My search agents   Save list   Create search agent
123»   Lots per page   65 results List Gallery
Dansk møbelproducent, reol modulsystem palisander (12)
Dansk møbelproducent, reol modulsystem fineret med palisander bestående af: vitrineskab med 2 skydelåger af glas og 2 hylder h.51,5 x 80 x 20 cm, modul med klap og 2 indvendige rum h.40 x 80 x d.40 cm (nøgle medfølger men låsemekanismen slap i fjeder), 1 hylde à 20 x 80 cm, 5 hylder à 20 x 80 cm,...

Lot no: 6147370
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26/01/2022
13:02
EUR 201
Peter J. Lassen. Montana sengebord, model 6264, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana sengebord, model 6264, med et åbent rum og en skuffe. Skuffen er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 35,4 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med ophæng, ...

Lot no: 6150757
EUR 215 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
17:55
EUR 148
Stål reol.
Reol af pulverlakeret stål. L.200 cm. D.34,5 cm. H.132,5 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6125941
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
18:42
EUR 201
1# Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 4111, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 4111, der er åbent med tre rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 117 Moulin Rouge. H. 46,8 cm. B. 69,6 cm. x D. 46,8 cm. Ophængslister og vægbeslag medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...

Lot no: 6150646
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
19:00
EUR 94
Peter J. Lassen. Montana tre reolmoduler på hjul (3)
Peter J. Lassen. Montana tre reolmoduler på hjul, lakeret mdf. H. 97 cm. B. 47,5 cm. D. 42 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. Skruehuller på siderne. (3)

Lot no: 6150626
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:29
EUR 121
Aksel Kjersgaard for Naver Collection. Seks reoler (6)
Aksel Kjersgaard for Naver Collection. Seks reoler af laminat og fineret valnød, skuffer af plast, strøm gennem bagplade. Mål: 17-27 x 48-192 x 26-43 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, overfladiske mærker og skrammer. Lister til vægophæng medfølger. (6)

Lot no: 6142759
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
19:54
Peter J. Lassen. To Montana sengeborde, model 7161, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana sengeborde, model 7161, der er med et åbent rum samt en skuffe. Skuffen er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic. H. 24 cm. x B. 35,4 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med ...

Lot no: 6150758
EUR 295 DK, Aalborg, Nibevej 26/01/2022
19:55
EUR 201
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler samt fire sokler (4+4)
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler samt fire sokler i hvidlakeret mdf bestående af modul med glaslåger H. 70, B. 70, D. 30, modul med fire åbne rum H. 70, B. 70, D. 30, modul med et åbent rum H. 36, B: 47, D. 30, modul to åbne rum H. 24, B. 70, D. 30, fire sokler H. 7, B. 70, seks løse hvide ...

Lot no: 6150191
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 26/01/2022
20:16
EUR 94
Hundevad. to skænke med overreoler af fineret palisander. (2+2)
Hundevad: to skænke med skydelåger bag hvilke hylder, H. 67 B. 108 D. 42 cm. med 2 overreoler. H. 129 B. 108 D. 30 cm. Etiket/stempler fra fabrikant. Alt af fineret palisander, lette brugsspor. (2+2)

Lot no: 6149768
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 26/01/2022
20:31
EUR 403
Peter J. Lassen. To Montana CO16 moduler, model KN1220, D. 38,8 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana CO16 moduler, model KN1220. Modulerne er åbne med 12 rum. Produceret i 16 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic Snow. H. 104,6 cm. x B. B. 81,8 cm. x D. 38,8 cm. Ophængsliste og vægbeslag medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med...

Lot no: 6145618
EUR 483 DK, Aalborg, Nibevej 27/01/2022
19:15
EUR 161
Fem reolmoduler i uhandlet bøgetræ (5)
Fem reolmoduler i ubehandlet massiv bøgetræ med fingertappede samlinger. H. 70 cm. B. 36,5/71,5 cm. D. 30 cm. Fremstår med brugsspor samt skrue huller. (5)

Lot no: 6144020
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/01/2022
19:20
EUR 121
Peter J. Lassen. Montana graffiti installation painted by 'Cave'
Peter J. Lassen. Artwork in the form of a Montana installation painted in graffiti with text by 'Cave'. Consists of nine Peter J. Lassen 1930-2019 Montana modules, Model 1120, produced in 12 mm MDF with four doors. D. 38 cm with a matching base. Each module measures H. 69.6 cm. W. 69.6 cm. D. 38 ...

Lot no: 6093113
EUR 2,685 DK, Aalborg, Nibevej 27/01/2022
20:05
EUR 2,013
Natuzzi reol system/tv møbel
Natuzzi reol system/tv møbel, to delt. Udført i valnød farvet finer. H. 210 cm. B. 370 cm. D. 55 cm. BEMÆRK. Ved endt auktion afhentes varen i 6270 Tønder. Kontakt Lauritz.com efter hammerslag for adresse. Alle pynte genstande medfølger ikke. Udstillingsmodel.

Lot no: 5999368
EUR 832 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28/01/2022
10:05
EUR 510
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra (2)
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem, System Ultra A22, bestående af i alt fire hylder, fire vanger samt bøjler af hvid pulverlakeret stål. Formgivet af Poul Cadovius i 1957, indbragte Poul Cadovius en sølvmedalje på "XI Triennale" i Milano samme år. Fremstillet af dk3. H. 70, B. 72 pr. ...

