123»   Lots per page   64 results List Gallery
To løbehjul og kælk
To ældre løbehjul samt kælk af lakeret metal og træ. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Lot no: 6192367
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
16:26
Bonzini. Bordfodboldbord
Bonzini. Bordfodboldbord hvidlakeret, bane beklædt med grøn linoleum, teleskopstænger af stål med udskiftelige spillere af bemalet aluminium, tre bolde medfølger. Fremstillet hos Bonzini, Frankrig. H. 92, B: 150, D. 80 cm. Fremstår med brugsspor og mærker på kanter.

Lot no: 6201653
EUR 805 DK, Herlev, Dynamovej 20/05/2022
20:44
EUR 537
kay Bojesen Gravhund Pind og stor Bird fra Kristian Vedel
Kay Bojesen. Gravhunden 'Pind' af teaktræ h. 10 cm L. 22 cm (halen kan vippe) stemplet Kay Boyesen design Copyrigh Kristian Vedel. fugl med bevægeligt hoved af egetræ H. 12cm.

Lot no: 6181241
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
14:13
Hornby, Bing, Kraus m.fl. Samling bliktog med tilbehør, 1900-tallets første halvdel
Hornby, Bing, Kraus m.fl. Samling bliktog med tilbehør, 1900-tallets første halvdel. Mange bedre ting iblandt. Fremstår i blandet stand.

Lot no: 6113517
EUR 1,074 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:32
EUR 537
Funko, Pop animation figurer (8)
Funko, Pop animation figurer med bla. Flintstones. Fremstår ubrugte i originale æsker.

Lot no: 6114804
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:33
EUR 201
Märklin. Fem lokomotiver (5)
Märklin. Fem lokomotiver nr. 37331, 37601, 36741, 37724 og 39641. I originale æsker. Fremstår med minimale brugsspor.

Lot no: 6088082
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:34
EUR 537
Steiff. Jubilæums bjørn fra 2002
Steiff. Jubilæums bjørn fra 2002. Fremstår med alm. håndteringsspor.

Lot no: 6145924
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:34
EUR 134
Steiff. Jubilæums bjørn fra 2000
Steiff. Jubilæums bjørn fra 2000 i original æske. Fremstår med alm. håndteringsspor.

Lot no: 6145923
14:34
EUR 134
Steiff. Jubilæums bjørn fra 1998
Steiff. Jubilæums bjørn fra 1998 i original æske. Fremstår med alm. håndteringsspor.

Lot no: 6145922
14:34
EUR 134
Märklin sæt nr. 3371
Märklin sæt nr. 3371. Fremstår med alm. brugsspor.

Lot no: 6169664
EUR 215 DK, Vejle, Dandyvej 21/05/2022
14:35
EUR 161
Ældre dukker, strygejern sko mm. (7+)
Tre ældre dukker, en hånddukke og en 'muffedisse' med dukkehoved. Desuden et par børnesko i sort læder i org. æske (str.30) og et strygejern. Der medfølger lidt dukketøj. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor (7+)

Lot no: 6202684
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
16:12
Marklin, Heljan, Roco m.fl. Samling lokomotiver, skinner, vogne mm.
Samling lokomotiver, skinner, vogne mm. best. af: Marklin: lokomotiv nr. 3067, 83307, 34989, 37364 og 37846. samt 2 godsvogne og 1 kasse med diverse skinner. Heljan: 1 dummy lokomotiv samt fire vogne. Roco: 4 vogne, Fleishmann: 6 vogne, Hobby Trade: 10 vogne samt diverse producenter ca. 13 stk. ...

Lot no: 6207632
EUR 591 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/05/2022
18:54
EUR 564
Gama tank A680 1935-1940
Gama tank A680 1935-1940 fuld funktionel der gnistrer når den skyder, med optræksnøgle L ca 14 cm

Lot no: 6209315
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 21/05/2022
20:42
EUR 121
Samling blik-, og blyskibe, bl.a. færger og krigsskibe (27)
Samling blik-, og blyskibe, bl.a. færger og krigsskibe L. 4- 31 cm. Fremstår med brugsspor. (27)

Lot no: 6205878
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22/05/2022
16:28
Lineol, Elastolin, m.fl. Samling ældre legetøjs- og tinsoldater (ca. 150)
Lineol, Elastolin, m.fl. Samling ældre legetøjs- og tinsoldater, bl.a. engelske, franske og danske soldater, samt kanoner. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. (ca. 150)

Lot no: 6205872
EUR 322 DK, Herlev, Dynamovej 22/05/2022
17:29
EUR 174
Bondegård med dyr (32)
Bondegård med dyr af plast. 1960'erne. Fremstår med aldersvarende brugsspor. (32)

Lot no: 6209184
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 22/05/2022
18:50
Lastvogn af træ Fængselslegetøj
Lastvogn af træ Fængselslegetøj. 1930'erne. L 48 cm. B 18 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor.

