Category  Estimate
Time Showroom
12» ListGallery Lots per page
Matta
MATTA, slätväv, Veramin-området, med flossa-inlägg, 252x182 cm
Lot no: 5592292
EUR 285 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 23/02/2020
16:42:00
Moderne patchwork tæppe, 296x217 cm.
Lot no: 5589846

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
16:42:23
Moderne tæppe, 297x198 cm.
Moderne tæppe, 297x198 cm.
Lot no: 5263328
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
17:20:00
The Rug Company. Moderne tæppe, 233 x 148 cm.
The Rug Company. Moderne håndknyttet tæppe, 233 x 148 cm. Fremstår med få brugsspor.
Lot no: 5320439
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/02/2020
19:25:00
Künstlerteppich der 1970er Jahre, Modell Sonne / Sunrise - Atelier für Teppichkunst
Handgefertigter Künstlerteppich der 1970er Jahre in der Art der Arbeiten von Ewald Kröner und Ruprecht Geiger, hergestellt vom „Atelier für Teppichkunst“ Deutschland. Modell Nummer 919 stilisierte Sonne / Sunrise. Rückseitig mit Etikett bezeichnet. Hochfloriger Schurwollteppich mit stilisiertem...
Lot no: 5567461
EUR 400 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/02/2020
19:26:00
EUR 75
Matta kina
MATTA, kina, ca 244x167
Lot no: 5592452
EUR 190 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/02/2020
20:48:00
Kasthall. Uldtæppe, 350x197 cm
Kastkall. Moderne tæppe af uld, 350x197 cm. Alm./ lette brugsspor.
Lot no: 5580514
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/02/2020
16:12:00
Moderne tæppe, model Milano, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Milano, viscose. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Lot no: 5329929

EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 24/02/2020
17:01:00
Kasthall. Andrew, rundt tæppe, Ø 350 cm
Kasthall. Andrew, rundt tæppe Ø 350 cm. Design nr. 704. Fremstår med brugsspor, herunder pletter.
Lot no: 5580450
17:13:00
Lot no: 5580435
18:13:00
Moderne tæppe, model Rom, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Rom, Læder patchwork. 240 x 170 cm. Modelfoto.
Lot no: 5330262

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 24/02/2020
19:08:00
EUR 101
Moderne tæppe, model Firenze, 300 x 200 cm. Lys Grøn
Moderne tæppe, model Firenze, Polyester. 300 x 200 cm. Modelfoto.
Lot no: 5330182

19:34:00
Moderne tæppe, model Rome, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Rome, læder patchwork. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Lot no: 5329807

19:36:00
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Firenze, Polyester. 240 x 170 cm. Modelfoto.
Lot no: 5329778

19:40:00
Moderne tæppe, model Napoli, 170 x 240 cm.
Moderne tæppe, model Napoli, Uld. 170 x 240 cm. Modelfoto.
Lot no: 5330026

19:41:00
Märta Måås-Fjetterström "Lammet"
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM: "Lammet", vävnad, ull, röllakan, signerad MMF, tillverkad före 1942, ca 239,5x140 cm
Lot no: 5593590
EUR 951 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24/02/2020
20:48:00
Teppich, 1970er Jahre
Teppich, 1970er Jahre. Teppich mit abstraktem Muster in Blau auf beigefarbenem Grund, 160x270cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partieller Abrieb.
Lot no: 5592964
EUR 700 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24/02/2020
21:06:00
Design tæppe, 140 x 200 cm
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i brune nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Lot no: 5424388
EUR 174 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
21:54:34
Moderne håndtuftet designtæppe, Ø. 140 cm
Indvævet designer signatur: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Mål: Ø 140 cm.
Lot no: 5434981
EUR 188 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
21:58:13
Moderne håndtuftet designtæppe
Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm.
Lot no: 5406068
EUR 201 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15 24/02/2020
22:05:38
Lot no: 5434982
22:07:20
Moderne tæppe, model Lucca, Ø. 150 cm.
Moderne tæppe, model Lucca, viscose. Ø. 150 cm. Modelfoto.
Lot no: 5329852

EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 25/02/2020
17:06:00
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Rectangle' 140 x 200 cm
Novel Cabinet Makers. Tæppe, model 'Path Rectangle'. Løber af 80% uld, 20% bomuld. Ottekantet snit, varierende luvhøjde. Farve: 'Stone Grey'. 140 x 200 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto.
Lot no: 5418256

EUR 456 DK, Helsingør, Støberivej 25/02/2020
18:30:00
Lot no: 5329777

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 25/02/2020
18:33:39
Deszine Talks. Patchwork tæppe af koskind. 236,5x160,5 cm.
Lot no: 5330307

18:41:48
Moderne tæppe, model Napoli, 200 x 300 cm.
Moderne tæppe, model Napoli, Uld. 200 x 300 cm. Modelfoto.
Lot no: 5330198

EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 25/02/2020
19:15:00
Moderne tæppe, model Firenze, 240 x 170 cm. Lys Grøn
Lot no: 5330215

19:20:00
Moderne tæppe, model Torino Ø. 230 cm.
Moderne tæppe, model Torino. Viscose. Ø. 230 cm. Modelfoto.
Lot no: 5329692

19:22:00
Moderne tæppe, model Milano, 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Milano,viscose. 240 x 170 cm. Modelfoto
Lot no: 5329889

19:43:00
Teppich 'Aram' von Kinnasand für Kvadrat
Teppich 'Aram' von Kinnasand für Kvadrat. 100 % Schurwolle aus Neuseeland. Farbe: 0x05. Maße: 180 x 240 cm. Leichte Gebrauchsspuren.
Lot no: 5592929
EUR 700 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25/02/2020
20:03:00
EUR 120
12»