12345...7»   Lots per page   196 results List Gallery
Skulptur i patineret bronze 'Danaid'
Skulptur i patineret bronze iform af liggende kvinde 'Danaid'. Sign. Rodin. H. 9 cm L. 22 cm (kopi efter Auguste Rodin f. 1840-1917) indeholder støbe rest

Lot no: 6131709

EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
16:19
EUR 161
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på plade (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 59x53 cm (cd)

Lot no: 6208848
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
16:25
Skulptur af grønpatineret bronze i form af kvinde
Skulptur af grønpatineret bronze, iform af liggende kvinde monteret på sokkel h. 25 cm l. 26 cm. Modelfoto

Lot no: 6115278
EUR 510 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
16:43
EUR 376
Peter Nyborg. 'Paradise Lost'
Peter Nyborg, født 1937. 'Paradise Lost' . Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 136 x 47 cm.

Lot no: 6205666
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:14
EUR 201
Bo Sigvardson. 6 kompositioner, akryl på plade (cd) (6)
Bo Sigvardson (1952-2019). 6 kompositioner, akryl på plade, signeret. 20x15 cm. (6)

Lot no: 6207872
17:28
Blund Sørensen. Komposition. cd
Blund Sørensen, 20. årh..Komposition. Akryl på lærred. Sign. 104 x 99 cm. ( 108 x 103 cm.)

Lot no: 6197162
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:30
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 122x244x11 cm. (cd)

Lot no: 6202511
EUR 671 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20/05/2022
17:39
EUR 268
Daphne Golman. Komposition cd
Daphne Golman (f. 1975-). Komposition. Sign. DMA. Samt på bagsiden 'Daphne M Golman 1999'. Akryl på lærred. 78,5 x 97 cm. (85 x 105) cm. cd

Lot no: 6203541
17:43
Ubekendt kunstner. Komposition
Ubekendt kunstner. Komposition, akryl på papir. Signeret Vivi og dateret 93. Lysmål 62x86 cm (78x102 cm)

Lot no: 6193109
18:31
N. Wehlmann Englandskab. Olie på lærred
N. Wehlmann (1900-tallet). Englandskab. Olie på lærred, sign. N. Wehlmann. 43 x 33 cm (54 x 42) cm.

Lot no: 6197122
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2022
18:38
Kinesisk kadrejermaleri. Olie på lærred
Kinesisk kadrejermaleri. Olie på lærred. usign. ca. 1900. 92x66 cm. (102x76 cm)

Lot no: 6201505
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 20/05/2022
18:40
Bo Sigvardson. Komposition, akryl på lærred (cd)
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, signeret. 80x100 cm. (cd)

Lot no: 6191196
18:51
Evan Wulff, komposition, olie på lærred
Evan Wulff 1900-tallet, interiør, olie på lærred, signeret. H.50 x 40 cm (70 x 60 cm)

Lot no: 6189729
19:21
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, signeret. 87x66 cm. (cd)

Lot no: 6191190
19:27
Hanne Mix Mikkelsen. 'Birkestammer'
Hanne Mix Mikkelsen (f. 1962). 'Birkestammer', akryl på lærred, sign. H. Mix Mikkelsen. 60 x 80 cm. Uden ramme.

Lot no: 6191280
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
19:28
Pia Birgitte Stenderup. Komposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Komposition, akryl på lærred, sign. PB. 120 x 90 cm. Uden ramme.

Lot no: 6202996
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 20/05/2022
19:39
EUR 201
Mette Harbo. Komposition, akryl på lærred (cd)
Mette Harbo (f. 1958). Komposition, akryl på lærred. Signeret Mette Harbo 2004. 120 x 100 cm (126 x 105 cm).

Lot no: 6197437
20:56
Peter Nyborg. 'Severn with Storms'
Peter Nyborg, født 1937. 'Severn with Storms' . Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 140 x 56 cm. ( 143 x 59 cm.)

Lot no: 6201630
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
09:00
EUR 268
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 61x50 cm (cd)

Lot no: 6198326
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
09:33
Pia Birgitte Stenderup. Figurkomposition
Pia Birgitte Stenderup (f. 1968). Figurkomposition, akryl på lærred, sign. PB. 100 x 100 cm. Uden ramme.

Lot no: 6025710
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
10:00
EUR 201
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på plade, usigneret. 61x47 cm (cd)

Lot no: 6198297
10:45
Arne Overbye. Landskabs maleri (cd)
Arne Overbye. Landskabs maleri, olie på lærred. 'Oksbøl plantage'. Signeret Overbye. 46x66 cm.(48x68 cm). (cd)

Lot no: 6191728
12:15
Bozena Ossowski, komposition (cd)
Bozena Ossowski f.1964, komposition, mixed-media på lærred, sign. 100x100 cm. U.R.

Lot no: 6209218
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2022
12:26
EUR 94
Peter Nyborg, ' To Sea A raven '
Peter Nyborg, født 1937. ' To Sea A raven ' . Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 80 x 80 cm. ( 82 x 82 cm.)

Lot no: 6201637
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 21/05/2022
12:53
EUR 201
Line B. Maskekomposition. cd
Line B. Maskekomposition. Akryl på lærred. Sign.: Line B. 98 x 99 (102 x 103) cm.

Lot no: 6200753
13:08
EUR 134
Peter Nyborg, 'To Banners'
Peter Nyborg, født 1937. 'To Banners' . Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden. 144 x 47 cm.

Lot no: 6201625
13:18
EUR 268
Bronzeskulptur, Abstrakt erotisk skulptur
Bronzeskulptur, Abstrakt skulptur, øverste del af kvindetorso med hoved og arme i bronze, monteret på sokkel af sort marmor. Sign. i bronzen. H. ca. 72 cm. Af nyere dato.

Lot no: 6209331

EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2022
13:53
EUR 349
Bronzeskulptur, poserende bodybuilder
Bronzeskulptur, poserende bodybuilder i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" Af nyere dato. H. 42 cm. B. 31 cm.

Lot no: 6209333

EUR 430 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2022
13:54
EUR 242
Alexander Butcher. 'Botched Surgery'
Alexander Butcher (f. 1999). 'Botched Surgery', akryl på lærred, sign. A. Butcher, på bagsiden sign. og dateret 2021. 100 x 80 cm. Uden ramme.

Lot no: 6131027
EUR 483 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:32
EUR 349
Bo Sigvardson (1952-2019). Komposition, akryl på lærred, signeret. 75x61 cm (77x63 cm). (cd)

Lot no: 6194098
14:47
12345...7»
My search agents