Lot no: 6209183
19:20
Lehmann, Tri-ang, m.fl. Samling blikbiler m.m. (19)
Lehmann, Tri-ang, m.fl. Samling blikbiler m.m. bl.a. TCO motorcykler 58. Tysk blik motorcykel L. 16 cm. Lehmann garage '771 DR GM'. Lauritz.com indestår ikke for funktioanliteten. (19)

Lot no: 6205885
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 22/05/2022
19:29
EUR 161
Lego. Teddy Bil af bemalet træ
Lego. Teddy Bil af bemalet træ. L: 26 cm. Fremstår med brugsspor og funktionel mekanik.

Lot no: 6209792
EUR 671 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:14
EUR 644
Märklin. Samling lokomotiver og vogne
Märklin. Samling lokomotiver og vogne mm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6204990
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:19
EUR 215
Lego. Sjælden lastbil 'Transport', bemalet træ
Lego. Sjælden lastbil 'Transport', af bemalet træ. L: 41 cm. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6209801
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:20
EUR 430
Tekno, Schuco, Corgi. Samling legetøjsbiler, nogle med æsker
Tekno, Schuco, Corgi. Samling legetøjsbiler, nogle med æsker. Fremstår med brugsspor og mangler.

Lot no: 6209815
EUR 403 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:22
EUR 403
Märklin m.fl. Samling huse, skinner og tilbehør
Märklin m.fl. Samling huse, skinner og tilbehør. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6204992
20:24
EUR 201

Lot no: 6204993
20:24
EUR 201
Märklin m.fl. Samling lokomotiver i æsker (21)
Märklin m.fl. Samling lokomotiver i æsker. Fremstår med brugsspor.

Lot no: 6204987
20:27
EUR 617
Kay Bojesen. Abe
Kay Bojesen. Abe af teaktræ og limba. H. ca. 20 cm. Stemplet Kay Bojesen Denmark Copyright . Fremstår med lettere brugsspor.

Lot no: 6194649
EUR 403 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/05/2022
20:31
EUR 268
Märklin H0. 22 vogne med forskellige motiver/påskrift inkl. 4 biler og 3 æsker med hver 2 vogne. Totalt 28 vogne og 4 biler.
Märklin H0. 22 vogne med forskellige motiver/påskrift inkl. 4 biler og 3 æsker med hver 2 vogne. Totalt 28 vogne og 4 biler. Vognene fremstår ubrugte og i originale æsker.

Lot no: 6208943
EUR 322 DK, Vejle, Dandyvej 22/05/2022
20:44
EUR 255
Tekno og Kirk. Samling legetøjsbiler (12)
Tekno. Samling legetøjsbiler best. af 10 Tekno biler herunder Volvo FB longtrailers / speditionsvogn(e) (nr. 452 og 592), kranvogn - Scania vabis (nr. 445), rød Volvo personbil (nr. 825), folkevogn personbil (nr. 819), Sprite Musketeer campingvogn (nr. 815), Ford D-800 - Faxe lastbil, grå ...

Lot no: 6206270
EUR 322 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22/05/2022
21:45
EUR 255
Gyngehest af ældre dato
Gyngehest af ældre dato af bemalet træ. H. 70 x ca 95. Slitage og afslag på meder.

Lot no: 6207138
EUR < 125 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23/05/2022
12:09
Gyngehest i form af elefant
Gyngehest i form af elefant udført i bemalet hardwood. H: 68 (siddehøjde 43 cm) L. 79, B. 25cm. Fremstår med brugsspor og Snabel revnet/reparareret.

Lot no: 6207529
EUR 201 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23/05/2022
18:40
123»
My search agents