1234»   Lots per page   119 results List Gallery
Emil Thorup for Handvärk. Piano Bench, sort læder.
Emil Thorup for Handvärk. Piano Bench, hynde i sort læder, stel af sortlakeret stål. H.47, B. 95, D. 45 cm. Skruer mangler. Fremstår med håndteringsmærker.

Lot no: 6077085

EUR 779 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:31
EUR 617
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large. Grøn.
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large betrukket med Remix 933. H. 45 cm. B. 88 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodel i original emballage.

Lot no: 6110246

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
13:32
EUR 322

Lot no: 6110239

13:50
EUR 322
Jørgen Rasmussen for Engelbrechts. Seks borde og seks stole, lille (12)
Jørgen Rasmussen for Engelbrechts. Seks auditoriums borde (H. 75 cm.), samt seks højdejusterbare auditoriums stole, med stel af stål og plade/siddedele af sortlakeret træ. Fod bores fast til underlag, skruer medfølger. Fremstillet hos Engelbrechts, mærket herfra. Fremstår med kraftige brugsspor, ...

Lot no: 6209338
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
13:55
Magnus Olsen. To Stumtjenere i lakeret og galvaniseret stål. (2)
Magnus Olsen. To Stumtjenere i lakeret og galvaniseret stål. H. 174 og 177 cm. Der medfølger bøjler. Stumtjener i galvaniseret stål med enklet defekt svejsning.

Lot no: 6213099
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
15:10
Globus bar med sidebord
Globus bar. Barskab udformet som globus, monteret i stander af mørkbejdset træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker m.v. H. 91 x 80 x 51 cm. OBS. Modelfoto, leveres ...

Lot no: 6212657
EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
15:25
EUR 161
Globus bar. Barskab udformet som globus ø 50 brun uden sidebord
Globus bar. Barskab udformet som globus, monteret i stander af mørkbejdset træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker m.v. H. 90 cm Ø 51 cm. OBS! Modelfoto, leveres ...

Lot no: 6200242

EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29/05/2022
16:01
EUR 161
Flightcase/transportkasser. Sæt på fire (4)
Flightcase/transportkasser. Sæt på fire af metal og krydsfiner, monteret med ben. Mål pr. H. 57, B. 150, D. 91 cm. Fremstår med kraftige brugsspor og anløben metal. (4) Denne vare er en del af en større konkurs, der sælges hos Lauritz.com Herlev og Roskilde.

Lot no: 6209354
16:06
Globus bar. Barskab udformet som globus, hvid model
Globus bar. Barskab udformet som globus, monteret i stander af sortlakeret træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker m.v. H. 88 cm Ø 44 cm. OBS! Modelfoto, leveres ...

Lot no: 6200229

16:37
EUR 134
Dansk møbelproducent. Bænk, sortlaseret egetræ
Dansk møbelproducent. Bænk med plade af fineret sortlaseret egetræ, hynde betrukket med sort semianilin læder, runde tilspidsede ben af massiv sortlaseret egetræ. H. 45 L. 120 D. 44 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 6203977
EUR 349 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/05/2022
17:53
EUR 174

Lot no: 6203978
18:25
EUR 174
Bar set in handmade industrial design (5)
Bar set in hand-made industrial design, table with bottle shelf and chairs produced in iron with a tabletop as well as seats in wood. Table: L. 150 cm. W. 5 cm. H. 108 cm. Seats with adjustable height. (5) With an industrial design/worn look, meaning that the item is designed and produced ...

Lot no: 5846937

EUR 1,611 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
19:10
EUR 779
Kinesiske indskudsborde, 2 bordlamper og vægpanel,. 20 årh
Kinesiske indskudsborde, 2 bordlamper og vægpanel,. 20 årh. Lakeret træ med forgyldninger. Tilh. skærme med stof. Mål ca: H. 56. 42 x 33 cm. Panel: hver sektion: 91 x 30 cm. LampeH. 39 / 68 cm. Stedvise brugs- og aldersspor (9 dele)

Lot no: 6207049
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
19:20
EUR 134
Barvogn i håndlavet industrielt design
Barvogn i håndlavet industrielt design, udført i jern i sort antikbemaling med metalkurve. L. 110 cm. B. 41 cm. H. 100 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. Det kan være i form af skrammer, småbuler, mindre skævheder. Disse ...

