My search agents   Save list   Create search agent
12345...9»   Lots per page   258 results List Gallery
ArtDeco skulptur af patineret bronze
Skulptur af patineret bronze forestillende kvinde i Art-Deco stil. Monteret på rund sokkel af marmor. Sign. på basen. Højde 37 cm

Lot no: 6135341

EUR 376 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/01/2022
18:44
EUR 322
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. H. 36 cm.

Lot no: 6144142

EUR 215 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
19:00
Bronzeskulptur, poserende bodybuilder
Bronzeskulptur, poserende bodybuilder i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" Af nyere dato. H. 42 cm. B. 31 cm.

Lot no: 6143542

EUR 430 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
19:05
EUR 242
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 75 cm.

Lot no: 5791916

EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
19:10
EUR 430
Willy Dannerfjord Vinterlandskab. Olie på lærred
Willy Dannerfjord (1904-1960). Vinterlandskab. Olie på lærred. Sign. W. Dannerfjord. 43x32 cm (54x43 cm)

Lot no: 6148462
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 22/01/2022
19:15
Bronzeskulptur, kvindebuste
Bronzeskulptur, kvindebuste i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" Af nyere dato. H. 38 cm. B. 25 cm.

Lot no: 5790752

19:15
EUR 148
Jette Botchinsky, 'The last Cheetah', mixed media på plade (cd)
Jette Botchinsky f.1943. 'The last Cheetah', mixed media på plade, signeret og dateret 1998. H.66 x 46 cm (76 x 56 cm)

Lot no: 6146748
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/01/2022
19:17
EUR 148
Ubekendt kunstner. Figurkomposition
Ubekendt kunstner. Figurkomposition. Akryl på lærred. Usign. 98 x 121 (100 x 123) cm.

Lot no: 6147919
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
19:19
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Preiss" Af nyere dato. B. 16 cm. H. 35 cm.

Lot no: 5793508

EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
19:20
EUR 161
Lars Fantasiformidler Elgidh. Abstrakt komposition
Lars Fantasiformidler Elgidh, (f. 1973). Abstrakt komposition betitlet ' Jeg forventer intet - jeg håber ' akryl på lærred. Sign. og dateret Lars Elgidh 2021. Uindr. 140 x 100 cm. Læs kunstnerprofil her

Lot no: 6144957
EUR 322 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22/01/2022
19:21
EUR 174
Lene Lemaitre. Abstrakt Komposition.
Lene Lemaitre. Abstrakt Komposition Akryl på lærred. Signeret og dateret 2021 samt betegnet. 70 x 90 cm.

Lot no: 6134213
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22/01/2022
19:24
Bronzeskulptur, egyptisk kvinde
Bronzeskulptur, egyptisk kvinde i patineret bronze, monteret på sokkel i sort marmor. Sign. Carova i bronzen. L. 31 cm. D. 12 cm. H. 21 cm.

Lot no: 5429700

EUR 255 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
19:25
EUR 148
Symon. Portræt af kvinde. Olie på lærred
Arie Smit Symon (1947-2020). Portræt af kvinde. sig symon i monogram 1997 Olie på lærred 76 x 69 cm UR.

Lot no: 6144866
EUR 403 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22/01/2022
19:26
EUR 201
Bronzeskulptur, poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. i bronzen. H. 35 cm. B. 16 cm.

Lot no: 5442714

19:30
EUR 121
Erotisk bronzefigur i form af kvinde på stol
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Preiss" Af nyere dato. H. 33 cm.

Lot no: 6140125
EUR 161 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
19:31
EUR 161
Antoni Adamski. Komposition med model (cd)
Antoni Adamski (f.1955). Komposition med model. Akryl på lærred. Sign. Adamski. 80 x 60 (84 x 64) cm.

Lot no: 6140140
EUR 322 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
19:35
EUR 94
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i poleret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. Milo i bronzen. H. 33 cm. B. 43 cm. Af nyere dato.

Lot no: 5460118

EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
19:35
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. H. ca. 36 cm. Af nyere dato.

Lot no: 5436191

19:40
Ulf Røll Larsen, CD. Komposition. Akryl på lærred
Ulf Røll Larsen (f. 1948), CD. Komposition. Akryl på lærred. Sign. Ulf Røll.100 x 90 cm. (104 x 94 cm.)

Lot no: 6147623
EUR 134 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/01/2022
19:45
Bronzeskulptur, poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. H. ca. 43 cm. Af nyere dato.

Lot no: 5896541

19:45
EUR 134
Bronzeskulptur, dansende kvinde
Bronzeskulptur, dansende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "D. H. Chiparus" i bronzen. Af nyere dato. H. 47 cm.

Lot no: 5425434

19:50
EUR 255
Steen Valde Larsen. 'Portræt af Nash' Cd
Steen Valde Larsen (1964-2011) 'Portræt af Nash' Olie på lærred. Sign. Valde Larsen 99. 100 x 80(112 x 92)cm. Blændramme fremstår med skævhed.

Lot no: 6143390
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 22/01/2022
19:53
EUR 87
Abstrakt bronzeskulptur
Bronzeskulptur, abstrakt i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 67 cm.

Lot no: 5791908

EUR 698 DK, Odense, Kratholmvej 22/01/2022
19:55
EUR 510

Lot no: 5436251

Bronzeskulptur, liggende Tiger
Bronzeskulptur, liggende leopard i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 17 cm. B. 22 cm. L. 33 cm.

Lot no: 5789104

20:05
EUR 134
Hans Degner. Akryl på plade. Komposition.
Hans Degner, født 1964. Abstrakt komposition. Akryl på plade 82 x 139 cm. Signeret på bagsiden

Lot no: 6067875
EUR 322 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/01/2022
20:07
EUR 215
Bronzeskulptur, poserende par
Bronzeskulptur, poserende par, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. H. 42 cm. Af nyere dato.

Lot no: 5790737

20:10
EUR 134
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. H. 35 cm.

Lot no: 5790669

20:15
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. Milo i bronzen. H. 33 cm. B. 43 cm. Af nyere dato.

Lot no: 6028031

20:20
EUR 101
Napoleon, lille figur af bronze, 1800-tallet
Lille figur i form af Napoleon af patineret bronze monteret på rektangulær sokkel, 1800-tallet. Mål inkl. sokkel: H. 10. L. 11,5 cm.

Lot no: 6145331
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 22/01/2022
20:22
EUR 201
12345...9»
My search agents