12345...11»   Lots per page   327 results List Gallery
Fire halskæder af forgyldt sterlingsølv (4)
Fire halskæder af forgyldt sterlingsølv, en med similisten en med perle. Længde 78-80 cm. Vejl. udsalgspris samlet 2.345 DKK. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6205919

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
10:17
EUR 94
Aagaard/Kranz & Ziegler A/S m. fl. Tre halskæder af sterling sølv. (3)
Aagaard/Kranz & Ziegler A/S m. fl. Tre halskæder af sterling sølv. En rosaforgyldt med hjerte vedhæng, En i sølv, med stjerne vedhæng og en forgyldt. Alle tre prydet med similisten. Kæde L. 41,5 - 45 cm. Samlet vægt 12,4 g. Vejledende udsalgspris 2.170 DKK. (3) Denne vare er en del af ...

Lot no: 6198619

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
11:54
Connection, halskæde med ferskvands kulturperler, med udskiftelig lås
Connection halskæde med runde hvide ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 10-11 mm. Monteret med en udskiftelig gennembrudt kuglelås af oxideret lås sterling sølv. Længde incl. lås ca. 46½ cm.

Lot no: 6210475

EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
12:17
EUR 376
Halskette und Armband aus 14 kt. Gelbgold, ca. 59,2 g (2)
Halskette und Armband aus 14 kt. Gelbgold, Modell Bismarck. Halskette L. 42,0 cm. B. 1,0-0,5 cm. Armband L. 19,5 cm. B. 0,8 cm. Gestempelt ECL, 585. Gesamtgewicht 59,2 g. (2)

Lot no: 6188058
EUR 2,685 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
12:19
EUR 2,081
Halskæde med vedhæng med tigerøje af 14 kt guld (2)
Halskæde med vedhæng med tigerøje af 14 kt guld. Halskæde L. 49 cm. Vægt på halskæden 12,7 g. Stpr vedhæng med tigerøje. L. 6,0 cm. Samlet vægt 36,3 g. (2)

Lot no: 6170402
EUR 644 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
13:22
EUR 510
To halskæder af forgyldt sterlingsølv med vedhæng af 8 kt. guld (2)
To halskæder af forgyldt sterlingsølv med vedhæng af 8 kt. guld. Med cubiske zikoner. Længde 44 cm. Samlet vægt 8,7 g. Vejl. udsalgspris samlet 2.525 DKK. (2) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6191579

EUR 128 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
13:55
EUR 101
Erik Poul Fenster. Halskæde med turkis
Erik Poul Fenster. Halskæde trukket med polerede 'perler' i forløb af turkis, monteret med lås af forgyldt sterlingsølv, L ca. 51 cm. Stemplet EPF samt 925 S. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6212142
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
13:57
Necklace with heart motive in 14k
Necklace with heart motive in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 21x15mm Necklace length: 42cm

Lot no: 6133808

EUR 170 BE, Antwerpen 29/05/2022
14:02
EUR 100
Necklace in 14kt gold with diamonds total approx1.00ct
Necklace in 14kt pink gold set with 10 brilliant cut diamonds total approx1.00ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS Length : 42cm

Lot no: 6213848

EUR 1,500 BE, Antwerpen 29/05/2022
14:08
EUR 750
Fem vedhæng af 8 kt. guld. med rubiner, ametyst og blå safir (5)
Fem vedhæng af 8 kt. guld. med rubiner, ametyst og blå safir samt cubiske zikoner. Samlet vægt ca. 4,3 g. Længde ca. 9-21 mm. Vejl. udsalgspris samlet 4.513 DKK. (5) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle ...

Lot no: 6200663

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
14:15
EUR 161
Solitärdiamantanhänger mit Halskette aus 14 kt. Weißgold, ca. 0.92 ct. (2)
Solitärdiamantanhänger mit Halskette aus 14 kt. Weißgold, Anhänger mit Brillant ca. 0.92 ct. Farbe: Top Wesselton (G). Reinheit: SI. AIG Milan Zertifikat inkl. Italien. (2)

Lot no: 6207991

EUR 3,221 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
14:21
EUR 2,416
Keshi Kulturperlekæder (2)
Keshi Kulturperlekæder. Længde 41-42 cm. Fremstår uden lås. (2) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6190645

14:34
Støvring Design, Aagaard/Kranz & Ziegler mfl. Fire vedhæng af 8 kt. guld med cubiske zikoner (4)
Støvring Design, Aagaard/Kranz & Ziegler mfl. Fire vedhæng af 8 kt. guld med cubiske zikoner. Samlet vægt 2,7 g. Længde 12-19 mm. Vejl. udsalgspris samlet 4.015 DKK. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle ...

Lot no: 6200990

EUR 174 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
14:45
EUR 134
To halskæder af forgyldt sterlingsølv med vedhæng af 8 kt. guld. (2)
To halskæder af forgyldt sterlingsølv med vedhæng af 8 kt. guld med similisten. Længde 40-44 cm. Samlet vægt 9,8 g. Vejl. udsalgspris samlet 2.750 DKK (2) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6196893

14:54
EUR 94
Hannu Ikonen og Pentti Sarpaneva. Vintage bronze smykker 1970érne.
Samling vintage bronze smykker fra Finland 1960-70érne bestående af: Hannu Ikonen for Valo Koru. Halssmykke med integreret vedhæng l. 65 cm. Hannu Ikonen. Stort vedhæng h. 11 cm med tilhørende kæde l. 74 cm. Hannu Ikonen vedhæng 'reindeer moss' serien h. 6,5 cm med tilhørende kæde l. 60 cm. ...