Lot no: 5848709

EUR 564 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
19:20
EUR 295
House of Sander. LOOM highboard, hvid
LOOM highboardet er udarbejdet i MDF og har 2 skydelåger med indarbejdet glas, stel af massiv træ og metal. Mål: H155 x B110 x D40 cm. Farve: Lakeret i hvid. Vægt: 53,5 kg.

Lot no: 6204941

EUR 376 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/05/2022
19:25
EUR 174
Vitrineskab af genanvendt teaktræ
Vitrineskab af genanvendt teaktræ. Vitrineskab er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Front med to skuffer samt låge ,hvorbag hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Mål: H. 201 cm, B. 80 cm, D. 40 cm. Modelfoto.

Lot no: 6176752

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
19:35
EUR 268
Skænk af genanvendt teaktræ

Lot no: 6171414

19:40
EUR 268
Køkkentrolley i håndlavet industrielt design
Køkkentrolley i håndlavet industrielt design, udført i jern i sort antikbemaling med metalkurve. L. 150 cm. B. 82 cm. H. 79/112 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. Det kan være i form af skrammer, småbuler, mindre skævheder....

Lot no: 6028751

EUR 940 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
19:40
EUR 376
Tredelt rumdeler i sortbemalet træ med 18 ruder
Rustik tredelt rumdeler fremstillet i sortbemalet træ med profileringer. Med i alt 18 rudeinddelinger på den ene side. Hængsler i metal. H. 193,5 cm, B. 3 x 60, 5 cm.

Lot no: 6207335

EUR 188 DK, Kolding, Platinvej 29/05/2022
19:46
EUR 134
Barstole i formbøjet træ (3)
Barstole i formbøjet bejdset træ, stål samt sæder med flet. SH 76 cm. (3)

Lot no: 6182159

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
19:50
EUR 161
By Lassen. Den trætte mand fodskammel.
By Lassen. Fodskammel. Model Den trætte mand. Betrukket med fåreskind i Antrachite. Ben af røget eg. Mål: H 36, L 53, B 55 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udslagspris: 13.899 dkk

Lot no: 6193447

EUR 940 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/05/2022
19:51
EUR 537
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. 3 låger med matteret glas hvor bag hylder. Industrielt design. H. 161 cm. B. 136 cm. D. 40 cm. Modelfoto.

Lot no: 6176709

EUR 617 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
20:05
EUR 430
To armstole samt klapbord af mahogni, 1800/1900-tallet (3)
To armstole samt klapbord af mahogni, 1800/1900-tallet. Brugsslitage. (3)

Lot no: 6206435
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/05/2022
20:05
Sminkebord af teaktræ, 1960'erne
Sminkebord af teaktræ, 1960'erne. H: 71 cm. B: 75 cm. D: 40 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6212857
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 29/05/2022
20:07
Skinnevogn i jern og genbrugstræ.
Skinnevogn i jern og genbrugstræ. L. 144cm. B. 90 cm. H. 34 cm.

Lot no: 6175789

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
20:10
EUR 255
Anderssen & Voll for Muuto. 'Five Pouf XL' puf
Anderssen & Voll for Muuto. Model 'Five Pouf XL' puf. Betrukket med Remix 933. H. 45 Ø 140 cm.Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris: 17.995

Lot no: 6181439

EUR 805 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/05/2022
20:11
EUR 403
Charles Eames. Vintage three-seater bench, Herman Miller
Charles Eames. Vintage three-seater bench with a chrome-plated aluminium frame in black-varnished metal, outfitted with three shells in coloured fibreglass. Produced at Herman Miller. L 165 cm. Natural patina and usage-related traces of wear.

Lot no: 6208034
EUR 1,611 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/05/2022
20:13
EUR 1,074
PremiumOak. Dansk produceret bænk af massivt 'Natural oak' 90 x 42 cm

Lot no: 6128995

EUR 242 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 29/05/2022
20:13
EUR 188
Puf / skammel, uld
Puf / skammel, knapsyet med gråt uld, ben af børstet stål, H. 39 cm. 88x88 cm. Brugsspor samt uld lettere fnulleret.

Lot no: 6210888
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
20:19
Rullebord af mahogni, ca. 1950
Rullebord af delvis fineret og lakeret mahogni, rektangulær form med delvis afrundede ben, aflægnings hylde samt profileret topplade. Monteret på hjul. Ca. 1950. H. 69 cm. B. 52 cm. L. 75 cm. Bordet fremstår med aldersrelateret brugspræg, nogle ridser samt let bleget topplade.

Lot no: 6208547
20:19
My search agents