Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte språket Vis brukte varer
Nyproduserte varer

Varenummer: 5294550
Denne auksjon er annullert
Vurdering: DKK 15 000
(NOK 20 638)
Til angitt pris legges det til hammerslagsgebyr og 22,5% i salær.
Beskrivelse :
Arne Jacobsen 1902-1971. Cirkulært spisebord med bordplade af fineret valnød med alukant, monteret på søjle af forkromet stål med sekspasfod af støbt aluminium.. H. 72 cm. Ø 145 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2010 med Brown label herfra. Fremstår med alm. brugsspor, lette ridser og mærker

Auksjonen avsluttes:  04.06.2019 20:35:00

Budhistorikk