12345...30»   Lots per page   889 results List Gallery
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillanter. Ringstr. 56 Ø17,8 mm. Vægt 2,2 g.

Lot no: 5948749

EUR 322 DK, Roskilde, Store Hedevej 29/05/2022
08:01
EUR 242
Christine Bukkehavring med 2 diamanter, sterling sølv, str. 60
Christine Bukkehave ring udfært i sterling sølv, prydet med 2 diamanter. Samlet ca. 0.01 ct. Ringstr. ca. 19,10 mm. Ø = str. 60. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211211

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
08:02
Christine Bukkehave ring med lapis lazuli, sterling sølv
Christine Bukkehave ring udført i sterling sølv, prydet med lapis lazuli. Ringstr. ca. 16,50 mm. Ø = str. 52. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211208

08:08
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.11 ct. Ringstr. 56, Ø 17,8 mm. Vægt 0,7 g. Modelfoto

Lot no: 6041792

EUR 228 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:12
EUR 174
Christine Bukkehave ring med diamanter af sterling sølv, str. 55
Christine Bukkehave ring udført i sterling sølv, prydet med 8 diamanter. Samlet ca. 0.04 ct. Ringstr. ca. 17,50 mm. Ø = str. 55. Vægt ca. 3,8 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211212

08:14
Brillantring aus 14 kt. Weißgold, Mittelstein ca. 1.01 ct.
Brillantring aus 14 kt. Weißgold mit einem Brillanten ca. 1.01 ct. Farbe: Top Cape (K). Reinheit: VS1 umkränzt von zahlreichen Brillanten zus. ca. 0.17 ct. Farbe: River-Top Wesselton (D-F). Reinheit: VS. Insgesamt ca. 1.18 ct. Ringgr. 17,25 mm/ 54. Ausstellungsstück. Minimale Gebrauchsspuren. ...

Lot no: 6168959

EUR 4,027 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:15
EUR 3,221
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø17,1 mm. Vægt 1,3 g.

Lot no: 6140084

EUR 255 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:19
EUR 201
Christine Bukkehave ring med lapis lazuli, sterling sølv, str. 60
Christine Bukkehave ring udført i sterling sølv, prydet med lapis lazuli. Ringstr. ca. 17,75 mm. Ø = str. 56. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211206

08:20
Christine Bukkehave ring af sterling sølv
Christine Bukkehave ring udført i sterling sølv, prydet med 8 diamanter. Samlet ca. 0.04 ct. Ringstr. ca. 18½ mm. = str. 58. Vægt ca. 4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Lot no: 6211207

08:26
Kranz & Ziegler, Couture Soft Gents / herrering af 14 kt. rosa guld, str. 64.
Kranz & Ziegler Couture "Soft" Gents / herrering udført i 14 kt. rosa guld, massiv ringskinne. Ringstr. 20,25 mm. Ø. = str. 64. Vægt ca. 7,9 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Lot no: 6040110

EUR 591 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
08:32
EUR 430
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld.
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld. Prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.18 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 1,5 g.

Lot no: 6150526

EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:33
EUR 242
Kranz & Ziegler, Edge Gents / herre ring, 14 kt. guld str. 67½
Kranz & Ziegler "Edge" Couture, Gents / Herrering udført i 14 kt. guld, massiv kantet ringskinne. Ringstr. 21,30 mm. Ø. = str. 67½. Vægt ca. 7,5 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Lot no: 6040768

08:38
EUR 430
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld med front udformet som et hjerte prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 1,8 g.

Lot no: 6102109

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:42
EUR 242
Ring med diamanter, 14 kt. rosa guld
Ring udført i 14 kt. rosafarvet guld, prydet med diamanter, samlet ca. 0.465 ct. Farve: Wessselton/H. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,6 gram.

Lot no: 5817764

EUR 644 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
08:44
EUR 430
Solitaire diamantring af 14 kt. guld
Solitaire diamantring af 14 kt. guld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 48,5, Ø15,4 mm. Vægt 1,6 g.

Lot no: 6181324
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
08:49
EUR 201
Kranz & Ziegler Couture ring med brillanter, 14 kt. hvidguld, str. 53
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17 mm. Ø. = str. 53. Vægt ca. 3,8 gram. Vejl. pris er 6.495,-.

Lot no: 6035423

EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 29/05/2022
08:50
EUR 322
To ringe af 14 og 8 kt guld (2)
To ringe af 14 og 8 kt guld med syntetiske stene, spinel og safir. Ringstr. 57 og 63, 18,1-20,0 mm. Samlet vægt 8,7 g. (2)

Lot no: 6182095
09:00
EUR 201
To ringe af 14 kt. hvidguld med brillanter (2)
To ringe af 14 kt. hvidguld prydet med brillanter ialt 0.77 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI. Ringstr. 50 ø 15,8 mm. Samlet vægt ca. 3,6 g. Certifikat medfølger (2)

Lot no: 6048640

EUR 1,812 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
09:04
EUR 1,208
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med dråbeslebne og brillantslebne diamanter med på ialt ca. 0.31 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55 Ø 17,4 mm. Vægt 1,9 g.

Lot no: 6130512

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
09:07
EUR 403
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt.hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt.hvidguld prydet med en brillant på 0.05 ct. omkranset mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 1,5 g.

Lot no: 6094380

EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
09:13
EUR 188
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 55, Ø17,4 mm. Vægt 1,3 g.

Lot no: 6140081

09:22
EUR 201
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med brillanter, ialt ca. 0.11 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Vægt 1,8 g.

Lot no: 6122652

09:35
EUR 201
Solitaire ring af 18 kt. rhodineret guld
Solitaire ring af 18 kt. rhodineret guld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.35 ct. flankeret af mindre brillantslebne diamanter. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Ringstr. 46, Ø 14,6 mm. Vægt 2,1 g.

Lot no: 6181120
EUR 752 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
09:36
EUR 483
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld med prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 51 Ø 16,2 mm. Vægt 0,5 g. Modelfoto

Lot no: 6041603

EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
09:38
EUR 121
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med brillanter, ialt ca. 0.07 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 55 Ø 17,4 mm. Vægt ca. 1,2 g.

Lot no: 6122782

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
09:45
EUR 161
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld. Prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.17 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed SI. Ringstr. 55,5, Ø 17,6 mm. Vægt 1,5 g.

Lot no: 6150395

09:47
EUR 242
Pandora m. fl. Fem ringe af sterlingsølv (5)
Pandora m. fl. Fem ringe af sterlingsølv. En rosaforgyldt. En prydet med en orange citrin. Flere prydet med cubisk zirkonia. Ringstr. 56. Ø 17,8 mm. Samlet vægt 13,4 g. (5) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle ...

Lot no: 6207143

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
09:54
Fire ringe af 8 og 9 kt. guld med cubiske zikoner (4)
Fire ringe af 8 og 9 kt. guld med cubiske zikoner. Samlet vægt 8 g. Str. 54, 55, 56, 57. Vejl. udsalgspris samlet 5.400 DKK. (4) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6205770

09:54
EUR 215
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld. Prydet med brillantsleben diamant, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55,5, Ø 17,6 mm. Vægt 1,9 g.

Lot no: 6150340

EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 29/05/2022
11:07
EUR 174
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillanter, ialt ca. 0.06 ct. Ringstr. 55 Ø 17,1 mm. Vægt 1,9 g.

Lot no: 6122461

11:08
EUR 174
12345...30»
My search agents