment with a zipper and side compartments. Displays slight traces of usage-related wear.
Lot no: 5501068
22:04:49
Chanel, shoulder bag black leather.
Chanel, shoulder bag in black leather with two detachable straps. Two open compartments at the front and the back as well as interior compartments with zippers. Displays slight traces of usage-related wear.
Lot no: 5501066
22:05:23
EUR 94
Carl Lagerfeldt, lang figursyet frakke af ternet uld
Carl Lagerfeldt, lang figursyet frakke af ternet uld. Stor revers krave samt knaplukning. To pyntelommer med lynlås i front ved taljen. L. 145 cm. Indvendige ærmemål ca. 50 cm. Brystmål ca. 80 cm.
Lot no: 5490478
EUR 456 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:06:43
Burberry. Quiltet jakke str. ca. 42.
Burberry. Quiltet jakke, varm beige med brun velour krave og klassisk terne foer. Lukning med trykknapper og skrålommer på front. Fremstår pæn og ren. Str. ca. 42.
Lot no: 5573821
EUR 134 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25/02/2020
19:10:00
Escada, Strickbluse, Gr. 44
Escada, Strickbluse, Gr. 44, mit Goldfaden, Maße ca.: L:80 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5573781
EUR 250 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25/02/2020
19:58:00
EUR 45
Burberry trench coat. Str ??
Burberry trench coat. Klassisk model i varm beige med ternet foer, lyse benknapper og bælte. L. fra nakkesøm 112, vidde over bryst ca. 94 ærmelængde 60 cm. Fremstår med få brugsspor ren og pæn. Str ??
Lot no: 5583694
EUR 201 DK, Hørsholm, Hammervej 1 25/02/2020
20:19:00
EUR 94
Reinhard Omir, Acryl auf Leinwand, 'Bank of England
Reinhard Omir (1938), Acryl auf Leinwand, 'Bank of England', rückseitig signiert, betitelt und datiert: '1986', Maße ca.: 119 x 130 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Lot no: 5594798
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25/02/2020
20:20:00
Greenland sealskin. Sælskindsjakke
Greenland sealskin, The Royal Greenland sælskindsjakke med hætte, hægtelukning samt lommer. L. 80, armlængde 50, brystmål ca. 100 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Lot no: 5592955
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 26/02/2020
19:31:00
Parti tøj, sko samt textiler (ca. 115 dele)
Parti ubrugt tøj, sko samt textiler, bestående af pigetøj, drengetøj herre og dametøj, sengetøj mm. fra bla. Zizzi, Selected, Hunkemöller, Ming i variable størrelser samt farver. Størstedelen har stadigt hængemærker. Fremstår ubrugt uden brugsspor. Bøjler medfølger ikke. (115)
Lot no: 5596014
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 26/02/2020
20:30:00
EUR 188
Louis Feraud, Escada. Top, nederdel samt bluse, str. 36/40 (3)
Louis Feraud: Top og lang nederdel af hør, begge med lynlåslukning, str. 40, L. på nederdel 97 cm. Escada, langærmet bluse af silke, str. 36. Fremstår med brugsspor samt Escada bluse med pletter. (3)
Lot no: 5591670
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 27/02/2020
19:04:00