Consent to use of cookies on Lauritz.com

Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2 3  >> ListGallery Lots per page
Gyngehest, ca. 1900
Gyngehest betrukket med skind, manke og hale af hestehår, antageligt fra ca. 1900. Brugs- og alderspræget. Nytilvirket gænge af fyrretræ. H. 78. L. 98 cm.
Lot no: 4996740
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22/05/2018
12:34:00
Märklin. 125 års jubilæumssæt, HO, nr. 2857 'Württembergischer Zug'
Märklin 125 års jubilæumssæt, HO, nr. 2857 'Württembergischer Zug'. I original æske. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Lot no: 5006178
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 22/05/2018
13:01:00
EUR 87
Samling legetøjsbiler, Lesney, Matchbox, Lego m.fl. (79+)
Samling legetøjsbiler af metal og plast, primært Lesney og Matchbox, 4 stk. Lego m.fl. 8 i originale æsker, heraf de 7 med biler. 1960'erne og senere. Der medfølger en kasse med løsdele/biler og en Matchbox kuffert med defekter. Fremstår i blandet stand med brugsspor, mangler forekommer.
Lot no: 4998156
EUR 349 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/05/2018
13:33:00
EUR 296
Købmandsbutik med tilbehør 1950'erne
Købmandsbutik af bemalet træ fra 1950'erne med tilhørende varer m.m. heraf en del originale, samt en kuffert med diverse andre lidt senere varer. 1950'erne. H.23 x 51 x d.28 cm. Brugsspor,
Lot no: 5000820
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/05/2018
15:11:00
Lego minifigurer
Legoæske med minifigurer af det tyske landshold ved EM 2016, item 6138975, uåbnet æske.
Lot no: 5003664
EUR 349 DK, Aarhus, Egå Havvej 22/05/2018
19:16:00
EUR 121
Lima, Trix, Play Art m.m. Samling tog / lokomotiver, godsvogne, skinner m.m.
Lima, Trix, Play Art m.m. Samling tog / lokomotiver, godsvogne, skinner m.m. Bestående af LIMA bl.a. 1 stk. tog DSB Mz 1408, 10 stk. passager- / godsvogne, Lima togsæt - tog 80005 samt to godsvogne, skinner. Samt diverse tog, godsvogne m.m. bla. Smart Toy tog, Pay Art tog, Trix skinner m.m. ...
Lot no: 4990826
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 22/05/2018
19:39:00
EUR 94
Pierre Culliford / Peyo m.m. Samling smølfer m.m., 1900-tallets sidste halvdel (78)
Pierre Culliford / Peyo m.m. Samling smølfer m.m., bl.a. 2 stk. huse, 51 stk. Peyo Bully, 11 diverse figurer m.m., 1900-tallets sidste halvdel, dubletter forekommer, H. 3-21 cm. Fremstår m/ brugsspor bl.a. enkelte mangler. (78)
Lot no: 4994086
19:49:00
EUR 101
Peter Norton, dukkehus med diverse møbler i to plan.
Peter Norton, dukkehus med diverse møbler i to plan. H. 30 L. 24 B. 20 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 5002243
EUR 269 DK, Herlev, Dynamovej 22/05/2018
19:59:00
Tekno m.fl. samling legetøjsbiler
Samling legetøjsbiler m.m. bestående blandt andet af 10 dele Tekno; Scania-Vabis med anhænger, to Saab, Mercedes, Volvo, Ferrari, lastvogn, anhænger samt diverse legetøjsbiler fra Corgi, Dinky, Matchbox, Britains traktore med div. redskaber. Varieret stand, brugsslitage samt mangler.
Lot no: 5000958
20:14:00
EUR 202
Air Raptor. Helikopter med kamera, fjernstyret (12)
Air Raptor. 12 stk. sæt med fjernstyret helikopter med kamera. Helikopteren kan tage billeder eller optage video mens den flyver. Du styrer helikopteren med fjernbetjeningen og kan også tænde og slukke kameraet fjernbetjent. Optag huset fra oven, naturen eller andet sjovt. Billeder og video ...
