Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3  >> ListGallery Lots per page
Spegel
SPEGEL i form av båtventil, 1900/2000-tal, mässing, diameter ca 46 cm
Lot no: 5310273
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24/04/2019
15:42:00
Yasu Sasamoto. 'Dulton', spejl
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , Sort glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Lot no: 5282837

EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 25/04/2019
14:08:00
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , rød glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Lot no: 5282848

14:09:00
EUR 148
Dulton Body Mirror design Yaso Sasamoto, justérbart ovalt spejl med stel af forkromet metal , grå glasfiberbagside. H. spejl 128-168 cm, justérbart stel med vippefunktion monteret med hjul. Udleveres i 2 kolli.
Lot no: 5282860

14:10:00
Space Copenhagen for &Tradition. Vægspejl, Amore SC17.
&Tradition. Vægspejl, model Amore SC17. By Space Copenhagen 2018. Ramme i kobberbelagt messing. Justerbare vægbeslag. Produceret hos &Tradition. L. 90 cm. B. 10 cm. Udstillingsmodel Fremstår med minimale brugsspor.
Lot no: 5303901

EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 25/04/2019
19:11:00
Space Copenhagen for &Tradition. Sæt på tre, vægspejle, Amore SC17, 18 og 19. (3).
&Tradition. Sæt på tre vægspejle, model Amore SC17, 18 og 19. By Space Copenhagen 2018. Ramme i kobberbelagt messing. Justerbare vægbeslag. Produceret hos &Tradition. L. 90 cm. B. 10/20/30 cm. Udstillingsmodeller. Fremstår i originale emballager. OBS! Modelfotos. Fremstår med minimale ...
Lot no: 5303977

EUR 966 DK, Herlev, Dynamovej 25/04/2019
19:23:00
EUR 483
Spiegel / Wandspiegel, Holz und Glas
Spiegel / Wandspiegel, Holz und Glas. Längliche Konstruktion mit einem Rahmen aus Holz und abgerundeten Ecken, H.100cm, B.46cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, sowie minimale Kratzer.
Lot no: 5291139
EUR 300 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25/04/2019
20:11:00
Spegel empire
SPEGEL, 1800-talets början, svensk empire, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med dekor av parställda fåglar, höjd ca 158x74 cm
Lot no: 5311777
EUR 314 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26/04/2019
12:02:00
Hans Agne Jakobsson spegel
HANS AGNE JAKOBSSON, spegel, mässing, 1960-tal, etikettmärkt, höjd 37, diameter 25 cm
Lot no: 5311894
EUR 314 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26/04/2019
17:00:00
Bordsspegel
BORDSSPEGEL, rokokostil, 1900-tal, metall, höjd ca 44 cm
Lot no: 5311936
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 26/04/2019
18:34:00
Spejl, guld lakeret metal.
Spejl udført i guld lakeret metal. Kan hænge vandret og lodret. H. 161 cm. B. 60. Udstillingsmodel.
Lot no: 5282655

EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/04/2019
20:13:00
EUR 87
Rundt spejl med ramme i genanvendt fyr. Ø. 75 cm.
Rundt spejl med ramme i genanvendt fyr. Ø. 75 D. 20 cmUdstillingsmodel.
Lot no: 5288493

EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/04/2019
20:22:00
Spejl med ramme i genbrugs elm.
Spejl med ramme i massiv genbrugs elm. H. 100 B. 76 cm. Udstillingsmodel.
Lot no: 5287514

21:04:00
Entrespejl med ramme i genbrugsfyr.
Entrespejl med ramme i genbrugt massiv fyrretræ. 65x85 cm. Udstillingsmodel
Lot no: 5294195

EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/04/2019
21:12:00
Entreskab med spejl i låge.
Entreskab til ophæng hvid bemalet bag hylder og spejl i skabslåge. Udstillingsmodel. H. 82 D. 16 B. 58 cm.
Lot no: 5271501

21:15:00
Spegel
SPEGEL, rokokostil, 1800-talets slut, förgylld, dekor med pastelage, mått ca 52x36 cm
Lot no: 5312014
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26/04/2019
21:20:00
Spejl, sort lakeret metal.
Spejl udført i sort lakeret metal. Kan hænge vandret og lodret H. 161 cm. B. 60. Udstillingsmodel.
Lot no: 5282637

21:29:00
Lot no: 5282843

EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 27/04/2019
11:58:00
Spegel
SPEGEL, 1920-tal, fasettslipat glas, höjd 161 x 55 cm
Lot no: 5312052
EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27/04/2019
12:12:00
Spegel empirestil
SPEGEL, omkring 1900, empirestil, mahognyfanér, ca 174 x 81 cm
Lot no: 5312056
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 27/04/2019
12:36:00
Spegel 1900-tal
SPEGEL, 1900-tal, gustaviansk stil, förgylld, 72x40 cm
Lot no: 5312119
EUR 126 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27/04/2019
19:21:00
Entreskab med spejl i låger.
Entreskab til ophæng hvid bemalet bag hylder og spejl i skabslåger. Udstillingsmodel. H. 55 B. 100 D. 16 cm
Lot no: 5262023

EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/04/2019
20:50:00
Space Copenhagen for &Tradition. Sæt på to vægspejle, Amore SC17 og 18. (2)
&Tradition. Sæt på to vægspejle, model Amore SC17 og 18. By Space Copenhagen 2018. Ramme i kobberbelagt messing. Justerbare vægbeslag. Produceret hos &Tradition. L. 90 cm. B. 10/20 cm. Udstillingsmodeller. Fremstår i originale emballager. OBS! Modelfotos. Fremstår med minimale brugsspor. ...
Lot no: 5304048

EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 27/04/2019
20:52:00
EUR 295
Peter J. Lassen. Montana to ovale spejle model SP812R (2)
Peter J. Lassen. Montana, to ovale spejle af 12 mm MDF plade i farven 105 'Lounge', spejlflade af 4 mm sølvglas. Model SP812R. Mål: H. 69,6 x B. 47 cm. Udstillingsmodel. Små brugsspor (2)
Lot no: 5299699

EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 27/04/2019
21:15:00
Spegel rokoko Niclas Meunier
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, av Niclas Meunier (spegelfabrikör i Stockholm 1754-97, kunglig hovspegelmakare 1769), signerad NM, fasettslipat glas, ca 153x61 cm
Lot no: 5312202
EUR 1,048 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28/04/2019
11:14:00
Lot no: 5282832

EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 28/04/2019
12:10:00
Spegel 1950-tal
SPEGEL, 1950-tal, teak med dekor av vågband i mässing, 32x27 cm
Lot no: 5312238
EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28/04/2019
12:34:00
Spiegel mit goldfarbenen Zierleisten
Spiegel mit goldfarbenen Zierleisten und facettierten Glas. Horizontal, verziert mit floralen Applikationen. Maße ca.: 48,5 x 133 cm. Der Spiegel und der Rahmen befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren und Bestoßungen.
Lot no: 5301392
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28/04/2019
14:37:00
Lot no: 5273018

15:01:10
Spejl af udskåret træ
Spejl med gennembrudt ramme udskåret af træ med dekorationer af bladværk. Senere bemalet. 104 x 70 cm. Antagelig fransk 1900-talets begyndelse.
Lot no: 5291859
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 28/04/2019
15:11:30
 1 2 3  >>