123»   Lots per page   77 results List Gallery
Luca Nichetto for Wendelbo. Skammel. Model: Aloe Stool
Luca Nichetto for Wendelbo. Skammel. Model: Aloe Stool. Stel af sortlakeret stål. Betrukekt med læder: ''Buttero Marrone.'' Mål: H 40, D 40 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udslagspris: 5.395 dkk
Lot no: 6336792
Showroom: DK, Roskilde

05/02/2023
18:17
EUR 295
EUR 201
EUR 322
To borde i massiv genanvendt træ (2)
To borde med plade i massiv genanvendt træ, stel i sortlakeret metal. Bordplade tykkelse på ca. 4,5 cm. Mål: ca H. 43 / 52 Ø. 36 / 50,5 cm. Modelfoto.
Lot no: 6171415
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
19:15
EUR 134
EUR 215
Note Design Studio for Wendelbo. Skammel. Model Mango stool
Note Design Studio for Wendelbo. Skammel. Model Mango stool. Ben af sortlakeret stål. Betrukket med møbelstof. Mål: 65x45x40 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udslagspris: 4.695 dkk
Lot no: 6336789
Showroom: DK, Roskilde

05/02/2023
19:17
EUR 295
EUR 201
EUR 322
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint 'Dark brown' eg 210 cm. Model Trapeze
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt dark brown olieret egetræ . H. 45 cm., B. 210 cm., D. 45 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Afrundede kanter og hjørner. Monteret med sort pulverlakeret trapeze metal stel. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret ...
Lot no: 6001966
Showroom: DK, Aarhus

05/02/2023
19:21
EUR 295
EUR 228
EUR 295
Line Nevers Krabbenhøft for Sofacompany. Skammel. Model: Daphne.
Line Nevers Krabbenhøft for Sofacompany. Skammel. Model: Daphne. Betrukket med Form Cream. Mål: H: 39 cm x B: 101 cm x D: 49 cm. Udstillingsmodel. Nedpakket i original emballage. Modelfoto.
Lot no: 6335309
Showroom: DK, Roskilde

05/02/2023
19:27
EUR 134
Par borde med plade i genanvendt træ
To borde med plade i genanvendt træ, stel i sortlakeret metal. Mål: ca H. 40,5 / 50 cm. Ø. 36,5 / 50 cm. Modelfoto.
Lot no: 6176735
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
19:40
EUR 147
EUR 215
Vitrineskab af genanvendt teaktræ
Vitrineskab af genanvendt teaktræ. Vitrineskab er fremstillet i massivt genanvendt teaktræ. Front med to skuffer samt låge ,hvorbag hylder med Greb i jern. Mærke. Dane line. Mål: H. 201 cm, B. 80 cm, D. 40 cm. Modelfoto.
Lot no: 6176753
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
EUR 348
EUR 268
EUR 403
Barvogn i håndlavet industrielt design
Barvogn i håndlavet industrielt design, udført i jern i sort antikbemaling med metalkurve. L. 110 cm. B. 41 cm. H. 100 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. Det kan være i form af skrammer, småbuler, mindre skævheder. Disse ...
Lot no: 5954380
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
20:10
EUR 335
EUR 268
EUR 564
Peter J. Lassen. Montana Monterey model X60100
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Monterey bænk model X6010057. Produceret i 30 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve vanilla. H. 57,7 cm, B.100 cm, D. 60 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 6337378
Showroom: DK, Aalborg

05/02/2023
20:10
EUR 215
Lot no: 6336790
Showroom: DK, Roskilde

05/02/2023
20:17
EUR 295
EUR 201
EUR 322
Køkkentrolley i håndlavet industrielt design
Køkkentrolley i håndlavet industrielt design, udført i jern i sort antikbemaling med metalkurve. L. 150 cm. B. 82 cm. H. 79/112 cm. Med industrielt design/slitagelook menes der at, varen er designet og produceret med visse skavanker. Det kan være i form af skrammer, småbuler, mindre skævheder....
Lot no: 6028751
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
20:20
EUR 415
EUR 349
EUR 940
Bar set in handmade industrial design (5)
Bar set in hand-made industrial design, table with bottle shelf and chairs produced in iron with a tabletop as well as seats in wood. Table: L. 150 cm. W. 5 cm. H. 108 cm. Seats with adjustable height. (5) With an industrial design/worn look, meaning that the item is designed and produced ...
Lot no: 5846937
Showroom: DK, Odense

05/02/2023
20:30
EUR 724
EUR 537
EUR 1,611
05/02/2023
20:40
EUR 188
EUR 242
Christian Rudolph for Sofacompany. Skammel. Model: Georg.
Christian Rudolph for Sofacompany. Skammel. Model: Georg. Betrukket med Fabio Grey Green. Ben af eg. Mål: H: 43 cm x B: 68 cm x D: 54 cm. Udstillingsmodel. Modelfoto. Nedpakket i original emballage.
Lot no: 6335317
Showroom: DK, Roskilde

05/02/2023
20:55
EUR < 125
06/02/2023
13:12
EUR < 125
Skammel. Model Georg.
Skammel. Model Georg. Ben af valnød. Betrukket med Velour Lux Navy. Mål: H: 43 cm x B: 68 cm x D: 54 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lettere spor efter håndtering.
Lot no: 6337248
Showroom: DK, Roskilde

06/02/2023
17:02
EUR < 125
Vitrineskab af sortlakeret jern
Vitrineskab udført i sortlakeret jern. Greb af sortlakeret jern. To hylder samt to låger hvor bag hylder. H. 152 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Vægbeslag med følger. Modelfoto.
Lot no: 6176745
Showroom: DK, Odense

06/02/2023
19:05
EUR 188
EUR 376
Skænk af genanvendt teaktræ
Lot no: 6244204
Showroom: DK, Odense

06/02/2023
19:15
EUR 348
EUR 268
EUR 403
123»
My search agents