Lot no: 5004347

EUR 188 DK, Herning, Engdahlsvej 22/05/2018
20:23:00
Lego Truck Show 67/80
Legoæske Truck Show, limiteret æske nr. 67/ 80, Udgivet i forbindelse med Lego Inside Tour 2016, 4000022, Uåbnet æske.
Lot no: 5003684
EUR 806 DK, Aarhus, Egå Havvej 22/05/2018
20:23:00
EUR 645
Samling playmobil m.m.
Samling playmobil m.m. Indeholder en del Playmobil figurer samt tilbehør, dertil biler m.m. pose med små personer fra GLJ Toy New York 1977, fremstår med brugsspor.
Lot no: 4998754
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 22/05/2018
20:24:00
Tischspiele, Konvolut, 50/60-er Jahre (8)
Tischspiele, Konvolut, 50/60-er Jahre (8). Baufix, Glücks-Lotto, Treffpunkt Mars, ABC für die Kleinen, Hüpf mein Hütchen, Tangram - Spiele (2), Miniatur - Flipper aus Holz. Teils 'Made in Germany'. Altersgemäße Gebrauchsspuren. (8)
Lot no: 4994652
EUR 200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22/05/2018
20:33:00
Atlas Editions. Hergé / Tintin m.m. Samling modelbiler samt tilbehør (46)
Atlas Editions. Samling Hergé / Tintin modelbiler / campingvogn m.m. i org. blå æsker samt tilbehør m.m. Æsker m/ enkelte håndteringsmærker bl.a. revne i æske. (46)
Lot no: 4994082
EUR 269 DK, Odense, Kratholmvej 22/05/2018
21:15:00
EUR 322
Tekno og Britains samling modelbiler m.m.
Samling modelbiler best. 15 tekno modelbiler og vogne, heraf bla. Traktor i original emballage nr. 465, Tekno H. C. Kloster lastbil med vogn i original emballage, nr. 451 og 452 samt Jagur i original emballage, nr 927, Kosangas lastbil, flere falckbiler m.m. 1960-1966. Britains Traktor med ...
Lot no: 5004812
EUR 537 DK, Aarhus, Egå Havvej 23/05/2018
11:37:14
EUR 255
Tinsoldater m.m samt ridderborg
Tinsoldater bemalet og ubemalet, best, af ridder, soldater m.m. Mindre samling soldater og cowboys af blødt og hårdt plast. Samt ridderborg af bemalet træ.
Lot no: 4994142
EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 23/05/2018
11:53:41
Gyngehest starten af 1900 tallet
Gyngehest af bemalet træ med øjne af glas, starten af 1900 tallet. H.72 cm, L..80 cm. Fremstår i aldersrelateret stand med kraftige brugsspor.
Lot no: 5004184
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2018
14:29:00
MOBO, Spiel-Pferdchen, ca. 1940, England
MOBO, Spiel-Pferdchen, ca. 1940, England Blechspielzeug, bemalt. Maße: L. 53 cm, G. 54 cm. Starke Alters- und Gebrauchsspuren.
Lot no: 5003709
EUR < 125 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23/05/2018
17:59:09
EUR 45
Kay Bojesen. Træfigur, elefant
Kay Bojesen (1886-1958). Figur af egetræ i form af elefant, stemplet under fod. H 13 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte afslag og hak.
Lot no: 5004336
EUR 202 DK, Herlev, Dynamovej 23/05/2018
19:26:00
EUR 94
Märklin togbane (2)
Märklin togbane i originale æsker at Märklin HO 0981 samt skinnesæt E5190. Her af et lokomotiv samt to vogne. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Lot no: 5005353
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 23/05/2018
19:33:00
Nyborg færge m/ DSB tog, bemalet træ, 1900-tallet
Nyborg færge m/ DSB tog & vogne, bemalet træ, 20. Årh., H. 4-23 cm, L. 35-53 cm. Brugsspor bl.a. afskalninger, løse antenner, slid på hjul m.m.
