12345...6»   Lots per page   170 results List Gallery
To borde i massiv genanvendt træ (2)
To borde med plade i massiv genanvendt træ, stel i sortlakeret metal. Bordplade tykkelse på ca. 4,5 cm. Mål: ca H. 43 / 52 Ø. 36 / 50,5 cm. Modelfoto.

Lot no: 6176962

EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
19:15
EUR 134
Vitrineskab af genanvendt teaktræ
Vitrineskab af genanvendt teaktræ. Vitrineskab er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Front med to skuffer samt låge ,hvorbag hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Mål: H. 201 cm, B. 80 cm, D. 40 cm. Modelfoto.

Lot no: 6176749

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
19:35
EUR 268
Høj skænk
Høj skænk i massiv træ med tre skuffer i midten samt to låger bag hvilken en hylde.. Måler L. 185 cm, B. 52,5 cm og H. 87 cm. Fremstår med kantslag nederst på den ene side samt to defekte skuffer, der ikke kan åbnes.

Lot no: 6199388
EUR 134 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
19:43
Vitrineskænk af sortlakeret jern
Vitrineskænk udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. Fire låger hvor bag hylder. H. 102 cm. B. 160 cm. D. 40 cm. Modelfoto.

Lot no: 6176748

EUR 268
Automatisk intelligent toilet.
Automatisk intelligent toilet med mange features. Blandt Andet: -Berøringsfri åbning og lukning af toiletlåget. -Toiletsæde med varme. -Luft tørrer. -Massage. -indbygget bidet. -fjernbetjening med alle funktionerne. -Engelsk manual medfølger. Modelfoto.

Lot no: 6176132

EUR 1,074 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
EUR 805
Vitrineskab af sortlakeret jern
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To hylder samt to låger hvor bag hylder. H. 152 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Vægbeslag med følger. Modelfoto.

Lot no: 6176744

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
20:20
EUR 215
Anretterbord med to skuffer.
Anretterbord med to skuffer. Udført i massiv certificeret teak. H. 80. L. 135. D. 40 cm. Modelfoto.

Lot no: 6171601

20:20
EUR 201
Stort kinesisk skab, grøn antikbemaling
Stort skab i kinesisk/asiatisk stil af grøn antikbemalet træ. Front med to låger samt fem skuffer. Monteret med metalbeslag på låger. H. 185 cm. B. 98 cm. D. 50 cm. Modelfoto.

Lot no: 6171413

EUR 430 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
20:30
EUR 322
Vitrineskab af sortlakeret jern, industrielt design
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. 3 låger med matteret glas hvor bag hylder. Industrielt design. H. 161 cm. B. 136 cm. D. 40 cm. Modelfoto.

Lot no: 6171416

EUR 617 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
20:35
EUR 430
Børge Mogensen. Hyndesæt til sofa, model 2213 (8)
Børge Mogensen. Hyndesæt af patineret læder til model 2213. Fremstår med patina, heraf to hynder med hul på læder samt krakeleringer på læder. (8)

Lot no: 6189068
EUR 456 DK, Kolding, Platinvej 19/05/2022
20:43
EUR 322
Sofabord, med plade og stel af elmetræ.
Sofabord, med plade i genanvendt elmetræ og stel af hvidlakeret elmetræ. Pladetykkelse er ca. 4,5 cm. H. 45 cm. L. 135 cm. B. 75 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkelt bord unikt, variationer på plade må derfor forventes. Modelfoto!

Lot no: 6176932

EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
20:55
EUR 134
Stor todelt købmandsdisk / skuffedarium af fyrretræ, 1800/1900-tallet
Købmandsdisk / skuffedarium af fyrretræ, monteret med mange skuffer. H 123 cm, L 312 cm, D 48 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage, herunder enkelte nyere skuffer samt nogle defekter mm.

Lot no: 6207945
EUR 671 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/05/2022
21:43
EUR 805
Puf, No 5, cognacfarvet læder
Puf, No 5. Betrukket med cognacfarvet anilin læder. 'Leather Hampton', ben af messing. H. Ø. Udstillingsmodel med håndteringsmærker, snavs, ridser på ben.

Lot no: 6180066

EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
10:37
EUR 242
Fodskammel, model 'Douglas'
Fodskammel, model 'Douglas'. Betrukket med Agnes Brown. Ben af eg. H. 44 cm. B. 78 cm. D. 90 cm. Udstillingsmodel.

Lot no: 6206107

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
13:10
Muuto. Bænk af eg, model Linear Wood
Muuto. Bænk af fineret og massiv eg, model Linear Wood. H. 46, B. 170, D. 34 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto. vejl. udsalg pris 5.495

Lot no: 6106840

EUR 456 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
13:35
EUR 215
Mika Tolvanen for Muuto. Par barstole model 'Visu', hvid (2)
Mika Tolvanen for Muuto. Par barstole, model 'Visu', barstole med stel af hvidlakeret eg. H. 76 cm. SH. 65 cm. Udstillingsmodeller. (2)

Lot no: 6196998

14:44
EUR 201
Emil Thorup for Handvärk. Grand Bench, black leather.
Emil Thorup for Handvärk. Grand Bench, black leather cushion, black-varnished steel frame. H. 47, W. 140, D. 45 cm Screw missing. Features handling-related marks.

