12345...31»   Lots per page   901 results List Gallery
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld.
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld. Prydet med brillantsleben diamant, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 1,7 g.

Lot no: 6150349

EUR 295 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:00
EUR 174
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld prydet med brillantsleben diamant, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54,5, Ø 17,2 mm. Vægt 1,9 g.

Lot no: 6150322

16:04
EUR 174
Diamonds By Frisenholm. Solitärbrillantring aus 14 kt. Gelbgold mit Brillant ca. 0.31 ct.
Diamonds By Frisenholm. Solitärbrillantring aus 14 kt. Gelbgold mit einem Brillanten ca. 0.31 ct. Farbe: Wesselton (H). Reinheit SI. Ringgr. 56 Ø 17,8 mm. Gewicht 2,3 g.

Lot no: 6121839

EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:05
EUR 617
14 ringe fra Skagen design (14)
14 ringe fra Skagen design, udført i stål, nogle forgyldte, forsølvede, to i sort rhodineret stål. Seks prydet med similisten, Syv ring str. 52, Ø 16,5 mm, seks i ring str. 55, Ø 17,4 mm. en ring str. 58 Ø 18,4 mm. Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der ...

Lot no: 6184538

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:07
Bræmer Jensen ring af 14 kt. guld, str. 53
Bræmer Jensen, ring udført i 14 kt. guld, afrundet kvadratisk massiv ringskinne. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 5,7 gram.

Lot no: 6176362

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:09
EUR 268
49 Diamonds By Frisenholm. Roset brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Roset brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 53, Ø 16,8 mm. Vægt 0,4 g. Modelfoto

Lot no: 6041511

EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:16
EUR 161
Ring med 2 brillanter, ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, snoet delvis satineret front, prydet med 3 brillanter. Samlet ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,20 mm. = str. 54. Vægt ca. 6,3 gram.

Lot no: 6176407

EUR 510 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:20
EUR 376
4 forskellige ringe af sterling sølv, str. 51 (4)
Fire forskellige ringe udført i sterling sølv, bestående af forgyldt med cubic zirkonia, oxideret sterling sølv med markasitter. oxideret med stjerne med cubic zirkonia. Samt en med oval onyx indsats. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på ...

Lot no: 6195205

EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:24
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 50. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. Ringstr. 16 mm. Ø = str. 50. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6200142

16:25
Bræmer Jensen ring med brillanter, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld, str. 53
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld massiv kantede ringskinne, prydet med 10 brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 6,6 gram.

Lot no: 6007078

EUR 752 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:31
EUR 537
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 18 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 18 kt. guld prydet med baguette,-og brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 53, Ø 16,8 mm. Vægt 2,3 g.

Lot no: 6150143

EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:31
EUR 537
Ring af oxideret guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. oxideret guld, satineret overflade. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54.

Lot no: 5921429

EUR 295 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:31
EUR 161
Samling på 4 ringe af sølv mm. str. 59 (4)
Samling på 4 ringe udført i sterling sølv, forskelligt udtryk og dekoration, ringstr. 59. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6195243

16:34
Lund Copenhagen m.fl. Fem ringe af sterling sølv. (5)
Lund Copenhagen m.fl. Fem ringe af sterling sølv. En prydet med en lyseblå topas. Flere prydet med similisten. En ring udgjort af fire særskilte. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Stemplet 925. Samlet vægt 20,9 g. Vejl. udsalgspris ca. 2.390 DKK. (5) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i ...

Lot no: 6199460

16:41
EUR 94
Bræmer Jensen, solitairering med brillant på ca. 0.015 ct. 14 kt. guld, str. 54
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, hamret overflade med glat bånd, prydet med brillant på ca. 0.015 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 4 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,6 gram.

