My search agents   Save list   Create search agent
12345...8»   Lots per page   239 results List Gallery
Signeret Persisk Tabriz Tæppe 447 x 308 cm.
Signeret Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med slitage og brugsspor. Sign. Javan Amirkhiz. 447 x 308 cm.

Lot no: 6130728
EUR 913 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:00
EUR 671
Persisk Heriz Tæppe 330 x 233 cm.
Persisk Heriz Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 330 x 233 cm.

Lot no: 6128069
EUR 617 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:42
EUR 483
Persisk Mahal Tæppe 350 x 242 cm.
Persisk Mahal Tæppe. Uld på bomuld. 350 x 242 cm. Fremstår med reparationer. Nyvasket

Lot no: 6111888
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
15:00
EUR 725
Persisk Khorasan Tæppe 360 x 225 cm.
Persisk Khorasan Tæppe. Uld på bomuld. 360 x 225 cm. Nyvasket.

Lot no: 6112005
15:18
EUR 725
Persisk Tabriz Tæppe 300 x 195 cm.
Persisk Tabriz Tæppe. Uld på bomuld. 300 x 195 cm. Nyvasket

Lot no: 6111708
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
15:21
EUR 591
Persisk Mahal 420x313 cm.
Persisk Mahal 420x313 cm. Uld på bomuld.

Lot no: 6093722
15:55
EUR 671
Persisk Kashmar tæppe 380 x 290 cm
Persisk Kashmar tæppe, uld på bomuld, i målene 380 x 290 cm

Lot no: 6113430

EUR 2,013 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
16:22
EUR 1,611
Persisk Patchwork Tæppe. 236 x 228 cm.
Persisk Patchwork Tæppe. Fremstillet af ældre Persiske tæppe og kelim fragmenter. 236 x 228 cm.

Lot no: 6127584

EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
16:33
EUR 215
Persisk Bidjar tæppe, 202x137 cm
Persisk Bidjar tæppe, uld på bomuld. Fremstår med slitage. 202x137 cm

Lot no: 6133378
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
16:58
Persisk Beluch løber 85 x 170 cm
Persisk Beluch løber. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 85 x 170 cm

Lot no: 6108171
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
17:09
EUR 148
Persisk Senneh Tæppe 200 x 306 cm
Persisk Senneh Tæppe. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 200 x 306 cm. Nyvasket

Lot no: 6108179
17:18
EUR 537
Persisk Nain tæppe 140 x 85 cm
Persisk Nain tæppe, uld med silke tæt knyttet, i målene 140 x 85 cm

Lot no: 6113443

EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
17:28
EUR 537
Persisk Gabe tæppe 117 x 90 cm
Persisk Gabe tæppe, uld på uld i målene 117 x 90 cm

Lot no: 5915242

EUR 537 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
18:01
EUR 430
Persisk Ardebil løber 305 x 70 cm
Persisk Ardebil løber, uld på bomuld i målene 305 x 70 cm

Lot no: 6114349

EUR 752 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
18:17
EUR 591
Marokkansk berber tæppe 297 x 210 cm.
Marokkansk berber tæppe. Uld på uld. 297 x 210 cm.

Lot no: 6135820
18:45
EUR 537
Indisk tæppe 356x253cm
Indisk tæppe 356x253cm, Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor, herunder slitage.

Lot no: 6130014
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
18:59
EUR 148
Persisk Keshan tæppe, 240x150cm
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 240x150cm

Lot no: 6144712
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
19:06
Tre orientalske tæpper (3)
Tre orientalske tæpper. Uld på bomuld 223x146cm, Uld på uld 226x221cm, Uld på bomuld 140x80 cm. Fremstår med brugsspor, herunder slitage. (3)

Lot no: 6130015
19:09
Anatolsk tæppe, 350x230cm
Anatolsk tæppe, uld på bomuld, 350x230cm. Fremstår brugsslitage samt hul i ene hjørne.

Lot no: 6133179
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
19:17
EUR 134
Persisk Keshan tæppe, 220x134 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld. Fremstår med brugsspor / slitage. 220x134 cm.

Lot no: 6133793
19:18
Orientalsk tæppe, uld på bomuld
Orientalsk tæppe, uld på bomuld, 205 x 134 cm. Fremstår med brugsspor, slitage på frynser.

Lot no: 6144060
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
19:39
Persisk Kerman tæppe 360 x 252 cm
Persisk Kerman tæppe, uld på bomuld, Semi Antik i målene 360 x 252 cm, nyvasket

Lot no: 6113428

19:40
EUR 1,611
Persisk Vintage Tæppe 210 x 275 cm.
Persisk Vintage Tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 210 x 275 cm.

Lot no: 6150836
19:51
EUR 268
Indisk Qum. 304 x 417 cm,
Indisk håndknyttet Qum tæppe. Udført i uld på bomuldstrend. Mål 304 x 417 cm,

Lot no: 6112882

EUR 1,745 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
19:56
EUR 940
Persisk Hamadan tæppe, 203x140cm
Persisk Hamadan tæppe, uld på bomuld. Fremstår med brugsspor / slitage. 203x140cm

Lot no: 6144727
19:56
Persisk Tabriz tæppe, 368x263 cm
Persisk Tabriz tæppe, uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 368x263 cm.

Lot no: 6133525
EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
19:59
EUR 268
Persisk silketæppe 167x108cm
Persisk silketæppe 167x108cm. Fremstår med brugsspor, herunder slitage på frynserne.

Lot no: 6131536
Persisk Kashmar, 390 x 295 cm.
Persisk Kashmar. Stort håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldstrend. Vinrød bundfarve med et strejf af pink, rigt dekoreret med medaljon, blomster og bladranker i overvejende blålige, beige, ferskenfarvede nuancer. 390 x 295 cm. Fremstår med skiftende farvenuance alt efter lysindfald.

Lot no: 6095640

EUR 1,611 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
20:05
EUR 1,208
Persisk Kashan, 350 x 245 cm
Persisk Kashan. Håndknyttet tæppe udført i uld på bund af bomuld med lys bundfarve samt detaljerige florale dekorationer i brunlige, grønlige, blå, enkelte røde og svagt rosa farver, 350 x 245 cm. Skiftende farvenuance alt efter lysindfald.

Lot no: 6118656

EUR 2,416 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
20:10
EUR 1,879
Persisk Zandjan tæppe, 210x135 cm.
Persisk Zandjan tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 210x135 cm.

Lot no: 6103110
EUR 456 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
20:14
EUR 322
12345...8»
My search agents