12345...11»   Lots per page   316 results ListGallery
Antoine Klinkhamer. Skovsø m/ gule åkander, 90 x 130 cm
Antoine Klinkhamer (f. 1952). Komposition med skovsø med gule åkander. Olie på lærred fra serien 'Nature', her med stor struktur/ stoflighed, signeret Antonie Klinkhamer, 2019, 90 x 130 cm UR. Læs mere her

Lot no: 6121393
EUR 940 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04/12/2021
11:20
EUR 671
Kristina Fette, figurkomposition (cd)
Kristina Fette f. 1971, figurkomposition, relief /mixed-media på lærred, sign. Kristina Fette-2007, 50x50 cm. (54x54 cm).

Lot no: 6125426
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 04/12/2021
12:29
EUR 94
Kristina Fette f. 1971, figurkomposition, olie på lærred, sign. Kristina Fette-2006, 80x60 cm. (84x64 cm).

Lot no: 6125421
12:47
Birger TH. Hansen, landskab med jæger
Birger TH. Hansen f. 1940, landskab med jæger, olie på lærred, sign. Birger, 60x80 cm. (79x98 cm).

Lot no: 6116243
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 04/12/2021
13:34
Artpusher.'H. M. Queen Margrethe II of Denmark, Royal Copenhagen' #Dansk
Artpusher. f. 1965. 'H. M. Queen Margrethe II of Denmark, Royal Copenhagen' #Dansk. Lærredstryk påsat 24 karat bladguld nr. 4/30. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 60 x 44 cm. ( 65 x 48 cm.) cd

Lot no: 6123499
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 04/12/2021
14:25
EUR 242
Ubekendt kunstner. 'Blaue Stimmung' (cd)
Ubekendt kunstner. 'Blaue Stimmung'. Olie på lærred. Betitlet, signeret og dateret. R.J. Jensen, 99. 80 x 61 cm. U.R

Lot no: 6117348
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04/12/2021
14:47
Børge Ibsen. Havneparti (cd)
Børge Ibsen (1913-2002). Havneparti, olie på lærred, sign. Børge Ibsen. 60 x 64 (75 x 78) cm. Ramme monteret med plakette.

Lot no: 6117922
16:00
Finn Mickelborg. Abstrakt komposition. cd
Finn Mickelborg (1932-2007). Abstrakt komposition. Olie på lærred. Sign. bagpå: 'F. Mick'. 100 x 80 (115 x 96) cm. Fremtræder med enkelte afskalninger.

Lot no: 6122017
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 04/12/2021
16:07
Poul Pava, figurkompositioner (2)
Poul Pava f. 1967, figurkompositioner, indrammet akryl / bly / tusch på plade, sign. Poul Pava, 18x13 cm. (28x23 cm). (2)

Lot no: 6081170
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 04/12/2021
16:30
EUR 201
Erling Andersen, komposition
Erling Andersen (1937-2010), komposition, olie / collage på plade, sign. Erling A-67, 50x67 cm. (52,5x69,5 cm).

Lot no: 6125437
16:40
Jan Klein. Elvis komposition. Mixed media (cd)
Jan Klein (f. 1951). Elvis komposition. Mixed media på lærred, sign. Klein. 82 x 80 cm. U.R

Lot no: 6117345
EUR 349 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04/12/2021
17:35
EUR 430
Poul Pava, figurkomposition
Poul Pava f. 1967, figurkomposition, olie på lærred, sign. Poul Pava, 80x80 cm. U.R.

Lot no: 6080896
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 04/12/2021
17:40
EUR 456
Frank Hammershøj, abstrakt komposition (cd)
Frank Hammershøj (1940-2013), abstrakt komposition, olie på plade, uden signn. 35,5x53,5 cm. (53x70,5 cm).

Lot no: 6114811
EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 04/12/2021
18:27
EUR 295
Artpusher 'Piphans' #Dansk
Artpusher 'Piphans' #Dansk Lærredstryk. nr. 2/30. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 100 x 69 (103,5 x 72,5)cm.

Lot no: 6123638
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 04/12/2021
19:03
EUR 242
Jens Ulrich Petersen. Komposition med mennesker
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Kompostion med mennesker. Olie på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. UR.Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6117181
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04/12/2021
19:04
EUR 430
Artpusher 'Destination Mars' #Dansk
Artpusher (f. 1965) 'Destination Mars' #Dansk Lærredstryk nr. 4/30. Sign. dat. samt betitlet på bagsiden. 100 x 72 (103,5 x 75,5) cm.