Lot no: 5918516

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:42
EUR 255
Samling på 5 ringe af sølv mm. Str. 53-54 (5)
Samling 5 ringe udført i sterling sølv mm. med forskellig udtryk og dekoration, betsående af 4 ringe af sterling sølv, ring med stjerne og cubic zirkonia, ring med hæmatit, ring med 3 cubic zirkonia. og ring med cirkelformet front. Samt en keramisk ring. Dette varenr. er en del af en større ...

Lot no: 6195175

EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:44
EUR 87
4 ass. ringe af sterling sølv, str. 53. (4)
4 ass. ringe udført i sterling sølv. ene oxideret, ene med labradorit og 2 med onyx. Ringstr. 17 mm. Ø = str. 53. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Lot no: 6198209

16:46
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld.
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld. Prydet med otte baguettslebne diamanter og 14 mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.19 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54,5 Ø 17,25 mm. Vægt 1,9 g.

Lot no: 6160841

EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:47
EUR 268

Lot no: 6150149

16:51
EUR 537
Bræmer Jensen, ring af 14 kt. guld, str. 54
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld, prydet med omløbende oxideret bånd. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,5 gram.

Lot no: 6176272

EUR 349 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
16:53
EUR 228
Bræmer Jensen, ring af 14 kt. rosa guld og hvidguld, str. 53
Bræmer Jensen, ring udført i 14 kt. rosa guld, massiv ringskinne med kant af 14 kt. hvidguld. Bredde ca. 6 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 8 gram.

Lot no: 5918467

EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
17:04
EUR 376
Lillefinerring med 4 brillanter, ca. 0.08 ct. 14 kt. guld, str. 47
Ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, prydet med 4 brillanter. Samlet ca. 0.08 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 15 mm. = str. 47. Vægt ca. 5,5 gram.

Lot no: 5717921

EUR 779 DK, Odense, Kratholmvej 20/05/2022
17:10
EUR 510
Rabinovich. Tre ringe af sterlingsølv (3)
Rabinovich. Tre ringe af sterlingsølv. En med ferskvandsperle, en cubisk zikoner. Str. 52, 53, 55. Samlet vægt 16,5 g. Vejl. udsalgspris samlet 2.740 DKK. (3) Denne vare er en del af konkursen fra guldsmeden i Humlebæk centret, der sælges hos Lauritz.com Herlev. Se og byd på alle varerne her

Lot no: 6191329

17:13
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld. Prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 1,3 g.

Lot no: 6150423

EUR 376 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:15
EUR 242
Alliancering af 18 kt rosaguld
Alliancering af 18 kt rosaguld prydet med prinsesseslebne diamanter på ialt ca. 0.35 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55, Ø17,1 mm. Vægt 2,5 g.

Lot no: 6080681
17:16
EUR 510
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld med brillant på ca. 0.02 ct, str. 53
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17 mm. Ø = str. 53. Vægt ca. 3,4 gram.

Lot no: 6035440

17:20
EUR 295
Willy Krogmar. Diamantring - ca. 1.06 ct.
Willy H. Jacob Krogmar, Bagsværd 1943-83. Diamantring af 14 kt. guld med front i organisk udformning, prydet med en old-cut diamant på ca. 1.06 ct. Farve: Crystal (J), Klarhed: P2. Ringstr. 48/Ø15,3 mm. Vægt: 7,2 g. Ca. 1950-60erne.

Lot no: 6196996
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
17:24
EUR 591
Ole Lynggaard. Love You ring af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. Love You ring, udført af 18 kt. hvidguld, print på underside med indskription LOVE. B: mellem 1-3 mm. Vægt 4,9 gram. Ringstr. 50, Ø 15,8 mm. Fremstår som ny

Lot no: 6176767
17:27
EUR 510
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld. Prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55, Ø 17,4 mm. Vægt 1,4 g.

Lot no: 6150418

17:38
EUR 242
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 18 kt. guld prydet med baguette,-og brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 2,2 g.

Lot no: 6150159

17:39
EUR 537
12345...31»
My search agents