12345...7»   Lots per page   201 results ListGallery
Skrivbord
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, 1 låda vid sarg, bemålad i vitt, höjd ca 70, 90x48 cm

Lot no: 5812538
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/10/2020
10:14
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft, mässing, handtag i svärtat trä, rökfärgade glasskivor, flaskställ, höjd 75, total längd 100x45 cm

Lot no: 5812543
EUR 192 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
10:24
Herrbetjänt Fratelli Reguitti
FRATELLI REGUITTI, herrbetjänt, ljust träslag, Italien, 1960-/70-tal, bok, hjultrissor, märkt FR BREVETTATO MADE IN ITALY, höjd ca 106 cm

Lot no: 5812599
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 23/10/2020
12:28
Et par biografstole af bøgetræ (2)
Et par biografstole af bøgetræ, med lille bord på armlæn. Sæde polstret med sort uldstof. H. 98 cm. B. 65 cm. Sh. 45 cm. Fremstår med brugsspor, almindelige ridser og mærker. Skruer medfølger. (2)

Lot no: 5677700
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/10/2020
12:33
Skab med skuffer, mahogni
Skab af mahogni, brugt til opbevaring af noder, front med låge, hvorbag skuffer og nedfaldslåge af fyrretræ, greb af messing, 1 nøgle, H. 122,5 cm. L. 71 cm. B. 44 cm. Fremstår med brugsspor, dybe ridser samt bagbeklædning med lille hul.

Lot no: 5805613
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23/10/2020
13:20
Fotpall i teak 1950-tal
FOTPALL, Bröderna Andersson, 1950/60-tal, etikettmärkt, teak samt svart läder, sitthöjd ca 38, 70x40 cm

Lot no: 5812679
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/10/2020
15:24
Læderovertræk til Arne Jacobsen Myren stole. Sæt på to stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsen Myren stole. Sæt på to stk. Betrækket er fremstillet af gråt semi-anilin læder, indvendigt med 60 kg/kvm. koldskum. Patenteret design med front og ryg i ét ubrudt stykke læder. Ryg med to lynlåse, diskret placeret i stoleryggens kant. Alle overtræk er testet. Der ...

Lot no: 5754295

EUR 349 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/10/2020
18:03
EUR 87
Skrivbord björk Per Rydén
PER RYDÉN, Nybro, skrivbord,1900-talets andra hälft, björk, skiva fanerad i masurbjörk, märkt "Per Rydén AB Nybro", höjd 73, 112 x 60 cm

Lot no: 5812768
18:38
Herrbetjänt Fragtelli Reguitti
FRATELLI REGUITTI, herrbetjänt, rödbonad bok, Italien, 1970-tal, på hjultrissor, höjd ca 106 cm

Lot no: 5812784
19:07
Bardisk / bar samt fire barstole (5)
Bardisk / bar samt fire barstole af ældre omlavet cykel, monteret med topplade og skuffe til flasker af hard wood samt fire højdejusterbare barstole af sæde betrukket med cognacfarvet læder. H. 95 L. 190 D. 47 og SH. 63 cm. Cykel fremstår med brugsslitage. (5)

Lot no: 5767809
EUR 805 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23/10/2020
19:28
EUR 430
Tavlett / Psalmbokshylla
TAVLETT/ PSALMBOKSHYLLA, 1900-tal, ett skåp på vardera sida med skuren dekor, bemålad höjd ca 50, 138x23 cm

Lot no: 5812825
EUR 192 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 23/10/2020
19:48
Nattduksbord
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft, vitmålade, 2 lådor vardera, beslag i mässing, höjd ca 79, 60x48 cm

Lot no: 5812826
19:49
Serveringsvagn
SIDOBORD/SERVERINGSVAGN, 1960/70-tal, gulmetall, rökfärgade glasskivor, höjd exklusive hjul ca 58, 53x37 cm

Lot no: 5812832
19:55
Garderobe / Wandgarderobe + Besmer, hochfloriger Teppich der 1960/70er Jahre (2)
Garderobe / Wandgarderobe und hochfloriger Teppich der 1960/70er Jahre. Garderobe zur Wandaufhängung aus massivem Holz und laminierter Spanplatte, rot lasiertes Holzdekor. Ausgestattet mit fünf Haken aus weißem Kunststoff.Maße ca. H. 120 cm, B. 79 cm, T. 13 cm. Hochflorteppich Modell Malmö ...

