Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte språket Vis brukte varer
Nyproduserte varer

Varenummer: 5015332
Denne auksjon er annullert
Vurdering: DKK 30 000
NOK 39 745
Til angitt pris legges det til hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.
Beskrivelse :
Ole Christensen (1932-2000). Organisk skulptur, patineret bronze monteret i sokkel af granit, usign., unika, 1967. Støbt hos Leif Jensen. H. inkl. sokkel 145 cm. Fremstår med udendørspatina.
Skulpturen hidrører fra Karin og Ole Christensens samling.
OBS: Skulpturen er tung - ved personlig afhentning vær da opmærksom på, at køber selv står for håndteringen.

Auksjonen avsluttes:  03.09.2018 20:19:00

Budhistorikk