Category  Estimate
Time Showroom
1234» ListGallery Lots per page
Peter J. Lassen. Montana HIFI modul, model VL10, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana HIFI modul model VL10. Modulet er med to klap låger, bag hvilke mulighed for opbevaring af HIFI ustyr. Modulet er med kabelgennemføring i bagbeklædning. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 24 cm. x B. 92,4 cm. x...
Lot no: 5526338
EUR 268 DK, Aalborg, Nibevej 10/12/2019
18:28:00
EUR 188
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 4241P og 4122P, D. 38 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler model 4241P, der er med to PUSH skuffer samt model 4122P, der er med tre PUSH skuffer. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 38 Snow. Modulerne måler hhv. H. 46,8 ...
Lot no: 5517818
EUR 510 DK, Aalborg, Nibevej 10/12/2019
18:28:00
EUR 268
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1241, 46,8 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1241, der er åbent med to rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 79 Grass Green. H. 69,6 cm. x B. 46,8 cm. x D. 46,8 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser ...
Lot no: 5526154
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 10/12/2019
18:30:00
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1241, der er åbent med to rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 26 Sand. H. 69,6 cm. x B. 46,8 cm. x D. 46,8 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser forekommer.
Lot no: 5526153
18:35:00
Julien De Smedt, Muuto. Reolsystem, Stacked. (13)
Julien De Smedt, for Muuto Væghængt Reolsystem model Stacked, Bestående af: 1 stk. Stacked Podium - White 20 x 131,5 x 35 cm. 12 stk. Stacked - White w/backbaord - Medium 43,6 x 43,6 x 35 cm. OBS! modelfoto Alle kasser leveres i original emballage.
Lot no: 5428783

EUR 1,315 DK, Helsingør, Støberivej 10/12/2019
18:38:00
EUR 295
Peter J. Lassen. To Montana moduelr, model 4161 og 4261
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, Model 4161, der er med fire udtræksskuffer samt to udtræksbakker samt model 4261, der er med fire skuffer. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 05 Black samt ...
Lot no: 5526152
18:40:00
EUR 101
Peter J. Lassen. Montana Monterey model X40130
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Monterey bænk model X40140. Produceret i 30 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 05 Black. H. 35,5 x B.129 x D. 40 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser samt skruehuller under bunden.
Lot no: 5525176
18:45:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1118, der er med to heldækkende låge. Modulet er uden hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 100 Graphic. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder enkelte ...
Lot no: 5526164
19:05:00
EUR 134
Peter J. Lassen. Montana modul, model 4120G, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 4120G. Modulet er med to heldækkende glaslåger. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 100 Graphic. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser kan forekomme.
Lot no: 5526167
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 10/12/2019
19:10:00
Peter J. Lassen, Montana model 6120, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul model 6120, der er med to heldækkende låger. Produceret i 12 mm MDF der er lakeret med vandbaseret lak farve 65 Black Snow. H. 35,4 cm, B. 69,6 cm, D. 38 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser...
Lot no: 5526168
19:15:00
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1118, der er med to heldækkende låge. Modulet er uden hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder enkelte ridser...
Lot no: 5526165
19:20:00
EUR 114
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1118, D. 38 cm
Peter J. Lassen. To Montana moduler model 1118. Modulerne er med to heldækkende låger (modulerne er uden hylder). Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 01 White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 46,8 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med lette ...
Lot no: 5526158
EUR 537 DK, Aalborg, Nibevej 10/12/2019
19:25:00
EUR 201
Sidse Verner for Fritz Hansen. 'Coat Tree'. Stumtjener, forkromet metal (2)
Sidse Werner 1931-1989. 'Coat Tree'. Stumtjener, forkromet stål. Formgivet i 1972. Fremstillet hos Fritz Hansen, H. 193 cm Ø 65 cm. To bøjler medfølger. Lette brugsspor. (2)
Lot no: 5526703
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 10/12/2019
19:28:00
EUR 94
Peter J. Lassen. Montana Monterey bord, model X60140
Peter J. Lassen. Montana Monterey bord, model X60140. Bordet er produceret i 30 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 04 Anthracite. H. 72,6 cm. x B.140 cm. x D. 60 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ridser og afskalninger forekommer.
Lot no: 5526363
19:30:00
EUR 94
Verner Panton. Wire Cube i farven 'Monarch'. (2)
Verner Panton (1926-1998). Wire Cube, pulverlakeret i farven 'Monarch'. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. H. 34,8cm. x B. 34,8 cm. x D. 34,8 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder ...
Lot no: 5526388
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 10/12/2019
19:35:00
EUR 161
Peter J. Lassen. Montana modul, model 7122, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 7122, der er med to skuffer. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 65 Black Snow. H. 24 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger ikke. ...
