Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2  >> ListGallery Lots per page
Mattel Barbie och Skipper diverse kläder
MATTEL BARBIE OCH SKIPPER, 1960-tal, bestående av: brunett Barbie Bubble Cut, blond Skipper, diverse kläder , skor, tillbehör samt produkttidningar, bl.a babydocka
Lot no: 5310275
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24/04/2019
15:46:00
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage.
Lot no: 5283275

EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 24/04/2019
16:32:00
Bing Werke
TÅG, Bing Werke, ca. 1920-tal, lok, 3 vagnar, järnvägsövergång samt räls, järnvägsövergångens storlek ca 30x26 cm
Lot no: 5310305
EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24/04/2019
16:50:00
Smølfehus med smøfler (37)
Smølfer ca. 36 stk. største delen mrk. Bully / Peyo samt stort smølfehus. Fremstår med slitage / kraftig slitage, et hus mangler døre og vinduer. (37) Public Picture system
Lot no: 5301147
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 24/04/2019
18:17:28
Kasperdockor från Kersa och Steiff
KASPERDOCKOR, 6+1 st, Kersa och Steiff, Tyskland, med tillbehör, längd ca 32 cm
Lot no: 5310350
EUR 262 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24/04/2019
18:28:00
Leksaksmotorcykel Japan
MODERN TOYS, motorcykel med förare, Japan, 1950-talm litograferad plåt, hjul i gummi, höjd ca 9, längd 12 cm
Lot no: 5310375
EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24/04/2019
19:22:00
Samling Lineol og Elastolin, figurer, bl.a. sygepersonel og sårede soldater (30)
Samling Lineol og Elastolin figurer, bestående af bl.a. sygepersonel i form af læger og sygeplejersker, sårede soldater samt førstehjælpshund. H. 2-10,5 cm. Overvejende god stand alderen taget i betragtning, fejl og mangler kan forekomme. (30)
Lot no: 5311143
EUR 268 DK, Vejle, Dandyvej 24/04/2019
20:00:00
EUR 121
Samling Lineol og Elastolin soldater, millitærorkester (42)
Samling Lineol og Elastolin soldater, bestående af marcherende millitærorkester, bl.a. tyske soldater med stortromme, trombone og fagot m.m. samt dirigent. H. 6-8 cm. Overvejende god stand alderen taget i betragtning, fejl og mangler kan forekomme. (42)
Lot no: 5311144
20:07:00
Samling Lineol og Elastolin figurer, bl.a. sygepersonel og sårede soldater (30)
Samling Lineol og Elastolin figurer, bestående af bl.a. sygepersonel i form af læger og sygeplejersker, sårede soldater samt førstehjælpshund og hundefører. H. 2-10,5 cm. Overvejende god stand alderen taget i betragtning, fejl og mangler kan forekomme. (30)
Lot no: 5311153
20:28:00
EUR 121
Märklin ellok Hs 800 samt delar
MÄRKLIN ELLOK HS 800, spår Ho, 1940-tal, grönt, dessutom medföljer ett defekt ånglok HR 800, 3 defekta vagnar 351, 352 samt 353, samt en komplett bagagevagn 344
Lot no: 5311457
EUR 419 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25/04/2019
16:27:00
Tekno VW Van reklamebiler (5)
Tekno VW Van reklamebiler type nr.413 bestående af: 'Møbeltransport Danmark', 'Giv Deres tænder en Tandex', 'LK Laurits Knudsen Elkomfurer', 'Danske Farve-og Lakfabrikker' samt VW Pick UP type nr.416 'Servicevogn Skandinavisk Motor Co A/S'. Fremstår i meget pæn stand med enkelte få brugsspor.
Lot no: 5313224
EUR 403 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25/04/2019
18:38:00
EUR 268
Märklin tågdelar spår Ho
MÄRKLIN TÅGDELAR, spår Ho, bestående av ellok 3054, 3018, 14 vagnar, bl.a tankvagnar, personvagnar, mm,. ca 60 rälsbitar, 5 växlar, 3 båglampor, dessutom medföljer lok samt 2 vagnar från Fleischmann
Lot no: 5311509
EUR 157 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25/04/2019
19:08:00
Tekno VW Van reklamebiler (4)
Tekno VW Van reklamebiler type nr.413 bestående af: 'Restaurant Zoo', 'Hafnia Skinken', 'Evers Malt' og 'Ejby smør'. Fremstår i meget pæn stand med enkelte få brugsspor.
Lot no: 5313225
19:10:00
EUR 242
Figurer bl.a Britains
FIGURER, omkring 1930-40-tal, ca 44 st samt 2 st hästanspända släp, olika tillverkare, bl.a Britains, delvis till häst, musikkår, bemålade
Lot no: 5311514
19:18:00
Tekno VW Van reklamebiler (4)
Tekno VW Van reklamebiler type nr.413 bestående af: 'P. Lykkeberg', 'Steinway Flygler', 'Pfaff' og 'Bosch'. Fremstår i meget pæn stand med minimale brugsspor.
Lot no: 5313226
19:20:00
EUR 242
Kinder-Boot Deko / Kinder-Ruderboot / Kinder-Paddelboot / Luzzu, Holz
Kinder-Boot Deko/ Kinder-Ruderboot / Kinder-Paddelboot / Luzzu, Holz, kleine Luzzu (traditionelles Fischboot Malta), Bitte nur unter Ausicht eines Erwachsenen verwenden, da Boot leicht kentern kann. Am blau bemalten Bug mit Osirisaugen verziert, diese die Fischer vor Gefahren schützen sollen, am...
Lot no: 5240172
EUR 170 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25/04/2019
20:11:00
EUR 160
Hestestald med vogn / kærre og trug, fyrretræ (3)
Hestestald af udskåret fyrretræ, med vogn / kærre og trug med låg. Hestestalden: H. 38, L. 72, D. 35 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, afslag på hjørne af tag, kærre med revner. (3) Proveniens: Hidrører fra boet efter Jonna og Eigil B. Thrige. Læs mere om boet her.
Lot no: 5272124
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 25/04/2019
20:36:00
Lego Starwars. Millennium Falcon, modelnummer: 7190
Sjælden Lego Starwars. Millennium Falcon, modelnummer: 7190. Til salg hos Legoshop omkring 2000, købt som den sidste i Billund. Fremstår uåbnet og forseglet (i den ene side), med håndteringsmærker/slid på æsken.
Lot no: 5294996
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 25/04/2019
20:38:00
EUR 268
Elektrisk modeltog af lakeret blik. (11)
Samling elektrisk tog mrk. Louis Marx & Co. bestående af lokomotiv, 8 vogne, transformer, 8 ligeskinner, 16 buede skinner og lyssignal. Obs! 110 volt. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.
Lot no: 5278998
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 27/04/2019
19:02:00
EUR 201
Pinnochio. Figur af balsatræ, H. 84 cm.
Pinocchio figur udført i udskåret og bemalet balsa træ. Bevægelige ben og arme. H. 84 cm. Model fotos, tørrevner kan forekomme.
Lot no: 5247389

