My search agents   Save list   Create search agent
123»   Lots per page   89 results List Gallery
Samling Tekno. Modelbiler i org. æsker (7)
Samling Tekno. Modelbiler i org. æsker nr. 436 'Kranbil' med nr. 437 'Efterløber', nr 445' Stigebrandsprøjte' brandbil, 'nr. 409 'brandstige', nr. 460 'Ferguson traktor ' (med diverse tilbehør mælkedunker, trailer, plov). Samt uden æske, nr. 731/32 'Zonen' Mercedes Benz 220 (7)

Lot no: 6144550
EUR 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 18/01/2022
16:39
EUR 430
Samling Tekno/kirk Dinky toys mfl. Diverse model/brandbiler (14)
Samling. Diverse model/brandbiler. Dinky toys. 3 brandbiler og 2 Land Rover. Kirk brandbil Ford D-800, Corgi falck bil Tekno:2 Pfaff og Berlinske Tidende VW rugbrød, 1 bobbel, 1 jaguar E-Type,1 mercedes falck nr. 731/32, 1 mercedes 220 se falck, samt MG. Alt med brugsspor, mangler og defekter ...

Lot no: 6144551
16:39
EUR 268
Gravemaskine
Gravemaskine, ant. Gama. Fremstår med brugsspor, herunder afskalninger, mangler og defekter.

Lot no: 6141503
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 18/01/2022
16:51
Samling Tekno mfl. Model/brandbiler (8)
Samling Tekno. Model/brandbiler, Falck redningskorps, Kirk 'ford D-800, Tekno taunus nr. 826, 2 falk jeeps med 1 trailer, Vw brandbil med stige, Flack zonen brandbil, samt Scania vabis brandbil. Brugsspor nogle med fejl og mangler. (8)

Lot no: 6144552
17:39
EUR 295
Lineol. Danske garder (18)
Lineol. Samling danske garderfigurer. I alt 18 stk. Fremstår med brugsspor, småskader og kompletteringer. (18)

Lot no: 6142816
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 18/01/2022
17:48
EUR 121
Märklin togbane m.m.
Märklin togbane m.m.Kasse med bl.a et par lokomotiver, samt flere vogne, desuden flere skinner, samt div andet tilbehør Lauritz indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6142851
EUR 134 DK, Nivå, Stejlepladsvej 18/01/2022
18:05
EUR 128
Edition Atlas samling brandbiler 1:57 (27+1)
Edition Atlas samling brandbiler 1:57, alle i original ubrudt emballage. Der medfølger én brandbil i samme scala men i andet fabrikat 'delPrado'. Mappe med produktblade medfølger.

Lot no: 6141688
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18/01/2022
19:00
Steiff. En samling div. bamser og dyr. (42)
Steiff. En samling div. bamser og dyr, bl.a. abe, pindsvin, løve, skildpadde, hund, egern, vildsvin og and. Overvejende med mærker eller knapper fra Steiff. Fremstår med blandede brugsspor. (42)

Lot no: 6096307
EUR 671 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18/01/2022
19:46
EUR 483
Märklin Togbane
Märklin Togbane best. af: Damplokomotiv med tender nr. 3005, damplokomotiv nr. 3000, 2 personvogne nr. 4026 og 4027, 5 godsvogne. 2 stk. nr. 4602, 4550, 4914 og 4516 Diverse skinner, transformator samt Märklin katalog 1962/63 medfølger. Alt med alm. brugsspor mange dele i org. æsker.

Lot no: 6141976
EUR 349 DK, Roskilde, Store Hedevej 18/01/2022
19:48
EUR 215
Marklin. Samling lokomotiver mm. (19)
Marklin. Samling lokomotiver mm. bestående af Märklin lokomotiv nr. 3021, 3029 m.fl. samt vogne nr. 4654, 4640 m.fl., delvist i originale æsker. Skinner samt diverse tilbehør, medfølger. Fremstår med brugspræg, herunder enkelte defekter samt nogle dele med anløbninger. (19)

Lot no: 6144986
19:53
EUR 148
Steiff. Jubilæums bjørn fra 2002
Steiff. Jubilæums bjørn fra 2002. Fremstår med alm. håndteringsspor.

