My search agents   Save list   Create search agent
12345...13»   Lots per page   363 results List Gallery
Opalvedhæng i 14 kt guld. Solid Boulder Matrix opal Yowah. Unika
Unika opal vedhæng: 'Balance'. Håndsmedet, udført af 14 kt guld, prydet med støre solid boulder matrix opal fra Yowah, Australien. Højde ca. 4 cm, Bredde 2,6 cm, stemplet 585/ JAM for Arbuckle Design (2002-2015). Vægt ca. 11,2 gram. Leveres i original æske. Ny/ ubrugt

Lot no: 6096706
EUR 1,208 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
13:02
EUR 886
Scrouples Solitaire brillantvedhæng ca. 0.15 ct. 9 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Scrouples Solitaire brillantvedhæng, udført i 9 kt. guld, prydet med en brillant på ca. 0.15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde 70 cm.

Lot no: 6109169

EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:04
EUR 201
Halskæde med sølvgrå ferskvands kulturperler med Connectionlås af oxideret sterling sølv
Halskæde med sølvgrå ferskvands kulturperler, perlediam. Ø 10,50 mm. Monteret med Connectionlås af oxideret sterling sølv. Længde ca. 47 cm.

Lot no: 6081246

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:07
EUR 295
Necklace with brilliant cut diamonds 1.00ct
Necklace in 14kt white gold set with 10 brilliant cut diamonds total approx1.00ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS Length : 42cm

Lot no: 6151768

EUR 1,500 BE, Antwerpen 26/01/2022
13:17
EUR 750
House of Amber. To halskæder af rav. (2)
House of Amber. To halskæder af rav. Længde ca. 45 cm. Skruelås. Samlet vægt 19,3 g. (2) Vejl. udsalgspris samlet 2.190 DKK./292 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Lot no: 6149317

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:59
House of Amber. En halskæde og et armbånd af ravperler, ca. 19 g (2)
House of Amber. Halskæde af rav i organisk formede perler. Farverne cognac-, cherry- og mælkerav. Med skruelukning. Længde ca. 50 cm. Armbånd af cherry- og mælkerav. Indv. Ø ca. 5 cm. Vægt ca. 19 g. (2) Vejl. udsalgspris 2.590 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ...

Lot no: 6145947

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
15:18
House of Amber. Halskæde med vedhæng af sterling sølv og rav, ca. 6 g
House of Amber. Halskæde af sterling sølv. Længde ca. 44-49 cm. Prydet med 5 cognacfarvede ravperler i doseret forløb. Vægt ca. 6 g. Vejl. udsalgspris 2.095 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Lot no: 6151102

15:30
House of Amber. Halskæder/bedekæder af ravperler, ca. 18 g (2)
House of Amber. To halskæder/bedekæder af runde cherryfarvede ravperler i forløb med tre perler af mælkerav. Perle Ø ca. 0,4 cm.. Længde på kæde ca. 56 cm. Vægt ca. 18 g. (2) Vejl. udsalgspris 3.790 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House...

Lot no: 6140978

15:57
Samling halskæder af sterlingsølv, ca. 175 g. (5)
Samling halskæder af sterlingsølv. L. 40-50 cm. Samlet vægt 175 g. (5)

Lot no: 6111087
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
16:24
EUR 215
House of Amber. Kæde af sherryrav, ca. 35 g
House of Amber. Halskæde/bedekæde af olivenformede sherry ravperler i forløb, l ca. 1 cm. Længde ca. 112 cm. Vægt ca. 35 g Vejledende udsalgspris 10.200 DKK / 1.360 Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere ...

Lot no: 6151105

EUR 376 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
16:32
EUR 114
House of Amber. To halskæder af rav i organisk formede perler.
House of Amber. To halskæder af rav i organisk formede perler i doseret forløb i farverne cognac- og cherryrav. En med karabinlås og en med skruelukning. Længde ca. 44 og 45 cm. Vægt ca. 21 g. (2) Vejl. udsalgspris 1.990 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande...

Lot no: 6151107

17:33
Halskæde med halvædelstene
Halskæde med halvædelstene. L. 51 cm. Har metallås.

Lot no: 6141189
17:33
South sea pearl pendant in 14kt yellow gold with diamonds 0.02ct
South sea pearl pendant in 14kt yellow gold with brilliant diamonds 0.02ctDiamond color: (G) Top WesseltonClarity: VSPearl color: GoldShape: DropSize:11x12mmGood luster and clean surfaceChain: 45cmCertificate included.

Lot no: 6134750

EUR 500 BE, Antwerpen 26/01/2022
18:13
EUR 225
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' Charm Medaillon aus 18 kt. Rotgold
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' Charm Medaillon aus 18 kt. satiniertem Rotgold, mit größerem facettiertem Mondstein. ¨ 25 mm. Unverbindlicher Verkaufspreis DKK 20.5000

Lot no: 6145433

EUR 1,342 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
18:15
EUR 1,074
Halscollie af sterlingsølv
Hjerte halscollie af sterlingsølv med leddelt kæde samt karbinlås L. 46,5 cm, mål hjerte 22,5 x 23,6 mm, stemplet AKZ samt 925S. Vejl 2.300

Lot no: 6145332

EUR 188 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
18:33
EUR 148
Halskæde med solitairevedhæng med brillant på ca. 0,12 ct
Halskæde af 8 kt. hvidguld, med et vedhæng udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Længde på halskæden er ca. 42 cm. Samlet vægt ca. 2,5 gram.

