My search agents   Save list   Create search agent
   Lots per page   25 results List Gallery
Klarinet 'Buffet Crampon & Cie, Paris
Klarinet Buffet Crampon. E11. Serienr. 431523. Kuffert og div. tilbehør medfølger. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6146762
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:03
EUR 121
Yamaha RGX612S elektrisk guitar
Yamaha RGX612S elektrisk guitar. Taske medfølger. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Stander medfølger ikke. Dette emne er en del af en stor privatsamling på ca. 100 vintage guitarer og forstærkere bl.a 25 Hagström guitarer og Fender forstærkere, der udbydes ved ...

Lot no: 6135720
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
19:05
EUR 134
Beatles, Rolling Stones, Lost Kids, Ramones m.fl. Samling singler, rock, pop, punk(50)
Samling singler best. af dansk og udenlandskes pop, rock og punk. best. af bla. Sjælden Gasolin, Johnny the jackpot ( cbs7183) samt Prins Piwi, Lost Kids ( født som nul) blå vinyl, 21 Beatles, 7 Rolling Stones, Ramones, Sex Pistols, Blast Furnace, Jimi Hendrix, Elvis Costello, The Specials samt ...

Lot no: 6128741
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
21:05
EUR 322
Samling lp'er / grammofonplader
Samling lp'er / grammofonplader best. af. Dance, pop, klassisk, opsamlinger m.m. heraf bla. KLF, Kim Larsen, Abba, Meat Loaf. Fremstår med slitage, varieret stand. Fejl og mangler.

Lot no: 6148386
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
21:29
EUR 121
Gibson. Marauder, 1978, 'Natural wood'
Gibson. Marauder, 1978. 'Natural wood'. Serial No. 72408154. Maple body and neck. Original carrying case included. Traces of wear, scratches, and a few marks. Lauritz.com does not guarantee the functionality.

Lot no: 6150980
EUR 1,074 DK, Odense, Kratholmvej 27/01/2022
19:54
EUR 671
Violin, 1900-tallets begyndelse
Violin, håndbygget 4/4. Kropslængde 36 cm. Fuldlængde 60 cm. Ryggen af fugleøjetræ. Transportkasse medfølger.

Lot no: 6150249
EUR 403 DK, Nivå, Stejlepladsvej 27/01/2022
20:11
EUR 322
Violin. 1800-tallets begyndelse
Violin, håndbygget 4/4. Kropslængde 36 cm. Fuldlængde 60 cm. Kile under gribebrædt. Transportkasse medfølger.

Lot no: 6150248
EUR 322 DK, Nivå, Stejlepladsvej 27/01/2022
20:17
EUR 242
Yamaha FG-260 akustisk 12 strengs guitar
Yamaha FG-260 akustisk 12 strengs guitar. Brugsspor, mangler strenge. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Stander medfølger ikke. Dette emne er en del af en stor privatsamling på ca. 100 vintage guitarer og forstærkere bl.a 25 Hagström guitarer og Fender forstærkere, der udbydes ...

Lot no: 6135710
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27/01/2022
20:40
EUR 148
BessonWestminster, Euphonium
Westminster 'Besson'. Euphonium med tre ventiler og tilhørende mundstykke. L. ca. 95 cm. Fremstår med Soundwear taske, bæresele samt Kosikup 1 1/2 mundstykke og Dennis Wick London SM4M mundstykke. Aldersrelateret brugsspor.

Lot no: 6146833
EUR 1,074 DK, Aalborg, Nibevej 28/01/2022
18:19
EUR 537
Rock Bass by Warwick
Rock Bass by Warwick. Brugsspor. Der medfølger transporttaske. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Stander medfølger ikke. Dette emne er en del af en stor privatsamling på ca. 100 vintage guitarer og forstærkere bl.a 25 Hagström guitarer og Fender forstærkere, der udbydes ved ...

Lot no: 6133587
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/01/2022
19:45
EUR 134
Organ. Hammond A-122
Organ. Hammond A-122 in a walnutwood cabinet from 1964-1965, outfitted with TREK-II transposer. With a matching bench and pedalboard. The A-100 models are improved versions of the B-3 model, and due to the output amplifier, it produces an even more voluminous sound. The organ has been inspected ...

Lot no: 6086633
EUR 3,758 DK, Vejle, Dandyvej 28/01/2022
20:34
EUR 2,953
Ældre harpe i trækasse
Ældre harpe i trækasse . Fremstår med nogle svindrevne og alders relateret slitage. 33x54 H 11 cm.

