My search agents   Save list   Create search agent
12345...26»   Lots per page   770 results List Gallery
Hjertering m/ diamanter, 9 kt hvidguld, 0.10 ct.
Hjertering med diamanter samt rillet ringskinne udført af 9 kt guld prydet med talrige små brillanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Farve: P. Ringstr. 16,5./ 52. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.

Lot no: 5490873

EUR 148 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26/01/2022
12:06
EUR 114
Brillantring af 14 kt hvidguld
Brillantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebne diamanter, ialt ca. 0.73 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed SI-P2. Ringstr. 54,5, Ø 17,4 mm. Vægt 2,8 g.

Lot no: 6107725
EUR 671 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
12:06
EUR 537
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld med front udformet som et hjerte prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 1,8 g.

Lot no: 6102109

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
12:09
EUR 242
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld prydet med diamanter med forskellige slibninger, brillanter ialt ca. 0.19 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54 Ø 17,1 mm. Vægt 1,8 g.

Lot no: 6130635

EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
12:45
EUR 322
Kranz & Ziegler Couture ring med aventurin kvarts og brillant, str. 52
Kranz & Ziegler Couture ring med aventurin kvartssamt brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 3,9 gram. Vejl. pris er 6.800,-.

Lot no: 6035297

EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
12:54
EUR 322
Kranz & Ziegler Couture, brillantring, ca. 0.29 ct. 14 kt. hvidguld, str. 53½
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med talrige pavéfattede brillanter. Samlet ca. 0.29 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,10 mm = str. 53½. Vægt ca. 3,4 gram, Vejl. pris er 11.995,-.

Lot no: 6083621

EUR 805 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:00
EUR 537
Bræmer Jensen, solitairering med brillant på ca. 0.015 ct. 14 kt. guld, str. 54
Bræmer Jensen ring udført i 14 kt. guld, massiv ringskinne, hamret overflade med glat bånd, prydet med brillant på ca. 0.015 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 4 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 4,6 gram.

Lot no: 5918516

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:05
EUR 242
Kranz & Ziegler, ring udført i 14 kt. hvidguld, med sorte diamanter
" Giraf" Ring udført i 14 kt. satineret hvidguld, prydet med 43 facetsleben sorte diamanter. Samlet ca. 0.22 ct. Ringstr. Ø 17,25 mm. Vægt ca. 7 gram.

Lot no: 5918438

EUR 671 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
13:06
EUR 376
Vintage brillantring af 14 kt. hvidguld
Vintage brillantring af 14 kt. hvidguld. med to brillanter, ialt 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed VS. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 2,7 g.

Lot no: 6123880
13:36
EUR 268
Brillantring aus 14 kt. Weißgold - ca. 1,20 ct.
Brillantring aus 14 kt. Weißgold mit pavégefassten Brillanten zus. ca. 1.20 ct. Farbe: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Reinheit: VS-P1. Ringgr. 54, Ø 17,1 mm. Gewicht 6,7 g. Dieser Artikel ist Teil der exklusiven Sonderauktion mit ausgesuchten Uhren, stilvollem Schmuck und eleganter Vintage ...

Lot no: 6147233
EUR 1,342 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:09
EUR 940
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. guld med brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.31 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 56, Ø 17,8 mm. Vægt 2,1 g.

Lot no: 6149051

EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:14
EUR 403
Kranz & Ziegler Couture ring med brillanter, ca. 0.25 ct. 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Couturering udført i 14 kt. guld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Vægt ca. 7,4 gram. Vejl. pris er 13.800,-.

Lot no: 6085040

EUR 940 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
14:28
EUR 698
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. hvidguld prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55 Ø 17,4 mm. Vægt 1,7 g.

Lot no: 6131485

14:30
EUR 295
Kranz & Ziegler Couture, ring med brillanter, 14 kt. hvidguld, str. 53½
Kranz & Ziegler Couture, ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med 2 brillantbesatte bånd. Samlet ca. 0.54 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,2 mm. Ø = str. 53½. Vægt ca. gram. Vejl. pris er 16.800,-.

Lot no: 6084473

EUR 1,128 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
14:34
EUR 805
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld, Ringstr. Ø 18,25 mm. Vægt ca. 3,1 gram. Vejl. pris er 4.495,-.

