My search agents   Save list   Create search agent
   Lots per page   4 results List Gallery
Div. Sølvbestik
Div. Sølvbestik. Lot med div. bestik bl.a. Chor. Samlet sølvvægt excl. dele med stålmontering 303 gram , dele med stålmontering 200 gram

Lot no: 6150685
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 26/01/2022
15:01
K. & E. Carlson. Et par svenske lysestager af sølv, Sverige 1967. (2)
K. & E. Carlson. Et par svenske lysestager af sølv, glat stamme og fod, base prydet med stiliseret bladværk og ornamentik, udfyldte. Stemplet monogram for K. & E. Carlson, udført 1967. H. 15,5 cm. Fremstår med brugsspor, to små trykmærker. (2)

Lot no: 6144038
EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 27/01/2022
12:23
Anton Michelsen. A pair of silver candlesticks in neo-rococo, 1852 (2)
A pair of silver candlesticks with baluster-shaped stems and a wide base, chased with wound ornamentation in neo-rococo, rocaille and seashells with punched details. The stamp for Anton Michelsen, b. 1809, master in Copenhagen 1840, d. 1877, as well as the Copenhagen mark anno 1852, guardia stamp...

Lot no: 6128667
EUR 1,879 DK, Vejle, Dandyvej 27/01/2022
20:33
EUR 1,342
Georg Jensen. Adventskrans og tre glow lysestager i rustfrit stål (4)
Georg Jensen. Adventskrans designet af Maria Berntsen. I original æske. Tre glow lysestager i rustfrit stål. Fremstår med brugsspor. Fremstår med brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler,biler og koster fra Nordsjællands Politi 0900-30170-00059-21 Se alle auktionerne her

Lot no: 6151671
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 31/01/2022
18:37
My search agents