Lot no: 6150828
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/01/2022
15:32
Fire akustiske guitarer (4)
Fire akustiske guitarer. Brugsspor samt defekter og skader. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Standere medfølger ikke. (4) Dette emne er en del af en stor privatsamling på ca. 100 vintage guitarer og forstærkere bl.a 25 Hagström guitarer og Fender forstærkere, der udbydes ved ...

Lot no: 6151866
18:32
Aztec solar X 30 forstærker
Aztec solar X 30 forstærker. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Dette emne er en del af en stor privatsamling på ca. 100 vintage guitarer og forstærkere bl.a 25 Hagström guitarer og Fender forstærkere, der udbydes ved Lauritz Næstved i december og januar ...

Lot no: 6133604
19:06
LP plade 'Bøsse Bent Jacobsen / Bøssernes befrielses Front', Demos 24
LP plade 'Bøsse Bent Jacobsen / Bøssernes befrielses Front', Demos 24 i cover (betegnet m/ kuglepen). Enkelte brugsspor.

Lot no: 6148222
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 29/01/2022
19:49
Stor samling lp'er (1350)
Stor samling lp'er best. af pop / populærmusik, lidt rock stor mængder opsamlinger og soundtrack, heraf bla. Elvis, Abba, Shu bi dua, Smokie, Little Richard. Meget få klassisk, ingen Schlager. 1960/70/80'erne. Fremstår med lettere brugsspor-brugsspor. Fejl og mangler kan forkomme. Vogne medfølger...

Lot no: 6146737
EUR 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/01/2022
21:03
EUR 322
Yamaha. Trompet, model YTR634
Yamaha. Trompet, model YTR634 med original kuffert. Hertil et Yamaha mundstykke model 15B samt en lyddæmper. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6148783
21:19
EUR 268
Samling cd'er og singler
Samling cd'er og singler best. af pop og rock, dance, bla. doors, Arcade Fire, The Cranberries, Baltstyko, George Michael, fat boy slim, Michael jackson, mange opsamlinger. Fremstår med lettere brugsspor-brugsspor, flere defekte cover, flere brændte cd'er medfølger.

Lot no: 6146739
EUR 376 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/01/2022
21:54
Levin model LG-8 akustisk guitar
Levin model LG-8 akustisk guitar. Der medfølger transportkasse. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Stander medfølger ikke. Dette emne er en del af en stor privatsamling på ca. 100 vintage guitarer og forstærkere bl.a 25 Hagström guitarer og Fender forstærkere, der ...

Lot no: 6146708
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30/01/2022
15:51
EUR 134
Semick SW216CE semi akustisk guitar
Semick SW216CE semi akustisk guitar. Brugsspor, strenge ikke monteret. Taske medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Stander medfølger ikke. Dette emne er en del af en stor privatsamling på ca. 100 vintage guitarer og forstærkere bl.a 25 Hagström guitarer og Fender ...

Lot no: 6149363
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30/01/2022
19:06
EUR 101
Arthur Uebel klarinet
Arthur Uebel klarinet. Mærket 5RV. Serienr. 810-841394. Fremstår med brugsspor. Transportkasse medfølger.

Lot no: 6146764
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
19:36
Moss akustisk guitar, taske medfølger
Moss akustisk guitar, model F-44. Gigbag medfølger. Fremstår medmindre brugsspor.

Lot no: 6152124
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 30/01/2022
19:40
Samling udenlandske LP'er / grammofonplader, engelsksproget (140)
Samling udenlandske lp'er best. af Pop/Rock/folk m.m, heriblandt Paul Mccartney , Elvis, Elton John, Pretty Maids, John Lennon, Procol Harum. Dire Strats og Scorpions. 1970/80'erne. Fremstår lettere brugsspor-brugsspor. Fejl og mangler kan forkomme. Ingen klassisk og opsamlinger. (140)

Lot no: 6149197
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30/01/2022
20:37
EUR 188
Samling LP´er og singler (+140)
Samling LP´er og singler, overvejende vinyl/LP, divers samling Klassisk/Rock, fremstår generelt i god stand (+140)

Lot no: 6151249
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30/01/2022
20:51
Tascam SX-1. Digital studie mixer

Lot no: 6122087
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 30/01/2022
20:55
EUR 752
My search agents