Lots per page   14 results ListGallery
Sachs Grand Sport 1980'erne. Knallert . Renoveringsprojekt
Sachs Grand Sport 1980'erne. Renoveringsprojekt. Fremstår med rust , fejl og mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteterne på knallerten. Dette lot er en del af en meget stor privatsamling vintage automater, spillemaskiner, emaljeskilte, reklamegenstande, benzinstandere, figurer, ...

Lot no: 5813844
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/10/2020
18:43
Harley Davidson. Shovelhead 1200 ccm Baujahr 1971
Harley Davidson. Shovelhead 1200 ccm Baujahr 1971. Fährt und startet gut lauf Einlieferer , Elektrischer und Kickstart, neu gemalt und mit elektronischer Zündung, neu restauriert und mit neuem dänischem TÜV vom 26.3.2020. Folgendes ist neu : Dyna2000 elektronische Zündung, s&s Stempel, Pull ...

Lot no: 5782603
EUR 10,738 DK, Herlev, Dynamovej 24/10/2020
EUR 7,785
BFC røvskubber, årgang 1953
BFC Røvskubber, årgang 1953, ar haft blot 2 ejere. Står originalt/som den kom ud af butikken. Ekstraudstyr i form af støtteben, fjedrende saddel & forgaffel, samt speedometer. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Lot no: 5780414
EUR 940 DK, Odense, Kratholmvej 25/10/2020
19:05
EUR 295
Vespa scooter, Super 150 ccm. årg. 1978
Vespa Super 150 ccm. årg. 1978. Uden dansk registrering. Udenlandske registreingspapirer (Bali) medfølger. Der kræves kørekort til motorcykel for kørsel med denne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor samt med flade dæk. Nøgle medfølger ikke

Lot no: 5786773
EUR 2,013 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25/10/2020
19:45
EUR 403
Bajaj 150 cc. Scooter
Bajaj 150 cc med nummerplade fra Indien.1973. Fremstillet på licens fra Vespa. Indiske originale papirer og nøgler medfølger.Topfart ca. 90 km. Motorcykel kørekort kræves. Afgift ikke betalt. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Nyt læderbetræk med lomme på reservehjul Nyt dækken ...

Lot no: 5655855
EUR 3,356 DK, Herlev, Dynamovej 25/10/2020
19:47
EUR 1,678
Apollo 730. Trehjulet elscooter u/ batteri.
Apollo 730. Trehjulet elscooter u/ batteri. Brugsspor.

Lot no: 5807001
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25/10/2020
19:57
EUR 87
Royal. El kørestol.
Royal. El kørestol. Oplader medfølger. Fremstår med brugsspor. Virker, men Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5807003
EUR 564 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25/10/2020
20:58
EUR 148
Bajaj Beige/guld, 150 cc, Scooter
Bajaj 150 cc med nummerplade fra Indien.1974. Fremstillet på licens fra Vespa. Indiske originale papirer og nøgler medfølger.Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Nyt læderbetræk med lomme på reservehjul. Topfart ca. 90 km. Motorcykel kørekort kræves. Afgift ikke betalt. Nyt dækken ...

Lot no: 5656793
EUR 3,356 DK, Herlev, Dynamovej 26/10/2020
17:48
EUR 1,678
Beige Bajaj 150 cc. Scooter
Bajaj 150 cc med nummerplade fra Indien.1978. Fremstillet på licens fra Vespa. Indiske originale papirer og nøgler medfølger.Topfart ca. 90 km. Motorcykel kørekort kræves. Afgift ikke betalt. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Nyt læderbetræk med lomme på reservehjul Nyt dækken ...

Lot no: 5656791
19:00
EUR 1,678
MotorTek 175 ATV
MotorTek 175 ATV. Fremstår med brugsspor, rust, buler og defekter. Virker ved afprøvning. Lauritz.com indestår dog ikke for funktionaliteten.

Lot no: 5809798
EUR 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/10/2020
19:24
EUR 483
Vespa scooter, Super 150 ccm. årg. 1976. Blå.
Vespa Super 150 ccm. årg. 1976. Uden dansk registrering. Udenlandske registreingspapirer (Bali) medfølger. Der kræves kørekort til motorcykel for kørsel med denne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med kraftige brugsspor samt med flade dæk. Nøgle medfølger.

Lot no: 5817508
EUR 2,013 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/10/2020
20:33
EUR 188
Vespa scooter, Super 150 ccm. årg. 1977. Gul
Vespa Super 150 ccm. årg. 1978. Uden dansk registrering. Udenlandske registreingspapirer (Bali) medfølger. Der kræves kørekort til motorcykel for kørsel med denne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med kraftige brugsspor samt med flade dæk. Nøgle medfølger ikke.

Lot no: 5817509
20:33
EUR 215
Vespa scooter, Super 150 ccm. årg. 1976. Grå.
Vespa Super 150 ccm. årg. 1976. Uden dansk registrering. Udenlandske registreingspapirer (Bali) medfølger. Der kræves kørekort til motorcykel for kørsel med denne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med kraftige brugsspor samt med flade dæk. Nøgle medfølger ikke.

Lot no: 5817511
21:34
MZ 150ccm motorcykel uden papirer.
MZ 150ccm motorcykel uden papirer. Delvis renoveret. Fremstår med fejl og mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten

Lot no: 5763950
EUR 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 27/10/2020
11:01