Lot no: 6035187

14:40
EUR 242
Kranz & Ziegler, Couture ring med brillanter, 14 kt. hvidguld, str. 54
Kranz & Ziegler, Couture ring udført i 14 kt. hvidguld, prydet med brillanter, samlet ca. 0.185 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54 Vægt ca. 3,9 gram. Vejl. pris er 9.995,-.

Lot no: 6036818

EUR 698 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
14:46
EUR 483
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantring af 9 kt. hvidguld prydet med en brillantsleben diamant på ca. 0.05 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 54. Vægt 1,8 g.

Lot no: 6146652

EUR 228 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
14:48
EUR 174
Kranz & Ziegler, Edge Gents / herre ring, 14 kt. guld str. 67½
Kranz & Ziegler "Edge" Couture, Gents / Herrering udført i 14 kt. guld, massiv kantet ringskinne. Ringstr. 21,30 mm. Ø. = str. 67½. Vægt ca. 7,5 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Lot no: 6040768

EUR 591 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
14:52
EUR 430
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 14 kt. hvidguld prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.22 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 55 Ø 17,4 mm. Vægt 1,6 g.

Lot no: 6131556

14:54
EUR 295
Ring med cabochonsleben røgkvarts, 14 kt. guld, str. 52
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med en cabochonsleben røgkvarts. Ringstr. 16½ mm. Ø = str. 52. Vægt ca. 6,1 grram. Vejl. pris er 6.495,-.

Lot no: 6033694

EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
14:58
EUR 376
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld med brillant på ca. 0.02 ct, str. 54
Kranz & Ziegler Couture ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm.Ø. = str. 54. Vægt ca. 3,5 gram.

Lot no: 6035441

EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
15:04
EUR 295
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. hvidguld
Kranz & Ziegler Couture ring af 14 kt. guld, Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 3,6 gram. Vejl. pris er 5.995,-.

Lot no: 6035309

15:10
EUR 268
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med brillanter, ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 53 Ø 16,8 mm. Vægt 1,6 g.

Lot no: 6150760

EUR 255 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
15:12
EUR 201
Kranz & Ziegler, Couture Soft Gents / herrering af 14 kt. hvidguld, str. 63½
Kranz & Ziegler "Soft" Couture, Gents / herrering udført i 14 kt. hvidguld, massiv ringskinne. Ringstr. 20,25mm. = str. 63½. Vægt ca. 7,3 gram. Vejl. pris er 7.800,-.

Lot no: 6040062

15:16
EUR 430
Kranz & Ziegler Couture Solitairering med brillant på ca. 0.04 ct. 14 kt. guld, str. 58
Kranz & Ziegler Couture solitaire ring udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.04 ct. farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 18½ mm. = str. 58. Vejl. pris er 4.800,-.

Lot no: 6035380

15:22
EUR 242
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med en brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø17,1 mm. Vægt 1,1 g.

Lot no: 6139983

15:24
EUR 201
Kranz & Ziegler Waves ring, 14 kt. guld, str. 52
Kranz & Ziegler Waves ring, udført i 14 kt. guld, satineret overflade. Ring str. 16½ mm. = str. 52. Vægt 2,8 gram. . Vejl. pris er 2,6 gram.

Lot no: 6035259

15:28
EUR 242
Kranz & Ziegler Couture, ring med diamanter, 14 kt. guld, str. 56
Kranz & Ziegler, Couture ring udført i 14 kt. guld, satineret cirkulær front prydet med talrige diamanter. Samlet ca. 0.307 ct. Ringstr. 17,75 mm. Ø = str. 56. Vægt ca. 7,4 gram. Vejl. pris er 14.800,-.

Lot no: 6084538

15:34
EUR 752
House of Amber. Ring af sølv og rav, ca. 2,7 g
House of Amber. Ring af sterling sølv prydet med tre cabochonslebne cognac ravstykker og to hvide sten. Ring str. 54. Vægt ca. 2,7 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.495 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. ...

Lot no: 6150655

EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
15:36
Kranz & Ziegler Couture ring, ca. 0.10 ct. 14 kt. guld, str. 53
Kranz & Ziegler Couture ring, udført i 14 kt. guld, prydet med brillanter. Samlet ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. SI. Ringstr. 17 mm. Ø = str. 53. Vægt ca. 4,7 gram. Vejl. pris 8.800,-.

Lot no: 6085117

EUR 644 DK, Odense, Kratholmvej 26/01/2022
15:40
EUR 483
12345...26»
My search agents