Lot no: 6077088

EUR 1,477 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
14:54
EUR 1,047
Hjemmebar af palisander med to barstole (3)
Hjemmebar af palisander, plader af sort og hvidt laminat. H. 110 cm. B. 120 cm. D. 52 cm. To barstole med stel af metal, sæder betrukket med sort skai. H. 80 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, ridser, afslag. (3)

Lot no: 6194208
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
15:18
EUR 537
Globus bar. Barskab udformet som globus, hvid model
Globus bar. Barskab udformet som globus, monteret i stander af sortlakeret træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker m.v. H. 88 cm Ø 44 cm. OBS! Modelfoto, leveres ...

Lot no: 6200229

EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
15:44
EUR 134
Multi/alkovemøbel i fineret asketræ
Multi/alkovemøbel i cirkel konstruktion. Seks delt konstruktion i formspændt fineret asketræ, isoleret. Monteret med stel i lakeret metal. Tilhørende filt til udvendig montering. Monteret med bænk/plade i fineret asketræ, stående på stel af lakeret metal indvendig. Løs hynde i uldstof. H. 200 cm....

Lot no: 6192390
EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:16
EUR 295
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large. Grøn.
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large betrukket med Remix 933. H. 45 cm. B. 88 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodel i original emballage.

Lot no: 6110248

17:28
EUR 134
Væghængt vitrineskab af sortlakeret jern
Væghængt vitrineskab uden bagbeklædning, udført i sortlakeret jern. To glaslåger med sort lakeret greb. H. 160 cm. B. 100 cm. D. 28 cm. Skabet er forberedt til hylder, disse medfølger dog ikke!. Modelfoto.

Lot no: 6171612

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
18:40
Væghængt vitrineskab af sortlakeret børstet jern
Vitrineskab i industrielt design, udført i jern med to glaslåger, Sortlakeret børstet jern. H. 160 cm. B. 70 cm. D. 25 cm. Skabet er forberedt til hylder, disse medfølger dog ikke!. Modelfoto.

Lot no: 6190707

EUR 322 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
18:50
EUR 134
Barstole i industrielt design (3)
Barstole i industrielt design med højdejustérbart stel i kraftig kæde samt sæde i genbrugstræ. Min/Max højde 74/96 cm. Modelfoto. Der bydes på 3 stole! og ikke kun 1 som afbilledet. (3)

Lot no: 6175794

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
19:00
EUR 161
Entrésæt af eg. Kommode og spejl (2)
Entrésæt af fineret eg. Kommode og spejl. 122x62 cm. H 62, 46x41 cm. Enkelte afslag. (2)

Lot no: 6193273
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 20/05/2022
19:39
Stort skab i kinesisk/asiatisk stil af grøn antikbemalet træ. Front med fire låger , tre skuffer samt fire skydelåger. Monteret med metalbeslag på fire låger. H. 190 cm. B. 110 cm. D. 50 cm. Modelfoto.

Lot no: 6176766

EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
19:45
EUR 376
Poul Heltborg. Bardisk, palisander, model HM3
Poul Heltborg. Bardisk af fineret palisander, topplade med hvid laminat, en side med fire skydelåger af glas, bag hvilke to udtræk med to skåle af rustfri stål, herunder lille udtræksplade / skærebræt med hvid laminat, 8 flaskeholder samt. Fremstillet hos Heltborg Møbler, model HM3. Litt.Domus ...

Lot no: 6205687
EUR 940 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
EUR 671
Chatol, egetræ, udskæringer, 1800'tallet
Mangler tekst Chatol af massivt egetræ med udskæringer, skråtstillede skriveklap, bag hvilken små skuffer og to låger, herunder fire skuffer. 1800'tallet. H. 94 B. 96 D. 56 cm. Fremstår med slitage, senere greb og nøgleblik, et løst ben og flere løse kantlister. Nøgler mangler.

Lot no: 6202416
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 20/05/2022
20:42
Barstole i trådjern med pude. (4)
Fire barstole i sort pulverlakeret trådjern med lys pude på sæde. H. 90 cm. B. 44 cm. D. 44 cm Modelfoto, der bydes på 4 stole og ikke 2 som afbilledet!

Lot no: 6182022

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
20:45
EUR 215
Puff nr. 9
Puff nr. 9. Betrukket med Velour Lux Dark Green. H. 40 cm. Ø 56 cm. Udstillingsmodel. I original emballage. Modelfoto.

Lot no: 6206274

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
11:03
12345...6»
My search agents