Lot no: 4994365
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23/05/2018
19:38:00
Brio. Togbane, vintage, skinner, tog m.fl. (ca. 200)
Brio. Større togbane, skinner, tog, skilte m.m. af træ og plast. Inklusiv stationsbygning. Brugsspor relateret til alder. (ca. 200 dele)
Lot no: 5002726
EUR 161 DK, Hørsholm, Hammervej 1 23/05/2018
19:39:00
Lego. Samling klodser m.m. ca. 11 kg (3)
LEGO. Samling klodser, figurer, plader, brochure m.m. fordelt på 3 kasser. Samlet vægt inkl. kasser ca. 11 kg. Brugsspor. (3)
Lot no: 4994750
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 23/05/2018
19:41:00
Technofix m.m. Samling blik legetøj bl.a. biler m.m. (10)
Technofix m.m. Samling blik legetøj bl.a. biler m.m., bestående af 1 stk. tysk Phantom bil m/ Dunlop, 1 stk. japansk VW bil m/ åben lad, 1 stk. Rambler bil, 1 stk. Plymouth bil, 1 stk. japansk Rear Dump lastbil, 1 stk. japansk Opel Rekord Sedan i æske, 1 stk. japansk Old Smoky i æske, 1 stk. ...
Lot no: 4994366
EUR 269 DK, Odense, Kratholmvej 23/05/2018
19:42:00
Tekno, Vilmer, Lesney, Matchbox m.m. Samling biler m.m. (30)
Tekno, Vilmer, Lesney, Matchbox m.m. Samling biler m.m. af plast, metal m.m. Bestående af 8 stk. Tekno - 3 stk. m/ æsker 831 / 829 / 434, 3 stk. Vilmer, 2 stk. Corgi Toys, 2 stk. Lesney / Matchbox m.m. Brugsspræg bl.a. m/ mangler. (30)
Lot no: 4994368
19:47:00
EUR 255
C.O.C. mikroskop samt Laboratory 1, begge i æsker (2)
C.O.C. mikroskop samt Laboratory 1, begge m/ tilbehør & i org. æsker, mikroskop H. 12 cm. Brugsspor. (2)
Lot no: 4994364
19:51:00
Konvolut antike Puppen, u.a. Schildkröt (7)
Konvolut antike Puppen, u.a. Schildkröt. Variierende Ausführungen und Größen. 3 Puppen von Schildkröt (Rückenmarkung). Höhe 7 cm bis 61 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren, zum Teil restaurierungsbedürftig. (7)
Lot no: 4994439
EUR 300 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23/05/2018
20:15:00
Technofix, Technofix, Tippco m.m. Samling bliklegetøj bl.a. motocykel, busser, lastbiler m.m. (, Tekno m.m. Samling bliklegetøj bl.a. motocykel, busser, lastbiler m.m. (
Technofix, Tippco, Tekno m.m. Samling bliklegetøj bl.a. motocykel, busser, lastbiler m.m., bl.a. Technofix fly GE 270, Tippco TCO-58 motorcykel, Tekno bus & lastbil m/ åben lad, Lincoln bil m.m., L. 14-30 cm. Fremstår m/ brugspræg bl.a. tryk, anløben, mangler m.m. (11)
Lot no: 4994796
20:16:00
Schuco samt Ichiko. Færdselssæt samt blikbil (2)
Schuco. Fahrschule 'Spiel und Wirklichkeit' nr. 4525 med original æske. Færdselsbetjent og cykler mangler. Samt Ichiko, Plymouth ambulance af blik, L. 30 cm. Bege dele i originale æsker. Brugsspor. Schuco æske med nogle revner. (2)
Lot no: 5002164
EUR 202 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2018
20:17:00
EUR 215
Tekno. Samling blikbiler (14)
Tekno. Samling blikbiler bestående af 5 lægebiler i rød, stige, kran og 6 prøjektørbiler samt anhænger. Fremstår med brugsspor og skrammer. (14)
Lot no: 4915688
EUR 672 DK, Vejle, Dandyvej 23/05/2018
20:18:00
EUR 322
 1 2 3  >>