Lots per page   7 results List Gallery
Bering. Rundt vægur, quartz i org. æske, sort
Bering. Rundt vægur, sort urskive m/ stregindeks af rustfrit stål m.m., quartz, i org. æske, Ø 29,2 cm. Håndteringsmærker på æske. Uret gik på vurderingstidspunktet, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten eller for batteriets levetid.

Lot no: 6054256

EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 21/05/2022
16:53
Fire ældre vægure / regulatorer Junghans m.m. ca.1880-1900 (2)
Fire ældre vægure / regulatorer i ur kasser af eg og mahogni, 2 stk. Junghans h.53 - 102 cm. Med skader og mangler / løsdele. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6197511
EUR 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/05/2022
17:04
Fire ældre vægure / regulatorer Junghans m.m. ca.1880-1900 (4)
Fire ældre vægure / regulatorer i ur kasser af eg og mahogni, 3 stk. Junghans h.66 - 100 cm. Med skader og mangler / løsdele, ormstukne områder. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6197517
17:05
Vægur, bejdset kabinet, mrk. Junghans, 1900-tallets 1. halvdel
Vægur, bejdset kabinet, mrk. Junghans, 20. Årh. 1. halvdel, pendul & nøgle medfølger, L. 105, B. 39 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6205308
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22/05/2022
08:49
Lauritz Knudsen. Skotlampe, monteret som ur
Lauritz Knudsen. Skotlampe af messing, monteret som ur. Ø 24 cm. Fremstår med få brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fejl og mangler kan forekomme.

Lot no: 6176350
EUR 268 DK, Kolding, Platinvej 22/05/2022
20:30
EUR 134
Junghans. Vægur ca. 1900
Junghans vægur i kasse af hvidbemalet træ, sider med søjler, hvid urskive af emalje med romertal. H. ca. 102 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelateret præg.

Lot no: 6201840
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
08:12
Arne Jacobsen for Lauritz Knudsen: Synkronur
Arne Jacobsen. Vægur af forkromet metal. Urskive med arabertal. Mrk. Lauritz Knudsen. logo, stemplet . Synkronur med frabriksnummer på bagsiden. Ø 21 cm. Aldersrelateret brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Lot no: 6207782
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 23/05/2022
20:05
My search agents