Lot no: 6147487
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
18:35
EUR 228
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' Charm Medaillon aus 18 kt. satiniertem Rotgold, mit größerem facettiertem Amethyst. Ø 25 mm. Unverbindlicher Verkaufspreis DKK 20.5000

Lot no: 6145422

18:47
EUR 1,074
House of Amber. Halskæde af guldbelagt sølv med rav.
House of Amber. Halskæde af guldbelagt sølv prydet med kulger af poleret mælkerav, cherry- og cognacrav og små emalje blomster. L. ca. 62 cm. . Vægt ca. 24 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 7.995 DKK / 1.110 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker ...

Lot no: 6151126

EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
18:48
EUR 87
Halskæde med vedhæng med brillantkugle
Haskæde med tilhørende vedhæng udført i 14 kt. guld, vedhæng prydet med en brillantbesat kugle. som er pavéfattet med talrige brillanter. Samlet ca. 0.27 ct. Farve: Wesselton/H. klarhed: VS. Længde på halskæde er justerbar på 42 og 44½ cm. Samlet vægt ca. 5,6 gram.

Lot no: 5977902

EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
18:53
EUR 483
Ankerkæde med vedhæng i form af kors, 14 kt. guld
Ankerkæde udført i 14 kt. guld, monteret med karabinhagelukke. Længde ca. 51 cm. Dertil et kors ligeledes af 14 kt. guld ( øsken åbnet, og bør laves) Mål på kors incl. øsken er ca. 3,5x1,5 cm. Samlet vægt ca. 22 gram.

Lot no: 6150991
EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:03
EUR 617
Turmalin- und Brillantanhänger aus Gelb- und Weißgold, zus. ca. 8.73 ct
Turmalin- und Brillantanhänger aus Gelb- und Weißgold mit größerem, ovalem, facettiertem Purplish Pink Turmalin 8.28 ct. Maße ca. 16,07 x 10,62 x 7,21 mm, flankiert von 4 größeren und kleineren Brillanten zus. ca. 0.45 ct. Farbe: Top Crystal (I). Reinheit: VS-SI. E.D.R Gemstone Rapport vom ...

Lot no: 6140354
EUR 1,879 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
19:03
EUR 1,342
Kurt Nielsen, halskæde med stort hjertevedhæng af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, halskæde med stort "KNDK Heart" vedhæng, udført i sterling sølv. Mål ca. 6,5x5 cm. Længde på halskæden er 70 cm. Vejl. pris er 795,- for halskæden og hjertevedhæng er 1.490,-. Ligger i gaveæske.

Lot no: 6145068

EUR 188 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:05
EUR 101
Solitiare brillantvedhæng med brillant på ca. 0.06 ct TW/VVS. Dertil en kæde af sterling sølv
Solitaire brillantvedhæng udført i 14 kt hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.06 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS. Der medfølger en halskæde af sterling sølv. L. 40 cm.

Lot no: 5817936

19:09
EUR 268
Murstenskæde af 14 kt. guld
Murstenskæde af 14 K guld. l. 41,0 cm. B. 0,9-0,5 cm. Har kasselås og doggelt sikkerhedshaspe. Vægt 24,3 g.

Lot no: 6146007
EUR 1,047 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:13
EUR 832
Diamanthalskæde af 14 kt. hvidguld
Diamanthalskæde af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.60 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS-SI. L. 40 cm. Vægt 6,0 g.

Lot no: 6145813
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:20
EUR 591
Randers sølv, halskæde af sterling sølv
Randers Sølv, halskæde udført i sterling sølv, i form af sammensatte åbne trekantede led. Længde ca. 46½ cm. Vægt ca. 41,7 gram. Vejl. pris er 3.550,-.

Lot no: 6105229

EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:21
EUR 148
Brillantvedhæng i form af bi, 18 kt. guld
Vedhæng i form af bi udført i 18 kt. guld med vinger af hvidguld prydet med pavéfattede brillanter. Højde: 32 mm. Vægt: 6.9 gram.

Lot no: 6138401
EUR 403 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
19:24
EUR 268
Halskæde med integreret brillantvedhæng, 14 kt. rosa guld
Halskæde med integreret vedhæng udført i 14 kt. rosegold, vedhæng er prydet med 11 single-cut diamanter. Samlet ca. 0.05 ct. Længde på halskæden er justerbar på 41½ og 44½ cm. Vægt ca. 3,0 gram.

Lot no: 5954378

19:29
EUR 215
Vedhæng udført i 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Moderne vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med "Tøndeformet" vedhæng. Vedhænget er monteret en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde på halskæden er 45 cm. Vægt ca. 5.7 gram.

Lot no: 5720556

EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
19:37
EUR 228
Ruben Svart lås i 14 kt. guld med kæde og ørestikkere af ferskvands kulturperler (2)
Ruben Svart lås i 14 kt. rød- og hvidguld med satineret overflade monteret med kæde trukket med peacockfarvede ferskvands kulturperler l. 44 cm. Der medfølger et par ørestikkere med peacockfarvede ferskvands kulturperler Ø9 mm. (2)

Lot no: 6134664
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
19:37
EUR 242
12345...13»
My search agents