My search agents   Save list   Create search agent
12»   Lots per page   58 results List Gallery
Sammlung Vintage Brustknöpfe mit Diamanten und Manschettenknöpfe aus Silber und 14 kt. Gelbgold (6)
Sammlung Vintage Brustknöpfe aus Silber und 14 kt. Gelbgold mit Diamanten im Altschliff zus. ca. 1,20 ct. Farbe: Crystal (J). Reinheit P1-P2. Nicht gestempelt, Test für 14 kt. Gelbgold. Gesamtgewicht 19,2 g. Provenienz. Gehörten dem Maler Johan von Rehling Qvistgaard (1877-1962). (6)

Lot no: 6141939
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 18/01/2022
12:17
EUR 671
Hjertevedhæng med rubin, samt ring af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Ring samt hjertevedhæng, begge udført i 8 kt. guld, hjertevedhæng med lille facetsleben rubin. Ringstr. Ø 17,75 mm. Samlet vægt ca. 2 gram. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv

Lot no: 5818174

EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 18/01/2022
17:29
EUR 161
Lykkepose. Smykker af forgyldt - og oxideret sølv (21)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: To halskæder, fem par øreringe, to armbånd, seks ringe, str. 52-56 / 16,5-17,75 mm. Stemplet: 925s. Samlet vægt 26 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (21)

Lot no: 6134725
EUR 148 DK, Aalborg, Nibevej 18/01/2022
18:58
EUR 114
Lykkepose. Smykker af forgyldt sølv samt sølv (17)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: Fem halskæder, seks par øreringe, et armbånd. Nogle stemplet: 925. Fremstår som nye og ubrugte. (17)

Lot no: 6134742
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 18/01/2022
19:00
EUR 94
Lykkepose. Smykker af sølv og ferskvands kulturperler (6)
Lykkepose. Samling smykker af ferskvands kulturperler og sølv samt andet materiale, bestående af: to halskæder, et par øreringe samt to armbånd. Stemplet: 925. Fremstår som nye og ubrugte. (6)

Lot no: 6134801
19:02
Lykkepose. Smykker af b.la. sølv og ferskvands kulturperler (9)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt sølv samt ferskvands kulturperler nogle prydet med glassten, cubic zirkonia samt andet materiale, bestående af: Fem snøre armbånd sølvdetaljer, tre armbånd med b.la glassten, en ferskvand kulturperle kæde. Stemplet: 925. Fremstår som nye og ubrugte. ...

Lot no: 6134746
19:12
Lykkepose. Smykker af forgyldt - og oxideret sølv (25)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: Otte halskæder, seks par øreringe, en løs ørering, fire armbånd. Stemplet: 925s. Samlet vægt 43 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (25)

Lot no: 6134704
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 18/01/2022
19:14
EUR 128
Lykkepose. Smykker af forgyldt- og oxideret sølv (12)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia samt andet materiale, bestående af: Fire halskæder, to par øreringe, et armbånd samt tre ringe str. 52-53 / 16,5-17 mm. Stemplet: 925s. Samlet vægt 26 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (12)

Lot no: 6134711
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 18/01/2022
19:20
House of Amber. Samling defekte ravsmykker m.m.
House of Amber. Samling defekte ravsmykker, øreringe, armbånd m.m. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret består af ca. 200.000 effekter, der sælges på auktioner hos Lauritz.com ...

Lot no: 6141433

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 18/01/2022
19:23
EUR 148
Et par forgyldte manchetknapper samt herresmykke af b.la. sølv (11)
Samling herresmykker, bestående af: Et par forgyldte manchetknapper prydet med perlemor, tre par sølv manchetknapper. Tre smykker af andet materiale. Fremstår med brugsspor. (11)

Lot no: 6130126
19:24
Smykkesæt af sølv (4)
Smykkesæt af sølv monteret med grå perler. Halskæde L 43 cm. Armlænke samt par øreringe. (4)

Lot no: 6142643
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 18/01/2022
19:34
X by Trollbeads / Troldekugler. Samling led / charms af sterlingsølv (ca. 78 stk.)
X by Trollbeads / Troldekugler. Samling led/ charms af sterlingsølv, bestående af led med bl.a. kinesiske stjernetegn, her i blandt Grisen, Hanen, Tigeren, Aben, Tyren m. fl., foruden samleled af varierende form. Samlet vægt: ca. 338 g. Fremstår med brugsspor. (ca. 78 stk.)

Lot no: 6131864
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 18/01/2022
19:48
EUR 242
Samling vintage herresmykker af 14 og 18 kt. guld (4)
En samling vintage herresmykker af 14 kt. og 18 kt. guld bestående af: Et par vintage knude-manchetknapper af 18 kt. guld. Manchetknapperne fremstår ustemplede, lødighed verificeret ved syretest. Brugsspor, bule og revne på et knude-bånd. Ø. 1,2 cm. Vægt: ca. 6,8 gr. En italiensk herrering af ...

Lot no: 6144306
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 18/01/2022
20:11
EUR 591
House of Amber. Et sæt manchetknapper, ca. 8 g
House of Amber. Et sæt manchetknapper af sterling sølv. Prydet med to stykker rav, cognac og cherry. Mål 1,8 x 0,5 cm. Vægt ca. 8 g. Vejl. udsalgspris 1.495 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Lot no: 6070654

20:11
A. Michelsen m.fl. Samling smykker af sterlingsølv (12)
A. Michelsen m.fl. Samling smykker af sterlingsølv, bestående af sæt fra A. Michelsen, designet af Eigil Jensen, bestående af broche samt et par øreclips, udført som stiliserede blade, massiv armring, idvendige mål: ca. 58 x 65 mm., blomsterbroche samt syv ringe, str. 49, 50, 54 og 57. Samlet ...

