12»   Lots per page   34 results List Gallery
Brandoni & Sons. Harmonica. Model Musette
Brandoni & Sons. Harmonica from Castelfidardo in Italy. Model Musette, serial no. 130, covered with mother-of-pearl. Retrofitted with in-built microphone. Original transport case and a transport bag included. Features faint usage-related traces of wear.

Lot no: 6201635
EUR 1,611 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2022
18:30
EUR 1,208
Brainchild LP, org. udgaven af 'Healing of the lunatic owl' 1970
Brainchild LP, org. udgaven af 'Healing of the lunatic owl' fra 1970, Lennie Wright for Gem Productions. Alm. aldersrelateret stand.

Lot no: 6194791
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
19:06
EUR 201
Orgel. Technics C-700 med højttalere og pedalspil (3)
Technics C-700 er den bærbare version af G7 modellen, men på grund af de to medfølgende forstærkerkabinetter væsentligt kraftigere end stuemodellen. Der medfølger bæretaske til stativ og pedalspil. H. 104 cm, B. 119 cm, D. 63 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Lot no: 6178611
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
20:56
EUR 403
En samling LPer med bla. Van Halen, John Lennon, Elton John (500)
En samling LPer bestående af både danske og udenlandske kunstnere, indenfor pop, jazz, rock, klassisk samt opsamlingsplader mm. bla. Van Halen, John Lennon, Elton John m.fl. ca. 500 stk. Fremstår i blandet stand, eftersyn pårådes.

Lot no: 6202296
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:32
EUR 295
The Gibson UB3 ukulele circa 1925
The Gibson UB3 ukulele from circa 1925. Features regular usage-related traces of wear. Mother-of-pearl inlays. TL 55cm.

Lot no: 6187556
EUR 1,879 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
15:46
EUR 859
Samling LP'ere (245)
Samling LP'er. Bl.a. Rock og Beat fra 1960'erne. Bl.a. Beatles, Stones, Hendrix. Derudover pop/rock mm. fra 1970'erne og 80'erne. Fremstår med alderstegn. (245)

Lot no: 6206970
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
17:06
EUR 174
Teisco. Par højttalere med forstærker, model PS 1000 samt mixpult, model MX-800 (3)
Teisco. Par højttalere med forstærker, model model PS 1000, hver bestykket med 4 stk. 10'' samt to horn. Samt mixpult, model MX-800 med indbygget forstærker. 1970/80'erne. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og mangler kan forekomme.

Lot no: 6205979
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 21/05/2022
19:25
EUR 349
Organ Hammond XE-200.
Organ Hammond XE-200. Rarely seen model in DK. The newest in home organs from Hammondfabrikken. Grand sound, full accompaniment section, solo and orchestral voices. Powerful in-built amplifier. Including original bench and node stand. Inspected by a technician and is functional. Features faint ...

Lot no: 6188639
EUR 1,879 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
20:01
EUR 1,477
Hammond CX-2000 organ. Top model with pedalboard and bench
Hammond CX-2000(1988-1991). Top model (H. 98 cm, D. 73 cm, L. 125 cm), ivory-coloured luxury edition with pedalboard and bench (D. 38 cm, H. 63 cm, L. 92 cm. ). Inspected by a technician. Features a few usage-related traces of wear.

Lot no: 6194170
EUR 1,477 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
20:17
EUR 859
Orgel. Hammond EX-1000 med bænk (2)
Hammond EX-1000E (1989-1993) Fuld digital orgel fra den legendariske Hammond fabrik. Bygget i moderne design, her udført i valnød finish. Incl matchende original bænk. H.94 cm, B. 112 cm, D.56 cm. Fremstår med lette brugsspor. (2)

Lot no: 6179944
EUR 510 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
20:19
EUR 268
A. Schlünsen klassisk guitar.
Arne Schlünsen. Håndbygget klassisk guitar. Indvendigt label sign. A. Schlünsen samt nr.74. Fremstillet i slut 40érne start 50érne. Fremstår med slitage/mærker. Dæk med flere reparationer og revner bagbeklædning revnet og limet.

Lot no: 6206722
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
20:41
EUR 174
Trommesæt. Sonor Force 503 series
Trommesæt. Sonor Force 503 series. 10/12/14/20 incl. hardwarw. stativer, hihat, lilletromme, lige bækkenstativer og stol. Der medfølger bækkeneri foret taske, Istanbul Agob 14" hihat Alcyme serie, 16 crash og 20 ride. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6208927
20:56
EUR 295
Tysk 8 strenget Marcelli banjo
Tysk 8 strenget Marcelli banjo i kasse af træ. L. 60 cm. Fremstår med brugsslitage. Plektre medfølger.

Lot no: 6206896
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/05/2022
16:54
Tesco Bas med Sennheiser mikrofon (2)
Tesco Bas L 103 cm. guitar fra 1960'erne og Sennheiser mikrofon mrk MD 408. 1960'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor. Virker ved test, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Lot no: 6208516
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 22/05/2022
18:50
EUR 161
Vantage. El-bas, venstrehånds
Vantage. El-bas, venstrehånds. I Vantage kuffert. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og mangler kan forekomme.

