12345...6»   Lots per page   176 results List Gallery
Bordlamper. model Marala Antique Messing (2)
Bordlamper, model Marala, lamper med slank stamme i antique Messing look/sort indlæg samt runde sorte chintz skærme. H. 59 cm. inkl. Skærme. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Lot no: 6172939

EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
17:17
Par bordlamper med skærme, mrk. Frandsen Lyskilde, af nyere dato (2)
Par bordlamper med skærme (falmet & m/ tryk), bronzeret metal, mrk. Frandsen Lyskilde, af nyere dato, H. inkl. skærme 64 cm. Fremstår m/ alm. bursspor.

Lot no: 6193395
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
17:35
Bordlamper, model Marala, hvid med otte-kantet skærm (2)
Bordlampe, model Marala, m/ lysegrå otte-kantede skærme, stamme af hvidlakeret og forkromet metal. H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emballage. (2)

Lot no: 6099041

EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 19/05/2022
17:45
EUR 174
Spejl samt tre bordlamper (4)
Spejl i ramme af delvist forgyldt træ. H. 134 B. 63,5 cm. 1900-tallets anden halvdel. Samt tre bordlamper af messing. H. inkl. montage: 47-49 cm. Fremstår med brugsspor, to lamper med skæve montager samt en brændt/smeltet skærmholder samt en revnet. (4)

Lot no: 6199719
EUR < 125 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 19/05/2022
18:38
Lyfa Bordlampe, messing / palisander
Bordlampe, messing / palisander Lyfa, 20 årh., H. 46 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6205392
EUR 201 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19/05/2022
19:04
EUR 201
Muller Strasbourg bordlampe - Art deco
Muller Strasbourg bordlampe af bl.a støbejern og messing og skærm af glas 1900 tallets første halvdel. H. 52 cm.

Lot no: 6205470
19:26
EUR 134
Bordlampe art nouveau stil
Bordlampe af patineret metal med skærm af glas i art nouveau stil H. 35 cm

Lot no: 6205474
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19/05/2022
19:31

Lot no: 6208090

19:45
EUR 174
Par bordlamper (2)
Par bordlamper af patineret metal og skærme af glas H. 38cm.

Lot no: 6205471
EUR 161 DK, Nivå, Stejlepladsvej 19/05/2022
20:28
Bing og Grøndahl. Bordlampe af porcelæn
Bing og Grøndahl. Bordlampe af porcelæn H. 40 / 89. Brugsspor

Lot no: 6207196
20:54
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Lot no: 6166149

EUR 188 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
08:21

Lot no: 6166137

10:13

Lot no: 6166144

10:52

Lot no: 6166156

11:05

Lot no: 6166131

11:09
Jo Hammerborg. Trombone bordlampe
Jo Hammerborg. Trombone bordlampe af messing med justerbar skærm, fodstykke af metal. Fremstillet hos Fog & Mørup. H. 58 cm. Fremstår med brugsspor og anløbet stel.

Lot no: 6204898
EUR 349 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
11:21
EUR 295
Dreamroom. Otte LED USB Bordlamper (8)
Dreamroom. Otte LED USB Bordlamper, farverne Rainbow, Sun og sunset. H. 18 cm. En udpakket. Original emballage. (8)

Lot no: 6166312

EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
11:34
Finn Østergaard. Bordlampe model Vintage 139
Finn Østergaard. Bordlampe model Vintage 139 udført af sammensat vintage-glas i forskellig form og farver, monteret på sortlakeret fod. Højde med fatning ca. 54 cm. Fod Ø. 20 cm.

Lot no: 6182969

EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
11:36
EUR 201

Lot no: 6166162

11:39

Lot no: 6166133

11:46

Lot no: 6166106

12:05
Finn Østergaard. Bordlampe model Vintage 140
Finn Østergaard. Bordlampe model Vintage 140 udført af sammensat vintage-glas i forskellig form og farver, monteret på sortlakeret fod. Højde med fatning ca. 51 cm. Fod Ø. 20 cm.

Lot no: 6182967

12:30
EUR 201

Lot no: 6166111

12:41

Lot no: 6166097

13:09

Lot no: 6166102

13:16

Lot no: 6166124

13:50
Wendelbo. Meta Table Lamp

Lot no: 6027711

EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
14:28

Lot no: 6166109

14:36

Lot no: 6166145

14:52

Lot no: 6166151

14:56
12345...6»
My search agents