Lot no: 6145924
EUR 201 DK, Vejle, Dandyvej 18/01/2022
20:05
EUR 134
Lego (3)
Lego Technic, Top Gear bil, model 42109 med app-controlled og fjernbetjening, 26,5x10 cm, . Lego Technic bil model 42122, Jeep Wrangler, 12 cm x 24 cm, tilsynladende komplet sæt. Lego Technic motorcykel model 42107, Ducati Panigale V4 R, 32 cm lang, 16 cm høj og 8 cm bred. Tilsynladende ...

Lot no: 6146718
20:09
Steiff. Jubilæums bjørn fra 2000
Steiff. Jubilæums bjørn fra 2000 i original æske. Fremstår med alm. håndteringsspor.

Lot no: 6145923
20:15
EUR 134
Steiff. Jubilæums bjørn fra 1998
Steiff. Jubilæums bjørn fra 1998 i original æske. Fremstår med alm. håndteringsspor.

Lot no: 6145922
20:26
EUR 134
Samling Märklin (9)
Samling Märklin bestående af: 2 vintage remisesæt, turntable nr. 7186 og transfer table nr. 7294, 4 skinnesæt nr. 2291 samt et styk nr. 7295. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (9)

Lot no: 6146608
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 18/01/2022
20:33
EUR 671
Steiff. Jubilæums bjørn fra 1996
Steiff. Jubilæums bjørn fra 1996 i original æske. Fremstår med alm. håndteringsspor.

Lot no: 6145921
20:36
EUR 134
Samling model brandbiler (24)
Samling model brandbiler 1:43 bestående af 11 Signature models / series, 3 Minichamps, Schuco, Norev og Corgi m.fl. 3 store 1:24 i æsker samt en 1:30 Arens-fox 1937 brandbil. Alle i original emballage. Få brugsspor.

Lot no: 6147368
EUR 215 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19/01/2022
16:03
EUR 161
Samling blikbiler mm. (8)
Samling blikbiler mm. Huki-patent Mercedes. Kinesisk producent, ambulance. Trade Mark Modern Toys. 1950'erne. Taiyo, Japan, Ford Mustang. Japansk producent, lastbil. Ubekendt producent, kranbil. Nacoral, Spain, Old Timer. Olt timer af nyere dato. I alt 8 dele. Fremstår med brugsspor, herunfer ...

Lot no: 6141534
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/01/2022
18:11
Dinky mm. Samling modelbiler (60)
Dinky, Husky, Burago, Bus Collection, Siku, Welly mm. Samling modelbiler, lastbiler mm. I alt ca. 60 dele. Fremstår med brugsspor, herunder afskalninger, mangler og defekter. (60)

Lot no: 6141536
EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 19/01/2022
18:13
EUR 174
Lego- Star Wars. Imperial Landing Craft (år 2017) (2)
LEGO – STAR WARS – 75217 – Imperial Conveyex Transport (ÅR 2018), 75221 – Imperial Landing Craft (ÅR 2018). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billed 7-8 er modelfoto. (2) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. Mange yderst ...

Lot no: 6054049
EUR 268 DK, Odense, Kratholmvej 19/01/2022
19:00
EUR 161
Modelbyggesæt Airfix, Revell Hasegawa (10)

Lot no: 6146823
EUR 201 DK, Odense, Kratholmvej 19/01/2022
19:05
Lego-City, Jungle Theme (alle år 2017) (6)
LEGO – CITY – JUNGLE THEME (Alle ÅR 2017) – 60157 – Jungle Starter Set (ÅR 2017), 60159 – Jungle Halftrack Mission (ÅR 2017), 60160 – Jungle Mobile Lab (ÅR 2017), 60161 – Jungle Exploration Site (ÅR 2017), 60162 – Jungle Air Drop Helicopter (ÅR 2017), 5004940 – Minifigures - Jungle, Limited ...