Lot no: 6209365
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/05/2022
19:10
Samling CD'ere. Hovedsageligt rock og pop (ca. 625)
En samling CD'ere. Hovedsageligt rock og pop heriblandt Hotel Hunger, Tracy Chapman, Drengene fra Angora, Prince of the new power, Bruce Springsteen, TV2, Fallulah, Supertramp, Kashmir, Echoes, Tom Waits, Duran Duran, Miles Davis, Sting, Niel Young, Eminem, The offspring, Sort sol, Elton John, ...

Lot no: 6202884
EUR 403 DK, Kolding, Platinvej 22/05/2022
19:48
EUR 201
Miyazawa tværfløjte med mundstykke af sterlingsølv, i tilhørende kasse
Miyazawa tværfløjte MJ-101SREH med mundstykke af sterlingsølv, øvrige dele forsølvede. Med tilhørende kasse og taske. Fremstår med brugsspor, spilbar, men trænger til nye puder.

Lot no: 6209429
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:04
Muramatsu tværfløjte i tilhørende kasse
Muramatsu tværfløjte i tilhørende kasse, serienr. Z5051, ca. 1970/80'erne. Fremstår med brugsspor, spilbar, men trænger til nye puder.

Lot no: 6208627
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:19
EUR 403
Buescher Aristocrat 200, tenorsaxofon
Buescher Aristocrat 200, tenorsaxofon. m. Otto Link mundstykke. L. 82 cm. Kuffert, stativ og div. tilbehør medfølger. Brugsspor. Obs. Beskrivelsen ændret.

Lot no: 6208624
EUR 483 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/05/2022
20:32
EUR 322
Bugari Armando. Harmonika model Castelfidardo Seniorfisa
Bugari Armando. Harmonika model Castelfidardo Seniorfisa, medfølgende stativ samt kuffert. Fremstår med lettere brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6207811
EUR 940 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/05/2022
21:43
EUR 537
Levin, akustisk guitar, model T14
Levin akustisk guitar, model T14. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6209768
EUR < 125 DK, Kolding, Platinvej 23/05/2022
18:45
EUR 87
Ubekendt violin samt to buer. Violinkasse mrk. Emil Hjorth Sønner
Ubekendt violin samt to buer. Violinkasse mrk. Emil Hjorth Sønner. Fremstår med brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6210901
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/05/2022
18:58
EUR 268
Moeck. To blokfløjter (2)
Moeck. To blokfløjter i pæretræ. Model 'Flauto Dolce Rondo', L. 60 cm., samt model 'Rottenburgh', L. 60 cm. Begge i original æske med diverse tilbehør. Fremstår med brugsspor. (2)

Lot no: 6196728
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 24/05/2022
08:44
EUR 134
Maxtone valdhorn med transporttaske
Maxtone valdhorn med transporttaske. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6209486
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 24/05/2022
19:32
EUR 134
Orgel. Yamaha Electone D-65 i kabinet af mahogni
Orgel. Yamaha Electone D-65 i kabinet af mahogni. H. 102 cm, D. 67 cm, B. 116 cm. Efterset af tekniker og fungerer. Fremstår med lette brugsspor.

Lot no: 6179945
EUR 510 DK, Vejle, Dandyvej 24/05/2022
19:41
EUR 268
Orgel. Yamaha Electone FS-70
Orgel. Yamaha Electone FS-70 fra 1983. Stort 3-manual orgel. 210W indbygget forstærkning. H. 110 cm, B. 117 cm, D. 75 cm. Orglet er efterset af tekniker og fungerer,.

Lot no: 6176451
EUR 1,074 DK, Vejle, Dandyvej 24/05/2022
19:42
EUR 644
Organ. Hammond A-122
Organ. Hammond A-122 in a walnutwood cabinet from 1964-1965, outfitted with TREK-II transposer. With a matching bench and pedalboard. The A-100 models are improved versions of the B-3 model, and due to the output amplifier, it produces an even more voluminous sound. The organ has been inspected ...

Lot no: 6086633
EUR 3,758 DK, Vejle, Dandyvej 24/05/2022
19:42
EUR 2,953
Hammond XB-1, gold, limited edition
Hammond XB-1, gold, limited edition, unopened in original packaging. Produced between 1998-2005, the gold version was only made in i 100 copies. Packaging dimensions: W. 126 cm, H. 22 cm, D. 43 cm. The first photo is a model photo.

Lot no: 6165661
EUR 1,342 DK, Vejle, Dandyvej 24/05/2022
19:43
EUR 805
Hammond XK-3c
Hammond XK-3c. The top model from Hammond. Classic single manual organ. Designed with clear audio references to the legendary Hammond B-3. Sturdy professional transport case included. Features usage-related traces of wear but is functional.

Lot no: 6165869
19:52
EUR 805
Hammond. Model L-143
Hammond. Model L-143. Sjælden version af L-100 serien. Amerikansk bygget og professionelt tilpasset danske strømforhold. Frekvensstyring fra TREK II. Med original Leslie tilslutning og styrings-kit til Leslie 147. Med halvmåne omskiftere på fronten af orglet, rørforstærker og ...

Lot no: 6203356
EUR 617 DK, Vejle, Dandyvej 24/05/2022
20:25
EUR 403
12»
My search agents