Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
  ListGallery Lots per page
To persiske tæpper, (2) Ghashghai og Qum
To persiske tæpper, Ghashghai 160x119 cm. og Qum, 203x138 cm. (2)
Lot no: 5255919
EUR 1,342 DK, Roskilde, Store Hedevej 25/04/2019
19:53:00
EUR 671
Figuralt Kinesisk tæppe. 186 x 109 cm.
Figuralt Kinesisk tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med smuds samt brugsspor. 186 x 109 cm.
Lot no: 5272841
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 28/04/2019
21:37:00
EUR 268
Persisk Afshar tæppe, 214 x 171 cm
Persisk Afshar tæppe, 214 x 171 cm. Uld på bomuld. Geometrisk ornamentik, gentagelsesmønster, medaljoner, rosetter m.m.
Lot no: 5311007
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 29/04/2019
11:13:00
Signeret Persisk Isfahan tæppe, 163x107 cm
Signeret Persisk Isfahan tæppe, kurkuld på silke. 163x107 cm
Lot no: 5255905
EUR 1,342 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/04/2019
16:56:00
EUR 671
To kelim tæpper (2)
To kelim tæpper. Persisk Senneh, 1900-tallets første halvdel. 139x134 cm. Anatolsk 170x110 cm. (2)
Lot no: 5255908
EUR 1,342 DK, Roskilde, Store Hedevej 30/04/2019
15:49:00
EUR 671
To persiske tæpper, (2)
To persiske tæpper, Senneh 194x142 cm. samt Yazd 174x127 cm.
Lot no: 5255915
19:49:00
EUR 671