Lot no: 6212144
EUR 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
14:58
EUR 215
Guld og sølv design Horsens m. fl. Samling halskæder af læder og sterling sølv. (6)
Guld og sølv design Horsens m. fl. Samling halskæder af læder og sterling sølv. L. 43-48 cm. Vejl. udsalgspris ca. 3.445 DKK. (6) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6185633

15:56
To vedhæng af 8 kt. guld (2)
To vedhæng af 8 kt. guld i form af stjernetegn. Samlet vægt 2,8 g. Ø. 15 mm. Vejl. udsalgspris samlet 2.795 DKK. (2) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6185000

16:24
Ziegelhalskette aus 14 kt. Gelbgold, 46,3 g
Ziegelhalskette aus 14 kt. Gelbgold mit doppelter Sicherheitsschließe. L. 43,0 cm, B. 1,2- 0,8 cm. gestempelt 585. Gewicht 46,3 g.

Lot no: 6201856
EUR 2,148 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
16:32
EUR 1,544
Halskæde med vedhæng med grå månesten og brillant, 14 kt. guld
Halskæde med tilhørende vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med dråbeformet grå cabochonsleben månesten og en brillant på ca. 0.01 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS. Længde er justerbar på 41½ og 44½ cm. Vægt ca. 3 gram. vejl. pris er 4.800,-.

Lot no: 6034695

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
16:45
EUR 255
Halskæde af 14 kt. guld, model bismark, ca. 13,9 g
Halskæde af 14 kt. guld, model bismark. Har dobbelt sikkerhedshaspe. L. 43,0 cm. B. 0,5-0,7 cm. Vægt ca. 13,9 g

Lot no: 6200920
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
16:48
EUR 537
Halskæde med brillantvedhæng, ca. 0.185 ct. 14 kt. guld
Halskæde med brillantvedhæng udført i 14 kt. guld, vedhæng prydet med større brillant omkranset af mindre. Samlet ca. 0.185 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæde justerbar på 42 og 45 cn. Vægt ca. 2,4 gram. Vejl. pris er 10.800,-

Lot no: 6034755

EUR 886 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
16:49
EUR 698
From. Halskæde, vedhæng og broche i sølv (4)
N.E.From. Broche i sterlingsølv h. 7 cm. N.E.From. Halskæde i sterlingsølv, iform af let buede firkantede stave, sammenholdt af øskner, afsluttende med tre vedhæng med polerede dråbeformede ravstykker l. 49 cm. From. Vedhæng i sterlingsølv monteret med en cabochonsleben ametyst Ø1.2 cm. Hertil ...

Lot no: 6212145
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
17:16
Halskæde med glasperler og sølvkugler
Halskæde med blå glasperler og sølvkugler med sølvlås. Kugle og glasperler Ca. 8,0 mm. L. 42,0 cm.

Lot no: 6187842
17:43
Halskæde med brillantvedhæng, ca. 0.185 ct. 14 kt. rosa guld
Halskæde med brillantvedhæng udført i 14 kt. rosafarvet guld, vedhæng prydet med større brillant omkranset af talrige mindre brillanter. Samlet ca. 0.185 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 2,4 gram. Vejl. pris er 10.800,-.

Lot no: 6034800

17:59
EUR 698
Pendant 14kt with a brilliant cut diamond 0.30ct
Pendant in 14kt rosé gold set with a brilliant cut diamond 0.30ct Colour: (K) Top Crystal Clarity: VS Chainlength: 43.5cm

Lot no: 6199843
EUR 800 BE, Antwerpen 29/05/2022
18:01
EUR 425
Kranz & Ziegler Couture halskæde med brillantvedhæng, ca. 0.50 ct. 14 kt. rosa guld
Kranz & Ziegler Couture halskæde med vedhæng med større og mindre brillanter, udført i 14 kt. rosa guld, samlet ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på kæden er 45 cm. Diam. Ø 18 mm. Vægt ca. 3,6 gram. Vejl. pris er 14.800,-.

Lot no: 6034733

EUR 1,020 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
18:20
EUR 698
Halskæde med kulturperle og 3 brillanter, 14 kt. rosa guld
Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. rosa guld, prydet med en barok dråbeformet kulturperle og tre brillanter, samlet ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde på halskæden er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 5 gram. Vejl. pris er 5.800,-.

Lot no: 6197513

EUR 430 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
18:23
EUR 295
Georg Jensen. 'Moonlight Grapes' vedhæng af sterlingsølv med ametyst
Georg Jensen. 'Moonlight Grapes' sterlingsølv vedhæng i form af vindrueklase med fire ametyst, L. 45 mm. Stemplet: 925s, GJ. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6213201
EUR 376 DK, Aalborg, Nibevej 29/05/2022
18:25
EUR 295
Vedhæng af 14 kt. hvidguld, med Tahitiperle, dertil en kæde af sterling sølv
Vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med Tahitiperle, perlediam. Ø 9,9 mm. Dertil en lang halskæde af sterling sølv. Længde ca. 80 cm.

Lot no: 6033752

EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
18:27
EUR 349
Blomstervedhæng med brillanter + kæde (2)
Blomsterformet vedhæng udført i hvidguldsrhodineret sterlingsølv prydet med tre brillantslebne diamanter på i alt 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Si. Højde: 25 mm. Medfølges af ankerkæde på 54 cm. udført i sterlingsølv. Vægt: 13.1 gram. (2)

Lot no: 6199094

EUR 456 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/05/2022
18:37
EUR 349
12345...11»
My search agents