12345...10»   Lots per page   286 results List Gallery
C.Potter efter. Ugle i patineret bronze
C.Potter efter. Ugle i patineret bronze monteret på rund sort sokkel(fremstår med mindre ridser på sokkel) h. 31 cm. Modelfoto
Lot no: 6314158
Showroom: DK, Næstved

30/01/2023
14:36
EUR 376
EUR 295
EUR 403
Bronzeskulptur grøn patineret forestillende Justitia
Figur i grøn patineret bronze monteret på rund marmorfod forestillende Justitia retfærdighedens gudinde i romersk mytologi. Sign. Mayer. Af nyere dato H. 40,5 cm. Modelfoto
Lot no: 6314107
Showroom: DK, Næstved

30/01/2023
15:00
EUR 577
EUR 430
EUR 564
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sortmarmoreret marmor. Sign. "Mavchi" i bronzen. H. 21 cm.
Lot no: 6276405
Showroom: DK, Næstved

30/01/2023
16:27
EUR 356
EUR 228
EUR 349
C.Potter efter. Ugle i patineret bronze monteret på rund sort sokkel h. 31 cm.
Lot no: 6136764
Showroom: DK, Næstved

30/01/2023
17:00
EUR 383
EUR 295
EUR 376
12345...10»
My search agents