Varenummer: 5453342
Denne auksjon er annullert
Vurdering: DKK 8 000
NOK 10 824
Til angitt pris legges det til hammerslagsgebyr og  22,5% i salær.

Beskrivelse :
Afrikansk ceremoni-trompet. Udskåret & patineret træ. Sider med maskeudskæringer samt top med siddende figur. Tre omløbende bånd af skind. Fremstår med slitage, revner og afslag. L. 56. Munding 9 x 4,5 cm.

Auksjonen avsluttes:  18.11.2019 20:12:01
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej

Budhistorikk