My search agents   Save list   Create search agent
12345...7»   Lots per page   196 results List Gallery
Ubekendt maler. 'Det fantastiske land'
Ubekendt maler. 'Det fantastiske land'. Akryl og gouache på papir. Sign. monogram KAL. Lysmål 39 x 56 cm. (53 x 70). Bemærk teksten ændret.

Lot no: 6150453
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 26/01/2022
12:27
Stor bronzefigur af ung kvinde
Stor figur i patineret bronze iform af stående ung kvinde monteret på rund sokkel af sortbroget marmor h. 77 cm. Kopi efter Pitta Luga. Af nyere dato. Modelfoto

Lot no: 6060336

EUR 832 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
13:29
EUR 644
Bronzefigur af ung kvinde
Kvinde i erotisk positur, udført i patineret bronze. H. 20 cm Ø18 cm. Monteret på rund sokkel af sort marmor. Sign. J. Patoue. Modelfoto

Lot no: 6119744

EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
13:55
EUR 215
Tomas Ribera Roig. Parti fra Cantina Puerto. (cd)
Tomas Ribera Roig. (1922-). Parti fra Cantina Puerto. Olie på lærred. Sign. på bagsiden T. Ribera 1961. 60 x 72 cm. (73 x 85). Fremstår med afskalninger.

Lot no: 6150794
14:09
Bronzeskulptur, Frihedsgudinden
Bronzeskulptur forestillende Frihedsgudinden i patineret bronze monteret på sokkel af lys broget marmor. Sign. på basen h. 60 cm. Modelfoto

Lot no: 6031555

EUR 752 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
14:11
EUR 591
Skulptur af bronze i form af Panda.
Skulptur af patineret bronze i form af siddende Panda, monteret på sokkel af marmor H. 14 cm. L 13 cm. Modelfoto

Lot no: 6074190

EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
14:27
EUR 161
Hans Degner. Akryl på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 94 x 123 cm. Signeret på bagsiden

Lot no: 6136687
14:29
Myron skulptur efter. Discos kaster af patineret bronze
Myron skulptur efter. Discos kaster af patineret bronze på sokkel af marmor h. 38 cm.

Lot no: 5967149

EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
14:43
EUR 322
Stor bronzeskulptur forestillende Amor
Stor bronzeskulptur forestillende Amor monteret på rund sokkel af mørk marmor. H. 70 cm. Kopi efter Auguste Moreau

Lot no: 6109644

EUR 779 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
14:59
EUR 617
Yelva Vermehren. Parti fra baggård på Christianshavn. cd
Yelva Vermehren (1878-1980). Parti fra baggård på Christianshavn. Olie på lærred. Sign.: 'Vermehren'. 65 x 62 (78 x 75) cm.

Lot no: 6151003
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
15:12
Skulptur i patineret bronze
Skulptur i patineret bronze på sokkel h. 17 cm L.30 cm

Lot no: 6119768
EUR 510 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
15:15
EUR 403
Hans Degner, akryl på lærred, komposition
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 80 x 177 cm. Signeret på bagsiden.

Lot no: 6143031
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
15:30
Holger Cornelius Larsen, kvindeportræt, olie på lærred
Holger Cornelius Larsen 20 årh., kvindeportræt, olie på lærred, signeret. H.107 x 61 cm (112,5 X 66,5 CM)

Lot no: 6147766
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
15:33
Katrine Rugaard. Fire maske kompositioner. cd (4)
Katrine Rugaard. Fire maske kompositioner. Akryl på lærred. Alle sign. på bagsiden. 80 x 80 (85 x 85) cm. (4)

Lot no: 6145954
EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
15:45

Lot no: 6136811
17:31
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 150 cm. Signeret på bagsiden. Lærred med reparation.

Lot no: 6067867
EUR 483 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
18:00
EUR 376
Søren Christian Bjulf, fiskerkonerne på Gl. Strand, olie på lærred
Søren Christian Bjulf (1890-1958). Motiv fra fiskerkonerne på Gl. Strand, olie på lærred, signeret. H.60 x 89 cm (72 x 101 cm)

Lot no: 6151010
18:16
EUR 242
Antoni Adamski cd. Akryl på lærred. Komposition
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 140 x 120 cm. Se kunstnerprofil her

Lot no: 6140868
EUR 456 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
18:34
EUR 349
Berit Pedersen, abstrakt komposition
Berit Pedersen f. 1964, abstrakt komposition, akryl på lærred, sign. BP samt sign. på bagsiden Berit Pedersen-2021, 100x140 cm. U.R.

Lot no: 6097104
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
18:37
EUR 268

Lot no: 6123650
18:48
EUR 349
Merete Hertz 'Efterår'
Merete Hertz 'Efterår' Akryl på lærred. Sign. MH 96. 45 x 56(48 x 59)cm

Lot no: 6147350
19:03
Liliana Windinger 'Nærbilleder af fire kvinder'
Liliana Windinger 'Nærbilleder af fire kvinder'. Akryl på lærred. 100 x 140 (107 x 147 ) cm.

Lot no: 6141540
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:06
EUR 228
Roald Ditmer. Par abstrakte kompositioner (cd2)
Roald Ditmer (f. 1959). Par abstrakte kompositioner. olie på lærred, signeret Roald Ditmer P. 30 x 30 (34 x 34) cm. (2)

Lot no: 6151013
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 26/01/2022
19:18
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på lærred 100 x 150 cm. Signeret på bagsiden.

Lot no: 6105619
19:30
EUR 161
Ubekendt kunstner. Skulptur af kvinde
Ubekendt kunstner. Skulptur af kvinde i patineret metal. H. 30 cm. B. 32 cm.

Lot no: 6150985
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:57

Lot no: 6126373
EUR 161
Komposition af Antoni Adamski f. 1955. Akryl på lærred. sign. Mål H. 150 x 110 cm. Se kunstnerprofil her

Lot no: 6140887
20:04
EUR 349
Ubekendt kunstner. Figur af keramik
Ubekendt kunstner. Figur af keramik. Ej signeret. H. 18 cm.

Lot no: 6149545
20:10
Bjarne Wilhjelm Nielsen. Figur af keramik
Bjarne Wilhjelm Nielsen (1917-1987) Figur af keramik. Sign. BWN 1987. H.26 cm.

Lot no: 6149551
20:12
Jens Chr. Bennedsen (cd). Landskabsmotiv med stråtækte gårde, olie på lærred
Jens Christian Bennedsen (1893-1967). Landskabsmotiv med stråtækte gårde, sign. Chr. Bennedsen. Olie på lærred. 67 x 107 cm. (90 x 131) cm.

Lot no: 6148978
EUR 161 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
20:25
12345...7»
My search agents