Lots per page   5 results List Gallery
General Electric Company: Vintage industriel gadelampe
General Electric Company: Vintage industriel gadelampe med skærm af glas. L 83 cm. Brugsspor samt patina. Beslag til hjørnemontering.

Lot no: 6209162
EUR 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
18:46
EUR 114
Ældre gadelampe, omkr. 1900
Ældre gas-gadelampe, senere ombygget til el, omkr. 1900. Totallængde ca. 440 cm. H. over jorden ca. 380 cm. Fremstår med kraftig slitage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Gadelampen har stået som belysning ved det gamle lægehus i Bredsten, ses på sidste foto.

Lot no: 6208084
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:50
EUR 268
Poul Henningsen. A pair of PH 4,5/3 outdoor lamps copper (2)
Poul Henningsen. A pair of PH 4,5/3 outdoor lamps made in patinated copper. Designed in 1966. Produced by Louis Poulsen. Ø 45 cm. Features usage-related traces of wear, patinated, minor bias and a few missing screws (2)

Lot no: 6195035
EUR 1,611 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2022
15:14
EUR 1,074
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel. Seks fakkellamper (6)
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel. Seks Fakkellamper, udendørslamper, model W250 af sortlakeret støbt aluminium med skærme af glas. H. 34 cm. Fremstår med brugsspor. (6)

Lot no: 6208427
EUR 403 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24/05/2022
19:36
Nordlux udendørs LEDlamper (10)
Nordlux udendørs lamper til vægmontering, model Flint Square/Artego. Fremstår nye og ubrugte i original emballage. Billede 4 og 5 er modelfoto. (10)Specs. Inkl. 8W LED-modulpære 230V 468 Lumen 3000 Kelvin 3000 tænd/sluk 20000 brændetimer IP54 godkendt 15*15*5 cm

Lot no: 6212257
EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 25/05/2022
20:57
EUR 215
My search agents