Lot no: 6144961
EUR 215 DK, Vejle, Dandyvej 18/01/2022
20:14
EUR 188
Houe of Amber. Tre armbånd og en bedekæde af ravperler, ca.
House of Amber. Tre armbånd af mælkerav. Indv. Ø ca. 5 cm. Bedekæde af cherryrav. Længde ca. 54 cm. Samlet vægt ca. 34 g. (4) Vejl. udsalgspris 3.735 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen ...

Lot no: 6146220

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/01/2022
13:04
Diamond cufflinks 18kt with brilliant cut diamonds 0.70t
Diamond cufflinks in18kt white gold and black enamel with brilliant cut diamonds 0.70ct Colour: (F-G) Top WesseltonClarity: VVS-VS measurements : Retail: 3.700€

Lot no: 6103597

EUR 2,000 BE, Antwerpen 19/01/2022
14:53
EUR 1,200
Urkæde af 8 kt. guld, ca.10,7 g. (2)
Urkæde af 8 kt. guld, model mursten. L. ca. 15 cm. er i to stykker. B. 0,7 cm. Har dobbelt sikkerhedshaspe. Vægt ca. 10,7 g. (2)

Lot no: 6147173
EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 19/01/2022
15:22
EUR 188
Toftegaard. Broche og armbånd af delvis oxideret sterlingsølv. (2)
Toftegaard. Broche og armbånd af delvis oxideret sterlingsølv bestående af stor blomsterbroche samt armring med åben front af poleret og oxideret sterlingsølv. Samlet vægt ca. 35,6 g. Broche Ø. 5 cm. Armbånd front B. 1,85 cm. Omkreds ca. 19 cm. Fremstår med håndteringsspor.

Lot no: 6123807

EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 19/01/2022
18:06
EUR 121
Toftegaard. Diverse moderne smykker af delvis oxideret sterlingsølv (4)
Toftegaard. Diverse moderne smykker af delvis oxideret sterlingsølv bestående af lille spiral vedhæng sat på snor af sort kautschuk gummi afsluttet med sølvlås. Samt vedhæng og to ringe den ene med kugledetaljer af guld. Ringstr. 56/18 og Snor L. 46,5 cm. Fremstår med håndteringsspor. (4)

Lot no: 6123838

EUR 295 DK, Vejle, Dandyvej 19/01/2022
18:29
EUR 215
Par manchetknapper af 14 kt. guld (2)
Par manchetknapper af 14 kt. guld. Vægt 6,9 g. (2)

Lot no: 6145206
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 19/01/2022
19:05
EUR 242
Smykkesæt af sølv (4)
Smykkesæt af sølv monteret med perler. Halskæde L 43 cm. Armlænke samt par øreringe. (4)

Lot no: 6147246
19:09
Lykkepose. Smykker af sølv samt forgyldt- og oxideret sølv (12)
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt- og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia, glassten samt andet materiale, bestående af: Seks halskæder samt seks armbånd. Stemplet: 925. Vægt 28 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (12)

Lot no: 6134749
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 19/01/2022
19:52

Lot no: 6134713
19:54
Montblanc. Et par manchetknapper af sterlingsølv - boks + cert. (2)
Montblanc. Et par manchetknapper af sterlingsølv, prydet med navn og logo. Medfølges af boks, serviceguide samt uudfyldt certifikat. Fremstår med minimale håndteringsspor. (2)

Lot no: 6138291
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 19/01/2022
19:56
EUR 242
Lykkepose. Samling smykker af sølv, forgyldt og oxideret sølv nogle prydet med cubic zirkonia samt andet materiale, bestående af: Tre halskæder, syv par øreringe, to armbånd samt to ringe str. 56,5 /18 mm, 57 / 18,25 mm. Stemplet: 925s. Samlet vægt 34 gram. Fremstår som nye og ubrugte. (21)

Lot no: 6134733
EUR 148 DK, Aalborg, Nibevej 19/01/2022
19:58
EUR 114
House of Amber. Halskæde og tørklædeholdere, ca. (3)
House of Amber. To stk. tørklædeholdere og en halskæde udført i cognac-, cherry- og mælkerav. Halskæde længde ca. To halskæder af rav i organisk formede perler i farverne cognac-, cherry- og mælkerav. Med skruelukning. Længde ca. 50 cm. Vægt ca. 31 g. Vejl. udsalgspris 3.185 DKK. Denne ...

Lot no: 6146156

20:06
House of Amber. Halskæde af sølv og rav, ca. 6 g
House of Amber. Design By Bukkehave. Halskæde af sterling sølv prydet med tre cognacfarvede ravperler og zirkonia sten. Længde ca. 44-46 cm. Vægt ca. 6 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.850 DKK / 246 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker ...

Lot no: 6096340

20:09
House of Amber. Manchetknapper af rav og sølv, 8 g
House of Amber. Et par manchetknapper af sterlingsølv prydet med cognacfarvet rav. Mål ca. 2,2 cm x 1 cm. Vægt ca. 8 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.595 DKK / 214 Euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs ...

Lot no: 5935009

20:48
Samling ældre og antikke smykker (11)
Samling ældre og antikke smykker iform af: Forgyldt armbånd med Kong Chr. X monogram l. 19 cm, Ring i sterlingsølv isat et poleret ravstykke ringstr. Ø16.5. Broche/vedhæng Camé i sølv (800) h. 3,7 cm, Broche/vedhæng Camé i forgyldt sølv (800) h. 3.0 cm, Forgyldt vedhæng med ...

Lot no: 6141727
EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19/01/2022
20:55
EUR 114
12»
My search agents