Lot no: 5526405
EUR 201 DK, Aalborg, Nibevej 10/12/2019
19:40:00
EUR 87
PS System. Væghængt reolsystem af teak (14)
PS System. Væghængt reolsystem af fineret teak bestående af: 2 moduler H. 20 B. 80 D. 45 cm; 3 moduler H. 35 B. 80 D. 35 cm; 1 modul H. 28 B. 80 D- 30 cm; 1 modul H. 14 B. 80 D. 45 cm; 2 hylder B. 80 D. 20 cm; 1 hylde B. 80 D. 45 cm; 4 vanger L. ca. 200 cm, disse med skævheder. Medfølgende 7 div....
Lot no: 5524102
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 10/12/2019
19:44:00
EUR 242
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1125, D. 46,8 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1125, der er med fire skuffer. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 120 Botanique. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 46,8 cm. Ophængslister medfølger ikke. Modulet ...
Lot no: 5526436
EUR 403 DK, Aalborg, Nibevej 10/12/2019
19:45:00
EUR 349
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112P, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112P, der er med fire åbne rum samt en PUSH låge. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 65 Black Snow. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor ...
Lot no: 5526555
19:55:00
EUR 87
Mogens Koch. Reol af eg
Mogens Koch. Reol af eg. Fremstillet hos Rud Rasmussen. D 36, 76x51 cm.
Lot no: 5508827
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 10/12/2019
19:57:00
EUR 215
Poul Cadovius. System Abstracta, dele til reolsystem
Poul Cadovius. System Abstracta, dele til reolsystem af metal, fineret teak og glas/ spejlglas. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder bl.a. glas med nogle afslag.
Lot no: 5524265
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 10/12/2019
19:58:00
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118G, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1118G. Modulet er med en heldækkende låge af glas, bag hvilke glashylder (Anden låge mangler). Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 05 Black. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Ophængslister medfølger IKKE. ...
Lot no: 5526589
20:00:00
Poul Cadovius, System Royal, Wandcontainer m. Facheinteilung für Langspielplatten / Vinyl album storage
Wandcontainer m. Facheinteilung für Langspielplatten / Vinyl album storage. Modulregal aus dem System Royal von Poul Cadovius, Denmark. Rückseitig bezeichnet: made in denmark. Kastenförmige Konstruktion aus massivem Holz, wohl Eiche.Maße ca. H. 43 cm, B. 80 cm, T. 38 cm. Gebrauchsspuren, ...
Lot no: 5516079
EUR 200 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 10/12/2019
20:02:00
EUR 45
Peter J. Lassen. Montana modul, model 1112, D. 30 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 04 Anthracite. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder få ...
Lot no: 5526994
20:02:00
EUR 87
Peter J. Lassen. Tre Montana moduler, model 1243 og 1241, D. 30 cm. (3)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Tre Montana moduler, to model 1241, der er åbne med to rum samt model 1243, der er med et åbent rum samt to skuffer. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 165 Beetroot. H. 69,6 cm. x ...
Lot no: 5526537
20:05:00
EUR 128
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana modul, model 1112, der er åbent med fire rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger IKKE. Udstillingsmodel. Fremstår med lette brugsspor herunder få ...
Lot no: 5526322
20:16:00
EUR 148
Kai Kristiansen FM hyllsystem
KAI KRISTIANSEN, FM hyllsystem, 1900-talets andra hälft, fanerat i riopalisander (Dalbergia Nigra), bestående av: 1 barskåp med lås och nyckel, 1 skåp med skjutdörrar, 1 skåp med skjutdörrar i glas, 13 hyllplan D ca 18 cm, 8 hyllplan D ca 24 cm, 3 hyllplan D ca 28 cm, 2 hyllplan D ca 32 cm, 1 hyllplan D ca 40 cm, 2 tidningshyllor D ca 30, 13 skenor i aluminium L ca 113-250 cm, bredd per modul ca 85,5 cm, höjd per skåp ca 36 cm, djup av skåp ca 32 cm, 3 st hyllplan i teakfanér medföljer. . CITES intyg giltigt inom EU medföljer
Lot no: 5527052
EUR 659 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 11/12/2019
10:18:00
Garderobe stativ af mørkt træ og messing.
Garderobe stativ af mørkt træ og messing. H: 217 cm. B: 155 cm. D: 46 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5469527
EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 11/12/2019
14:48:21
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1343G, D. 30 cm. (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 1343G. Et modul er med en heldækkende låge i glas, det andet modul mangler glaslågen. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 101 New White. H. 69,6 cm. x B. 46,8 cm. x D. 30 cm. Ophængslister medfølger ikke. ...
Lot no: 5526331
EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 11/12/2019
18:37:00
ATBO furniture. Syv reolmoduler af ubehandlet fineret bøgetræ (7).
ATBO furniture. Syv reolmoduler af ubehandlet fineret bøgetræ bestående af : Fire moduler af : 35,6X70X34,5cm. Tre moduler af : 35,6X35,6X34,5cm. Tre små modul monteret med skuffer, to i ubehandlet finer, en hvidlakeret. Fremstår med brugsspor (7).
Lot no: 5527410
EUR 1,208 DK, Herlev, Dynamovej 11/12/2019
19:11:00