Lot no: 6053238
EUR 591 DK, Odense, Kratholmvej 19/01/2022
19:05
EUR 349
Lego-City, Fire Theme (alle år 2013) (4)
LEGO – CITY – FIRE THEME (Alle ÅR 2013) – 60000 – Fire Motorcycle (ÅR 2013), 60002 – Fire Truck (ÅR 2013), 60004 – Fire Station (ÅR 2013), 60010 – Fire Helicopter (ÅR 2013). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 7-10 er modelfoto. (4) Stor privat og helt unik LEGO-samling ...

Lot no: 6053147
EUR 403 DK, Odense, Kratholmvej 19/01/2022
19:10
EUR 215
Atlas Edition, Military WW2 køretøjer (12)
Atlas Editions - Military WW2 -køretøjer udført i metal påført plastdele. Størrelse 1-43. Alle forskellige (12)

Lot no: 6146819
19:15
Lego-Minecraft, The Dungeon (alle år 2015) (4)
LEGO – MINECRAFT (Alle ÅR 2015) – 21119 – The Dungeon (ÅR 2015), 21120 – The Snow Hideout (2015), 21121 – The Desert Post (ÅR 2015), 21122 – The Nether Fortress (ÅR 2015). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billede 4-8 er modelfoto. (4) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes ...

Lot no: 6053473
EUR 456 DK, Odense, Kratholmvej 19/01/2022
19:15
EUR 242
Lego lysskilt
LEGO – Originalt LEGO-skilt med lys (40 x 39). Med ledning og stik. Lyser ved test.

Lot no: 6146825
19:20
EUR 188
Lego-Nexo Knights mfl. (år 2018) (4)
LEGO – NEXO KNGHTS – 72001 – Lance's Hover Jouster (ÅR 2018), 72002, Twinfector (2018), 72003 – Berserker Bomber (ÅR 2018), 72005 – Aaron's X-bow (ÅR 2018). Fremstår ubrugt i original forseglet emballage. Billed 5-8 er modelfoto. (4) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par...

Lot no: 6060580
EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 19/01/2022
19:20
Lego- Star Wars. Clone Turbo Tank (år 2014-2018) (14)
LEGO – STAR WARS – MICROFIGHTERS (Fra 2014-2018) – 75028 – Clone Turbo Tank (ÅR 2014), 75031 – TIE Interceptor (ÅR 2014), 75072 – ARC-170 Starfighter (ÅR 2015), 75074 – Snowspeeder (ÅR 2015), 75075 – AT-AT (ÅR 2015), 75126 – First Order Snowspeeder (ÅR 2016), 75130 – AT-DP (ÅR 2016), 75160 – ...

Lot no: 6058200
EUR 483 DK, Odense, Kratholmvej 19/01/2022
19:25
EUR 215
Lego- Star Wars. Snowspeeder mfl. (2014) (3)
LEGO – STAR WARS (Alle ÅR 2014) – 75049 – Snowspeeder (ÅR 2014), 75050 – B-wing (ÅR 2014), 75052 – Mos Eisley Cantina (ÅR 2014). Ubrugt i original forseglet emballage. Billed 7-9 er modelfoto. (3) Stor privat og helt unik LEGO-samling udbydes over de næste par måneder fra Lauritz.com i Odense. ...

Lot no: 6057619
EUR 510 DK, Odense, Kratholmvej 19/01/2022
19:30
EUR 268
Ældre trælegetøjsdyr m.m. Dansk fængselsarbejde. (44)
Samling håndskårne, bemalede legetøjs dyr i træ bestående af bl.a.3 heste, 4 køer, 10 grise,1 lam, 10 grise, dertil enkelte støbte metal dyr, og flere dyr i plast fra lineol m.m fra ca. 1930erne. Trædyrene er udført som fængselsarbejde i ca. 1930/1940. Fremstår med aldersrelateret slitage. (44)

Lot no: 6147594
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19/01/2022
19:32
123»
My search agents