Lot no: 5784878
EUR 150 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/10/2020
20:15
Bordsskiva
BORDSSKIVA, marmor, diameter 65 cm

Lot no: 5812888
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 23/10/2020
20:52
Herrbetjänt
HERRBETJÄNT, svarvade detaljer, två udragbara lådor, avtagbar galge, höjd 127 cm

Lot no: 5812893
20:57
Pall
PALL, 1960-tal, bemålad i vitt, textilklädsel i design av Josef Frank, höjd ca 45 cm

Lot no: 5812904
21:08
Soffbord
SOFFBORD, Italien, 1900-talets slut, dekor i form av sfinxer, glasskiva, höjd ca 40, 120x75 cm

Lot no: 5812950
21:54
Lille bord og 2 ovale spejle (3)
Lille bord af bemalet træ, kanellerede ben, front med lille skuffe, H. 78 cm. L. 62 cm. B. 44 cm. 2 ovale spejle med guldbemalede rammer, ene med facetslebet glas, 60x50 cm. 81x63 cm. Fremstår med brugsspor samt bord med flere ridser og hakker. (3)

Lot no: 5808480
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 24/10/2020
10:41
Sängram rokokostil
SÄNGSTOMME, rokokostil, 1900-talets första hälft, mahogny, skuren dekor, höjd huvudgavel ca 145, fotgavel 89, total bredd ca 103, total längd 110 cm

Lot no: 5813007
EUR 383 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 24/10/2020
11:14
Diverse bordplader - hvid laminat (5)
Fem bordplader med rektangulær plade af hvid laminat med sort kant. L. 204-208, B. 90-100 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. (5)

Lot no: 5788475
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24/10/2020
11:58
Salongsbord gustaviansk stil
SALONGSBORD med stenskiva, 1900-tal, gustaviansk stil, höjd 74, 102x64 cm

Lot no: 5813043
EUR 287 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24/10/2020
12:12
Bænk af eg og anilin læder samt strøgslebet rustfrit stål.
Bænk af ubehandlet egefiner, med stel af strøgslebet rustfrit stål. På top sæde betrukket med anilin læder. Designet af Re:collection, Danmark. L.120 B. 44 H. ca. 25 cm. Lidt ridser på stel, samt vipper.

Lot no: 5778193

EUR 322 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24/10/2020
12:25
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, utfällbar skiva, fanérat i mahogny, dekor av intarsia, på hjul, höjd ca 69, 80x45 cm, utfälld 91x80 cm

Lot no: 5813075
EUR 239 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24/10/2020
13:06
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, omkring 1900-talets mitt, ask, höjd ca 64 cm, 70x44 cm

Lot no: 5813139
EUR 144 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 24/10/2020
14:32
Sen-empire spillebord af mahogni, 1800-tallet
Sen-empire spillebord af mahogni, massiv bordplade, drejede ben. Sarg med skuffe. Opklappelig plade, 1800-tallet, H. 76 cm. L. 89 cm. B. (udslået) 88 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker.

Lot no: 5813829
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 24/10/2020
15:23
Bord Louis XV stil
BORD, Louis XV stil, 1900-talets början, förgylld, dekor i pastelage, skiva med dekor av landskap, höjd 74, 53x45 cm

Lot no: 5813211
16:28
Puff i koskind og poleret stål
Puff. Polstret med patchwork koskind. Ben af poleret stål. L. 52 cm. B. 52 cm. H. 37 cm.

Lot no: 5605234

EUR 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 24/10/2020
16:37
Dansk møbelproducent. Bænk af valnøddetræ
Dansk møbelproducent. Bænk af formbøjet indvendig og udvendig fineret valnøddetræ. H. 41 L. 138 D. 40 cm. Fremstår med lettere brugsspor, ridser og mærker.

Lot no: 5788189
EUR 268 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 24/10/2020
16:51
Globus bar. Barskab udformet som globus ø 50 brun uden sidebord
Globus bar. Barskab udformet som globus, monteret i stander af mørkbejdset træ med drejede ben på hjul. Opklappelig top/låg hvorunder rum samt holdere til inddeling til flasker, glas mv. Hylde under globussen ligeledes med inddeling til flasker m.v. H. 90 cm Ø 51 cm. OBS! Modelfoto, leveres ...

Lot no: 5729303

EUR 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24/10/2020
17:38
12345...7»