Lot no: 6076360

EUR 510 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28/01/2022
14:08
EUR 268
Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, model KN1220, D. 38,8 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana CO16 modul, model KN1220. Modulet er åbne med 12 rum. Produceret i 16 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 09 Nordic Snow. H. 104,6 cm. x B. B. 81,8 cm. x D. 38,8 cm. Ophængsliste og vægbeslag medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...

Lot no: 6145611
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 28/01/2022
15:29

Lot no: 6076359

15:51
EUR 268
Peter J. Lassen. Montana graffiti installation by Jay One Ramier
Peter J. Lassen 1930-2019. Montana graffiti installation painted by French graffiti artist Jay One Ramie. Painted on the front and back. The installation must be seen as a work of art where the Montana modules are used as a canvas. The installation consists of nine Montana modules, Model 1120. D....

Lot no: 6129451
EUR 1,946 DK, Aalborg, Nibevej 28/01/2022
18:53
EUR 1,342
Søren Refsgaard for Domusnord. Tre hylder, model Out of Shape (3)
Søren Refsgaard for Domusnord. Tre hylder, model Out of Shape, af lakeret stål. Farverne White, Nordic grey og Granite grey. L. 78 cm. B. 21 cm. H. 6 cm. Skruer medfølger. Udstillingsmodeller, enkelte minimale ridser og mærker. NB. første foto er modelfoto. (3)

Lot no: 6036311

EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 28/01/2022
19:58
Nonuform svævehylde i aluminium
Nonuform svævehylde i hvidlakeret aluminium. D. 28 cm, B. 118 cm. I original emballage med håndteringsspor. NB. Modelfoto.

Lot no: 6133279
EUR 188 DK, Vejle, Dandyvej 28/01/2022
20:10
Mogens Koch for Rud Rasmussen. Reolmodul/bogkasse af fyrretræ
Mogens Koch 1898-1992. Reolmodul/bogkasse af fyrretræ. Fremstillet hos Rud. Rasmussen Snedkerier København. H. 76 cm. B. 76 cm. D. 27,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker .

Lot no: 6148618
EUR 940 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
13:32
EUR 671
Riviera Maison. A collection of white-varnished furniture etc. (9)
Riviera Maison. A collection of white-varnished furniture etc. Consisting of Two bookcases with rustic shelves. 98 X 40 cm. H.220 cm. Display cabinet with a glass door enclosing shelves. 69 X 40 cm. H.131 cm. Cabinet with a door enclosing shelves. 66 x 43 cm. H.91 cm. Sofa table with storage ...

Lot no: 6126648
EUR 1,611 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
14:08
EUR 805
Michael Bihain for Swedese. Boghylde
Michael Bihain for Swedese. Boghylde af hvidlakeret træ. H. 228cm, B. 38,5cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6148444
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 29/01/2022
18:02
Reolsystem af palisander. (4)
Reolsystem af fineret palisander bestående af to underdele med skydelåger bag hvilke hylder og skuffe. H. 67 cm. B. 100 cm. D. 45 cm. To overdele med flytbare hylder. H. 115 cm. B. 100 cm. D. 28 cm. Fremstår med brugsspor og nuanceforskelle. (4)

Lot no: 6150848
EUR 201 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
18:07
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler (4+4)
Peter J. Lassen. Fire Montana moduler af grålakeret mdf. med skuffer . H. 70 cm. B. 46,5 cm. D. 38 cm. Fire sokler medfølger. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. (4+4)

Lot no: 6151807
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
19:49
Peter J. Lassen. Fem Montana moduler (5)
Peter J. Lassen. Fem Montana moduler af grålakeret mdf. med skuffer . H. 70 cm. B. 46,5 cm. D. 38 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer. (5)

Lot no: 6151809
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 29/01/2022
19:50
Mogens Koch for Rud Rasmussen. Par reol moduler. (2)
Mogens Koch 1898-1992. Par reolmoduler af fyrretræ. Fremstillet hos Rud. Rasmussen Snedkerier København. H. 76 cm. B. 76 cm. D. 27,5/36,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker . (2)

Lot no: 6077351
EUR 1,074 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
09:29
EUR 805
Peter J. Lassen. To Montana moduler (2)
Peter J. Lassen. To Montana moduler med låger bag hvilke hylder af blå og grålakeret mdf. . H. 70,B. 70, D. 38 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og skrammer.

Lot no: 6150954
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
09:51
Reol af fyrretræ
Reol udført i massiv fyrretræ. H. 210 cm. B. 270 cm. D. 46 cm. Alle pynte genstande samt bøger medfølger ikke. Udstillingsmodel. BEMÆRK. Ved endt auktion afhentes varen i 6270 Tønder. Kontakt Lauritz.com efter hammerslag for adresse.

Lot no: 5999373
EUR 779 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30/01/2022
11:25
EUR 537
Wendelbo. Par 'Chord vertical shelf' reoler, hvid (2)
Wendelbo. Par 'Chord vertical shelf' reoler af hvidlakeret stål. Mål: 64 x 48,5 x 15 cm. Udstillingsmodeller i original emballage. (2)

Lot no: 6025034

EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 30/01/2022
12:16

Lot no: 6076361

EUR 510 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30/01/2022
14:30
EUR 268
123»
My search agents