EUR 215 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/04/2019
20:13:00
Märklin loksats 34618
MÄRKLIN LOKSATS 34618, spår Ho, bestående av 2 ellok, 406 056-5 resp 460 32-6, fabriksförpackning medföljer
Lot no: 5312137
EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27/04/2019
20:15:00
Märklin ellok 3019
MÄRKLIN ELLOK 3019.2, spår Ho, 1957-61, fabriksförpackning medföljer
Lot no: 5312139
EUR 314 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27/04/2019
20:21:00
LEGO Star Wars, model nr. 10188
LEGO Star Wars, model nr. 10188. Death Star, bestående af 3803 dele. Fremstår ubrugt i original, ubrudt emballage, dog med håndteringsmærke.
Lot no: 5294084
EUR 403 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27/04/2019
21:18:00
EUR 201
Stålmannen serier
STÅLMANNEN, 22 st, 1949-50, nr 1-19, 21-24, (nr 15 dubbel nr)
Lot no: 5312266
EUR 314 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28/04/2019
13:38:00
Madame Scarlett O'hara Alexander portrait doll, ca. 1938/39
Madame Scarlett O'hara Alexander portrait doll, produceret 1938-46 H. ca. 38 cm.
Lot no: 5256846
EUR 268 DK, Helsingør, Støberivej 28/04/2019
15:41:26
Samling Teknobiler, Dodge, Ford V8 m.m. (17)
Samling Teknobiler bestående af 9 Dodge lastbiler heraf de fire med anhænger, 1 Ford Taxa, 6 stk. Ford V8 og to Harley Davidson motorcykler. L.7-14 cm. Blandet stand med brugsspor, 4-5 stk. helt eller delvis opmalede, mindre skader/mangler kan forekomme.
Lot no: 5313791
EUR 268 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/04/2019
16:08:00
EUR 228
Lot no: 5283274

EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 28/04/2019
16:23:55
Konvolut: Teddybären / Kuscheltiere (5)
Konvolut: vier Teddybären (ein von Zapf) und ein Dackel. H. max. 25 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (5)
Lot no: 5306827
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28/04/2019
18:30:00
Modellbilar
MODELLBILAR, 1940-60-tal, 9 st, olika fabrikat, bestående av : Tekno: öppen MG, Ford Mercuru, lastbil "Zonen", Monza GT, Mercury: mercedes 230SL, Fiat 2300S, lastbil Fiat 682N, Maserati, Märklin lastbil med kran
Lot no: 5312404
EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28/04/2019
18:44:00
JBJ dampmaskiner (3)
Tre privatfremstillede dampmaskiner. Fremstillet af John Bredahl Johansen af stål og messing. Kan køre på gas og trykluft. H 38/43 cm. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Virker ifølge rekvirent. (3)
Lot no: 5311254
EUR 376 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28/04/2019
18:48:00
 1 2  >>