Lot no: 6123543
19:04
EUR 322
Niels Kongsbak. 'Et Kort Sekund'. cd
Niels Kongsbak. 'Et Kort Sekund'. Akryl på lærred. Sign. og dateret: 'Niels Kongsbak 97'. 80 x 70 (82 x 72) cm.

Lot no: 6123413
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 04/12/2021
19:07
EUR 121
Jens Ulrich Petersen . Uden titel, olie på lærred.
Jens Ulrich Petersen (f. 1947). Uden titel, olie på lærred, sign. på bagsiden. 90 x 70 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6117206
EUR 617 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04/12/2021
19:25
EUR 430
Jon Gislason. Abstrakt komposition. (cd)
Jon Gislason (f. 1955). Abstrakt komposition. Olie og akryl på lærred, sign. og dat. J.G. 01. 60 x 50 (65 x 55) cm.

Lot no: 6121817
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04/12/2021
19:30
EUR 161
Katharina Welper. Komposition, Acryl auf Segeltuch (cd)
Katharina Welper (geb. 1978). Komposition. Acryl auf Segeltuch, signiert und datiert Katharina Welper, 2020. 102 x 153 cm. Ohne Rahmen. Dieser Artikel ist Teil der exklusiven Sonderauktion mit moderner und älterer Kunst im November. Alle Werke finden Sie hier.

Lot no: 6107693
EUR 2,013 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04/12/2021
19:40
EUR 1,342
Christian Daugaard. Figurkomposition (cd)
Christian Daugaard (f. 1978). Figurkomposition. Akryl på papir, sammensat to-delt. Sign. C. Daugaard. 59 x 82 (79 x 102) cm. Indrammet bag glas i passepartout.

Lot no: 6108274
19:40
EUR 201
Alf Pedersen. Komposition, m/ Madonna. 65 x 61 cm
Alf Pedersen, f. 1973. Komposition med Madonna. Mixed Media, lakeret med epoxy, sign. Alf P. på bagside. Mål 55 x 51 cm. (65x61).

Lot no: 6094047
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04/12/2021
19:46
EUR 268
Vibeke Skov. 'Mødet'
Vibeke Skov (f. 1954). 'Mødet', akryl på lærred, sign. V. Skov -20. 90 x 120 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6005504
EUR 805 DK, Vejle, Dandyvej 04/12/2021
19:56
EUR 403
Alf Pedersen. Mixed Media. 'Trick Or Treat'. 104 x 81 cm.
Alf Pedersen f. 1973. Komposition. 'Trick Or Treat' Mixed Media på lærred, sign. Alf P. lakeret med epoxy, 86 x 62 cm. (104 x 81).

Lot no: 6091921
EUR 725 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04/12/2021
19:59
EUR 537
Ulrik Hoff. Landskabsparti. cd
Ulrik Hoff (født 1938). Landskabsparti. Olie på lærred. Sign. og dateret: 'Ulrik Hoff 2010'. 60 x 80 (64 x 84).

Lot no: 6122854
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 04/12/2021
20:01
EUR 228
Poul Pava. 'The African boy that did his way to Europa' (cd)
Poul Pava (f. 1967). 'The African boy that did his way to Europa'. Olie på lærred. Betitlet, sign. og dat. Poul Pava 2009. 120 x 80 (124 x 84) cm.

Lot no: 6121122
EUR 940 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04/12/2021
20:05
EUR 564
Doris Bloom. Komposition (cd)
Doris Bloom (f. 1954). Komposition, mixed media på papir, sign. Doris Bloom, June-Aug. 86. Bladmål: 21 x 29,5 cm (42 x 49 cm).

Lot no: 6125671
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 04/12/2021
20:05
Peter Nyborg. 'Severn Years for Odin'. cd
Peter Nyborg. (født 1937). Abstrakt komposition. Sign., dateret og betitlet bagpå: 'Nyborg 2006. Severn Years for Odin'. 70 x 60 (76,5 x 66,5) cm.

Lot no: 6123508
20:06
EUR 114
Thim Rohde. Abstrakt komposition.
Thim Rohde (f. 1970). Abstrakt komposition, pastel og akryl på lærred, u sign.. 100 x 100 cm.

Lot no: 6124031
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 04/12/2021
20:09
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition.
Ubekendt kunstner. Abstrakt komposition akryl på lærred. 130 X 95 cm

Lot no: 6124033
20:10
12345...11»