My search agents   Save list   Create search agent
12345...12»   Lots per page   360 results List Gallery
Poul Henningsen. PH5 pendel.
Poul Henningsen. PH5 pendel med skærme af blå lakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer.

Lot no: 6146371
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 18/01/2022
10:29
EUR 94
Tim Rundle for Menu. Fire TR Bulps (4)
Tim Rundle for Menu. Fire TR Bulps. Hvid opalglas, LED lyskilde. Ø. 20 cm. I original emballage. Modelfoto. (4)

Lot no: 6094831

EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 18/01/2022
11:30
EUR 134
Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina for Artemide. Væglampe model Tolomeo
De Lucchi & G Fassina. 'Tolomeo' væglampe af aluminium. L. 35-70 cm. Designet af Michele De Lucchi and Giancarlo Fassina. Produceret af Artemide. Almindelige brugsspor.

Lot no: 6144235
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 18/01/2022
12:09
Rund pendel af messing
Rund pendel af messing. Ø. 18 cm. Fremstår med patina.

Lot no: 6137233
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 18/01/2022
12:11
Ampel, grønt glas, 1900-tallet
Ampel med grønt glas, dekoreet m/ putti & blomster, 20. Årh., H. med ophæng ca 90 cm. Brugsspor.

Lot no: 6146484
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18/01/2022
12:12
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel, Grey.
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel. Højde: 29 cm. Ø: 39 cm. Fremstår i original emballage. Vejl. udsalgspris 2.495 DKK. Modelfotos.

Lot no: 5757573

12:12
EUR 101
Robert Dudley Best Lite væglampe Model BL-5
Robert Dudley Best. Justerbar BestLite væglampe, model BL5, med stamme af forkromet metal, skærm af hvidlakeret metal. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6144237
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 18/01/2022
12:16
EUR 148
Pendel i industristil
Pendel i industristil af glas og metal. Ø 32 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6144231
12:29
Poul Henningsen: PH5 pendel
Poul Henningsen (1894-1967). PH5 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor

Lot no: 6146167
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18/01/2022
12:30
EUR 161

Lot no: 6094829

12:34
EUR 134
Muuto. Fjorten E27 pendler (15)
Muuto. Fjorten E27 pendler, fatning betrukket med gort gummi materiale, ekstra løs fatning medfølger. H. 23, Ø. 12,5 cm. Fremstår med brugsspor. (15)

Lot no: 6132530
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 18/01/2022
13:18
EUR 201
Wendelbo. Meta pendel

Lot no: 6027858

13:35
Bordlamper, model Sarasota m/ sorte skærme
To bordlamper, model Sarasota m/ sorte runde skærme, lampe af metal, H. 36 cm. Fremstår ubrugte (2)

Lot no: 6078343

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 18/01/2022
13:45
Par pendler, model Dublin, 20 cm. (2)
Par pendler, model Dublin, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Ligger i i org. emb. (2)

Lot no: 6145373

EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 18/01/2022
13:51
Loevschall. Pendel, model noir, Ø. 44 cm, sort
Loevschall. Pendel af sortlakeret aluminium, monteret med sort stofledning. Ø. 44 cm. Lampen har indbygget højkvalitets LED-lys, der giver et helt naturligt lys og gengiver farver, præcis som de er. Lyset kan dæmpes og stemningen i rummet varieres efter behov. Fremstillet hos Loevschall, model ...

Lot no: 6146871

EUR 322 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18/01/2022
14:00
EUR 174
Loevschall. Pendel, model noir, Ø. 44 cm, hvid
Loevschall. Pendel af hvidlakeret aluminium, monteret med sort stofledning. Ø. 44 cm. Lampen har indbygget højkvalitets LED-lys, der giver et helt naturligt lys og gengiver farver, præcis som de er. Lyset kan dæmpes og stemningen i rummet varieres efter behov. Fremstillet hos Loevschall, model ...

Lot no: 6146869

14:15
EUR 174

Lot no: 6094824

14:16
EUR 134
Loevschall. 10 pendler, model noir, Ø. 8,5 cm, sort (10)
Loevschall. 10 pendler af sortlakeret aluminium, sort stofledning. Ø. 8,5 cm. Fremstillet hos Loevschall, model noir. Fremstår ubrugt i original emballage. (10)

Lot no: 6134397

14:19
EUR 161
2 pendler, sorte / sølv, model Peppercorn, 20 cm. (2)
To pendler af bemalet metal, sort / sølv, model Peppercorn. Ø. 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Lot no: 6140295

14:35
Loevschall. Par væglamper, model noir (2)
Loevschall. Par væglamper af hvidlakeret aluminium, monteret med sort stofledning, afbryder på ledning. Væglampen kan vippes og drejes efter behov for lysstyring. Dæmpbar integreret LED lys. Designet i samarbejde med Hans Thyge & CO. Fremstillet hos Loevschall, model noir. Fremstår ubrugt i ...

Lot no: 6146863

EUR 215 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18/01/2022
14:56
Wendelbo. Meta pendel

Lot no: 6027861

15:05
2 Mathilde pendler, sort, Ø 20 cm. (2)
2 Pendler, model Mathilde, hammerslået sort metal, Ø 20 cm. Ligger i org. emb. (2)

Lot no: 6138860

EUR 174 DK, Odense, Kratholmvej 18/01/2022
15:25
Loevschall. Pendel, model noir, Ø. 30 cm, hvid
Loevschall. Pendel af hvidlakeret aluminium, monteret med sort stofledning. Ø. 30 cm. Lampen har indbygget højkvalitets LED-lys, der giver et helt naturligt lys og gengiver farver, præcis som de er. Lyset kan dæmpes og stemningen i rummet varieres efter behov. Fremstillet hos Loevschall, model ...

Lot no: 6146867

15:30
Ottearmet kirkekrone, 1900-tallet
Ottearmet kirkekrone af massiv messing, til stearinlys. 1900-tallet. H. 66 cm., Ø 58 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor.

Lot no: 6146033
15:38

Lot no: 6146865

15:56
EUR 114
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel hvid.
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel. Højde: 29 cm. Ø: 39 cm. Original emballage. Modelfoto.

Lot no: 5757766

16:10
EUR 101
10 standerlamper / gulvlamper, crom med hvide skærme (10)
10 standerlamper / gulvlamper m/ to skærme, model Double Mind, hvid / crom lakeret, H. 148 cm. Ligger enkeltindpakkede i org. emb. (10)

Lot no: 6082439

EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 18/01/2022
16:15
EUR 134
Skaarup og Jespersen for Fog & Mørup. To pendler model, 'Karlebo' (2)
Skaarup og Jespersen. Et par store pendler model, 'Karlebo' fremstillet hos Fog og Mørup, etiket herfra, H. 33 Ø 60 cm. Fremstår komplet (med fatning.) med mærker og ridser. (2)

Lot no: 6144775
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 18/01/2022
16:36

Lot no: 6144774
16:37
Grethe Meyer for Menu. Model GM 30. Pendel hvid
Grethe Meyer for Menu. Model GM 30. Pendel hvid af hvid pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu. H. 21 Ø. 30 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Lot no: 6095493

16:39
EUR 134
12345...12»
My search agents