12345...16»   Lots per page   468 results List Gallery
Hanne Hermann. Kompositioner (2)
Hanne Hermann f. 1960. Kompositioner, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 50 B: 50 cm. (2)

Lot no: 6142067
EUR 644 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:05
EUR 430
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 50 B: 50 cm.

Lot no: 6142062
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:08
EUR 242
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 120 B: 90 cm.

Lot no: 6135632
EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:17
EUR 295
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 160 x 135 cm

Lot no: 6174630
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:40
EUR 456
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 150 B: 120 cm.

Lot no: 6135607
EUR 510 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:46
EUR 403
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 50 x 50 cm.

Lot no: 6170154
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
09:53
EUR 242
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 120 B: 100 cm. Fremstår med stænk.

Lot no: 6134586
10:02
EUR 295
Neda Azami. Komposition med kvinde. cd
Neda Azami. f. 1980. Iran. Komposition med kvinde på baggrund af persisk tæppemønster. Akryl på lærred. Sign. Neda Azami 2016. 139 x 99 cm. Fremstår uden blindramme.

Lot no: 6175301
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
10:06
EUR 403
Witold Stypa, Tre Kompositioner cd. (3)
Witold Stypa f.1951. Tre komposition. Mixed media på papir. Sign Stypa. 32, x 25 cm. Uindrammet. (3)

Lot no: 6207995
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
10:14
Anders W. Ø. Larsen. 'Monky fingers'. cd
Anders W. Ø. Larsen. f. 1974. 'Monky fingers'. Akryl på lærred, Sign. Anders W. Ø. Larsen 2007 samt betitlet på bagsiden. 160 x 160 cm.

Lot no: 6200326
11:48
EUR 537
Peter Brandes. 'Gladiator i El Djem' (cd)
Peter Brandes (f. 1944). 'Gladiator i El Djem', vandfarve på papir, sign. Peter Brandes -71. Bladmål: 34 x 22 cm (57 x 41 cm). Fremstår med små huller i papiret.

Lot no: 6205139
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 29/05/2022
12:28
EUR 161
Vibeke Knudsen. Abstrakt komposition. cd
Vibeke Knudsen (født 1969). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Usign. Betegnet bagpå: 'Vibeke Knudsen f. 1969'. 97 x 97 (102 x 102) cm.

Lot no: 6213431
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
13:56
Hanne Hermann Komposition.

Lot no: 6170092
13:59
EUR 242
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 55 x 65 cm.

Lot no: 6170109
14:09
EUR 242
Harald Alfred S. Essendrup. Opstilling cd
Harald Alfred S. Essendrup (1901-1978). Opstilling, olie på lærred, sign. H. Essendrup. 48x75 cm (57x84 cm)

Lot no: 6207750
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29/05/2022
14:27
Fie Norsker. Komposition. cd
Fie Norsker geb. 1974. Komposition. Öl auf Leinwand, verso signiert Fie Norsker 2001. 190 x 140 cm.

Lot no: 6200327
EUR 1,611 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
14:42
EUR 940
Hanne Hermann Komposition.
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. 100 x 100 cm.

Lot no: 6170067
14:55
EUR 295
Morten Blyme. Komposition. cd
Morten Blyme, f. 1964. Komposition. Olie på lærred. Sign. M. Blyme på bagsiden. 47 x 69 cm. Denne vare er en del af en temaauktion over boet efter Galleri Jytte Arntzen. Se og byd på alle varerne her.

Lot no: 6204649
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
15:00
Hanne Hermann Komposition.

Lot no: 6170152
15:03
EUR 242
Peter Thor Gunnarsson. Abstrakt komposition. cd
Peter Thor Gunnarsson (født 1958). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Sign.: 'Peter Thor'. 40 x 80 cm. U.R.

Lot no: 6208800
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
15:09
EUR 134
William Hansen, motiv med huse og fugle (cd)
William Hansen (1908-1914), motiv med huse og fugle, olie på lærred, sign. i monogram, 65x102 cm. (73x110 cm). Trykbuler på lærred.

Lot no: 6212834
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
15:27
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nr. 149. En unummereret. H: 50 B: 60 cm. (2)

Lot no: 6142116
15:29
EUR 430
Mark Stolk, 'The Tide is turning' olie og akryl på MDF
Mark Stolk f.1964, 'The Tide is turning', olie på MDF, signeret og dateret 2020 h.81 x 122 cm. Dette lot er et værk af en større samling Mark Stolk malerier der netop nu er til salg på Lauritz i Næstved.Læs mere om auktionen her

Lot no: 6210252
EUR 805 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
15:31
EUR 591
Marcus Stolk. Få malet portræt af dig, børn, famile eller andre du holder af. 60x80 cm.
Marcus Stolk f. 1964. Få malet portræt af Mark Stolk, deltager i DR !´s program " Danmark´s Bedste Portrætmaler 2021" Vinderen af denne auktion får malet et portræt af Marcus Stolk i oliemaling str. 60x80 cm. Portrættet er af én person ( for flere personer eller familieportræt opkræves et ...

Lot no: 6165484

EUR 617 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
15:37
EUR 403
Peter Lautrop. 'Panel 1' samt Byparti. cd (2)
Peter Lautrop f. 1944. 'Panel 1' grafik nr. 125/500 Sign. Lautrop. 32 x 24 cm. Byparti. Collage på papir. usign. 69 x 98 cm. ( 71 x 101 cm.) (2) Denne vare er en del af en temaauktion over boet efter Galleri Jytte Arntzen. Se og byd på alle varerne her.

Lot no: 6205607
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
15:40
EUR 94
Kisser Skovfoged, 'Terroristerne kommer' og 'Knald på liggehønen', akryl på papir (2) (cd)
Kisser Skovfoged 20-21.årh. 'Terroristerne kommer', akryl på håndlavet papir, signeret. H.46 x 57 cm (55 x 66 cm) og 'Knald på liggehønen' h.45 x 63 cm (54 x 72 cm).

Lot no: 6180816
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
15:40
EUR 201
Anne-Mette Cortsen. 'Symbiose'
Anne-Mette Cortsen (f. 1976). 'Symbiose', akryl på lærred, sign. monogram. 100 x 80 (103 x 83) cm. Se også varenummer 6213765.

Lot no: 6213763
EUR 1,074 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/05/2022
15:48
EUR 671
Pia Noach. 'Hvid Lilje'
Pia Noach (f. 1961). 'Hvid Lilje', akryl på lærred, sign. og dat/b. Pia Noach 09-09. 92x73 cm. UR. To små afskalninger.

Lot no: 6193523
EUR 349 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29/05/2022
15:59
EUR 215
Pia Noach. 'Orange Lilje'
Pia Noach (f. 1961). 'Orange Lilje', akryl på lærred, sign. og dat/b. Pia Noach 09-09. 92x73 cm. UR.

Lot no: 6193526
17:01
EUR 215
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. Nummereret 212. H: 100 B: 100 cm.

Lot no: 6152921
17:02
EUR 295
12345...16»
My search agents