12345...17»   Lots per page   481 results List Gallery
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 199. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6135652
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:30
EUR 295
Mark Stolk, 'Autumn Morning Blues', olie på krydsfinér
Mark Stolk f.1964, 'Autumn Morning Blues', olie på krydsfinér, signeret og dateret 2021 h.135 x 160 cm. Dette lot er et værk af en større samling Mark Stolk malerier der netop nu er til salg på Lauritz i Næstved.Læs mere om auktionen her

Lot no: 6184869
EUR 1,074 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
15:51
EUR 752
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 115 x 130 cm.

Lot no: 6174391
15:55
EUR 295
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 50 x 50 cm.

Lot no: 6170156
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:59
EUR 242
Mark Stolk, 'Something makes itself known', olie på plade
Mark Stolk f.1964, 'Something makes itself known', olie på plade, signeret og dateret 2020 h.81 x 122 cm. Dette lot er et værk af en større samling Mark Stolk malerier der netop nu er til salg på Lauritz i Næstved.Læs mere om auktionen her

Lot no: 6184864
EUR 859 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
16:09
EUR 671
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 180. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6135675
16:15
EUR 295
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 217. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6135677
16:23
EUR 295
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 160 x 125 cm. ( 169 x 133 cm.)

Lot no: 6194526
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:40
EUR 403
Hanne Hermann. Par kompositioner (2)
Hanne Hermann f. 1960. Par kompositioner, akryl på lærred. Signeret på bagsiden: H. Hermann. H: 50 B: 60 cm. (2)

Lot no: 6127106
EUR 725 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:50
EUR 456
Hanne Hermann Komposition.

Lot no: 6174395
16:58
EUR 295
Knud Kristensen. 'Landskab, Thy' (cd)
Knud Kristensen (1915-1991). 'Landskab, Thy', olie på lærred, signeret og dateret 1960. H.65 x 80 cm (100 x 85 cm)

Lot no: 6202960
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
17:21
EUR 148
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 231. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6135669
17:38
EUR 295
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 213. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6135676
17:39
EUR 295
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 150 x 120 cm

Lot no: 6175227
18:12
EUR 403
Erik Hansen cd. Gårdexteriør, olie på lærred.
Erik Hansen f. 1944, cd. Gårdexteriør, olie på lærred. Sign EH i monogram. 120x120 (125x125) cm.

Lot no: 6200050
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
18:15
EUR 161
Otto Petersen, komposition (cd)
Otto Petersen (1938-2003), komposition, olie på lærred, sign. på bagsiden OT.P-72, 110x125 cm. (128x112 cm).

Lot no: 6196308
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
18:36
EUR 161
Sobral Centeno, kompositioner, mixed media på papir (2)(cd)
Sobral Centeno f.1948. To kompositioner, mixed media på papir, signerede og dateret 2004. H.23,5 x 18 cm (42 x 35 cm).

Lot no: 6177933
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
18:36
EUR 201
Mark Stolk, 'The Potential in us all', olie på lærred
Mark Stolk f.1964, 'The Potential in us all', olie på lærred, signeret og dateret 2022 h.100 x 100 cm. UR. Dette lot er et værk af en større samling Mark Stolk malerier der netop nu er til salg på Lauritz i Næstved.Læs mere om auktionen her

Lot no: 6184873
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
18:56
EUR 456
Marianne Kjær Nissen. 'I skøn harmoni'
Marianne Kjær Nissen (f. 1970). 'I skøn harmoni', tegning og monotypi, sign. Marianne Kjær Nissen 2014. Lysmål: 48 x 68 cm (58 x 78 cm). Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6197905
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
19:39
EUR 215
Mark Stolk, 'Ascension', olie og akryl på lærred
Mark Stolk f.1964, 'Ascension', olie og akryl på lærred, signeret og dateret 2021 h.80 x 80 cm. Dette lot er et værk af en større samling Mark Stolk malerier der netop nu er til salg på Lauritz i Næstved.Læs mere om auktionen her

Lot no: 6184865
EUR 591 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
19:41
EUR 456
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 60 x 80 cm.

Lot no: 6170268
20:04
EUR 242
Elsa Ospina Garcia. Grøntsagssælger (cd)
Elsa Ospina Garcia (Spanien, f. 1957). Grøntsagssælger. Akryl på lærred. Sign og dat. Elsagar 20. 70 x 50 cm. UR

Lot no: 6199700
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
20:09
EUR 295
Per Eli. Komposition
Per Eli (f. 1957). Komposition, akryl på lærred, sign. Per Eli. 150 x 100 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Se og hør i denne video Per Eli fortælle om sin kunst

Lot no: 6186999
EUR 1,074 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:21
EUR 644
Knud Nielsen cd. Landskab med huse og træer. Olie på lærred.
Knud Nielsen (1916 - 2008) Landskab med huse og træer, Olie på lærred. Sign. samt dateret Knud N 45. 30 x 43 cm. (39 x 51). Fremstår med få krakeleringer.

Lot no: 6202786
EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
20:21
EUR 403
Kay Christensen, Komposition 'Kristine', Öl auf Leinwand (cd)
Kay Christensen (1899-1981). Komposition 'Kristine', Öl auf Leinwand, signiert. H.78 x 99 (91 x 112) cm.

Lot no: 6186653
EUR 2,685 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
20:31
EUR 2,013
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 55 x 65 cm.

Lot no: 6170111
20:32
EUR 242
Mogens Kjær. 'Hvad gør vi nu 2' (CD)
Mogens Kjær (1927-1986). 'Hvad gør vi nu 2', akryl på lærred, sign. på bagsiden, 150x150 (153x153 cm.)

Lot no: 6192167
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:52
EUR 201
Hanne Hermann Komposition.

Lot no: 6170091
20:58
EUR 242
Hanne Hermann Komposition.

Lot no: 6170110
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
08:07
EUR 242
Hanne Hermann. Komposition.
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, s/b. H. Hermann. 200 x 200 cm.

Lot no: 6174164
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
08:10
EUR 725
12345...17»
My search agents